× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyt hipoteczny - wybierz najtańsze rozwiązanie

Opublikowano: 30.08.2018 09:08
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 3

Wynajem mieszkania generuje tak wysokie miesięczne opłaty, że warto zastanowić się nad skorzystaniem z kredytu hipotecznego i kupna własnego mieszkania. To nie tylko możliwość spełnienia Twoich marzeń o własnym mieszkaniu, ale również inwestycja na całe życie. Po podjęciu decyzji o kupnie własnego lokum warto jednak poświęcić swój czas i zastanowić się, jak prezentują się oferty banków pod kątem kredytów hipotecznych. Mimo pozornie podobnych usług każdy bank posiada w swojej ofercie zadłużenie, który różni się od konkurencyjnych usług m.in. pod względem maksymalnej wartości zadłużenia, okresu kredytowania, opłat przygotowawczych oraz marży. Chcąc skorzystać z najlepszej oferty, nieuniknione jest porównanie tych warunków i zdecydowanie, który kredyt hipoteczny spełni Twoje oczekiwania.

Marża kredytu hipotecznego

Łatwym sposobem porównania kosztów dotyczących kredytów hipotecznych jest skupienie się na porównaniu marży pobieranej przez bank udzielający kredytu. To wartość, która znacznie różni się między ofertami i generuje duże wydatki, jednocześnie zmieniając odczuwalnie zarówno miesięczną ratę kredytu, jak i całkowity koszt zadłużenia.

Nie wiesz gdzie szukać interesujących Cię informacji? Skorzystaj z pomocy pod postacią rankingu kredytów hipotecznych. To narzędzie, które wymaga zaledwie kilku minut, by porównać wszystkie interesujące oferty kredytowe i móc określić, która z nich jest najkorzystniejsza, również pod względem całkowitego kosztu.

Opłaty okołokredytowe

Poza marżą kredytu hipotecznego usługobiorca będzie zmuszony uregulować także wszystkie pozostałe opłaty, związane w różny sposób z udzieleniem kredytu hipotecznego. Zależnie od banku, opłaty okołokredytowe mogą różnić się, co oczywiście należy sprawdzić i wybrać ofertę, która nie będzie finansowym obciążeniem pod tym względem. Banki chętnie pobierają opłatę przygotowawczą, która jednak w przypadku kredytu hipotecznego może być uzasadniona, umowa tego typu wiąże się z licznymi dokumentami i formalnościami. Cały proces uzyskania zgody kredytowej trwa nawet kilka tygodni i wymaga zaangażowania zarówno Klienta banku, jak i osoby odpowiedzialnej za przygotowanie całej umowy.

Dodatkowo kosztem, który również trzeba mieć na uwadze, jest opłata za wydanie dokumentów dotyczących nieruchomości oraz jej wycena. Są to zazwyczaj stałe opłaty, niezależnie od wybranej instytucji.

Podsumowanie

Wybór kredytu hipotecznego może stanowić duży problem, szczególnie dla osób, które nigdy nie korzystały z usług finansowych i nie mają doświadczenia z wnioskowaniem o zadłużenie.

Korzystając z pomocy specjalistów, a także narzędzi finansowych, które zostały do tego przystosowane, możesz mieć jednak okazję obniżyć koszt swojego kredytu i skorzystać z usługi o dużo lepszych warunkach, co będzie mocno odczuwalne w przypadku kredytu hipotecznego.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty hipoteczne

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Zadatek i zaliczka - czy mogą stanowić wkład własny lub jego część?
Kredyty hipoteczne 24.11.2020

Zadatek i zaliczka - czy mogą stanowić wkład własny lub jego część?

Zarówno zadatek, jak i zaliczka mogą być uznane za wkład własny lub przynajmniej część wkładu własnego. To czy zadatek lub zaliczka pokryje cały wkład własny, zależy wyłącznie od wartości nieruchomości oraz wysokości...

Zobacz więcej
Umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania, kupna działki - umowa przedwstępna wzór
Kredyty hipoteczne 06.11.2020

Umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania, kupna działki - umowa przedwstępna wzór

Umowa przedwstępna najważniejsze informacje. Co powinna zawierać umowa przedwstępna, jaką formę musi przyjąć taki dokument? Co czeka strony w przypadku niepodpisania umowy przyrzeczonej? 

Zobacz więcej
Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?
Kredyty gotówkowe 29.10.2020

Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?

Czy jako zawodowy kierowca masz szansę na kredyt hipoteczny i kredyt gotówkowy? Dlaczego sytuacja zawowodych kierowców nie jest oczywista pod względem oceny ich zdolności kredytowej?

Zobacz więcej
Mieszkanie dla Młodych - najważniejsze informacje i warunki oferty
Kredyty hipoteczne 28.10.2020

Mieszkanie dla Młodych - najważniejsze informacje i warunki oferty

Mieszkanie dla Młodych cieszyło się ogromnym powodzeniem, sprawdź dlaczego. Czy młodzi ludzie mogą liczyć na nowy program rządu, który pomoże im kupić nieruchomość tak jak MDM? 

Zobacz więcej
Co to jest promesa zatrudnienia?

Co to jest promesa zatrudnienia?

W tym artykule znajdziesz wiele cennych informacji i bardzo szybko dowiesz się, czym faktycznie jest promesa zatrudnienia i jaki może mieć wpływ m.in. podczas wnioskowania o kredyt, czy zmiany pracy.

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy na wkład własny - dlaczego to niemożliwe?
Kredyty gotówkowe 19.10.2020

Kredyt gotówkowy na wkład własny - dlaczego to niemożliwe?

Kredyt gotówkowy na wkład własny to nie jest korzystne rozwiązanie. Bank wymagając wkładu własnego, chce mieć pewność, że kredytobiorca jest w stanie samodzielnie zdobyć te środki finansowe, nie korzystając dodatkowo z...

Zobacz więcej