Zostań w domu - jak korzystać z usług finansowych podczas pandemii koronawirusa?

Zaktualizowano: 2021-02-04 14:45
Opublikowano: 2020-03-27 12:22
Średnia ocena: 5,96/6 Głosów: 24

Zachęcamy do korzystania z bankowości elektronicznej. Sprawdź praktyczne porady finansowe, które pomogą ci w tym czasie korzystać z usług dostępnych usług online, nie narażając ciebie i twoich bliskich.

Ostatnie tygodnie sprawiły, że coraz więcej osób sięga po produkty finansowe, które dostępne są bez wychodzenia z domu. Właśnie teraz potrzebujesz pomocy finansowej? A może szukasz oferty, która umożliwi ci założyć atrakcyjne konto bankowe z kartą płatniczą. Niezależnie od twoich potrzeb, postaraj się dostosować do aktualnych wytycznych, związanych z pandemią koronawirusa. Zachęcamy do korzystania z usług online, a także sprawdzenia wszystkich porad finansowych, które pomogą ci w tym czasie podjąć możliwie jak najlepsze decyzje finansowe.

Co możesz zrobić, by maksymalnie ograniczyć kontakt z ludźmi, a mimo to korzystać z tradycyjnych usług finansowych? W tym artykule znajdziesz praktyczne porady, jak korzystać z dostępnych możliwości, nie obawiając się narażania siebie i swoich bliskich.

Korzystaj z możliwości jakie daje bankowość online

Bankowość online rozwinęła się w ciągu ostatnich lat do takiego stopnia, że wizyty w banku nie są już tak potrzebne, jak jeszcze kilka lat temu. Aktualnie zdecydowaną większość spraw, możesz zrealizować bez wychodzenia z domu, korzystając wyłącznie z dostępu do internetu na swoim laptopie, komputerze, a nawet telefonie komórkowym. To szczególnie ważne, jeśli musisz dokonać błyskawicznych opłat, zrobić przelew, czy nawet skontrolować stan swoich środków na koncie, czy oszczędności.

Jeśli szukasz odpowiedniego konta osobistego, aktualna sytuacja nie musi być dla ciebie żadną przeszkodą. Odpowiednią ofertę znajdziesz, korzystając z naszej pomocy, np. sprawdzając promocje bankowe lub weryfikując ranking kont osobistych.

Pamiętaj, by wybierając ofertę upewnić się, że twoje konto będzie prowadzone bezpłatnie, a warunki związane z korzystaniem z karty płatniczej są dla ciebie jasne i wiesz jak uniknąć wszystkich dodatkowych kosztów.

Konto otworzysz bez konieczności podpisywania dokumentów w banku. Po wybraniu oferty wypełnij prosty wniosek, a bank zapewni dostarczenie potrzebnych dokumentów dzięki przesyłce kurierskiej, prosto na wskazany przez ciebie adres. Zakładając konto, zyskasz pełną możliwość korzystania z bankowości elektronicznej, w tym nawet pożyczek na dowolny cel, które nie wymagają twojej wizyty w banku.

Unikaj płatności gotówką - płać kartą lub aplikacją mobilną

Pamiętaj, by unikać płatności gotówką i w przypadku zakupów w sklepach stacjonarnych postaraj się, by zawsze, zamiast gotówki używać swojej karty płatniczej. Świetnym sposobem na dokonanie płatności jest skorzystanie z aplikacji mobilnych banków oraz płatności BLIK. Tym sposobem możesz potrzebne zakupy zrobić wyłącznie z pomocą telefonu, nie mając kontaktu z gotówką, która może przenosić wirusa.

Płatność kartą oraz BLIKiem jest całkowicie bezpieczna. Przekonaj się, że nie musisz posiadać w swoim portfelu gotówki, by szybko i sprawnie zrobić wszystkie zakupy. Co ważniejsze, korzystanie z tego typu płatności jest całkowicie bezpłatne, a często przyczynia się do ograniczenia kosztów związanych z prowadzeniem twojego konta osobistego.

Korzystaj z zakupów online

Jeśli tylko masz taką możliwość, ogranicz wychodzenie do miejsc, w których możesz spotkać większą liczbę ludzi. Z pewnością możemy zaliczyć do nich wszystkie działające sklepy, w tym spożywcze. Centra handlowe są zamknięte, co oznacza, że nie masz możliwości kupienia wszystkiego, czego potrzebujesz. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z opcji zakupów online. Nie tylko unikniesz skupisk ludzi, ale uda ci się zaoszczędzić. Wiele sklepów online wprowadziło aktualnie promocje, co oznacza, że ich klienci mogą zapłacić tylko część pierwotnej ceny. Robiąc zakupy online, zapłacisz szybkim przelewem lub swoją kartą. To niezwykle proste i bezpieczne. Produkty mogą zostać dostarczone do twojego mieszkania lub do punktu odbioru w okolicy miejsca twojego zamieszkania. Robiąc zakupy eletronicznie, możesz zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale także czas.

Korzystaj ze sprawdzonych sklepów online, pamiętaj, że robiąc w ten sposób zakupy, masz możliwość skorzystania ze zwrotów i reklamacji. W wielu przypadkach nie musisz ponosić dodatkowych kosztów związanych z wysyłką.

Wybierz ofertę banku dostępną internetowo

Szukasz możliwości zdobycia dodatkowych pieniędzy? Chcesz szybko i bez wychodzenia z domu uzyskać kredyt gotówkowy? To możliwe. Zdecydowana większość banków oferuje zadłużenia na dowolny cel bez konieczności podpisywania dokumentów w oddziale banku. Szukasz kredytu, który zapewni ci pieniądze nawet w ciągu kilkunastu minut? Sprawdź, czy bank, w którym prowadzisz swoje konto osobiste, nie proponuje swoim klientom natychmiastowej pożyczki z posiomu bankowości online. Często logując się na swoje konto, możesz znaleść opcję otrzymania kredytu, który dostosowany jest do twoich regularnych wpływów.

Nic nie stoi także na przeszkodzie, by korzystać z usług banku, w którym nie korzystasz z żadnej usługi. Aktualnie możliwe jest uniknięcie wielu formalności, a całą procedurę zawarcia umowy możesz wykonać telefonicznie. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat? Zachęcamy do sprawdzenia naszych poradników, dzięki którym dowiesz się, jak wygląda proces starania się o kredyt gotówkowy w PKO Banku Polskim oraz Alior Banku.

Zanim wybierzesz ofertę finansową, upewnij się, że udało ci się sprawdzić dostępne oferty. Skorzystaj z naszego rankingu kredytów gotówkowych, a z pewnością uda ci się odnaleźć ofertę, dzięki której na twoim koncie pojawią się dodatkowe środki finansowe, bez obawy o zbyt wysokie opłaty czy niekorzystne RRSO.

Pożyczki dostępne przez internet

Szukasz pożyczki bez weryfikacji? Firmy pożyczkowe oferują swoje usługi nawet 24 godziny na dobę, a wszystko całkowicie online. Jeśli zależy ci na błyskawicznej pożyczce i masz nadzieję, że unikniesz weryfikacji w BIK, to rozwiązanie jest stworzone dla ciebie.

Pamiętaj, że chwilówki wcale nie muszą być kosztowne, skorzystaj z promocji dla nowych klientów i ciesz się darmowym zadłużeniem. Trudno ci uwierzyć, że istnieją oferty tego typu? Sprawdź aktualny ranking chwilówek i przekonaj się, że możesz wybrać pożyczkę na 45 dni bez konieczności ponoszenia żadnych kosztów.

Powiązane artykuły

Kredyt gotówkowy - jaki bank wybrać?
Konta bankowe 07.10.2021

Jaki to bank? Sprawdź jaki to bank po numerze konta bankowego

Ciąg cyfr oznaczający indywidualny rachunek pozwala określić, w jakim banku założone jest konto. Żeby tego dokonać nie jest potrzebna żadna zaawansowana wiedza. Wystarczy znajomość konstrukcji numeru rachunku oraz indywidualnych numerów wskazujących na konkretne banki.
Zobacz więcej
Czy bankowość elektroniczna jest bezpieczna?
Kredyty gotówkowe 20.09.2021

Czy bankowość elektroniczna jest bezpieczna?

Czy bankowość elektroniczna jest bezpieczna? To pytanie zadaje sobie niemal każdy, kto chce w ten sposób zarządzać swoimi finansami. Chociaż poziom zabezpieczeń stosowany przez banki znajduje się na wysokim poziomie, to czasami warto dmuchać na zimne. Sprawdź, jak nie paść ofiarą przestępstwa.
Zobacz więcej
Blokada środków na koncie bankowym - na czym polega i ile trwa?
Konta bankowe 17.09.2021

Blokada środków na koncie bankowym - na czym polega i ile trwa?

Blokada środków na koncie bankowym nie należy do przyjemnych sytuacji. Może się okazać, że z dnia na dzień zostaniesz odcięty od swoich pieniędzy. Co możesz wtedy zrobić? W jakich sytuacjach możliwa jest blokada środków na koncie? Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.
Zobacz więcej
Konto walutowe - jak działa i gdzie założyć konto walutowe?
Konta bankowe 03.08.2021

Konto walutowe - jak działa i gdzie założyć konto walutowe?

Konto walutowe to jeden z kilku typów rachunków, który znaleźć można w ofercie banków. Mimo szerokiej dostępności nie cieszy się on jednak tak dużą popularnością, jak tradycyjne rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe. Gdy na bieżąco obserwujesz kursy walut i szukasz dobrych cen, warto, abyś zapłacił za nie bezpośrednio z konta, dzięki czemu unikasz kosztów związanych, chociażby z różnicami kursowymi. Sprawdź, kiedy jeszcze przydaje się konto walutowe.
Zobacz więcej
Jak przelać pieniądze z konta na konto?
Konta bankowe 13.08.2020

Jak przelać pieniądze z konta na konto?

Przelew pieniędzy z konta na konto zależy od kilku czynników. Pieniądze trafią na konto najszybciej, jeśli transakcja realizowana jest wewnątrz banku. Czas oczekiwania wydłuży się, jeśli zlecenie zostanie przyjęte w weekend.
Zobacz więcej
Czym jest karta płatnicza - definicja, rodzaje kart i przydatne porady
Konta bankowe 06.08.2020

Czym jest karta płatnicza - definicja, rodzaje kart i przydatne porady

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o kartach płatniczych? W tym artykule znajdziesz wiele cennych informacji, zaczynając od definicji karty płatniczej po informacje o rodzajach kart tego typu.
Zobacz więcej