× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyt konsolidacyjny czy kredyt gotówkowy?

Zaktualizowano: 14.12.2020 13:50
Opublikowano: 31.08.2018 08:55
Średnia ocena: 5,63/6 Głosów: 11

Brakuje Ci gotówki, a Twoje wcześniejsze zadłużenia coraz trudniej spłacić w wyznaczonym terminie? Kredyt konsolidacyjny pozwala połączyć kilka Twoich zobowiązań i obniżyć odczuwalnie miesięczną ratę. Czy jest to jednak zadłużenie, które sprosta Twoim wymaganiom? Przekonaj się, czego możesz się spodziewać po kredycie konsolidacyjnym i czy będzie on korzystniejszy od dobrze znanego kredytu gotówkowego. Podpowiemy Ci, co zrobić w sytuacji, gdy spłata wcześniejszych zadłużeń nie rozwiąże Twoich wszystkich problemów i konieczne jest skorzystanie również z dodatkowych pieniędzy.

Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką na Twoje wydatki

Od niedawna, na rynku pojawiły się oferty kredytów gotówkowych, które poza spłatą Twoich zadłużeń i zapewnieniu niższej raty, gwarantują dostęp do dodatkowych pieniędzy, wypłacanych na dowolny cel. To ogromne ułatwienie dla osób, które są w sytuacji pozornie bez wyjścia.

Banki udzielając takich zobowiązań, wymagają udokumentowania zdolności kredytowej, która pozwoli na pokrycie zadłużenia oraz dobrej historii kredytowej. Ze względu na dokładną weryfikację Klienta m.in. z pomocą Biura Informacji Kredytowej, ważne jest, by złożyć wniosek o kredyt, zanim sytuacja finansowa Klienta doprowadzi do tego, że odnotowane zostaną nieuregulowane raty za zobowiązania zaciągnięte wcześniej.

Jakie zadłużenia możesz skonsolidować?

Kredyt konsolidacyjny nie pozwala na spłacenie wszystkich zadłużeń, oferta związana jest wyłącznie z usługami bankowymi, co oznacza, że niemożliwe jest skonsolidowanie zadłużeń zaciągniętych w parabankach.

Wielu kredytobiorców musi zatem poradzić sobie z takimi zadłużeniami w inny sposób. Pod tym względem sprawdzić może się kredyt gotówkowy, który jednocześnie może pełnić funkcję kredytu konsolidacyjnego. Banki coraz częściej udzielają takich zadłużeń, a największą zaletą takiego kredytu jest możliwość wnioskowania o większe zadłużenie i dostęp do dodatkowych środków. Kredyt gotówkowy nie ma ograniczeń związanych z potencjalną konsolidacją zadłużeń, co oznacza, że dla osób, które chcą spłacić pożyczkę pozabankową, jest to najlepsze rozwiązanie.

Kredyt konsolidacyjny - minimum opłat

Bez żadnych wątpliwości kredyt konsolidacyjny należy do najatrakcyjniejszych zobowiązań udzielanych przez banki. Oprocentowanie takiego kredytu nie jest wysokie, a dodatkowym kosztem najczęściej jest jedynie prowizja za udzielenie takiego zobowiązania. Dzięki rozłożeniu zadłużenia na dłuższy okres możliwe jest także znaczne zmniejszenie miesięcznych opłat. To wszystko powoduje, że decyzja o konsolidacji faktycznie przyniesie ulgę finansową i oszczędności, których szuka Klient banku.

Przed wybraniem kredytu konsolidacyjnego koniecznie sprawdź dostępne oferty i zastanów się, czy usługa spełni Twoje wymagania. Zastanów się, czy wszystkie Twoje zadłużenia zostaną skonsolidowane i czy przewidywana rata kredytu będzie na tyle korzystna, by móc bez problemu regulować opłaty, zgodnie z harmonogramem.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Konsolidacja kredytu konsolidacyjnego - czy to możliwe? Wady i zalety kolejnej konsolidacji

Konsolidacja kredytu konsolidacyjnego - czy to możliwe? Wady i zalety kolejnej konsolidacji

Czy możliwa jest konsolidacja kredytu konsolidacyjnego? Czy decydując się na ponowną konsolidację musisz obawiać się wielu dodatkowych opłat? O czym musisz pamiętać, wnioskując o kredyt konsolidacyjny.

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a wakacje kredytowe - zawieszenie spłaty w przypadku kredytu na dowolny cel
Kredyty gotówkowe 04.01.2021

Kredyt gotówkowy a wakacje kredytowe - zawieszenie spłaty w przypadku kredytu na dowolny cel

Czy decydując się na kredyt gotówkowy, możesz liczyć na wakacje kredytowe, lub możliwość zawieszenia spłaty, jeśli zajdzie taka potrzeba? Okazuje się, że nie jest to standardowa usługa w ramach zadłużenia.

Zobacz więcej
Ranking kredytów konsolidacyjnych online - Konsolidacja dla zadłużonych?

Ranking kredytów konsolidacyjnych online - Konsolidacja dla zadłużonych?

Jak wybrać najtańszy kredyt konsolidacyjny? Co z klientami, którzy szukają zadłużenia mimo długów? Czy kredyt konsolidacyjny faktycznie się opłaca? Przekonaj się, dlaczego zadłużenie tego typu tak szybko zyskuje na popularności.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny czy wakacje kredytowe - co zrobić, gdy coraz trudniej spłacić kredyt?

Kredyt konsolidacyjny czy wakacje kredytowe - co zrobić, gdy coraz trudniej spłacić kredyt?

Kredyt konsolidacyjny czy wakacje kredytowe? Które z tych rozwiązań pomoże ci w trudnej sytuacji finansowej, gdy brakuje ci pieniędzy na spłatę kredytu, a nawet kilku zadłużeń? Sprawdź, co możesz zrobić, by uniknąć rosnącego długu.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny - w jakiej sytuacji otrzymasz odmowę z banku

Kredyt konsolidacyjny - w jakiej sytuacji otrzymasz odmowę z banku

Kredyt konsolidacyjny wymaga spełnienia przez klienta banku kilku warunków. Przekonaj się, co może spowodować, że twój wniosek o kredyt zostanie odrzucony.

Zobacz więcej
Spłacasz za wysokie raty? Sprawdź jak obniżyć koszt kredytu

Spłacasz za wysokie raty? Sprawdź jak obniżyć koszt kredytu

Uważasz, że raty twoich kredytów są zbyt wysokie względem twojej aktualnej sytuacji finansowej? W tym roku odnotowano znaczny wzrost liczby kredytobiorców, którzy mają problemy ze spłatą wcześniej zaciągniętych zobowiązań.

Zobacz więcej