Zabezpieczenie kredytu hipotecznego

Zaktualizowano: 2019-10-05 10:33opublikowano: 2019-08-29 09:55

Kredyt hipoteczny bardzo wyróżnia się na tle innych usług, które dostępne są w ofercie banków. To usługa, która pozwala uzyskać bardzo duże zobowiązanie finansowe, jednocześnie gwarantując niezwykle niski koszt kredytu. Jest kilka czynników, które mają bezpośredni wpływ na to, że kredyt hipoteczny jest tak atrakcyjny finansowo. W tym artykule podpowiemy ci, co powoduje, że oferta tego typu może mieć tak niskie oprocentowanie, a także jakie warunki musi spełnić kredytobiorca, by mieć szansę uzyskać kredyt na dom lub mieszkanie.

Zabezpieczenie kredytu hipotecznego

Bank dokładnie weryfikuje kredytobiorcę

Kredyt hipoteczny związany jest z licznymi formalnościami, które wymagane są przez bank, przed uzyskaniem zgody kredytowej. Bank weryfikuje osoby, które starają się o zadłużenie, zarówno pod względem zdolności kredytowej, na postawie zaświadczenia o zarobkach, jak i stałym zatrudnieniu, a także sprawdza historię kredytową usługobiorcy. Warto zadbać o korzystną przeszłość finansową, by móc udowodnić, że spłata wcześniejszych zadłużeń obyła się bez problemu, a wnioskodawca jest wiarygodnym klientem, który nie stanowi ryzyka finansowego dla instytucji.

Hipoteka - zabezpieczenie kredytu

Kredyt hipoteczny, jak wskazuje na to sama nazwa usługi, wykorzystuje hipotekę ustanowioną na rzecz banku, która staje się zabezpieczeniem całego zadłużenia.

Hipoteka staje się zabezpieczeniem wierzytelności, co wiąże się z tym, że kredytobiorca, który nie będzie spłacać swojego zobowiązania, utraci nieruchomość na rzecz banku.

Zabezpieczenie kredytu w postaci hipoteki pozwala znacznie zmniejszyć koszt kredytu, dzięki czemu zadłużenie zapewnia niskie oprocentowanie oraz brak opłat dodatkowych, które mogłyby obciążyć kredytobiorcę w trakcie spłaty kredytu.

Dodatkowe ubezpieczenie

Kredyt hipoteczny wiąże się także z innymi zabezpieczeniami, które często wymagane są przez banki. Pamiętaj, że instytucja może wymagać od ciebie ubezpieczenia nieruchomości, w szczególności od pożaru oraz zdarzeń losowych, dodatkowo wiele banków chce, by kredytobiorca również skorzystał z polisy na życie, dodatkowo ubezpieczając spłatę udzielonego kredytu.

Wkład własny

Dodatkowym zabezpieczeniem kredytu hipotecznego jest także wkład własny, jaki zgodnie z prawem bankowym musi być w posiadaniu kredytobiorcy.

Wkład własny wynosi aż 20,00% wartości nieruchomości, na rynku jest jednak wiele ofert, które są w stanie pokryć 90,00% twojego zadłużenia, pod warunkiem skorzystania z ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, który jednak wiąże się z dodatkowymi opłatami, które należy mieć na uwadze, decydując się na taką usługę.

Co zyskujesz dzięki tym warunkom

Spełnienie wszystkich wymogów stawianych przed kredytobiorcą może wydawać się kłopotliwe, warto jednak pamiętać, że dzięki nim usługobiorca może liczyć na szereg przywilejów.

Kredyt hipoteczny jest zdecydowanie najtańszym zadłużeniem finansowym, dodatkowo oferuje bardzo wysoką kwotę maksymalną kredytu, przy czym umożliwia rozłożenie spłaty w korzystnym terminie, obniżając maksymalnie miesięczne opłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, zachęcamy do sprawdzenia rankingu kredytów hipotecznych, który znajduje się na naszej stronie.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!