Kredyt hipoteczny – przygotuj się zanim złożysz wniosek

Opublikowano: 2017-10-20 10:32

Zanim udasz się do banku i rozpoczniesz cały proces ubiegania się o kredyt hipoteczny, warto się do tego odpowiednio przygotować. Wystarczy kilka kroków by ułatwić sobie dostęp do potrzebnej usługi. Podpowiemy Ci co możesz zrobić wcześniej by skrócić oczekiwanie na decyzję kredytową i mieć pewność, że będzie ona pozytywna. Wiedza, którą zdobędziesz nic nie kosztuje musisz tylko poświęcić kilka minut by skorzystać z naszych porad oraz darmowego rankingu kredytów hipotecznych. Bez wychodzenia z domu i narażania się na dodatkowe wydatki, świetne rozwiązanie dla osób zapracowanych, które cenią swój wolny czas i nie chcą spędzać niepotrzebnie wielu godzin w placówkach banków.

Kredyt hipoteczny – przygotuj się zanim złożysz wniosek

Dokumenty które będą potrzebne

Kredyt hipoteczny wiąże się z dużą liczbą formalności. Trzeba zdawać sobie sprawę, że Klient banku musi zaangażować się w proces udzielenia zadłużenia i warto być przygotowanym wcześniej gdyż część dokumentów nie jest dostępna od ręki i może spowolnić cały proces uzyskania kredytu.

Wyróżniamy trzy typy dokumentów, które wymagane są w przypadku starania o kredyt hipoteczny. Są to:

  • Dokumenty potwierdzające tożsamość

Bank najczęściej oczekuje dowodu osobistego, ale możliwe, że Klient zostanie poproszony także o okazanie prawa jazdy lub paszportu.

  • Dokumenty potwierdzające stałe dochody

Najczęściej konieczne jest okazanie oświadczenia o dochodach zdobytych w okresie od 3 do 12 miesięcy. Na większą liczbę formalności muszą nastawić się osoby prowadzące własną działalność gospodarczą gdyż wymagane będzie okazanie zaświadczenia o nadaniu numeru NIP, REGON oraz zaświadczenia z Urzędu Skarbowego o odprowadzanych składkach.

  • Dokumenty związane z nabywaną nieruchomością

Banki zależnie od nieruchomości, która jest przedmiotem kredytowanego kupna wymaga odpisu z księgi wieczystej, przedwstępnej umowy zakupu, aktu notarialnego potwierdzający prawo własności lub wypis z ewidencji gruntów. Istotna będzie także wycena nieruchomości, jednak to bank oferuje w ramach swoich usług.

Zwróć uwagę na ważność dokumentów, które chcesz złożyć w banku, instytucje przestrzegają, że część z nich może nie być ważna już po upływie trzech miesięcy.

Sprawdź dostępne oferty

Już wiesz co wiąże się z kredytem hipotecznym ale nadal ciężko Ci podjąć decyzję w jakim banku podpisać umowę? Nie zastanawiaj się długo i sprawdź, które oferty kredytowe są korzystne dla Klientów. Zwracaj uwagę nie tylko na oprocentowanie ale przede wszystkim RRSO usług. To najłatwiejszy sposób na wybór kredytu o najniższych ratach. Zaoszczędzisz sporą sumę jeżeli podpiszesz umowę atrakcyjniejszą od pozostałych.

Wysyłając wniosek z naszej strony nie zobowiązujesz się do podjęcia kredytu ale możesz liczyć na dużo szybszy kontakt z pracownikiem banku, który dokładnie przedstawi Ci ofertę, zgodną z Twoją indywidualną sytuacją finansową.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!