Kredyt konsolidacyjny czy wakacje kredytowe - co zrobić, gdy coraz trudniej spłacić kredyt?

Zaktualizowano: 02.02.2021 14:11
Opublikowano: 30.10.2020 15:25
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 12

Kredyt konsolidacyjny czy wakacje kredytowe? Które z tych rozwiązań pomoże ci w trudnej sytuacji finansowej, gdy brakuje ci pieniędzy na spłatę kredytu, a nawet kilku zadłużeń? Sprawdź, co możesz zrobić, by uniknąć rosnącego długu.

Decyzja o skorzystaniu z zadłużenia finansowego często jest bardzo spontaniczna. Nagła potrzeba poradzenia sobie z dodatkowymi wydatkami, kupno nowego samochodu z powodu straty pojazdu, naprawa auta, a nawet kredyt na wakacje. Klienci banków w ostatnich latach nauczyli się, że zadłużenia finansowe mogą w szybki sposób podreperować ich budżet, dając szansę na realizację wielu marzeń i celów. Co jednak w sytuacji, gdy warunki finansowe kredytobiorcy się pogorszą? Niższa pensja, brak premii, utrata pracy, choroba w rodzinie, dodatkowe wydatki, które nie były do przewidzenia jeszcze kilka miesięcy wcześniej. To sytuacje, które dotykają kredytobiorców, często mając wpływ na opóźnienia w spłacie, a nawet narastające długi wynikające z zaprzestania spłaty zadłużeń. Obawiasz się takiej sytuacji? Sprawdź, jakie masz możliwości, gdy coraz trudniej spłacić kredyt, a nawet kilka zadłużeń. Czy kredyt konsolidacyjny jest ofertą dla ciebie? A może korzystniej będzie zdecydować się na wakacje kredytowe?

Łatwy dostęp do zobowiązań finansowych

Zaciągnięcie kredytu stało się na przestrzeni lat dużo łatwiejsze, nie tylko w przypadku kredytu gotówkowego, który gwarantuje pieniądze na dowolny cel. Banki zachęcają swoich klientów do łączenia usług, a także oferują preferencyjne warunki swoim stałym klientom. Wystarczy zalogować się do swojej bankowości online, aby otrzymać ofertę zadłużenia bez wychodzenia z domu. Łatwy dostęp do pożyczek i kredytów spowodował dużo większe zainteresowanie ofertami finansowymi banków. Wpływ na to, miała także korzystna sytuacja finansowa, coraz większej grupy Polaków. Zgodnie z danymi, już niemal co trzeci Polak posiada zadłużenie finansowe, a wielu kredytobiorców nie zadowala się tylko jednym zadłużeniem. Niskie raty, elastyczna spłata, długi okres kredytowania. To warunki, które zachęcają do zawierania kolejnych umów.

Wybierając kolejny kredyt, warto jednak mieć na uwadze, że sytuacja finansowa, może szybko się zmienić. Niższe dochody podczas prowadzenia własnej działalności gospodarczej, nagła strata pracy w przypadku osób zatrudnionych na podstawie umowy o dzieło lub umowy zlecenie, redukcja etatów w przedsiębiorstwie. Wyższe stopy procentowe NBP i konieczność spłacania wyższych rat w przypadku kredytu hipotecznego. Świetnym przykładem, jak niewiele trzeba, by stracić zdolność kredytową, jest aktualna sytuacja w kraju i na świecie, wywołana epidemią koronawirusa. Problemy gospodarcze mają wpływ na wiele sektorów usługowych, a Polacy muszą dużo ostrożniej planować swoje wydatki, również te związane ze spłatą zadłużeń.

Coraz mniej formalności - popularność usług online

Kredyt online? Bankowość elektroniczna zyskuje na popularności, a młodzi klienci banków dużo chętniej korzystają z zadłużeń, które można otrzymać po wypełnieniu prostego wniosku. Era długich wizyt w bankach i osobisty kontakt z przedstawicielem instytucji mija. Bank, który chce zdobyć nowych klientów, musi przygotować się na zmiany, w tym wprowadzenie mniejszej ilości formalności, a także prostych i skutecznych wniosków elektronicznych. Ta rewolucja dotknęła już kredyty gotówkowe, ale zainteresowani klienci mogą online starać się także o kredyt na samochód, kredyt hipoteczny, a także kredyt konsolidacyjny.

Wakacje kredytowe - tylko na tymczasowe problemy

Wakacje kredytowe nie są dostępne dla wszystkich kredytobiorców, ale wiele banków zapewnia taką usługę klientom, którzy wcześniej wykazali się terminową spłatą kredytu. Możliwość skorzystania z wakacji kredytowych jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które szukają szybkiego rozwiązania swoich tymczasowych problemów finansowych. Koszt kredytu nie jest dla ciebie problemem, ale w danym miesiącu masz wiele dodatkowych wydatków? Chcesz uchronić się przed opóźnieniem w spłacie, które zostanie odnotowane przez BIK i może mieć w przyszłości negatywny skutek podczas obliczania twojego scoringu bankowego? Wakacje kredytowe pomogą ci na miesiąc zawiesić spłatę zadłużenia. Jak to zrobić? Jeśli bank daje ci taką opcję, wystarczy to zgłosić instytucji z wyprzedzeniem.

W tym roku, z powodu pandemii, każdy kredytobiorca mógł skorzystać z wakacji kredytowych, które za pozwoliły na zawieszenie spłaty zadłużenia nawet na 3 miesiące. Trzeba jednak pamiętać, że to rozwiązanie, które nie pomoże w przypadku poważnych problemów finansowych, wykraczających poza kilka tygodni.

Kredyt konsolidacyjny - pomoc długoterminowa

Kredyt konsolidacyjny nie jest ofertą dla każdego, z tej oferty nie mogą skorzystać klienci parabanków, gdyż niemożliwa jest konsolidacja chwilówek. Przekonaj się, kiedy otrzymasz odmowę w sprawie kredytu konsolidacyjnego. Nie zmienia to jednak faktu, że oferta sama w sobie zapewnia najlepsze warunki, dla kredytobiorców, którzy oczekują trwałego obniżenia kosztów związanych ze spłatą swoich zadłużeń.

Czym jest kredyt konsolidacyjny? To kredyt, który pozwala spłacić inne zadłużenia finansowe i z pomocą wydłużenia okresu spłaty zagwarantować jedną, niższą ratę, atrakcyjną dla klienta, który musi poradzić sobie z trudniejszą sytuacją finansową. Chcesz przekonać się, ile możesz zaoszczędzić miesięcznie, wybierając kredyt konsolidacyjny? Sprawdź aktualny ranking kredytów konsolidacyjnych na naszej stronie.

Sprawdź swoją zdolność kredytową

Zanim skorzystasz z kredytu konsolidacyjnego, musisz dowiedzieć się, czy bank będzie skłonny ci go udzielić. Tak jak w przypadku innego rodzaju kredytów, instytucja zweryfikuje, czy jako kredytobiorca, spełniasz wszystkie wymagania. Podstawowym warunkiem jest wystarczająco wysoka zdolność kredytowa. Dzięki temu, zarówno bank, jak i ty, będziesz mieć pewność, że stać cię na spłatę zadłużenia. Kredyt konsolidacyjny pomaga uzyskać korzystniejszy wynik, dzięki możliwości rozłożenia spłaty nawet na 120 miesięcy. Im niższe miesięczne raty kredytu, tym wyższa zdolność kredytowa klienta banku.

Możesz samodzielnie zweryfikować swoją zdolność kredytową, korzystając z naszego kalkulatora zdolności kredytowej. To zajmie ci zaledwie kilka minut, a z pewnością pomoże rozwiać wątpliwości w kwestii tego, czy możesz liczyć na zawarcie umowy, która pomoże ci w spłacie wcześniej zaciągniętych zadłużeń.

Zanim złożysz wniosek o kredyt zadbaj o historię kredytową

Kredyt konsolidacyjny bez BIK? To niestety niemożliwe. Warto zastanowić się nad konsolidacją zobowiązań, zanim twoja sytuacja wymusi na tobie działania, które negatywnie wpłyną na historię kredytową, którą bank weźmie pod uwagę, po otrzymaniu twojego wniosku o zadłużenie. Żaden bank nie udzieli kredytu, nawet konsolidacyjnego, klientowi, który jest zadłużony, a jego historia kredytowa informuje o tym, że jest osobą niewiarygodną.

Nie masz pewności, jak aktualnie wygląda twoja historia kredytowa? Nie musisz składać wniosku o kredyt w obawie, że z tego powodu zostanie on odrzucony. Skorzystaj z możliwości i zdobądź swój raport BIK, który możesz otrzymać co pół roku całkowicie bezpłatnie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym artykule.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty konsolidacyjne

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Kredyt konsolidacyjny BNP Paribas - analiza oferty

Kredyt konsolidacyjny BNP Paribas - analiza oferty

Chcesz skonsolidować swoje wcześniejsze zobowiązania i szukasz najlepszej oferty, która zagwarantuje ci najniższe miesięczne raty? Poznaj ofertę BNP Paribas i zdecyduj, czy to usługa, która będzie odpowiadać twoim oczekiwaniom.

Zobacz więcej
Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt konsolidacyjny?

Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt konsolidacyjny?

Jak oceniana jest zdolność kredytowa klienta, który stara się o kredyt konsolidacyjny? Czy zarabiając najniższą krajową, masz szansę na skonsolidowanie kredytów? Przekonaj się, co będzie dla banku istotne w momencie oceny twojej zdolności kredytowej.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny krok po kroku. Prosty poradnik dla kredytobiorcy

Kredyt konsolidacyjny krok po kroku. Prosty poradnik dla kredytobiorcy

Obawiasz się, że procedura ubiegania się o kredyt konsolidacyjny będzie zbyt skomplikowana? Przekonaj się, że wcale tak nie jest. Podpowiemy ci, czego możesz się spodziewać po wysłaniu wniosku i jak przygotować się do rozmowy z pracownikiem banku.

Zobacz więcej
Ranking kredytów konsolidacyjnych marzec 2021 - wybierz najtańszą ofertę

Ranking kredytów konsolidacyjnych marzec 2021 - wybierz najtańszą ofertę

Kredyt konsolidacyjny jest usługą skierowaną tylko do grona klientów, którzy korzystają już z innego rodzaju kredytów. Usługa ma na celu spłatę wcześniejszych zadłużeń i zastąpienie kilku kredytów jednym zobowiązaniem, o niższej racie.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych - czy konsolidacja pomoże ci wyjść z długów?

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych - czy konsolidacja pomoże ci wyjść z długów?

Czy mając długi, możesz liczyć na kredyt konsolidacyjny? Czy kredyt konsolidacyjny jest usługą oddłużeniową? Kiedy warto ubiegać się o kredyt konsolidacyjny, licząc na pozytywną decyzję banku?

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny - niższa rata miesięczna ale wyższy koszt całkowity

Kredyt konsolidacyjny - niższa rata miesięczna ale wyższy koszt całkowity

Pamiętaj, że dłuższy termin spłaty zobowiązania zawsze oznaczać będzie dla ciebie wyższą kwotę wpłaconą do banku w ramach spłaty odsetek za udzielone zadłużenie. Czy trzeba się tym martwić w przypadku kredytu konsolidacyjnego?

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj