× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Koniec programu Mieszkanie dla Młodych

Zaktualizowano: 27.11.2018 12:35
Opublikowano: 09.01.2018 13:24
Średnia ocena: 5,64/6 Głosów: 11

W ciągu pierwszych dni stycznia bieżącego roku, skończyły się wszystkie przewidziane środki na dotacje dla korzystających z programu Mieszkanie dla Młodych. To ostatni rok w którym możliwe było otrzymanie dopłaty, rząd zdecydował o zakończeniu akcji i wprowadzeniu innego programu od roku 2019. Czy wpłynie to na zainteresowanie kupnem mieszkań, które w ostatnich latach znacznie wzrosło? Eksperci zapowiadają, że jeszcze przez kilkanaście miesięcy deweloperzy mogą nie odczuć tego, a wiele rodzin również bez możliwości dopłaty będzie starać się o kredyty na kupno mieszkań, nawet jeżeli odbędzie się to kosztem mniejszego metrażu lub nieco gorszej lokalizacji nieruchomości. Polacy zdecydowanie chętniej decydują się na umowę kredytową i mieszkanie w swoim lokum niż wynajem, który także jest kosztowny i nie daje żadnego zabezpieczenia. Co zrobić by ułatwić sobie zaciągnięcie kredytu hipotecznego i zamieszkanie we własnych czterech kątach? Poniżej kilka rad dla osób, które dopiero zdecydowały się ubiegać o kredyt hipoteczny.

Kwota kredytu pokrywająca 100% wartości nieruchomości - To możliwe

Wkład własny stał się głównym zmartwieniem kredytobiorców. Od roku 2017 ubiegając się o kredyt hipoteczny wymagany jest wkład własny o wartości 20,00% nieruchomości. To właśnie program MdM oferował wsparcie w postaci dotacji, która naliczana była jako wkład własny, umożliwiając otrzymanie zgody kredytowej i nie ponoszenie tego kosztu osobiście. Należy jednak pamiętać, że banki dają możliwość skorzystania również z kredytów o kwocie wyższej niż 80,00% kupowanej nieruchomości. Szansą na tak dostosowany kredyt jest ubezpieczenie wkładu własnego, jednak to usługa, która niesie za sobą konsekwencje, przede wszystkim finansowe.

Koszt takiej oferty, która związana jest z ubezpieczeniem wkładu własnego to nie tylko wyższa rata spowodowana wyższą kwotą kredytu ale również podwyższona marża, która znacznie podwyższy całkowity koszt zobowiązania w trakcie całej umowy. Oczywiście koszt zadłużenia powiększony jest także o składki samego ubezpieczenia. Kredytobiorca musi więc liczyć się z tym, że ogólny koszt mieszkania będzie wyższy niż w przypadku kredytu zaciąganego wraz z wkładem własnym.

Wybierz ofertę, która zapewnia najlepsze warunki

To od Ciebie zależy w którym banku zostanie podpisana umowa, zatem wbrew powszechnej opinii masz realny wpływ na warunki umowy, która zostanie zawarta. Wybór wśród ofert jest ogromny, choć pozornie usługi nie różnią się między sobą zauważalnie. Jednak nawet drobne różnice, na przestrzeni lat spłaty zobowiązania będą odznaczały się w budżecie usługobiorcy. Dlatego też konieczne jest porównanie dostępnych zadłużeń, poznanie ich różnic i wybór oferty, która gwarantuje najniższy całkowity koszt kredytu oraz elastyczne warunki, dostosowane do potrzeb Klienta.

Ranking kredytów hipotecznych umożliwia poznanie ofert bankowych w ciągu kilku minut. Sprawdzisz nie tylko oprocentowanie ale także marżę i RRSO całego zadłużenia. Dodatkowo śledząc szczegóły usług możesz porównać maksymalną kwotę zadłużenia oraz najdłuższy okres na jaki można rozłożyć spłatę całego zobowiązania. Wszystkie te informacje pozwolą na podjęcie najlepszej decyzji finansowej i łatwy wybór kredytu hipotecznego.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty hipoteczne

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Aktualny ranking kredytów hipotecznych. Kredyt na mieszkanie tańszy niż rok temu
Kredyty hipoteczne 01.12.2020

Aktualny ranking kredytów hipotecznych. Kredyt na mieszkanie tańszy niż rok temu

Przekonaj się, że kredyt hipoteczny, nawet w czasie pandemii może być ofertą o bardzo korzystnych warunkach. Sprawdź, gdzie aktualnie warto złożyć wniosek o kredyt na mieszkanie i przekonaj się, jakie warunki musisz spełnić.

Zobacz więcej
Zadatek i zaliczka - czy mogą stanowić wkład własny lub jego część?
Kredyty hipoteczne 24.11.2020

Zadatek i zaliczka - czy mogą stanowić wkład własny lub jego część?

Zarówno zadatek, jak i zaliczka mogą być uznane za wkład własny lub przynajmniej część wkładu własnego. To czy zadatek lub zaliczka pokryje cały wkład własny, zależy wyłącznie od wartości nieruchomości oraz wysokości...

Zobacz więcej
Umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania, kupna działki - umowa przedwstępna wzór
Kredyty hipoteczne 06.11.2020

Umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania, kupna działki - umowa przedwstępna wzór

Umowa przedwstępna najważniejsze informacje. Co powinna zawierać umowa przedwstępna, jaką formę musi przyjąć taki dokument? Co czeka strony w przypadku niepodpisania umowy przyrzeczonej? 

Zobacz więcej
Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?
Kredyty gotówkowe 29.10.2020

Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?

Czy jako zawodowy kierowca masz szansę na kredyt hipoteczny i kredyt gotówkowy? Dlaczego sytuacja zawowodych kierowców nie jest oczywista pod względem oceny ich zdolności kredytowej?

Zobacz więcej
Mieszkanie dla Młodych - najważniejsze informacje i warunki oferty
Kredyty hipoteczne 28.10.2020

Mieszkanie dla Młodych - najważniejsze informacje i warunki oferty

Mieszkanie dla Młodych cieszyło się ogromnym powodzeniem, sprawdź dlaczego. Czy młodzi ludzie mogą liczyć na nowy program rządu, który pomoże im kupić nieruchomość tak jak MDM? 

Zobacz więcej
Co to jest promesa zatrudnienia?

Co to jest promesa zatrudnienia?

W tym artykule znajdziesz wiele cennych informacji i bardzo szybko dowiesz się, czym faktycznie jest promesa zatrudnienia i jaki może mieć wpływ m.in. podczas wnioskowania o kredyt, czy zmiany pracy.

Zobacz więcej