× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Sierpień 2019 - atrakcyjny kredyt konsolidacyjny

Zaktualizowano: 04.12.2020 14:14
Opublikowano: 12.08.2019 11:57
Średnia ocena: 5,86/6 Głosów: 14

Twoja sytuacja finansowa uległa nagłej zmianie, a ty nie chcesz mieć problemów ze spłatą swoich zobowiązań zaciągniętych w bankach? Kredyt konsolidacyjny pomoże ci spłacić wcześniejsze kredyty i uzyskać, jedną, ale znacznie niższą ratę. Niezależnie od tego, czemu coraz trudniej jest ci stosować się do harmonogramu spłat kredytów, warto zainteresować się tym rozwiązaniem. Pamiętaj, że kredyt konsolidacyjny jest adresowany do osób, które posiadają zdolność kredytową, a także dobrą historię zadłużeń.

Jak wybrać kredyt konsolidacyjny? Co musisz wiedzieć o tej ofercie, zanim się na nią zdecydujesz? Postaramy się wyjaśnić twoje wątpliwości i pomóc ci podjąć decyzję o tym, czy chcesz skorzystać z konsolidacji swoich zobowiązań.

O czym musisz pamiętać wnioskując o konsolidację?

Podstawowym warunkiem udzielenia kredytu konsolidacyjnego jest zdolność kredytowa, którą bank określa na podstawie zaświadczenia o stałym zatrudnieniu oraz zarobkach kredytobiorcy. Bardzo często kredyt konsolidacyjny udzielany jest wyłącznie stałym klientom banku, dzięki czemu instytucja może szybko zweryfikować stałe wpływy na konto, a także ich wysokość.

Kredytobiorca powinien pamiętać, że bank dokładnie sprawdzi raport o historii kredytowej wnioskodawcy z pomocą Biura Informacji Kredytowej. Oznacza to, że nie warto zwlekać z decyzją o konsolidacji swoich zadłużeń, gdyż zaległości w spłacie, wynikające z trudności finansowych, mogą spowodować, że bank nie udzieli zgody na kredyt konsolidacyjny.

Konsolidacji podlegają wyłącznie usługi zaciągnięte w bankach, jeśli posiadasz zadłużenia w firmach pożyczkowych, nie możesz liczyć na ich spłatę z pomocą konsolidacji.

Atuty kredytu konsolidacyjego

Poza długim okresem spłaty i niższą ratą kredytobiorca może liczyć na warunki, które pomogą także z bieżącymi problemami z brakiem gotówki. Coraz więcej banków decyduje się na udzielenie dodatkowej pożyczki na dowolny cel w ramach kredytu konsolidacyjnego. To świetne rozwiązanie, jeśli szukasz sposobu, na zwiększenie swojego budżetu, ale nie chcesz wnioskować o kolejny kredyt. W ramach jednego zadłużenia spłacać będziesz zarówno konsolidację, jak i pożyczkę, którą wykorzystasz zgodnie z własnymi potrzebami.

Niezaprzeczalnym plusem kredytu konsolidacyjnego, jest bardzo niskie oprocentowanie nominalne oraz, co równie istotne, brak opłat okołokredytowych. Dzięki temu bank może zaoferować niski koszt całkowity, jednocześnie umożliwiając bezproblemową spłatę zaciągniętego zobowiązania.

Skorzystaj z rankingu kredytów konsolidacyjnych

Nie musisz samodzielnie szukać najlepszej oferty konsolidacyjnej. Zapewniamy niezawodną pomoc, w postaci rankingu kredytów konsolidacyjnych. Wystarczy, że poświęcisz kilka minut, a szybko przekonasz się, który bank oferuje najlepsze warunki kredytobiorcom. Zwróć uwagę na RRSO usługi, a także przewidywaną ratę kredytu, dzięki temu szybko wybierzesz kredyt, który pozwoli ci na najniższe raty.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Konsolidacja kredytu konsolidacyjnego - czy to możliwe? Wady i zalety kolejnej konsolidacji

Konsolidacja kredytu konsolidacyjnego - czy to możliwe? Wady i zalety kolejnej konsolidacji

Czy możliwa jest konsolidacja kredytu konsolidacyjnego? Czy decydując się na ponowną konsolidację musisz obawiać się wielu dodatkowych opłat? O czym musisz pamiętać, wnioskując o kredyt konsolidacyjny.

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a wakacje kredytowe - zawieszenie spłaty w przypadku kredytu na dowolny cel
Kredyty gotówkowe 04.01.2021

Kredyt gotówkowy a wakacje kredytowe - zawieszenie spłaty w przypadku kredytu na dowolny cel

Czy decydując się na kredyt gotówkowy, możesz liczyć na wakacje kredytowe, lub możliwość zawieszenia spłaty, jeśli zajdzie taka potrzeba? Okazuje się, że nie jest to standardowa usługa w ramach zadłużenia.

Zobacz więcej
Ranking kredytów konsolidacyjnych online - Konsolidacja dla zadłużonych?

Ranking kredytów konsolidacyjnych online - Konsolidacja dla zadłużonych?

Jak wybrać najtańszy kredyt konsolidacyjny? Co z klientami, którzy szukają zadłużenia mimo długów? Czy kredyt konsolidacyjny faktycznie się opłaca? Przekonaj się, dlaczego zadłużenie tego typu tak szybko zyskuje na popularności.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny czy wakacje kredytowe - co zrobić, gdy coraz trudniej spłacić kredyt?

Kredyt konsolidacyjny czy wakacje kredytowe - co zrobić, gdy coraz trudniej spłacić kredyt?

Kredyt konsolidacyjny czy wakacje kredytowe? Które z tych rozwiązań pomoże ci w trudnej sytuacji finansowej, gdy brakuje ci pieniędzy na spłatę kredytu, a nawet kilku zadłużeń? Sprawdź, co możesz zrobić, by uniknąć rosnącego długu.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny - w jakiej sytuacji otrzymasz odmowę z banku

Kredyt konsolidacyjny - w jakiej sytuacji otrzymasz odmowę z banku

Kredyt konsolidacyjny wymaga spełnienia przez klienta banku kilku warunków. Przekonaj się, co może spowodować, że twój wniosek o kredyt zostanie odrzucony.

Zobacz więcej
Spłacasz za wysokie raty? Sprawdź jak obniżyć koszt kredytu

Spłacasz za wysokie raty? Sprawdź jak obniżyć koszt kredytu

Uważasz, że raty twoich kredytów są zbyt wysokie względem twojej aktualnej sytuacji finansowej? W tym roku odnotowano znaczny wzrost liczby kredytobiorców, którzy mają problemy ze spłatą wcześniej zaciągniętych zobowiązań.

Zobacz więcej