× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyt konsolidacyjny - zmniejsz swoje miesięczne opłaty

Zaktualizowano: 27.11.2018 12:16
Opublikowano: 19.02.2018 13:21
Średnia ocena: 5,80/6 Głosów: 10

Masz kilka zobowiązań, które spłacasz ale przytłacza Cię kwota jaką miesięcznie wpłacasz na rachunki banków? A może nagłe problemy finansowe sprawiły, że trudniej Ci podołać zadłużeniom, których umowy będą trwać jeszcze przez wiele miesięcy. Z pomocą kredytu konsolidacyjnego uda Ci się obniżyć ponoszone koszta, połączyć je w jedno zadłużenie i rozłożyć na dłuższy okres czasu. Dodatkowo możesz zwiększyć kredyt i zyskać część gotówki na swoje wydatki. Banki coraz chętniej oferują dodatkowe udogodnienia swoim Klientom, chcąc przyciągnąć jak najwięcej nowych usługobiorców. Warto wiedzieć z jakich produktów możesz skorzystać i które oferty przyniosą Ci najwięcej korzyści.

Najczęściej zadawane pytania

Ile wynosi najwyższa kwota kredytu konsolidacyjnego? Maksymalna kwota konsolidacji zależy od wybranego przez Ciebie banku, jednak najczęściej jest to kwota, która nie przekracza wartości 200 000,00 złotych. Pamiętaj, że zgodę kredytową uzyskasz wyłącznie jako wiarygodny Klient, który ma możliwość zapewnić o odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej.

Na jaki okres można rozłożyć spłatę zadłużenia? Okres spłaty zależy w dużej mierze od Twoich preferencji. Banki oferują zaplanowanie rat w okresie od 1 do 120 miesięcy, co pozwala na spłatę kredytu na przestrzeni nawet 10 lat. Wybór dłuższego okresu kredytowania pozwala na uzyskanie większej zdolności kredytowej i zminimalizowanie miesięcznych opłat.

Czy kredyt konsolidacyjny sprawdzi się w przypadku każdego zadłużenia? Banki nie konsolidują pożyczek zaciąganych w parabankach. Należy zatem pamiętać, że oferta dotyczy wyłącznie usług zaciągniętych w bankach.

Ile można zaoszczędzić? To wartość, która także zależy od tego jakie warunki kredytu konsolidacyjnego wybierzesz, a także jak wysokie są Twoje zobowiązania. Średnio mówi się o oszczędności miesięcznej w granicach 30,00% od rat, które wymagane były od kredytobiorcy przed konsolidacją.

Czy warto skorzystać z konsolidacji kredytów?

Zanim zdecydujesz się na podpisanie nowej umowy kredytowej zastanów się nad swoimi finansami i przeanalizuj umowy kredytów, które chcesz skonsolidować. W przypadku krótkich problemów finansowych możesz poradzić sobie z nimi decydując się na wakacje kredytowe lub odroczenie spłaty czy wydłużenie umowy. Być może jedno ze zobowiązań ma krótki termin dokończenia spłaty i Twój budżet już za kilka miesięcy będzie w znacznie lepszym stanie.

Jeżeli jednak nie poradzisz sobie ze spłatą obecnych zobowiązań i pilnie szukasz sposobu, który pozwoli Ci obniżyć koszt kredytów, to kredyt konsolidacyjny sprawdzi się idealnie. Decydując się na skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego możesz porównać dostępne oferty w rankingu, który udostępniamy na naszej stronie. Dzięki temu wybierzesz ofertę z najniższymi opłatami, bez konieczności poświęcenia na to wielu godzin.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Kredyt konsolidacyjny czy wakacje kredytowe - co zrobić, gdy coraz trudniej spłacić kredyt?

Kredyt konsolidacyjny czy wakacje kredytowe - co zrobić, gdy coraz trudniej spłacić kredyt?

Kredyt konsolidacyjny czy wakacje kredytowe? Które z tych rozwiązań pomoże ci w trudnej sytuacji finansowej, gdy brakuje ci pieniędzy na spłatę kredytu, a nawet kilku zadłużeń? Sprawdź, co możesz zrobić, by uniknąć rosnącego długu.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny - w jakiej sytuacji otrzymasz odmowę z banku

Kredyt konsolidacyjny - w jakiej sytuacji otrzymasz odmowę z banku

Kredyt konsolidacyjny wymaga spełnienia przez klienta banku kilku warunków. Przekonaj się, co może spowodować, że twój wniosek o kredyt zostanie odrzucony.

Zobacz więcej
Spłacasz za wysokie raty? Sprawdź jak obniżyć koszt kredytu

Spłacasz za wysokie raty? Sprawdź jak obniżyć koszt kredytu

Uważasz, że raty twoich kredytów są zbyt wysokie względem twojej aktualnej sytuacji finansowej? W tym roku odnotowano znaczny wzrost liczby kredytobiorców, którzy mają problemy ze spłatą wcześniej zaciągniętych zobowiązań.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny - czym jest i co wyróżnia ten kredyt?

Kredyt konsolidacyjny - czym jest i co wyróżnia ten kredyt?

Starając się o kredyt konsolidacyjny, musisz pamiętać o tym, że konsolidacja nie jest dla każdego. Bank oferując swoje usługi, dokładnie określa, jakie warunki musi spełnić klient, chcąc podpisać taką umowę.

Zobacz więcej
Jak wyjść z długów komorniczych?

Jak wyjść z długów komorniczych?

Każdy, kto posiada długi i nie wie jak sobie z nimi poradzić, powinien przeczytać wszystkie porady i wskazówki zamieszczone w tym opracowaniu. Dzięki nam skutecznie można wyjść z długów.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny - wyjdź ze spirali zadłużeń

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź ze spirali zadłużeń

Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca? To oferta, która faktycznie może pomóc ci uzyskać bardzo atrakcyjne warunki i zagwarantować ratę miesięczną niższą nawet o kilkaset złotych, dzięki czemu łatwiej będzie spłacić...

Zobacz więcej