× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyt konsolidacyjny - najczęściej zadawane pytania

Zaktualizowano: 02.02.2021 10:20
Opublikowano: 06.09.2019 11:51
Średnia ocena: 5,94/6 Głosów: 17

Szukasz informacji o kredytach konsolidacyjnych? Nie masz pewności, czy to usługa, która pomoże ci rozwiązać twoje problemy? Masz problemy z budżetem i szukasz sposobu, by spłacać niższe raty kredytu? Przekonaj się, czy konsolidacja może zaoferować ci atrakcyjne warunki, być może dzięki naszej pomocy uda ci się zminimalizować koszt kredytów i cieszyć się jedną, niską ratą.

O co najczęściej pytają osoby zainteresowane kredytami konsolidacyjnymi? Co warto wiedzieć o tych zadłużeniach? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te istotne pytania.

Jakie oferty podlegają konsolidacji?

Kredyt konsolidacyjny zgodnie ze swoimi warunkami określa jakie zadłużenia jest w stanie połączyć w jedno zobowiązanie finansowe. Konsolidacji podlegają wszystkie usługi zaciągnięte bezpośrednio w bankach. Kredytobiorca może zatem skonsolidować kredyt gotówkowy, kredyt na samochód, debet na rachunku osobistym, pożyczkę hipoteczną, a także kredyt hipoteczny.

Z odmową spotkają się natomiast osoby, które chcą skonsolidować usługi dostępne w firmach pożyczkowych, czyli popularne chwilówki.

Maksymalna kwota kredytu konsolidacyjnego

Banki oferując kredyt gotówkowy, zapewniają o wysokiej maksymalnej kwocie zobowiązania, która może wynieść nawet do 200 000,00 złotych. Zanim jednak zdecydujesz się złożyć wniosek o tak wysoką konsolidację, musisz pamiętać, że kredyt zostanie dostosowany do twoich finansowych możliwości. Bank dokładnie określi twoją zdolność kredytową, dzięki czemu oferta będzie indywidualnie dopasowana do każdego kredytobiorcy.

Dodatkowa gotówka w ramach kredytu

Czy korzystając z kredytu konsolidacyjnego, możesz liczyć na dodatkową gotówkę? Okazuje się, że tak. Coraz więcej banków posiada w swojej ofercie kredyt konsolidacyjny, który poza spłatą twoich wcześniejszych zadłużeń pozwala otrzymać dodatkową gotówkę na dowolny cel. Dzięki temu osoba z problemami finansowymi może jednocześnie obniżyć koszt swoich dotychczasowych zobowiązań i otrzymać szybkie wsparcie finansowe na bieżące wydatki.

Gdzie szukać najkorzystniejszego kredytu konsolidacyjnego?

Ranking kredytów konsolidacyjnych umożliwi ci szybko wybrać najlepszą ofertę, szczególnie pod względem niskiego oprocentowania nominalnego i braku kosztów dodatkowych. Ranking pozwala błyskawicznie określić, które z dostępnych usług są rzeczywiście atrakcyjne pod względem kosztów i pozwolą na największą oszczędność względem wcześniejszych rat, które stały się dla ciebie uciążliwe.

Zwróć uwagę na rzeczywistą roczną stopę oprocentowania kredytu, to dzięki niej poznasz faktyczny koszt zadłużenia i będziesz w stanie szybko obliczyć ratę kredytu. Ułatwi ci to podjęcie decyzji i sprawdzenie, czy twój budżet pozwoli na spłatę wybranej oferty.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty konsolidacyjne

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt konsolidacyjny?

Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt konsolidacyjny?

Jak oceniana jest zdolność kredytowa klienta, który stara się o kredyt konsolidacyjny? Czy zarabiając najniższą krajową, masz szansę na skonsolidowanie kredytów? Przekonaj się, co będzie dla banku istotne w momencie oceny twojej zdolności kredytowej.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny krok po kroku. Prosty poradnik dla kredytobiorcy

Kredyt konsolidacyjny krok po kroku. Prosty poradnik dla kredytobiorcy

Obawiasz się, że procedura ubiegania się o kredyt konsolidacyjny będzie zbyt skomplikowana? Przekonaj się, że wcale tak nie jest. Podpowiemy ci, czego możesz się spodziewać po wysłaniu wniosku i jak przygotować się do rozmowy z pracownikiem banku.

Zobacz więcej
Ranking kredytów konsolidacyjnych marzec 2021 - wybierz najtańszą ofertę

Ranking kredytów konsolidacyjnych marzec 2021 - wybierz najtańszą ofertę

Kredyt konsolidacyjny jest usługą skierowaną tylko do grona klientów, którzy korzystają już z innego rodzaju kredytów. Usługa ma na celu spłatę wcześniejszych zadłużeń i zastąpienie kilku kredytów jednym zobowiązaniem, o niższej racie.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych - czy konsolidacja pomoże ci wyjść z długów?

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych - czy konsolidacja pomoże ci wyjść z długów?

Czy mając długi, możesz liczyć na kredyt konsolidacyjny? Czy kredyt konsolidacyjny jest usługą oddłużeniową? Kiedy warto ubiegać się o kredyt konsolidacyjny, licząc na pozytywną decyzję banku?

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny - niższa rata miesięczna ale wyższy koszt całkowity

Kredyt konsolidacyjny - niższa rata miesięczna ale wyższy koszt całkowity

Pamiętaj, że dłuższy termin spłaty zobowiązania zawsze oznaczać będzie dla ciebie wyższą kwotę wpłaconą do banku w ramach spłaty odsetek za udzielone zadłużenie. Czy trzeba się tym martwić w przypadku kredytu konsolidacyjnego?

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny bez umowy o pracę - czy bank udzieli zgody kredytowej?

Kredyt konsolidacyjny bez umowy o pracę - czy bank udzieli zgody kredytowej?

Czy kredyt konsolidacyjny dostępny jest wyłącznie dla osób, które mają stałe źródło dochodów? Czy banki są w stanie zaoferować konsolidację kredytów klientom bez umowy o pracę? Jak zatrudnienie kredytobiorcy wpływa na ocenę jego zdolności kredytowej?

Zobacz więcej