×Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyt konsolidacyjny czy kredyt gotówkowy?

Opublikowano: 31.08.2018 08:55

Brakuje Ci gotówki, a Twoje wcześniejsze zadłużenia coraz trudniej spłacić w wyznaczonym terminie? Kredyt konsolidacyjny pozwala połączyć kilka Twoich zobowiązań i obniżyć odczuwalnie miesięczną ratę. Czy jest to jednak zadłużenie, które sprosta Twoim wymaganiom? Przekonaj się, czego możesz się spodziewać po kredycie konsolidacyjnym i czy będzie on korzystniejszy od dobrze znanego kredytu gotówkowego. Podpowiemy Ci, co zrobić w sytuacji, gdy spłata wcześniejszych zadłużeń nie rozwiąże Twoich wszystkich problemów i konieczne jest skorzystanie również z dodatkowych pieniędzy.

Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką na Twoje wydatki

Od niedawna, na rynku pojawiły się oferty kredytów gotówkowych, które poza spłatą Twoich zadłużeń i zapewnieniu niższej raty, gwarantują dostęp do dodatkowych pieniędzy, wypłacanych na dowolny cel. To ogromne ułatwienie dla osób, które są w sytuacji pozornie bez wyjścia.

Banki udzielając takich zobowiązań, wymagają udokumentowania zdolności kredytowej, która pozwoli na pokrycie zadłużenia oraz dobrej historii kredytowej. Ze względu na dokładną weryfikację Klienta m.in. z pomocą Biura Informacji Kredytowej, ważne jest, by złożyć wniosek o kredyt, zanim sytuacja finansowa Klienta doprowadzi do tego, że odnotowane zostaną nieuregulowane raty za zobowiązania zaciągnięte wcześniej.

Jakie zadłużenia możesz skonsolidować?

Kredyt konsolidacyjny nie pozwala na spłacenie wszystkich zadłużeń, oferta związana jest wyłącznie z usługami bankowymi, co oznacza, że niemożliwe jest skonsolidowanie zadłużeń zaciągniętych w parabankach.

Wielu kredytobiorców musi zatem poradzić sobie z takimi zadłużeniami w inny sposób. Pod tym względem sprawdzić może się kredyt gotówkowy, który jednocześnie może pełnić funkcję kredytu konsolidacyjnego. Banki coraz częściej udzielają takich zadłużeń, a największą zaletą takiego kredytu jest możliwość wnioskowania o większe zadłużenie i dostęp do dodatkowych środków. Kredyt gotówkowy nie ma ograniczeń związanych z potencjalną konsolidacją zadłużeń, co oznacza, że dla osób, które chcą spłacić pożyczkę pozabankową, jest to najlepsze rozwiązanie.

Kredyt konsolidacyjny - minimum opłat

Bez żadnych wątpliwości kredyt konsolidacyjny należy do najatrakcyjniejszych zobowiązań udzielanych przez banki. Oprocentowanie takiego kredytu nie jest wysokie, a dodatkowym kosztem najczęściej jest jedynie prowizja za udzielenie takiego zobowiązania. Dzięki rozłożeniu zadłużenia na dłuższy okres możliwe jest także znaczne zmniejszenie miesięcznych opłat. To wszystko powoduje, że decyzja o konsolidacji faktycznie przyniesie ulgę finansową i oszczędności, których szuka Klient banku.

Przed wybraniem kredytu konsolidacyjnego koniecznie sprawdź dostępne oferty i zastanów się, czy usługa spełni Twoje wymagania. Zastanów się, czy wszystkie Twoje zadłużenia zostaną skonsolidowane i czy przewidywana rata kredytu będzie na tyle korzystna, by móc bez problemu regulować opłaty, zgodnie z harmonogramem.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Kredyt konsolidacyjny - czym jest i co wyróżnia ten kredyt?

Kredyt konsolidacyjny - czym jest i co wyróżnia ten kredyt?

Starając się o kredyt konsolidacyjny, musisz pamiętać o tym, że konsolidacja nie jest dla każdego. Bank oferując swoje usługi, dokładnie określa, jakie warunki musi spełnić klient, chcąc podpisać taką umowę.

Zobacz więcej
Jak wyjść z długów komorniczych?

Jak wyjść z długów komorniczych?

Każdy, kto posiada długi i nie wie jak sobie z nimi poradzić, powinien przeczytać wszystkie porady i wskazówki zamieszczone w tym opracowaniu. Dzięki nam skutecznie można wyjść z długów.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny - wyjdź ze spirali zadłużeń

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź ze spirali zadłużeń

Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca? To oferta, która faktycznie może pomóc ci uzyskać bardzo atrakcyjne warunki i zagwarantować ratę miesięczną niższą nawet o kilkaset złotych, dzięki czemu łatwiej będzie spłacić...

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny na 200 tysięcy złotych - przegląd ofert

Kredyt konsolidacyjny na 200 tysięcy złotych - przegląd ofert

Gdzie szukać korzystnego kredytu konsolidacyjnego o wartości 200 tysięcy złotych? W tym artykule postaramy się przedstawić ci kilka usług, które zasługują na twoje zainteresowanie.

Zobacz więcej
Kredyt hipoteczny a utrata pracy - jak poradzić sobie w takiej sytuacji?

Kredyt hipoteczny a utrata pracy - jak poradzić sobie w takiej sytuacji?

Choroba w rodzinie, utrata pracy, niższa pensja, brak premii, dodatkowe wydatki, których kredytobiorca się nie spodziewał, a na stałe obniżyły domowy budżet, wszystko to może mieć wpływ na to, jak będzie wyglądać spłata zadłużenia.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny - to powinno zwrócić twoją uwagę przed wyborem oferty

Kredyt konsolidacyjny - to powinno zwrócić twoją uwagę przed wyborem oferty

Szukasz odpowiedniego kredytu konsolidacyjnego? Musisz pamiętać przynajmniej o trzech warunkach, które będą miały wpływ na to, jak przebiegać będzie spłata zadłużenia. Podpowiemy ci, na co zwrócić uwagę, by mieć...

Zobacz więcej