5 min. czytania

Sesje ELIXIR przychodzące i wychodzące Getin Bank - sprawdź kiedy otrzymasz przelew

Zaktualizowano: 2021-09-28 14:53
Opublikowano: 2021-02-22 15:11
Sesje ELIXIR przychodzące i wychodzące Getin Bank

Kiedy pieniądze trafią na twoje konto bankowe? To nie takie oczywiste, jeśli przelew będzie międzybankowy. Chcesz mieć większą świadomość finansową i zarządzać swoim kontem osobistym w Getin Banku znając sesje przychodzące i wychodzące banku? W takim razie z naszą pomocą szybko przekonasz się, ile czasu zajmie zaksięgowanie przelewu na twoim rachunku, czy odwrotnie, kiedy zlecony przez ciebie przelew trafi do odbiorcy.

Informacje na temat przelewów mogą okazać się także pomocne, jeśli właśnie szukasz banku, który poprowadzi twój rachunek osobisty. Gwarantujemy, że z naszą pomocą nie będziesz mieć więcej wątpliwości związanych z tym, ile czasu potrzebować bank, by zaksięgować pieniądze na twoim rachunku, a ty będziesz mieć pewność, jaką drogę przechodzą praktycznie wszystkie przelewy międzybankowe, zanim ostatecznie trafią do adresata zleconej transakcji.

Przelewy Getin Bank

Getin Bank oferuje usługi swoim klientom zarówno bezpośrednio w placówkach banków, jak i dzięki bankowości internetowej oraz mobilnej. Zlecenie przelewu jest wyjątkowo proste i intuicyjne. Strona banku pozwala na szybkie logowanie do konta i weryfikację stanu rachunku, czy przejrzenie historii transakcji.

Polacy coraz chętniej korzystają z płatności bezgotówkowych, korzystając z kart płatniczych, płatności telefonem, a także zakupów online. Wszystko to może jednak powodować pewne wątpliwości, gdyż nie każdy przelew zostanie zaksięgowany natychmiast po wydaniu zlecenia, a twoje saldo, może zostać zaktualizowane dopiero po kilku godzinach od przewidywanej transakcji. Jak w takiej sytuacji zweryfikować, kiedy pieniądze trafią na twoje konto? Pomoże ci w tym zbiór informacji, jakie przygotowaliśmy, by ułatwić ci określenie, w jakich godzinach odbywają się sesje przychodzące oraz sesje wychodzące w Getin Banku. Co więcej, na naszej stronie znajdziesz także inne artykuły poświęcone przelewom bankowych przeprowadzanych w innych bankach.

Sesje/przelewy przychodzące Getin Bank

Czekasz na ważny przelew i chcesz mieć pewność, że pieniądze trafią do ciebie w konkretnym terminie? A może brakuje ci środków na rachunku, a zbliża się termin twojej wypłaty? Niezależnie od sytuacji, oczekując przelewu, zazwyczaj wydaje się nam, że pieniądze powinny pojawić się na koncie praktycznie natychmiast po zleceniu przelewu przez nadawcę. Faktycznie jest szansa, że środki pojawią się na twoim koncie błyskawicznie, ale tylko w dwóch przypadkach, gdy przelew zostanie zlecony w tym samym banku, w którym prowadzisz konto osobiste, a także, jeśli nadawca przelewu zdecyduje się na płatną usługę, jaką jest przelew błyskawiczny. W przeciwnym wypadku konieczne jest zapoznanie się z sesją przychodzącą w Getin Banku, która pomoże ci ocenić, kiedy pieniądze trafią na twój rachunek.

Warto pamiętać, że sesje/przelewy przychodzące odbywają się systematycznie od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni wolnych od pracy, trzy razy dziennie.

10:00
Sesja 1
14:00
Sesja 2
17:00
Sesja 3

Sesje/przelewy wychodzące Getin Bank

Przelewy wychodzące mogą okazać się równie ważne, jak te, na które niecierpliwie czekasz, licząc na zasilenie twojego rachunku. Warto przynajmniej zapoznać się z sesjami wychodzącymi, bo być może znajomość w tej kwestii pomoże ci uniknąć odsetek za zbyt późne opłacenie rachunków, czy doprowadzenie do szybkiej transakcji, gdy będzie to konieczne.

Podobnie jak w przypadku sesji przychodzących, przelewy wychodzące zależne są od sesji, które odbywają się regularnie trzy razy dziennie w dni robocze, od poniedziałku do piątku.

Pamiętaj, że decydując się na zlecenie przelewu tuż przed weekendem, środki trafią na konto odbiorcy dopiero w poniedziałek. Jeśli nie chcesz, by doszło do takiej sytuacji, a odbiorca przelewu czekał na jego zaksięgowanie tak długo, koniecznie sprawdź, w jakich godzinach odbywają się sesje wychodzące w Getin Banku.

08:15
Sesja 1
12:15
Sesja 2
14:30
Sesja 3

ELIXIR Getin Bank

Sesje przychodzące oraz wychodzące w Getin Banku zależą bezpośrednio od elektronicznego systemu rozliczeń międzybankowych Elixir. Pamiętaj, że przelew, zlecony w Getin Banku i adresowany do klienta innego banku będzie musiał przejść dwukrotnie przez system Elixir. Pierwszy raz podczas sesji wychodzącej Getin Banku i ostatecznie drugi raz, podczas sesji przychodzącej banku, który prowadzi rachunek, na jaki wpłacasz pieniądze. Sesje odbywają się systematycznie zawsze trzy razy dziennie w każdym banku działającym w Polsce, trzeba jednak pamiętać, że sesje Elixir dostosowane są indywidualnie dla każdej instytucji, co oznacza, że zaksięgowanie przelewu może trwać dłużej, niż mogłoby ci się wydawać. Zachęcamy do sprawdzenia naszego kalkulatora przelewów, gdzie możliwe jest zaznaczenie banku nadawcy i banku odbiorcy, a także ustalenie terminu i godziny zlecenia przelewu.

Możesz wybrać bank z poniższej listy lub wpisać numer rachunku by system mógł rozpoznać bank

Bank nadawcy

Bank odbiorcy

Data zlecenia przelewu

Podsumowanie

Choć jako klient banku masz niemal nieograniczone możliwości zarządzania swoimi finansami, musisz pamiętać, że sesje przychodzące Getin Banku, podobnie jak sesje wychodzące z Getin Banku nie będą zależne od instytucji. Wszystko opiera się na dopracowanym systemie rozliczeń Elixir, który pozwala na bezproblemowe transakcje międzybankowe.

Mamy nadzieję, że z naszą pomocą już nigdy nie będziesz mieć problemu, by oszacować, kiedy pieniądze zostaną zaksięgowane na twoim koncie w Getin Banku.

Komentarze