Kredyt konsolidacyjny czy kredyt gotówkowy?

Opublikowano: 2018-08-31 08:55

Brakuje Ci gotówki, a Twoje wcześniejsze zadłużenia coraz trudniej spłacić w wyznaczonym terminie? Kredyt konsolidacyjny pozwala połączyć kilka Twoich zobowiązań i obniżyć odczuwalnie miesięczną ratę. Czy jest to jednak zadłużenie, które sprosta Twoim wymaganiom? Przekonaj się, czego możesz się spodziewać po kredycie konsolidacyjnym i czy będzie on korzystniejszy od dobrze znanego kredytu gotówkowego. Podpowiemy Ci, co zrobić w sytuacji, gdy spłata wcześniejszych zadłużeń nie rozwiąże Twoich wszystkich problemów i konieczne jest skorzystanie również z dodatkowych pieniędzy.

Kredyt konsolidacyjny czy kredyt gotówkowy?

Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką na Twoje wydatki

Od niedawna, na rynku pojawiły się oferty kredytów gotówkowych, które poza spłatą Twoich zadłużeń i zapewnieniu niższej raty, gwarantują dostęp do dodatkowych pieniędzy, wypłacanych na dowolny cel. To ogromne ułatwienie dla osób, które są w sytuacji pozornie bez wyjścia.

Banki udzielając takich zobowiązań, wymagają udokumentowania zdolności kredytowej, która pozwoli na pokrycie zadłużenia oraz dobrej historii kredytowej. Ze względu na dokładną weryfikację Klienta m.in. z pomocą Biura Informacji Kredytowej, ważne jest, by złożyć wniosek o kredyt, zanim sytuacja finansowa Klienta doprowadzi do tego, że odnotowane zostaną nieuregulowane raty za zobowiązania zaciągnięte wcześniej.

Jakie zadłużenia możesz skonsolidować?

Kredyt konsolidacyjny nie pozwala na spłacenie wszystkich zadłużeń, oferta związana jest wyłącznie z usługami bankowymi, co oznacza, że niemożliwe jest skonsolidowanie zadłużeń zaciągniętych w parabankach.

Wielu kredytobiorców musi zatem poradzić sobie z takimi zadłużeniami w inny sposób. Pod tym względem sprawdzić może się kredyt gotówkowy, który jednocześnie może pełnić funkcję kredytu konsolidacyjnego. Banki coraz częściej udzielają takich zadłużeń, a największą zaletą takiego kredytu jest możliwość wnioskowania o większe zadłużenie i dostęp do dodatkowych środków. Kredyt gotówkowy nie ma ograniczeń związanych z potencjalną konsolidacją zadłużeń, co oznacza, że dla osób, które chcą spłacić pożyczkę pozabankową, jest to najlepsze rozwiązanie.

Kredyt konsolidacyjny - minimum opłat

Bez żadnych wątpliwości kredyt konsolidacyjny należy do najatrakcyjniejszych zobowiązań udzielanych przez banki. Oprocentowanie takiego kredytu nie jest wysokie, a dodatkowym kosztem najczęściej jest jedynie prowizja za udzielenie takiego zobowiązania. Dzięki rozłożeniu zadłużenia na dłuższy okres możliwe jest także znaczne zmniejszenie miesięcznych opłat. To wszystko powoduje, że decyzja o konsolidacji faktycznie przyniesie ulgę finansową i oszczędności, których szuka Klient banku.

Przed wybraniem kredytu konsolidacyjnego koniecznie sprawdź dostępne oferty i zastanów się, czy usługa spełni Twoje wymagania. Zastanów się, czy wszystkie Twoje zadłużenia zostaną skonsolidowane i czy przewidywana rata kredytu będzie na tyle korzystna, by móc bez problemu regulować opłaty, zgodnie z harmonogramem.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!