Kredyt konsolidacyjny - zmniejsz swoje miesięczne opłaty

Zaktualizowano: 2018-11-27 12:16opublikowano: 2018-02-19 13:21

Masz kilka zobowiązań, które spłacasz ale przytłacza Cię kwota jaką miesięcznie wpłacasz na rachunki banków? A może nagłe problemy finansowe sprawiły, że trudniej Ci podołać zadłużeniom, których umowy będą trwać jeszcze przez wiele miesięcy. Z pomocą kredytu konsolidacyjnego uda Ci się obniżyć ponoszone koszta, połączyć je w jedno zadłużenie i rozłożyć na dłuższy okres czasu. Dodatkowo możesz zwiększyć kredyt i zyskać część gotówki na swoje wydatki. Banki coraz chętniej oferują dodatkowe udogodnienia swoim Klientom, chcąc przyciągnąć jak najwięcej nowych usługobiorców. Warto wiedzieć z jakich produktów możesz skorzystać i które oferty przyniosą Ci najwięcej korzyści.

Kredyt konsolidacyjny - zmniejsz swoje miesięczne opłaty

Najczęściej zadawane pytania

Ile wynosi najwyższa kwota kredytu konsolidacyjnego? Maksymalna kwota konsolidacji zależy od wybranego przez Ciebie banku, jednak najczęściej jest to kwota, która nie przekracza wartości 200 000,00 złotych. Pamiętaj, że zgodę kredytową uzyskasz wyłącznie jako wiarygodny Klient, który ma możliwość zapewnić o odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej.

Na jaki okres można rozłożyć spłatę zadłużenia? Okres spłaty zależy w dużej mierze od Twoich preferencji. Banki oferują zaplanowanie rat w okresie od 1 do 120 miesięcy, co pozwala na spłatę kredytu na przestrzeni nawet 10 lat. Wybór dłuższego okresu kredytowania pozwala na uzyskanie większej zdolności kredytowej i zminimalizowanie miesięcznych opłat.

Czy kredyt konsolidacyjny sprawdzi się w przypadku każdego zadłużenia? Banki nie konsolidują pożyczek zaciąganych w parabankach. Należy zatem pamiętać, że oferta dotyczy wyłącznie usług zaciągniętych w bankach.

Ile można zaoszczędzić? To wartość, która także zależy od tego jakie warunki kredytu konsolidacyjnego wybierzesz, a także jak wysokie są Twoje zobowiązania. Średnio mówi się o oszczędności miesięcznej w granicach 30,00% od rat, które wymagane były od kredytobiorcy przed konsolidacją.

Czy warto skorzystać z konsolidacji kredytów?

Zanim zdecydujesz się na podpisanie nowej umowy kredytowej zastanów się nad swoimi finansami i przeanalizuj umowy kredytów, które chcesz skonsolidować. W przypadku krótkich problemów finansowych możesz poradzić sobie z nimi decydując się na wakacje kredytowe lub odroczenie spłaty czy wydłużenie umowy. Być może jedno ze zobowiązań ma krótki termin dokończenia spłaty i Twój budżet już za kilka miesięcy będzie w znacznie lepszym stanie.

Jeżeli jednak nie poradzisz sobie ze spłatą obecnych zobowiązań i pilnie szukasz sposobu, który pozwoli Ci obniżyć koszt kredytów, to kredyt konsolidacyjny sprawdzi się idealnie. Decydując się na skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego możesz porównać dostępne oferty w rankingu, który udostępniamy na naszej stronie. Dzięki temu wybierzesz ofertę z najniższymi opłatami, bez konieczności poświęcenia na to wielu godzin.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!