Marzec 2018 - Hipoteka na miarę Twoich potrzeb

Zaktualizowano: 2018-11-27 13:48opublikowano: 2018-03-21 10:52

Martwisz się, że podpisując umowę kredytu hipotecznego, nie uda Ci się znaleźć najlepszej oferty? Samodzielne poszukiwanie zadłużenia może skończyć się wyborem usługi, która nie zapewni najniższych opłat, a także stratą dużej ilości Twojego czasu. Nie rezygnuj jednak z poszukiwań i zainteresuj się rankingiem kredytów hipotecznych. To narzędzie, które pomoże Ci poznać dostępne usługi i zdecydować się na kredyt w krótkim czasie, bez ponoszenia zbędnego ryzyka.

Marzec 2018 - Hipoteka na miarę Twoich potrzeb

Zanim jednak zaczniesz zastanawiać się nad konkretną ofertą banku, ustal swoje możliwości finansowe i zwiększ maksymalnie swoje szanse, by uzyskać pozytywną decyzję banku po złożeniu wniosku kredytowego. Analiza kosztów, jakie poniesiesz, a także uświadomienie sobie jakiego kredytu faktycznie potrzebujesz, pozwoli świadomie podjąć decyzję o wyborze usług.

Wkład własny - co musisz o nim wiedzieć

Kredytobiorców starających się o kredyt hipoteczny, obowiązuje wkład własny stanowiący 20% wartości zadłużenia. Dzięki temu zadłużenie staje się mniej ryzykowne dla kredytodawcy, a wprowadzenie obowiązkowego wkładu własnego miało zabezpieczyć przed udzielaniem wysokich kredytów hipotecznych Klientom, którzy mogą mieć poważne problemy ze spłatą zobowiązania. W sytuacji, gdy chcesz podjąć się kredytu hipotecznego, ale nie posiadasz wkładu własnego, rozwiązaniem jest ubezpieczenie go. Koszt takiego kredytu jest wyższy, ale pozwala w pełni pokryć koszt kupna mieszkania czy domu. Warto rozważyć takie rozwiązanie, by nie odkładać w czasie, okresu w jakim zaczniesz ubiegać się o kredyt. Zastanów się jednak poważnie, jak na koszt kredytu wpłynie takie ubezpieczenie i czy będziesz w stanie spłacać raty, które towarzyszyć Ci będą nawet przez okres kilkunastu lat.

Nie przeceniaj swoich możliwości finansowych

Pamiętaj, że Twoja sytuacja finansowa na przestrzeni lat może się diametralnie zmienić. Dlatego też nie warto podejmować zbyt ryzykownych decyzji finansowych i zabezpieczyć się na wypadek niespodziewanych problemów z budżetem domowym. Przeanalizuj dokładnie swoje miesięczne wpływy i zastanów się jaka kwota jest Ci potrzebna, by bez problemu uregulować miesięcznie wszystkie Twoje opłaty oraz wydatki pierwszej potrzeby.

Zaciągnięcie zbyt wysokiego kredytu hipotecznego i kupno kosztownego mieszkania może skończyć się bardzo niekorzystnie, nawet jeżeli wybrany kredyt gotówkowy zapewni najniższe odsetki.

Najlepszy kredyt hipoteczny

Wybór kredytu hipotecznego może być łatwiejszy, niż Ci się wydaje. Poświęć swój czas na przejrzenie rankingu kredytów hipotecznych, który dostępny jest na naszej stronie. Porównaj warunki ofert i wybierz, która z usług jest dla Ciebie najkorzystniejsza. Zwracaj uwagę na RRSO kredytów, by skupić się na całkowitym koszcie zadłużenia. To najłatwiejszy sposób, by bardzo szybko porównać ze sobą nawet kilkanaście usług, a to wszystko bez wychodzenia z domu.

Aktualnie ofertą, która prezentuje najlepsze warunki, jest Kredyt własny kąt hipoteczny, udzielany przez PKO Bank Polski. RRSO tego kredytu hipotecznego wynosi tylko 3,06%, jeżeli interesuje Cię więcej informacji, na temat tej lub innej oferty kredytowej, zachęcamy do sprawdzenia szczegółowych opisów.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!