×Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Sierpień 2019 - atrakcyjny kredyt konsolidacyjny

Opublikowano: 12.08.2019 11:57

Twoja sytuacja finansowa uległa nagłej zmianie, a ty nie chcesz mieć problemów ze spłatą swoich zobowiązań zaciągniętych w bankach? Kredyt konsolidacyjny pomoże ci spłacić wcześniejsze kredyty i uzyskać, jedną, ale znacznie niższą ratę. Niezależnie od tego, czemu coraz trudniej jest ci stosować się do harmonogramu spłat kredytów, warto zainteresować się tym rozwiązaniem. Pamiętaj, że kredyt konsolidacyjny jest adresowany do osób, które posiadają zdolność kredytową, a także dobrą historię zadłużeń.

Jak wybrać kredyt konsolidacyjny? Co musisz wiedzieć o tej ofercie, zanim się na nią zdecydujesz? Postaramy się wyjaśnić twoje wątpliwości i pomóc ci podjąć decyzję o tym, czy chcesz skorzystać z konsolidacji swoich zobowiązań.

O czym musisz pamiętać wnioskując o konsolidację?

Podstawowym warunkiem udzielenia kredytu konsolidacyjnego jest zdolność kredytowa, którą bank określa na podstawie zaświadczenia o stałym zatrudnieniu oraz zarobkach kredytobiorcy. Bardzo często kredyt konsolidacyjny udzielany jest wyłącznie stałym klientom banku, dzięki czemu instytucja może szybko zweryfikować stałe wpływy na konto, a także ich wysokość.

Kredytobiorca powinien pamiętać, że bank dokładnie sprawdzi raport o historii kredytowej wnioskodawcy z pomocą Biura Informacji Kredytowej. Oznacza to, że nie warto zwlekać z decyzją o konsolidacji swoich zadłużeń, gdyż zaległości w spłacie, wynikające z trudności finansowych, mogą spowodować, że bank nie udzieli zgody na kredyt konsolidacyjny.

Konsolidacji podlegają wyłącznie usługi zaciągnięte w bankach, jeśli posiadasz zadłużenia w firmach pożyczkowych, nie możesz liczyć na ich spłatę z pomocą konsolidacji.

Atuty kredytu konsolidacyjego

Poza długim okresem spłaty i niższą ratą kredytobiorca może liczyć na warunki, które pomogą także z bieżącymi problemami z brakiem gotówki. Coraz więcej banków decyduje się na udzielenie dodatkowej pożyczki na dowolny cel w ramach kredytu konsolidacyjnego. To świetne rozwiązanie, jeśli szukasz sposobu, na zwiększenie swojego budżetu, ale nie chcesz wnioskować o kolejny kredyt. W ramach jednego zadłużenia spłacać będziesz zarówno konsolidację, jak i pożyczkę, którą wykorzystasz zgodnie z własnymi potrzebami.

Niezaprzeczalnym plusem kredytu konsolidacyjnego, jest bardzo niskie oprocentowanie nominalne oraz, co równie istotne, brak opłat okołokredytowych. Dzięki temu bank może zaoferować niski koszt całkowity, jednocześnie umożliwiając bezproblemową spłatę zaciągniętego zobowiązania.

Skorzystaj z rankingu kredytów konsolidacyjnych

Nie musisz samodzielnie szukać najlepszej oferty konsolidacyjnej. Zapewniamy niezawodną pomoc, w postaci rankingu kredytów konsolidacyjnych. Wystarczy, że poświęcisz kilka minut, a szybko przekonasz się, który bank oferuje najlepsze warunki kredytobiorcom. Zwróć uwagę na RRSO usługi, a także przewidywaną ratę kredytu, dzięki temu szybko wybierzesz kredyt, który pozwoli ci na najniższe raty.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Kredyt konsolidacyjny - czym jest i co wyróżnia ten kredyt?

Kredyt konsolidacyjny - czym jest i co wyróżnia ten kredyt?

Starając się o kredyt konsolidacyjny, musisz pamiętać o tym, że konsolidacja nie jest dla każdego. Bank oferując swoje usługi, dokładnie określa, jakie warunki musi spełnić klient, chcąc podpisać taką umowę.

Zobacz więcej
Jak wyjść z długów komorniczych?

Jak wyjść z długów komorniczych?

Każdy, kto posiada długi i nie wie jak sobie z nimi poradzić, powinien przeczytać wszystkie porady i wskazówki zamieszczone w tym opracowaniu. Dzięki nam skutecznie można wyjść z długów.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny - wyjdź ze spirali zadłużeń

Kredyt konsolidacyjny - wyjdź ze spirali zadłużeń

Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca? To oferta, która faktycznie może pomóc ci uzyskać bardzo atrakcyjne warunki i zagwarantować ratę miesięczną niższą nawet o kilkaset złotych, dzięki czemu łatwiej będzie spłacić...

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny na 200 tysięcy złotych - przegląd ofert

Kredyt konsolidacyjny na 200 tysięcy złotych - przegląd ofert

Gdzie szukać korzystnego kredytu konsolidacyjnego o wartości 200 tysięcy złotych? W tym artykule postaramy się przedstawić ci kilka usług, które zasługują na twoje zainteresowanie.

Zobacz więcej
Kredyt hipoteczny a utrata pracy - jak poradzić sobie w takiej sytuacji?

Kredyt hipoteczny a utrata pracy - jak poradzić sobie w takiej sytuacji?

Choroba w rodzinie, utrata pracy, niższa pensja, brak premii, dodatkowe wydatki, których kredytobiorca się nie spodziewał, a na stałe obniżyły domowy budżet, wszystko to może mieć wpływ na to, jak będzie wyglądać spłata zadłużenia.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny - to powinno zwrócić twoją uwagę przed wyborem oferty

Kredyt konsolidacyjny - to powinno zwrócić twoją uwagę przed wyborem oferty

Szukasz odpowiedniego kredytu konsolidacyjnego? Musisz pamiętać przynajmniej o trzech warunkach, które będą miały wpływ na to, jak przebiegać będzie spłata zadłużenia. Podpowiemy ci, na co zwrócić uwagę, by mieć...

Zobacz więcej