× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyt hipoteczny - Inwestycja na przyszłość

Zaktualizowano: 27.11.2018 12:37
Opublikowano: 03.01.2018 13:05
Średnia ocena: 5,64/6 Głosów: 11

Wiele osób decydując się na samodzielność zastanawia się nad wynajęciem mieszkania lub decyzją o kredycie hipotecznym. Trzeba w takiej sytuacji zastanowić się nad skutkami swojej decyzji i myśleć długofalowo, która z opcji przyniesie więcej korzyści. Wynajęcie mieszkania może kosztować bardzo dużo. Za mieszkania, o metrażu powyżej 40m2, wyremontowanych i gotowych do zamieszkania, często trzeba liczyć opłaty rzędu 1 000,00 złotych. Do tego doliczyć trzeba miesięczne rachunki za zużyte media, a także dodatkowy koszt pod postacią zaliczki. Wysoki wynajem bardzo często pokrywa się z kosztem kredytu hipotecznego. Różnica polega jednak na zasadniczej kwestii, spłacając kredyt inwestujemy pieniądze i po upływie okresu spłaty mieszkanie będzie wyłączną własnością kredytobiorcy. Wynajmując mieszkanie trzeba liczyć się z tym, że nie jest to forma zabezpieczenia na przyszłość, a wydane pieniądze trafiają wyłącznie do osób od których wynajmujemy mieszkanie. Jeżeli stoisz przed decyzją czy korzystniejsze jest wynajęcie mieszkania, czy może podjęcie decyzji o kredycie hipotecznym i kupnie własnego lokum, ta druga opcja będzie zdecydowanie korzystniejsza, szczególnie gdy pomyślisz o tym jak o inwestycji.

Kredyt hipoteczny z najlepszymi warunkami

Wybór najlepszego kredytu hipotecznego nie musi być trudny. Wystarczy skorzystać z pomocy specjalistów i poświęcić czas na porównanie ofert w rankingu Nawet w ciągu kilkunastu minut poszerzysz swoją wiedzę i będziesz w stanie wybrać przynajmniej kilka kredytów wartych bliższego poznania i wstępnego kontaktu z bankiem. Warto skontaktować się z kilkoma instytucjami i dokładnie przeanalizować warunki dostosowane do indywidualnych możliwości i potrzeb. To konieczne, szczególnie mając na uwadze, że informacje zawarte w rankingu są przykładowymi warunkami i mogą zmieniać się zależnie od sytuacji poszczególnych Klientów banków. Zanim jednak wypełnisz wniosek i porozmawiasz z pracownikiem banku możesz samodzielnie porównać oferty i dowiedzieć się czegoś więcej o samym procesie ubiegania się o kredyt hipoteczny oraz warunki jakie towarzyszą takiej usłudze finansowej. To szczególnie ważne, gdy nie masz dużego doświadczenia w czytaniu umów bankowych i chcesz mieć pewność, że nie popełnisz żadnego błędu, a podpisana przez Ciebie umowa kredytowa będzie najlepszym wariantem dostępnym na rynku.

Aktualny ranking kredytów hipotecznych wyróżnia przede wszystkim dwie oferty, które dzięki najniższemu RRSO konkurują o miano najtańszych zadłużeń. Na pierwszym miejscu bezkonkurencyjnie znajduje się oferta PKO Banku Polskiego, Kredyt Własny Kąt Hipoteczny, którego oprocentowanie wynosi zaledwie 3,02%, marża jaką pobiera bank to 1,30%. Drugą ofertą, którą polecamy w wyborze kredytu hipotecznego jest Kredyt Hipoteczny Citi Banku Handlowego. Oprocentowanie tej oferty wynosi 3,16%, a marża banku to tylko 1,44%. Obie oferty zapewniają długi maksymalny okres kredytowania, nawet do 35 lat. Ponadto obie instytucje umożliwiają skorzystanie z ubezpieczenia brakującego wkładu własnego.

Wyślij darmowy wniosek

Na naszej stronie znajdziesz całkowicie darmowy formularz kontaktowy z bankiem, którego oferta przekona Cię na tyle by porozmawiać z pracownikiem instytucji i przekonać się jak może wyglądać umowa przygotowana dla Ciebie. Wysłanie wniosku nie zobowiązuje do podpisania umowy i nie zajmie Ci więcej czasu niż kilka minut.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty hipoteczne

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Aktualny ranking kredytów hipotecznych. Kredyt na mieszkanie tańszy niż rok temu
Kredyty hipoteczne 01.12.2020

Aktualny ranking kredytów hipotecznych. Kredyt na mieszkanie tańszy niż rok temu

Przekonaj się, że kredyt hipoteczny, nawet w czasie pandemii może być ofertą o bardzo korzystnych warunkach. Sprawdź, gdzie aktualnie warto złożyć wniosek o kredyt na mieszkanie i przekonaj się, jakie warunki musisz spełnić.

Zobacz więcej
Zadatek i zaliczka - czy mogą stanowić wkład własny lub jego część?
Kredyty hipoteczne 24.11.2020

Zadatek i zaliczka - czy mogą stanowić wkład własny lub jego część?

Zarówno zadatek, jak i zaliczka mogą być uznane za wkład własny lub przynajmniej część wkładu własnego. To czy zadatek lub zaliczka pokryje cały wkład własny, zależy wyłącznie od wartości nieruchomości oraz wysokości...

Zobacz więcej
Umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania, kupna działki - umowa przedwstępna wzór
Kredyty hipoteczne 06.11.2020

Umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania, kupna działki - umowa przedwstępna wzór

Umowa przedwstępna najważniejsze informacje. Co powinna zawierać umowa przedwstępna, jaką formę musi przyjąć taki dokument? Co czeka strony w przypadku niepodpisania umowy przyrzeczonej? 

Zobacz więcej
Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?
Kredyty gotówkowe 29.10.2020

Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?

Czy jako zawodowy kierowca masz szansę na kredyt hipoteczny i kredyt gotówkowy? Dlaczego sytuacja zawowodych kierowców nie jest oczywista pod względem oceny ich zdolności kredytowej?

Zobacz więcej
Mieszkanie dla Młodych - najważniejsze informacje i warunki oferty
Kredyty hipoteczne 28.10.2020

Mieszkanie dla Młodych - najważniejsze informacje i warunki oferty

Mieszkanie dla Młodych cieszyło się ogromnym powodzeniem, sprawdź dlaczego. Czy młodzi ludzie mogą liczyć na nowy program rządu, który pomoże im kupić nieruchomość tak jak MDM? 

Zobacz więcej
Co to jest promesa zatrudnienia?

Co to jest promesa zatrudnienia?

W tym artykule znajdziesz wiele cennych informacji i bardzo szybko dowiesz się, czym faktycznie jest promesa zatrudnienia i jaki może mieć wpływ m.in. podczas wnioskowania o kredyt, czy zmiany pracy.

Zobacz więcej