Kredyt hipoteczny - Inwestycja na przyszłość

Zaktualizowano: 2018-11-27 12:37opublikowano: 2018-01-03 13:05

Wiele osób decydując się na samodzielność zastanawia się nad wynajęciem mieszkania lub decyzją o kredycie hipotecznym. Trzeba w takiej sytuacji zastanowić się nad skutkami swojej decyzji i myśleć długofalowo, która z opcji przyniesie więcej korzyści. Wynajęcie mieszkania może kosztować bardzo dużo. Za mieszkania, o metrażu powyżej 40m2, wyremontowanych i gotowych do zamieszkania, często trzeba liczyć opłaty rzędu 1 000,00 złotych. Do tego doliczyć trzeba miesięczne rachunki za zużyte media, a także dodatkowy koszt pod postacią zaliczki. Wysoki wynajem bardzo często pokrywa się z kosztem kredytu hipotecznego. Różnica polega jednak na zasadniczej kwestii, spłacając kredyt inwestujemy pieniądze i po upływie okresu spłaty mieszkanie będzie wyłączną własnością kredytobiorcy. Wynajmując mieszkanie trzeba liczyć się z tym, że nie jest to forma zabezpieczenia na przyszłość, a wydane pieniądze trafiają wyłącznie do osób od których wynajmujemy mieszkanie. Jeżeli stoisz przed decyzją czy korzystniejsze jest wynajęcie mieszkania, czy może podjęcie decyzji o kredycie hipotecznym i kupnie własnego lokum, ta druga opcja będzie zdecydowanie korzystniejsza, szczególnie gdy pomyślisz o tym jak o inwestycji.

Kredyt hipoteczny - Inwestycja na przyszłość

Kredyt hipoteczny z najlepszymi warunkami

Wybór najlepszego kredytu hipotecznego nie musi być trudny. Wystarczy skorzystać z pomocy specjalistów i poświęcić czas na porównanie ofert w rankingu Nawet w ciągu kilkunastu minut poszerzysz swoją wiedzę i będziesz w stanie wybrać przynajmniej kilka kredytów wartych bliższego poznania i wstępnego kontaktu z bankiem. Warto skontaktować się z kilkoma instytucjami i dokładnie przeanalizować warunki dostosowane do indywidualnych możliwości i potrzeb. To konieczne, szczególnie mając na uwadze, że informacje zawarte w rankingu są przykładowymi warunkami i mogą zmieniać się zależnie od sytuacji poszczególnych Klientów banków. Zanim jednak wypełnisz wniosek i porozmawiasz z pracownikiem banku możesz samodzielnie porównać oferty i dowiedzieć się czegoś więcej o samym procesie ubiegania się o kredyt hipoteczny oraz warunki jakie towarzyszą takiej usłudze finansowej. To szczególnie ważne, gdy nie masz dużego doświadczenia w czytaniu umów bankowych i chcesz mieć pewność, że nie popełnisz żadnego błędu, a podpisana przez Ciebie umowa kredytowa będzie najlepszym wariantem dostępnym na rynku.

Aktualny ranking kredytów hipotecznych wyróżnia przede wszystkim dwie oferty, które dzięki najniższemu RRSO konkurują o miano najtańszych zadłużeń. Na pierwszym miejscu bezkonkurencyjnie znajduje się oferta PKO Banku Polskiego, Kredyt Własny Kąt Hipoteczny, którego oprocentowanie wynosi zaledwie 3,02%, marża jaką pobiera bank to 1,30%. Drugą ofertą, którą polecamy w wyborze kredytu hipotecznego jest Kredyt Hipoteczny Citi Banku Handlowego. Oprocentowanie tej oferty wynosi 3,16%, a marża banku to tylko 1,44%. Obie oferty zapewniają długi maksymalny okres kredytowania, nawet do 35 lat. Ponadto obie instytucje umożliwiają skorzystanie z ubezpieczenia brakującego wkładu własnego.

Wyślij darmowy wniosek

Na naszej stronie znajdziesz całkowicie darmowy formularz kontaktowy z bankiem, którego oferta przekona Cię na tyle by porozmawiać z pracownikiem instytucji i przekonać się jak może wyglądać umowa przygotowana dla Ciebie. Wysłanie wniosku nie zobowiązuje do podpisania umowy i nie zajmie Ci więcej czasu niż kilka minut.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!