Kredyt hipoteczny - wybierz najtańsze rozwiązanie

Opublikowano: 2018-08-30 09:08

Wynajem mieszkania generuje tak wysokie miesięczne opłaty, że warto zastanowić się nad skorzystaniem z kredytu hipotecznego i kupna własnego mieszkania. To nie tylko możliwość spełnienia Twoich marzeń o własnym mieszkaniu, ale również inwestycja na całe życie. Po podjęciu decyzji o kupnie własnego lokum warto jednak poświęcić swój czas i zastanowić się, jak prezentują się oferty banków pod kątem kredytów hipotecznych. Mimo pozornie podobnych usług każdy bank posiada w swojej ofercie zadłużenie, który różni się od konkurencyjnych usług m.in. pod względem maksymalnej wartości zadłużenia, okresu kredytowania, opłat przygotowawczych oraz marży. Chcąc skorzystać z najlepszej oferty, nieuniknione jest porównanie tych warunków i zdecydowanie, który kredyt hipoteczny spełni Twoje oczekiwania.

Kredyt hipoteczny - wybierz najtańsze rozwiązanie

Marża kredytu hipotecznego

Łatwym sposobem porównania kosztów dotyczących kredytów hipotecznych jest skupienie się na porównaniu marży pobieranej przez bank udzielający kredytu. To wartość, która znacznie różni się między ofertami i generuje duże wydatki, jednocześnie zmieniając odczuwalnie zarówno miesięczną ratę kredytu, jak i całkowity koszt zadłużenia.

Nie wiesz gdzie szukać interesujących Cię informacji? Skorzystaj z pomocy pod postacią rankingu kredytów hipotecznych. To narzędzie, które wymaga zaledwie kilku minut, by porównać wszystkie interesujące oferty kredytowe i móc określić, która z nich jest najkorzystniejsza, również pod względem całkowitego kosztu.

Opłaty okołokredytowe

Poza marżą kredytu hipotecznego usługobiorca będzie zmuszony uregulować także wszystkie pozostałe opłaty, związane w różny sposób z udzieleniem kredytu hipotecznego. Zależnie od banku, opłaty okołokredytowe mogą różnić się, co oczywiście należy sprawdzić i wybrać ofertę, która nie będzie finansowym obciążeniem pod tym względem. Banki chętnie pobierają opłatę przygotowawczą, która jednak w przypadku kredytu hipotecznego może być uzasadniona, umowa tego typu wiąże się z licznymi dokumentami i formalnościami. Cały proces uzyskania zgody kredytowej trwa nawet kilka tygodni i wymaga zaangażowania zarówno Klienta banku, jak i osoby odpowiedzialnej za przygotowanie całej umowy.

Dodatkowo kosztem, który również trzeba mieć na uwadze, jest opłata za wydanie dokumentów dotyczących nieruchomości oraz jej wycena. Są to zazwyczaj stałe opłaty, niezależnie od wybranej instytucji.

Podsumowanie

Wybór kredytu hipotecznego może stanowić duży problem, szczególnie dla osób, które nigdy nie korzystały z usług finansowych i nie mają doświadczenia z wnioskowaniem o zadłużenie.

Korzystając z pomocy specjalistów, a także narzędzi finansowych, które zostały do tego przystosowane, możesz mieć jednak okazję obniżyć koszt swojego kredytu i skorzystać z usługi o dużo lepszych warunkach, co będzie mocno odczuwalne w przypadku kredytu hipotecznego.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!