× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyty hipoteczne - zmiany w roku 2018

Zaktualizowano: 27.11.2018 12:49
Opublikowano: 07.12.2017 10:12
Średnia ocena: 5,78/6 Głosów: 9

Stoisz przed wyborem kredytu hipotecznego i nie jesteś w stanie wybrać najlepszej oferty? Okazuje się, że podobny problem ma wielu potencjalnych Klientów banków. Wybór kredytu na mieszkanie lub dom będzie miało ogromny wpływ na Twoje życie i finanse nawet przez kilkanaście lat. To powód, dla którego należy ze szczególną ostrożnością podejmować decyzję i przeznaczyć czas na to, by dobrze poznać dostępne oferty. Zbliża się koniec roku zatem warto dowiedzieć się również jakie zmiany czekają na kredytobiorców w nadchodzącym, 2018 roku.

Mieszkanie dobrą inwestycją

Cena mieszkań w dużych miastach rośnie, jest to jednak świetna wiadomość dla osób, które ulokowały w ten sposób swoje oszczędności. Wiele osób zdecydowało się także na zaciągnięcie kredytu by kupić mieszkanie pod wynajem. To zdaniem ekspertów także doskonały sposób na inwestycję, która przyniesie realne zyski.

Oprocentowanie kredytów aktualnie jest rekordowo niskie, wszystko to dzięki niskiej stopie procentowej. Być może jednak już w przyszłym roku oprocentowanie wzrośnie. Coraz więcej mówi się o podniesieniu stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. Zakłada się, że raty kredytów hipotecznych mogą wzrosnąć średnio o 30,00 złotych na każde pożyczone 100 000,00 złotych.

Przedstawiciele RPP nie są jednak jednogłośni w swoich poglądach dotyczących stóp procentowych. Wciąż pojawiają się głosy o tym, że stopy nie zostaną zwiększone z powodu silniejszego rozwoju gospodarki.

Wkład własny w roku 2018

W 2017 roku kwota wkładu własnego wymagana do otrzymania kredytu hipotecznego zwiększyła się do 20,00%. W roku 2018 wkład własny nie zostanie podniesiony i wciąż obowiązywać będzie kredytobiorców okazanie środków o wartości 20,00% nieruchomości. Wprowadzenie wymaganego wkładu własnego ma na celu ograniczenie udzielania kredytów hipotecznych Klientom, którzy mogą mieć problem ze spłatą kredytu. Wkład własny zmniejsza ryzyko udzielanego przez bank zadłużenia, dzięki czemu instytucje są w stanie zaoferować niższe opłaty dodatkowe.

Mieszkanie dla Młodych

W nadchodzącym roku nadal można będzie skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych. Ostatni nabór zostanie przeprowadzony już w Styczniu 2018 roku. Kwota jaka zostanie przeznaczona na dofinansowanie wynosi 380 milionów złotych. Trzeba jednak pamiętać, że zainteresowanie tym programem jest ogromne i chcąc skorzystać z dopłaty należy przygotować się do tego jeszcze w tym roku. Warto więc wypełnić wniosek, znaleźć lokum, które spełnia warunki programu i czekać na dzień kiedy można będzie złożyć wszystkie dokumenty.

Już teraz wiadomo, że pieniądze na dofinansowania Mieszkań dla Młodych skończą się prawdopodobnie nawet w ciągu kilku dni. Zatem tylko nieliczna grupa będzie miała okazję skorzystać z ostatniej akcji państwa, która ma za zadanie wesprzeć młode osoby w kupnie swojego pierwszego mieszkania.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty hipoteczne

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Aktualny ranking kredytów hipotecznych. Kredyt na mieszkanie tańszy niż rok temu
Kredyty hipoteczne 01.12.2020

Aktualny ranking kredytów hipotecznych. Kredyt na mieszkanie tańszy niż rok temu

Przekonaj się, że kredyt hipoteczny, nawet w czasie pandemii może być ofertą o bardzo korzystnych warunkach. Sprawdź, gdzie aktualnie warto złożyć wniosek o kredyt na mieszkanie i przekonaj się, jakie warunki musisz spełnić.

Zobacz więcej
Zadatek i zaliczka - czy mogą stanowić wkład własny lub jego część?
Kredyty hipoteczne 24.11.2020

Zadatek i zaliczka - czy mogą stanowić wkład własny lub jego część?

Zarówno zadatek, jak i zaliczka mogą być uznane za wkład własny lub przynajmniej część wkładu własnego. To czy zadatek lub zaliczka pokryje cały wkład własny, zależy wyłącznie od wartości nieruchomości oraz wysokości...

Zobacz więcej
Umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania, kupna działki - umowa przedwstępna wzór
Kredyty hipoteczne 06.11.2020

Umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania, kupna działki - umowa przedwstępna wzór

Umowa przedwstępna najważniejsze informacje. Co powinna zawierać umowa przedwstępna, jaką formę musi przyjąć taki dokument? Co czeka strony w przypadku niepodpisania umowy przyrzeczonej? 

Zobacz więcej
Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?
Kredyty gotówkowe 29.10.2020

Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?

Czy jako zawodowy kierowca masz szansę na kredyt hipoteczny i kredyt gotówkowy? Dlaczego sytuacja zawowodych kierowców nie jest oczywista pod względem oceny ich zdolności kredytowej?

Zobacz więcej
Mieszkanie dla Młodych - najważniejsze informacje i warunki oferty
Kredyty hipoteczne 28.10.2020

Mieszkanie dla Młodych - najważniejsze informacje i warunki oferty

Mieszkanie dla Młodych cieszyło się ogromnym powodzeniem, sprawdź dlaczego. Czy młodzi ludzie mogą liczyć na nowy program rządu, który pomoże im kupić nieruchomość tak jak MDM? 

Zobacz więcej
Co to jest promesa zatrudnienia?

Co to jest promesa zatrudnienia?

W tym artykule znajdziesz wiele cennych informacji i bardzo szybko dowiesz się, czym faktycznie jest promesa zatrudnienia i jaki może mieć wpływ m.in. podczas wnioskowania o kredyt, czy zmiany pracy.

Zobacz więcej