× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Zabezpieczenie kredytu hipotecznego

Zaktualizowano: 05.10.2019 10:33
Opublikowano: 29.08.2019 09:55
Średnia ocena: 5,67/6 Głosów: 9

Kredyt hipoteczny bardzo wyróżnia się na tle innych usług, które dostępne są w ofercie banków. To usługa, która pozwala uzyskać bardzo duże zobowiązanie finansowe, jednocześnie gwarantując niezwykle niski koszt kredytu. Jest kilka czynników, które mają bezpośredni wpływ na to, że kredyt hipoteczny jest tak atrakcyjny finansowo. W tym artykule podpowiemy ci, co powoduje, że oferta tego typu może mieć tak niskie oprocentowanie, a także jakie warunki musi spełnić kredytobiorca, by mieć szansę uzyskać kredyt na dom lub mieszkanie.

Bank dokładnie weryfikuje kredytobiorcę

Kredyt hipoteczny związany jest z licznymi formalnościami, które wymagane są przez bank, przed uzyskaniem zgody kredytowej. Bank weryfikuje osoby, które starają się o zadłużenie, zarówno pod względem zdolności kredytowej, na postawie zaświadczenia o zarobkach, jak i stałym zatrudnieniu, a także sprawdza historię kredytową usługobiorcy. Warto zadbać o korzystną przeszłość finansową, by móc udowodnić, że spłata wcześniejszych zadłużeń obyła się bez problemu, a wnioskodawca jest wiarygodnym klientem, który nie stanowi ryzyka finansowego dla instytucji.

Hipoteka - zabezpieczenie kredytu

Kredyt hipoteczny, jak wskazuje na to sama nazwa usługi, wykorzystuje hipotekę ustanowioną na rzecz banku, która staje się zabezpieczeniem całego zadłużenia.

Hipoteka staje się zabezpieczeniem wierzytelności, co wiąże się z tym, że kredytobiorca, który nie będzie spłacać swojego zobowiązania, utraci nieruchomość na rzecz banku.

Zabezpieczenie kredytu w postaci hipoteki pozwala znacznie zmniejszyć koszt kredytu, dzięki czemu zadłużenie zapewnia niskie oprocentowanie oraz brak opłat dodatkowych, które mogłyby obciążyć kredytobiorcę w trakcie spłaty kredytu.

Dodatkowe ubezpieczenie

Kredyt hipoteczny wiąże się także z innymi zabezpieczeniami, które często wymagane są przez banki. Pamiętaj, że instytucja może wymagać od ciebie ubezpieczenia nieruchomości, w szczególności od pożaru oraz zdarzeń losowych, dodatkowo wiele banków chce, by kredytobiorca również skorzystał z polisy na życie, dodatkowo ubezpieczając spłatę udzielonego kredytu.

Wkład własny

Dodatkowym zabezpieczeniem kredytu hipotecznego jest także wkład własny, jaki zgodnie z prawem bankowym musi być w posiadaniu kredytobiorcy.

Wkład własny wynosi aż 20,00% wartości nieruchomości, na rynku jest jednak wiele ofert, które są w stanie pokryć 90,00% twojego zadłużenia, pod warunkiem skorzystania z ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, który jednak wiąże się z dodatkowymi opłatami, które należy mieć na uwadze, decydując się na taką usługę.

Co zyskujesz dzięki tym warunkom

Spełnienie wszystkich wymogów stawianych przed kredytobiorcą może wydawać się kłopotliwe, warto jednak pamiętać, że dzięki nim usługobiorca może liczyć na szereg przywilejów.

Kredyt hipoteczny jest zdecydowanie najtańszym zadłużeniem finansowym, dodatkowo oferuje bardzo wysoką kwotę maksymalną kredytu, przy czym umożliwia rozłożenie spłaty w korzystnym terminie, obniżając maksymalnie miesięczne opłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, zachęcamy do sprawdzenia rankingu kredytów hipotecznych, który znajduje się na naszej stronie.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty hipoteczne

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Aktualny ranking kredytów hipotecznych. Kredyt na mieszkanie tańszy niż rok temu
Kredyty hipoteczne 01.12.2020

Aktualny ranking kredytów hipotecznych. Kredyt na mieszkanie tańszy niż rok temu

Przekonaj się, że kredyt hipoteczny, nawet w czasie pandemii może być ofertą o bardzo korzystnych warunkach. Sprawdź, gdzie aktualnie warto złożyć wniosek o kredyt na mieszkanie i przekonaj się, jakie warunki musisz spełnić.

Zobacz więcej
Zadatek i zaliczka - czy mogą stanowić wkład własny lub jego część?
Kredyty hipoteczne 24.11.2020

Zadatek i zaliczka - czy mogą stanowić wkład własny lub jego część?

Zarówno zadatek, jak i zaliczka mogą być uznane za wkład własny lub przynajmniej część wkładu własnego. To czy zadatek lub zaliczka pokryje cały wkład własny, zależy wyłącznie od wartości nieruchomości oraz wysokości...

Zobacz więcej
Umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania, kupna działki - umowa przedwstępna wzór
Kredyty hipoteczne 06.11.2020

Umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania, kupna działki - umowa przedwstępna wzór

Umowa przedwstępna najważniejsze informacje. Co powinna zawierać umowa przedwstępna, jaką formę musi przyjąć taki dokument? Co czeka strony w przypadku niepodpisania umowy przyrzeczonej? 

Zobacz więcej
Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?
Kredyty gotówkowe 29.10.2020

Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?

Czy jako zawodowy kierowca masz szansę na kredyt hipoteczny i kredyt gotówkowy? Dlaczego sytuacja zawowodych kierowców nie jest oczywista pod względem oceny ich zdolności kredytowej?

Zobacz więcej
Mieszkanie dla Młodych - najważniejsze informacje i warunki oferty
Kredyty hipoteczne 28.10.2020

Mieszkanie dla Młodych - najważniejsze informacje i warunki oferty

Mieszkanie dla Młodych cieszyło się ogromnym powodzeniem, sprawdź dlaczego. Czy młodzi ludzie mogą liczyć na nowy program rządu, który pomoże im kupić nieruchomość tak jak MDM? 

Zobacz więcej
Co to jest promesa zatrudnienia?

Co to jest promesa zatrudnienia?

W tym artykule znajdziesz wiele cennych informacji i bardzo szybko dowiesz się, czym faktycznie jest promesa zatrudnienia i jaki może mieć wpływ m.in. podczas wnioskowania o kredyt, czy zmiany pracy.

Zobacz więcej