× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyt hipoteczny – przygotuj się zanim złożysz wniosek

Opublikowano: 20.10.2017 10:32
Średnia ocena: 5,60/6 Głosów: 10

Zanim udasz się do banku i rozpoczniesz cały proces ubiegania się o kredyt hipoteczny, warto się do tego odpowiednio przygotować. Wystarczy kilka kroków by ułatwić sobie dostęp do potrzebnej usługi. Podpowiemy Ci co możesz zrobić wcześniej by skrócić oczekiwanie na decyzję kredytową i mieć pewność, że będzie ona pozytywna. Wiedza, którą zdobędziesz nic nie kosztuje musisz tylko poświęcić kilka minut by skorzystać z naszych porad oraz darmowego rankingu kredytów hipotecznych. Bez wychodzenia z domu i narażania się na dodatkowe wydatki, świetne rozwiązanie dla osób zapracowanych, które cenią swój wolny czas i nie chcą spędzać niepotrzebnie wielu godzin w placówkach banków.

Dokumenty które będą potrzebne

Kredyt hipoteczny wiąże się z dużą liczbą formalności. Trzeba zdawać sobie sprawę, że Klient banku musi zaangażować się w proces udzielenia zadłużenia i warto być przygotowanym wcześniej gdyż część dokumentów nie jest dostępna od ręki i może spowolnić cały proces uzyskania kredytu.

Wyróżniamy trzy typy dokumentów, które wymagane są w przypadku starania o kredyt hipoteczny. Są to:

  • Dokumenty potwierdzające tożsamość

Bank najczęściej oczekuje dowodu osobistego, ale możliwe, że Klient zostanie poproszony także o okazanie prawa jazdy lub paszportu.

  • Dokumenty potwierdzające stałe dochody

Najczęściej konieczne jest okazanie oświadczenia o dochodach zdobytych w okresie od 3 do 12 miesięcy. Na większą liczbę formalności muszą nastawić się osoby prowadzące własną działalność gospodarczą gdyż wymagane będzie okazanie zaświadczenia o nadaniu numeru NIP, REGON oraz zaświadczenia z Urzędu Skarbowego o odprowadzanych składkach.

  • Dokumenty związane z nabywaną nieruchomością

Banki zależnie od nieruchomości, która jest przedmiotem kredytowanego kupna wymaga odpisu z księgi wieczystej, przedwstępnej umowy zakupu, aktu notarialnego potwierdzający prawo własności lub wypis z ewidencji gruntów. Istotna będzie także wycena nieruchomości, jednak to bank oferuje w ramach swoich usług.

Zwróć uwagę na ważność dokumentów, które chcesz złożyć w banku, instytucje przestrzegają, że część z nich może nie być ważna już po upływie trzech miesięcy.

Sprawdź dostępne oferty

Już wiesz co wiąże się z kredytem hipotecznym ale nadal ciężko Ci podjąć decyzję w jakim banku podpisać umowę? Nie zastanawiaj się długo i sprawdź, które oferty kredytowe są korzystne dla Klientów. Zwracaj uwagę nie tylko na oprocentowanie ale przede wszystkim RRSO usług. To najłatwiejszy sposób na wybór kredytu o najniższych ratach. Zaoszczędzisz sporą sumę jeżeli podpiszesz umowę atrakcyjniejszą od pozostałych.

Wysyłając wniosek z naszej strony nie zobowiązujesz się do podjęcia kredytu ale możesz liczyć na dużo szybszy kontakt z pracownikiem banku, który dokładnie przedstawi Ci ofertę, zgodną z Twoją indywidualną sytuacją finansową.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty hipoteczne

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Aktualny ranking kredytów hipotecznych. Kredyt na mieszkanie tańszy niż rok temu
Kredyty hipoteczne 01.12.2020

Aktualny ranking kredytów hipotecznych. Kredyt na mieszkanie tańszy niż rok temu

Przekonaj się, że kredyt hipoteczny, nawet w czasie pandemii może być ofertą o bardzo korzystnych warunkach. Sprawdź, gdzie aktualnie warto złożyć wniosek o kredyt na mieszkanie i przekonaj się, jakie warunki musisz spełnić.

Zobacz więcej
Zadatek i zaliczka - czy mogą stanowić wkład własny lub jego część?
Kredyty hipoteczne 24.11.2020

Zadatek i zaliczka - czy mogą stanowić wkład własny lub jego część?

Zarówno zadatek, jak i zaliczka mogą być uznane za wkład własny lub przynajmniej część wkładu własnego. To czy zadatek lub zaliczka pokryje cały wkład własny, zależy wyłącznie od wartości nieruchomości oraz wysokości...

Zobacz więcej
Umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania, kupna działki - umowa przedwstępna wzór
Kredyty hipoteczne 06.11.2020

Umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania, kupna działki - umowa przedwstępna wzór

Umowa przedwstępna najważniejsze informacje. Co powinna zawierać umowa przedwstępna, jaką formę musi przyjąć taki dokument? Co czeka strony w przypadku niepodpisania umowy przyrzeczonej? 

Zobacz więcej
Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?
Kredyty gotówkowe 29.10.2020

Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?

Czy jako zawodowy kierowca masz szansę na kredyt hipoteczny i kredyt gotówkowy? Dlaczego sytuacja zawowodych kierowców nie jest oczywista pod względem oceny ich zdolności kredytowej?

Zobacz więcej
Mieszkanie dla Młodych - najważniejsze informacje i warunki oferty
Kredyty hipoteczne 28.10.2020

Mieszkanie dla Młodych - najważniejsze informacje i warunki oferty

Mieszkanie dla Młodych cieszyło się ogromnym powodzeniem, sprawdź dlaczego. Czy młodzi ludzie mogą liczyć na nowy program rządu, który pomoże im kupić nieruchomość tak jak MDM? 

Zobacz więcej
Co to jest promesa zatrudnienia?

Co to jest promesa zatrudnienia?

W tym artykule znajdziesz wiele cennych informacji i bardzo szybko dowiesz się, czym faktycznie jest promesa zatrudnienia i jaki może mieć wpływ m.in. podczas wnioskowania o kredyt, czy zmiany pracy.

Zobacz więcej