× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Marzysz o własnym mieszkaniu? Nie zwlekaj ze złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny

Zaktualizowano: 10.11.2020 15:19
Opublikowano: 26.05.2020 14:40
Średnia ocena: 5,57/6 Głosów: 7

Kredyt hipoteczny posiada realne zabezpieczenie dla banku na wypadek niewypłacalności kredytobiorcy, mimo to banki dużo ostrożniej weryfikują swoich klientów, chcąc uniknąć problemu ze spłatą kredytów, gdy budżet wielu rodzin jest zagrożony.

Szukasz wsparcia finansowego podczas kupna swojego mieszkania? Aktualne warunki zmuszają do podejmowania szybszych i trafniejszych wyborów. Kredyt hipoteczny stał się ofertą najchętniej udzielaną przez banki, ze względu na minimalne ryzyko kredytowe samej instytucji. Musisz jednak pamiętać, że czeka cię kilka przeszkód, a wraz z nastaniem epidemii koronawirusa, praktycznie każdy kredytobiorca musi się liczyć z obniżeniem swojej zdolności kredytowej. Dlatego nie czekaj i złóż wniosek o kredyt hipoteczny już teraz, zanim banki zdecydują się zaostrzyć warunki udzielania tego kredytu jeszcze bardziej. To świetny moment, by skorzystać z atrakcyjnych umów, które gwarantują niskie oprocentowanie, o czym możesz przekonać się, śledząc nasz ranking kredytów hipotecznych. Gwarantujemy, że po lekturze tego artykułu będziesz mieć pewność, czy to odpowiedni moment, by podjąć decyzję o kredycie na kupno mieszkania.

Polecamy
1
2,65%
RRSO
2,62%
Oprocentowanie
909,37 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
10764 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 103
2
2,24%
RRSO
2,22%
Oprocentowanie
869,29 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
982 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 15
3
2,40%
RRSO
2,20%
Oprocentowanie
884,23 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
889 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 4
4
2,55%
RRSO
2,41%
Oprocentowanie
899,30 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
638 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 6
Nowość
5
2,65%
RRSO
2,62%
Oprocentowanie
909,37 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 0/6
140 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0

Kredyt hipoteczny w czasach koronawirusa

Z pewnością już wiesz, że z powodu epidemii oferty banków stały się mniej rozchwytywane, niż jeszcze kilka miesięcy temu. Do niedawna zdecydowana większość ludzi mogła pozwolić sobie na szybki kredyt gotówkowy, czy nawet kredyt hipoteczny z ubezpieczeniem niskiego wkładu własnego. Banki chętnie zawierały umowy z nowymi klientami, nie szukając przeszkód, czy obawiając się realnego ryzyka. Sytuacja finansowa wielu kredytobiorców uległa jednak zmianie, a zamiast udzielać atrakcyjnych kredytów na dowolny cel, banki muszą w tej chwili skupić się na realizacji obietnic związanych z wakacjami kredytowymi.

Mimo dużo mniejszego zainteresowania kredytami na dowolny cel, liczne grono usługobiorców wciąż interesuje się kredytami hipotecznymi, a banki, mimo dużych trudności, wywołanych koronawirusem nie stronią od weryfikacji wniosków i zawierania umów tego typu.

Śledź na bieżąco najnowsze informacje ws. spłat kredytów w związku z Koronawirusem
Polub nasz profil na Facebooku

Wyższe wymagania względem kredytobiorców

Kredyt hipoteczny wyłącznie dla osób, które mają umowę o pracę na czas nieokreślony. Wysoki wkład własny i brak możliwości otrzymania kredytu z ubezpieczeniem niskiego wkładu własnego. Doskonała historia kredytowa oraz wysoka zdolność kredytowa. To tylko kilka warunków, które aktualnie stawiane są przed przyszłym kredytobiorcom, ubiegającym się o kredyt na kupno domu czy mieszkania.

Choć kredyt hipoteczny posiada realne zabezpieczenie dla banku na wypadek niewypłacalności kredytobiorcy, banki dużo ostrożniej weryfikują swoich klientów, chcąc uniknąć problemu ze spłatą kredytów w czasach, gdy domowy budżet wielu rodzin jest zagrożony. Niższe wynagrodzenie, utrata pracy, a nawet ciężka choroba, mogą przyczynić się do tego, że kredyt hipoteczny stanie się zbyt dużym obciążeniem, a jego spłata nie będzie możliwa.

Wyższe wymagania nie oznaczają jednak, że kredyt hipoteczny nie może znaleźć się w zasięgu twoich możliwości, jeśli spełniasz wszystkie aktualne wymagania, nie czekaj i zdecyduj się na kredyt już teraz. Być może za kilka miesięcy, ubieganie się o kredyt na kupno domu będzie jeszcze trudniejsze i to twoja ostatnia szansa na realizację planów o własnym mieszkaniu.

Obniżenie stóp procentowych

Obniżenie stóp procentowych NBP, które w tym roku zostało zastosowane już dwukrotnie, wpływa na atrakcyjność wszystkich ofert kredytowych. Jednak warto pamiętać, że najwięcej zyskać mogą klienci starający się o kredyt hipoteczny, a także te osoby, które już spłacają zadłużenie tego typu. Przyjmuje się, że klienci spłacający kredyt na mieszkanie, mogą w tej chwili liczyć na raty miesięczne, niższe nawet o 150 złotych, to duża oszczędność, która może okazać się świetnym rozwiązaniem w momencie, w którym trudniej o stałe dochody, a wiele osób utraciło np. swoje premie pracownicze, czy muszą zarządzać niższym budżetem domowym.

Decydując się teraz na kredyt hipoteczny, możesz mieć pewność, że przynajmniej w ciągu najbliższych miesięcy oprocentowanie nominalne kredytu będzie bardzo korzystne, warto jednak mieć na uwadze to, że oprocentowanie kredytu hipotecznego jest zmienne, a długi okres kredytowania oznacza, że w ciągu spłaty zadłużenia, musisz liczyć się z wieloma zmianami, także tymi mniej korzystnymi dla ciebie, które będą oznaczać wyższą ratę, niż ta pierwsza.

Co z marżą kredytów hipotecznych?

Obniżenie stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego spotkało się z szybką reakcją banków. Uważnie śledząc oferty kredytów gotówkowych oraz hipotecznych, można było zwrócić uwagę na to, że część usług mimo obniżonego oprocentowania wcale nie okazała się tańsza. Przyczyną jest podwyższenie marży, która ma zapewnić stały zysk banku.

Masz nadzieję, na to, że uda ci się wybrać ofertę, dzięki której koszt zobowiązania nie będzie zbyt wysoki? Warto porównać wszystkie dostępne oferty pod względem RRSO, rzeczywista roczna stopa oprocentowania pozwoli ci poznać wszystkie opłaty, nie ukrywając żadnych dodatkowych kosztów.

Czy aktualnie dostępne oferty stały się mniej atrakcyjne ze względu na wyższą marżę? Pamiętaj, że nie wszystkie kredyty hipoteczne spotkały się z procesem podniesienia marży. To z pewnością świetna wiadomość dla osób, które szukają oszczędności i liczą na najkorzystniejsze zobowiązanie. Bez wątpienia, kredyt hipoteczny jest najtańszą usługą finansową dostępną aktualnie w bankach. Co oznacza, że zawarcie umowy jest dobrym rozwiązaniem, nawet jeśli marża kredytu będzie nieco wyższa niż jeszcze kilka miesięcy temu. Warto mieć na uwadze to, że kredyt hipoteczny gwarantuje wiele atutów, których nie można zastąpić, decydując się na inne zobowiązanie.

Nie czekaj i złóż wniosek już dziś

Zastanawia cię, dlaczego zachęcamy do wysłania wniosku o kredyt hipoteczny już teraz, nie czekając na rozwój sytuacji i zakończenie pandemii? Skłaniają nas do tego bardzo atrakcyjne warunki kredytów hipotecznych, niższe oprocentowanie ma duży wpływ na koszt całego zadłużenia, a także na możliwość uzyskania wyższego wyniku podczas weryfikowania twojej zdolności kredytowej.

Jednak najważniejszym aspektem będzie możliwość przedstawienia wysokości twoich dochodów jeszcze sprzed epidemii, co niewątpliwie także będzie miało korzystniejszy wpływ na ocenę twojej wiarygodności, jako kredytobiorcy.

Ważne jest także to, że ciężko określić jak rynek nieruchomości oraz kredytów zareaguje za kilka miesięcy. Wciąż nie wiemy, kiedy minie zagrożenie związane z koronawirusem, a każdy dzień, tydzień czy miesiąc oddala cię o realizacji twoich planów o własnym mieszkaniu. Pamiętaj, że złożenie wniosku nie oznacza, że musisz podpisać umowę i zdecydować się na kupno domu. Jest to jednak świetna okazja, by zrobić w tym kierunku pierwszy krok i realnie ocenić swoje szanse związane z zawarciej umowy i otrzymaniem kluczy do własnego mieszkania.

Skorzystaj z narzędzi finansowych

Szukając odpowiedniego kredytu hipotcznego, z pewnością zaznajomisz się z naszym darmowym rankingiem, to jednak nie wszystko, co oferujemy naszym czytelnikom. Na stronie znajdziesz także kalkulator kredytowy, który pozwoli ci szybko porównać dwie interesujące cię oferty, a także niezawodny kalkulator zdolności kredytowej. To idealne narzędzie dla osoby, która planuje ubiegać się o kredyt na kupno mieszkania, ale nie ma pewności, czy miesięczne dochody będą wystarczające, by liczyć na zgodę kredytową. Z naszą pomocą nie tylko szybko wybierzesz odpowiednie zadłużenie, ale także przekonasz się, czy spełniasz wszystkie warunki związane z zawarciem umowy.

Poświęć kilka minut, a dzięki nam zaoszczędzisz nawet kilkaset złotych, a także czas, jaki byłby potrzebny podczas samodzielnego weryfikowania ofert, czy osobistych wizyt w placówkach banków.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty hipoteczne

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Zadatek i zaliczka - czy mogą stanowić wkład własny lub jego część?
Kredyty hipoteczne 24.11.2020

Zadatek i zaliczka - czy mogą stanowić wkład własny lub jego część?

Zarówno zadatek, jak i zaliczka mogą być uznane za wkład własny lub przynajmniej część wkładu własnego. To czy zadatek lub zaliczka pokryje cały wkład własny, zależy wyłącznie od wartości nieruchomości oraz wysokości...

Zobacz więcej
Umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania, kupna działki - umowa przedwstępna wzór
Kredyty hipoteczne 06.11.2020

Umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania, kupna działki - umowa przedwstępna wzór

Umowa przedwstępna najważniejsze informacje. Co powinna zawierać umowa przedwstępna, jaką formę musi przyjąć taki dokument? Co czeka strony w przypadku niepodpisania umowy przyrzeczonej? 

Zobacz więcej
Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?
Kredyty gotówkowe 29.10.2020

Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?

Czy jako zawodowy kierowca masz szansę na kredyt hipoteczny i kredyt gotówkowy? Dlaczego sytuacja zawowodych kierowców nie jest oczywista pod względem oceny ich zdolności kredytowej?

Zobacz więcej
Mieszkanie dla Młodych - najważniejsze informacje i warunki oferty
Kredyty hipoteczne 28.10.2020

Mieszkanie dla Młodych - najważniejsze informacje i warunki oferty

Mieszkanie dla Młodych cieszyło się ogromnym powodzeniem, sprawdź dlaczego. Czy młodzi ludzie mogą liczyć na nowy program rządu, który pomoże im kupić nieruchomość tak jak MDM? 

Zobacz więcej
Co to jest promesa zatrudnienia?

Co to jest promesa zatrudnienia?

W tym artykule znajdziesz wiele cennych informacji i bardzo szybko dowiesz się, czym faktycznie jest promesa zatrudnienia i jaki może mieć wpływ m.in. podczas wnioskowania o kredyt, czy zmiany pracy.

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy na wkład własny - dlaczego to niemożliwe?
Kredyty gotówkowe 19.10.2020

Kredyt gotówkowy na wkład własny - dlaczego to niemożliwe?

Kredyt gotówkowy na wkład własny to nie jest korzystne rozwiązanie. Bank wymagając wkładu własnego, chce mieć pewność, że kredytobiorca jest w stanie samodzielnie zdobyć te środki finansowe, nie korzystając dodatkowo z...

Zobacz więcej