Zabezpieczenie kredytu hipotecznego

Zaktualizowano: 04.12.2020 13:39
Opublikowano: 29.08.2019 09:55
Średnia ocena: 5,87/6 Głosów: 24

Kredyt hipoteczny bardzo wyróżnia się na tle innych usług, które dostępne są w ofercie banków. To usługa, która pozwala uzyskać bardzo duże zobowiązanie finansowe, jednocześnie gwarantując niezwykle niski koszt kredytu. Jest kilka czynników, które mają bezpośredni wpływ na to, że kredyt hipoteczny jest tak atrakcyjny finansowo. W tym artykule podpowiemy ci, co powoduje, że oferta tego typu może mieć tak niskie oprocentowanie, a także jakie warunki musi spełnić kredytobiorca, by mieć szansę uzyskać kredyt na dom lub mieszkanie.

Bank dokładnie weryfikuje kredytobiorcę

Kredyt hipoteczny związany jest z licznymi formalnościami, które wymagane są przez bank, przed uzyskaniem zgody kredytowej. Bank weryfikuje osoby, które starają się o zadłużenie, zarówno pod względem zdolności kredytowej, na postawie zaświadczenia o zarobkach, jak i stałym zatrudnieniu, a także sprawdza historię kredytową usługobiorcy. Warto zadbać o korzystną przeszłość finansową, by móc udowodnić, że spłata wcześniejszych zadłużeń obyła się bez problemu, a wnioskodawca jest wiarygodnym klientem, który nie stanowi ryzyka finansowego dla instytucji.

Hipoteka - zabezpieczenie kredytu

Kredyt hipoteczny, jak wskazuje na to sama nazwa usługi, wykorzystuje hipotekę ustanowioną na rzecz banku, która staje się zabezpieczeniem całego zadłużenia.

Hipoteka staje się zabezpieczeniem wierzytelności, co wiąże się z tym, że kredytobiorca, który nie będzie spłacać swojego zobowiązania, utraci nieruchomość na rzecz banku.

Zabezpieczenie kredytu w postaci hipoteki pozwala znacznie zmniejszyć koszt kredytu, dzięki czemu zadłużenie zapewnia niskie oprocentowanie oraz brak opłat dodatkowych, które mogłyby obciążyć kredytobiorcę w trakcie spłaty kredytu.

Dodatkowe ubezpieczenie

Kredyt hipoteczny wiąże się także z innymi zabezpieczeniami, które często wymagane są przez banki. Pamiętaj, że instytucja może wymagać od ciebie ubezpieczenia nieruchomości, w szczególności od pożaru oraz zdarzeń losowych, dodatkowo wiele banków chce, by kredytobiorca również skorzystał z polisy na życie, dodatkowo ubezpieczając spłatę udzielonego kredytu.

Wkład własny

Dodatkowym zabezpieczeniem kredytu hipotecznego jest także wkład własny, jaki zgodnie z prawem bankowym musi być w posiadaniu kredytobiorcy.

Wkład własny wynosi aż 20,00% wartości nieruchomości, na rynku jest jednak wiele ofert, które są w stanie pokryć 90,00% twojego zadłużenia, pod warunkiem skorzystania z ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, który jednak wiąże się z dodatkowymi opłatami, które należy mieć na uwadze, decydując się na taką usługę.

Co zyskujesz dzięki tym warunkom

Spełnienie wszystkich wymogów stawianych przed kredytobiorcą może wydawać się kłopotliwe, warto jednak pamiętać, że dzięki nim usługobiorca może liczyć na szereg przywilejów.

Kredyt hipoteczny jest zdecydowanie najtańszym zadłużeniem finansowym, dodatkowo oferuje bardzo wysoką kwotę maksymalną kredytu, przy czym umożliwia rozłożenie spłaty w korzystnym terminie, obniżając maksymalnie miesięczne opłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, zachęcamy do sprawdzenia rankingu kredytów hipotecznych, który znajduje się na naszej stronie.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Drugi kredyt hipoteczny - czy to możliwe? Gdzie złożyć wniosek o drugi kredyt hipoteczny?
Kredyty hipoteczne 23.07.2021

Drugi kredyt hipoteczny - czy to możliwe? Gdzie złożyć wniosek o drugi kredyt hipoteczny?

Pewnie niejeden zastanawia się, czy mając już jeden, można wziąć jeszcze drugi kredyt hipoteczny. Mówi się, że nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do wykonania i powiedzenie to sprawdza się również i w tym przypadku. Teoretycznie da się zaciągnąć kolejny kredyt hipoteczny, ale z pewnością nie jest on w zasięgu każdego. Kto może starać się o jeszcze jeden kredyt hipoteczny? I czy to się w ogóle opłaca? Odpowiadamy!

Zobacz więcej
Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego - na czym polega i kto może z niego skorzystać?
Kredyty hipoteczne 22.07.2021

Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego - na czym polega i kto może z niego skorzystać?

Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego to dla wielu kredytobiorców szansa na szybsze sfinansowanie zakupu mieszkania lub budowy domu. Dzięki niemu możesz obniżyć wkład własny z rekomendowanych 20 do 10%. Ubezpieczenie powoduje jednak podwyższenie łącznych kosztów kredytowania. Kiedy warto się na nie zdecydować? Podpowiadamy!

Zobacz więcej
Wniosek o kredyt - jak go prawidłowo wypełnić i zwiększyć szanse na kredyt?
Kredyty gotówkowe 16.07.2021

Wniosek o kredyt - jak go prawidłowo wypełnić i zwiększyć szanse na kredyt?

Wniosek o kredyt to dokument, który musisz wypełnić, jeśli chcesz starać się o kredyt. Coraz więcej banków decyduje się na wnioskowanie online, dzięki czemu możesz szybko i bez wychodzenia z domu dopełnić wszelkich formalności. Który wniosek jest najbardziej, a który najmniej złożony? Czym się różnią między sobą? Sprawdź, jak wygląda ubieganie się o kredyt i co możesz zrobić, żeby przyspieszyć ten proces!

Zobacz więcej
Kredyt na działkę budowlaną - najważniejsze informacje o kredycie hipotecznym na zakup działki
Kredyty hipoteczne 09.07.2021

Kredyt na działkę budowlaną - najważniejsze informacje o kredycie hipotecznym na zakup działki

Mieszkanie w dużym mieście ma wiele zalet, ale też bywa bardzo męczące. Do kupowania nieruchomości w centrum zniechęcają również wysokie ceny za metr. Dlatego wielu mieszkańców miast podejmuje decyzję o wyprowadzce na obrzeża. Zanim jednak zacznie się pakować walizki, najpierw trzeba znaleźć ziemię, gdzie zostanie wzniesiony dom. Wcześniej warto też rozeznać się, gdzie można dostać kredyt na działkę i jakie warunki trzeba spełnić, by go otrzymać.

Zobacz więcej
Ulga mieszkaniowa - czym jest ulga mieszkaniowa i jak z niej skorzystać?
Kredyty hipoteczne 05.07.2021

Ulga mieszkaniowa - czym jest ulga mieszkaniowa i jak z niej skorzystać?

Sprzedałeś mieszkanie, a za uzyskane w ten sposób środki, zamierzasz nabyć kolejną nieruchomość? Nie zwlekaj przesadnie długo. Jeśli kupisz nowe mieszkanie lub dom w ciągu 3 lat, to możesz liczyć na przyznanie tzw. ulgi mieszkaniowej. Czym dokładnie jest ta ulga i na jakich zasadach funkcjonuje? Sprawdź, czy ulga mieszkaniowa jest dla Ciebie korzystna!

Zobacz więcej
Zwrot prowizji bankowej - jak ubiegać się o zwrot prowizji w banku?
Kredyty hipoteczne 25.06.2021

Zwrot prowizji bankowej - jak ubiegać się o zwrot prowizji w banku?

O zwrot prowizji bankowej możesz się ubiegać w banku po wcześniejszej spłacie kredytu. Prawo do odzyskania pieniędzy z tego tytułu potwierdził wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 2019 roku. Sprawdź, o co dokładnie chodzi i jak w praktyce możesz uzyskać zwrot prowizji bankowej.

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj