× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyt konsolidacyjny czy wakacje kredytowe - co zrobić, gdy coraz trudniej spłacić kredyt?

Zaktualizowano: 02.02.2021 14:11
Opublikowano: 30.10.2020 15:25
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 7

Kredyt konsolidacyjny czy wakacje kredytowe? Które z tych rozwiązań pomoże ci w trudnej sytuacji finansowej, gdy brakuje ci pieniędzy na spłatę kredytu, a nawet kilku zadłużeń? Sprawdź, co możesz zrobić, by uniknąć rosnącego długu.

Decyzja o skorzystaniu z zadłużenia finansowego często jest bardzo spontaniczna. Nagła potrzeba poradzenia sobie z dodatkowymi wydatkami, kupno nowego samochodu z powodu straty pojazdu, naprawa auta, a nawet kredyt na wakacje. Klienci banków w ostatnich latach nauczyli się, że zadłużenia finansowe mogą w szybki sposób podreperować ich budżet, dając szansę na realizację wielu marzeń i celów. Co jednak w sytuacji, gdy warunki finansowe kredytobiorcy się pogorszą? Niższa pensja, brak premii, utrata pracy, choroba w rodzinie, dodatkowe wydatki, które nie były do przewidzenia jeszcze kilka miesięcy wcześniej. To sytuacje, które dotykają kredytobiorców, często mając wpływ na opóźnienia w spłacie, a nawet narastające długi wynikające z zaprzestania spłaty zadłużeń. Obawiasz się takiej sytuacji? Sprawdź, jakie masz możliwości, gdy coraz trudniej spłacić kredyt, a nawet kilka zadłużeń. Czy kredyt konsolidacyjny jest ofertą dla ciebie? A może korzystniej będzie zdecydować się na wakacje kredytowe?

Łatwy dostęp do zobowiązań finansowych

Polecamy
1
7,22%
RRSO
6,99%
Oprocentowanie
1.484,74 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 6/6
2832 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 9
2
6,26%
RRSO
6,00%
Oprocentowanie
1.453,05 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 3/6
880 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 13
3
8,77%
RRSO
7,19%
Oprocentowanie
1.536,43 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 5/6
399 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 4
4
9,22%
RRSO
7,19%
Oprocentowanie
1.551,50 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 0/6
979 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0
5
9,76%
RRSO
7,11%
Oprocentowanie
1.488,99 PLN
Rata miesięczna
Ocena: 0/6
405 osób wybrało tę ofertę
Opinie: 0

Zaciągnięcie kredytu stało się na przestrzeni lat dużo łatwiejsze, nie tylko w przypadku kredytu gotówkowego, który gwarantuje pieniądze na dowolny cel. Banki zachęcają swoich klientów do łączenia usług, a także oferują preferencyjne warunki swoim stałym klientom. Wystarczy zalogować się do swojej bankowości online, aby otrzymać ofertę zadłużenia bez wychodzenia z domu. Łatwy dostęp do pożyczek i kredytów spowodował dużo większe zainteresowanie ofertami finansowymi banków. Wpływ na to, miała także korzystna sytuacja finansowa, coraz większej grupy Polaków. Zgodnie z danymi, już niemal co trzeci Polak posiada zadłużenie finansowe, a wielu kredytobiorców nie zadowala się tylko jednym zadłużeniem. Niskie raty, elastyczna spłata, długi okres kredytowania. To warunki, które zachęcają do zawierania kolejnych umów.

Wybierając kolejny kredyt, warto jednak mieć na uwadze, że sytuacja finansowa, może szybko się zmienić. Niższe dochody podczas prowadzenia własnej działalności gospodarczej, nagła strata pracy w przypadku osób zatrudnionych na podstawie umowy o dzieło lub umowy zlecenie, redukcja etatów w przedsiębiorstwie. Wyższe stopy procentowe NBP i konieczność spłacania wyższych rat w przypadku kredytu hipotecznego. Świetnym przykładem, jak niewiele trzeba, by stracić zdolność kredytową, jest aktualna sytuacja w kraju i na świecie, wywołana epidemią koronawirusa. Problemy gospodarcze mają wpływ na wiele sektorów usługowych, a Polacy muszą dużo ostrożniej planować swoje wydatki, również te związane ze spłatą zadłużeń.

Coraz mniej formalności - popularność usług online

Kredyt online? Bankowość elektroniczna zyskuje na popularności, a młodzi klienci banków dużo chętniej korzystają z zadłużeń, które można otrzymać po wypełnieniu prostego wniosku. Era długich wizyt w bankach i osobisty kontakt z przedstawicielem instytucji mija. Bank, który chce zdobyć nowych klientów, musi przygotować się na zmiany, w tym wprowadzenie mniejszej ilości formalności, a także prostych i skutecznych wniosków elektronicznych. Ta rewolucja dotknęła już kredyty gotówkowe, ale zainteresowani klienci mogą online starać się także o kredyt na samochód, kredyt hipoteczny, a także kredyt konsolidacyjny.

Wakacje kredytowe - tylko na tymczasowe problemy

Wakacje kredytowe nie są dostępne dla wszystkich kredytobiorców, ale wiele banków zapewnia taką usługę klientom, którzy wcześniej wykazali się terminową spłatą kredytu. Możliwość skorzystania z wakacji kredytowych jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które szukają szybkiego rozwiązania swoich tymczasowych problemów finansowych. Koszt kredytu nie jest dla ciebie problemem, ale w danym miesiącu masz wiele dodatkowych wydatków? Chcesz uchronić się przed opóźnieniem w spłacie, które zostanie odnotowane przez BIK i może mieć w przyszłości negatywny skutek podczas obliczania twojego scoringu bankowego? Wakacje kredytowe pomogą ci na miesiąc zawiesić spłatę zadłużenia. Jak to zrobić? Jeśli bank daje ci taką opcję, wystarczy to zgłosić instytucji z wyprzedzeniem.

W tym roku, z powodu pandemii, każdy kredytobiorca mógł skorzystać z wakacji kredytowych, które za pozwoliły na zawieszenie spłaty zadłużenia nawet na 3 miesiące. Trzeba jednak pamiętać, że to rozwiązanie, które nie pomoże w przypadku poważnych problemów finansowych, wykraczających poza kilka tygodni.

Kredyt konsolidacyjny - pomoc długoterminowa

Kredyt konsolidacyjny nie jest ofertą dla każdego, z tej oferty nie mogą skorzystać klienci parabanków, gdyż niemożliwa jest konsolidacja chwilówek. Przekonaj się, kiedy otrzymasz odmowę w sprawie kredytu konsolidacyjnego. Nie zmienia to jednak faktu, że oferta sama w sobie zapewnia najlepsze warunki, dla kredytobiorców, którzy oczekują trwałego obniżenia kosztów związanych ze spłatą swoich zadłużeń.

Czym jest kredyt konsolidacyjny? To kredyt, który pozwala spłacić inne zadłużenia finansowe i z pomocą wydłużenia okresu spłaty zagwarantować jedną, niższą ratę, atrakcyjną dla klienta, który musi poradzić sobie z trudniejszą sytuacją finansową. Chcesz przekonać się, ile możesz zaoszczędzić miesięcznie, wybierając kredyt konsolidacyjny? Sprawdź aktualny ranking kredytów konsolidacyjnych na naszej stronie.

Sprawdź swoją zdolność kredytową

Zanim skorzystasz z kredytu konsolidacyjnego, musisz dowiedzieć się, czy bank będzie skłonny ci go udzielić. Tak jak w przypadku innego rodzaju kredytów, instytucja zweryfikuje, czy jako kredytobiorca, spełniasz wszystkie wymagania. Podstawowym warunkiem jest wystarczająco wysoka zdolność kredytowa. Dzięki temu, zarówno bank, jak i ty, będziesz mieć pewność, że stać cię na spłatę zadłużenia. Kredyt konsolidacyjny pomaga uzyskać korzystniejszy wynik, dzięki możliwości rozłożenia spłaty nawet na 120 miesięcy. Im niższe miesięczne raty kredytu, tym wyższa zdolność kredytowa klienta banku.

Możesz samodzielnie zweryfikować swoją zdolność kredytową, korzystając z naszego kalkulatora zdolności kredytowej. To zajmie ci zaledwie kilka minut, a z pewnością pomoże rozwiać wątpliwości w kwestii tego, czy możesz liczyć na zawarcie umowy, która pomoże ci w spłacie wcześniej zaciągniętych zadłużeń.

Zanim złożysz wniosek o kredyt zadbaj o historię kredytową

Kredyt konsolidacyjny bez BIK? To niestety niemożliwe. Warto zastanowić się nad konsolidacją zobowiązań, zanim twoja sytuacja wymusi na tobie działania, które negatywnie wpłyną na historię kredytową, którą bank weźmie pod uwagę, po otrzymaniu twojego wniosku o zadłużenie. Żaden bank nie udzieli kredytu, nawet konsolidacyjnego, klientowi, który jest zadłużony, a jego historia kredytowa informuje o tym, że jest osobą niewiarygodną.

Nie masz pewności, jak aktualnie wygląda twoja historia kredytowa? Nie musisz składać wniosku o kredyt w obawie, że z tego powodu zostanie on odrzucony. Skorzystaj z możliwości i zdobądź swój raport BIK, który możesz otrzymać co pół roku całkowicie bezpłatnie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym artykule.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty konsolidacyjne

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Kredyt konsolidacyjny - niższa rata miesięczna ale wyższy koszt całkowity

Kredyt konsolidacyjny - niższa rata miesięczna ale wyższy koszt całkowity

Pamiętaj, że dłuższy termin spłaty zobowiązania zawsze oznaczać będzie dla ciebie wyższą kwotę wpłaconą do banku w ramach spłaty odsetek za udzielone zadłużenie. Czy trzeba się tym martwić w przypadku kredytu konsolidacyjnego?

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny bez umowy o pracę - czy bank udzieli zgody kredytowej?

Kredyt konsolidacyjny bez umowy o pracę - czy bank udzieli zgody kredytowej?

Czy kredyt konsolidacyjny dostępny jest wyłącznie dla osób, które mają stałe źródło dochodów? Czy banki są w stanie zaoferować konsolidację kredytów klientom bez umowy o pracę? Jak zatrudnienie...

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny z zabezpieczeniem spłaty

Kredyt konsolidacyjny z zabezpieczeniem spłaty

Kiedy konieczne jest zabezpieczenie spłaty kredytu konsolidacyjnego? Co może być zabezpieczeniem spłaty kredytu konsolidacyjnego? Czy możesz liczyć na inne warunki oferty, jeśli zdecydujesz się zabezpieczyć spłatę zadłużenia?

Zobacz więcej
Konsolidacja kredytu konsolidacyjnego - czy to możliwe? Wady i zalety kolejnej konsolidacji

Konsolidacja kredytu konsolidacyjnego - czy to możliwe? Wady i zalety kolejnej konsolidacji

Czy możliwa jest konsolidacja kredytu konsolidacyjnego? Czy decydując się na ponowną konsolidację musisz obawiać się wielu dodatkowych opłat? O czym musisz pamiętać, wnioskując o kredyt konsolidacyjny.

Zobacz więcej
Ranking kredytów konsolidacyjnych online - Konsolidacja dla zadłużonych?

Ranking kredytów konsolidacyjnych online - Konsolidacja dla zadłużonych?

Jak wybrać najtańszy kredyt konsolidacyjny? Co z klientami, którzy szukają zadłużenia mimo długów? Czy kredyt konsolidacyjny faktycznie się opłaca? Przekonaj się, dlaczego zadłużenie tego typu tak szybko zyskuje na popularności.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny - w jakiej sytuacji otrzymasz odmowę z banku

Kredyt konsolidacyjny - w jakiej sytuacji otrzymasz odmowę z banku

Kredyt konsolidacyjny wymaga spełnienia przez klienta banku kilku warunków. Przekonaj się, co może spowodować, że twój wniosek o kredyt zostanie odrzucony.

Zobacz więcej