× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyt konsolidacyjny krok po kroku. Prosty poradnik dla kredytobiorcy

Opublikowano: 29.03.2021 15:07
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 1

Obawiasz się, że procedura ubiegania się o kredyt konsolidacyjny będzie zbyt skomplikowana? Przekonaj się, że wcale tak nie jest. Podpowiemy ci, czego możesz się spodziewać po wysłaniu wniosku i jak przygotować się do rozmowy z pracownikiem banku.

Spłata jednego kredytu z niższą ratą pozwoli ci zarządzać twoimi finansami bez obawy o brak środków na spłatę kolejnego zobowiązania. Kredyt konsolidacyjny pozwala uniknąć problemów wywołanych przekredytowaniem, pod warunkiem, że zdecydujesz się na konsolidację, zanim BIK odnotuje, że borykasz się z trudnościami w spłacie i zalegasz z ratami swoich zobowiązań finansowych. Jak przygotować się do zawarcia umowy z bankiem i skorzystania z kredytu konsolidacyjnego? W tym poradniku dowiedz się, jak wybrać odpowiednie zobowiązanie, a także jak wyglądać będą kolejne kroki, jeśli zdecydujesz się na wysłanie wniosku o kredyt do banku. Przekonaj się, że skonsolidowanie wcześniej zaciągniętych zobowiązań wcale nie jest takie skomplikowane i nie masz powodów, by obawiać się tego rodzaju kredytu.

Wybór najlepszej oferty banku - ranking kredytów konsolidacyjnych

Zanim złożysz wniosek o kredyt konsolidacyjny i rozpoczniesz cały proces związany z ubieganiem się o zadłużenie, poświęć przynajmniej chwilę na zaznajomienie się z dostępną ofertą kredytów konsolidacyjnych. Wystarczy, że skorzystasz z rankingu kredytów konsolidacyjnych, który pomoże ci zaoszczędzić czas i wybrać jedną lub więcej ofert, które zwrócą twoją uwagę np. niskim oprocentowaniem, czy korzystnym RRSO. Z pomocą rankingu unikniesz zadłużenia, które spowoduje, że spłata twoich dotychczasowych zadłużeń okazałaby się mniej korzystna, a miesięczne raty mimo skorzystania z konsolidacji, wciąż obciążałyby twój miesięczny budżet.

Pamiętaj, że na całkowity koszt kredytu wpływa kilka warunków, co oznacza, że warto zwrócić uwagę zarówno na oprocentowanie nominalne kredytu oraz opłaty pozaodsetkowe.

Masz nadzieję na możliwie jak najniższe raty? Sprawdź warunki kredytu hipotecznego, mając na uwadze najdłuższy możliwy okres kredytowania. Pomoże ci to realnie obniżyć miesięczne wydatki związane z zadłużeniem finansowym, choć całkowity koszt spłaty będzie z pewnością wyższy.

Nie trać czasu i skontaktuj się z bankiem za pośrednictwem wniosku online

Gdy zdecydujesz się na konkretne zadłużenie finansowe, możesz skorzystać z prostego wniosku online, który pomoże ci szybko skontaktować się z bankiem, co przyspieszy proces związany z podpisaniem ostatecznej umowy i konsolidacji twoich zobowiązań. Czy elektroniczny wniosek o kredyt konsolidacyjny jest bezpieczny? Tak! Zapewniamy, że nie masz żadnych powodów do obaw. By wypełnić wniosek, wymagane jest podanie tylko kilku niezbędnych informacji, w tym imienia, nazwiska i numeru telefonu komórkowego. Te dane zostaną przekazane wyłącznie do banku, dzięki czemu konsultant instytucji będzie w stanie szybko się z tobą skontaktować.

Wypełnienie wniosku online potrwa zaledwie kilka minut, dzięki czemu szybko będziesz mieć okazję zapoznać się z ofertą banku przygotowaną specjalnie dla ciebie.

Jak przygotować się do rozmowy z przedstawicielem banku?

Rozmowa z przedstawicielem banku może potrwać nawet kilkanaście minut, postaraj się zatem, by mieć odpowiednie warunki do jej przeprowadzenia. Konsultant banku upewni się, czy to ty wypełniłeś wniosek o zobowiązanie, a następnie zada ci kilka pytań, które pomogą ustalić warunki oferty, jaką bank może ci zaproponować.

Jakich pytań możesz oczekiwać podczas rozmowy z pracownikiem banku? Oto lista najważniejszych pytań, które pojawią się podczas rozmowy z konsultantem wybranej instytucji:

  1. Potwierdzenie twoich danych osobowych, w tym pytanie o numer PESEL, numer dowodu osobistego oraz miejsce zamieszkania;

  2. Pytanie o stan cywilny;

  3. Pytanie dotyczące formy twojego zatrudnienia, stażu pracy, miesięcznych zarobków, wykonywanego zawodu oraz dane pracodawcy;

  4. Pytanie dotyczące miesięcznych kosztów życia i wszystkich miesięcznych wydatków;

  5. Ustalenie liczny osób w gospodarstwie domowym;

  6. Informacje o posiadanych zobowiązaniach finansowych;

Bank mając te informacje, będzie w stanie przygotować wstępną ofertę, a także przedstawić ci warunki ewentualnej umowy. Jeśli warunki zadłużenia będą dla ciebie odpowiednie, musisz jeszcze tylko zgodzić się na weryfikację twojej historii kredytowej, a jeśli jest ona pozytywna, możliwe będzie podpisanie umowy i konsolidacja twoich wcześniejszych zadłużeń.

Sprawdź czy masz zdolność kredytową

Pamiętaj, że przed złożeniem wniosku o kredyt konsolidacyjny, warto przekonać się, czy wciąż jesteś wypłacalny i bank oceni twoją zdolność kredytową, jako wystarczająco wysoką. Bank musi sprawdzić, czy masz warunki finansowe do spłaty zadłużenia. Ryzyko kredytowe w przypadku kredytu konsolidacyjnego jest wyższe z powodu kwoty zobowiązania oraz długiego okresu spłaty. Często po kredyt konsolidacyjny sięgają osoby, które mają trudności finansowe, co oczywiście oznacza większe ryzyko, że zadłużenie nie zostanie spłacone zgodnie z harmonogramem.

Kalkulator zdolności kredytowej pomoże ci w zaledwie kilka minut ocenić, czy bank będzie skłonny skonsolidować twoje zobowiązania.

Pamiętaj, że na naszej stronie znajdziesz także darmowy kalkulator kredytu konsolidacyjnego, ułatwi ci on ocenić, ile miesięcznie będziesz potrzebować pieniędzy na spłatę tego zadłużenia.

Kredyt konsolidacyjny - podsumowanie

Kredyt konsolidacyjny jest zadłużeniem, które w ostatnich miesiącach, z powodu kryzysu wywołanego epidemią, zyskało ogromne zainteresowanie klientów, którzy szukają każdej możliwości, by obniżyć koszt swoich dotychczasowych zobowiązań finansowych. Choć oferta z całą pewnością wyróżnia się wśród innych usług, z jakich skorzystać można w bankach, nie wiąże się z licznymi formalnościami, czy długim czasem oczekiwania, na decyzję banku w sprawie zawarcia umowy. Nie zwlekaj z decyzją o konsolidacji swoich zobowiązań i skorzystaj z naszej pomocy, by wybrać odpowiednią ofertę, która pomoże ci obniżyć miesięczne raty twojego zadłużenia.

Zachęcamy wszystkich czytelników do sprawdzenia innych artykułów, z których dowiesz się m.in. czy konsolidacja pomoże ci wyjść z długów, a także czy możliwe jest skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego bez umowy o pracę.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty konsolidacyjne

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt konsolidacyjny?

Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt konsolidacyjny?

Jak oceniana jest zdolność kredytowa klienta, który stara się o kredyt konsolidacyjny? Czy zarabiając najniższą krajową, masz szansę na skonsolidowanie kredytów? Przekonaj się, co będzie dla banku istotne w momencie oceny twojej zdolności kredytowej.

Zobacz więcej
Ranking kredytów konsolidacyjnych marzec 2021 - wybierz najtańszą ofertę

Ranking kredytów konsolidacyjnych marzec 2021 - wybierz najtańszą ofertę

Kredyt konsolidacyjny jest usługą skierowaną tylko do grona klientów, którzy korzystają już z innego rodzaju kredytów. Usługa ma na celu spłatę wcześniejszych zadłużeń i zastąpienie kilku kredytów jednym zobowiązaniem, o niższej racie.

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych - czy konsolidacja pomoże ci wyjść z długów?

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych - czy konsolidacja pomoże ci wyjść z długów?

Czy mając długi, możesz liczyć na kredyt konsolidacyjny? Czy kredyt konsolidacyjny jest usługą oddłużeniową? Kiedy warto ubiegać się o kredyt konsolidacyjny, licząc na pozytywną decyzję banku?

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny - niższa rata miesięczna ale wyższy koszt całkowity

Kredyt konsolidacyjny - niższa rata miesięczna ale wyższy koszt całkowity

Pamiętaj, że dłuższy termin spłaty zobowiązania zawsze oznaczać będzie dla ciebie wyższą kwotę wpłaconą do banku w ramach spłaty odsetek za udzielone zadłużenie. Czy trzeba się tym martwić w przypadku kredytu konsolidacyjnego?

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny bez umowy o pracę - czy bank udzieli zgody kredytowej?

Kredyt konsolidacyjny bez umowy o pracę - czy bank udzieli zgody kredytowej?

Czy kredyt konsolidacyjny dostępny jest wyłącznie dla osób, które mają stałe źródło dochodów? Czy banki są w stanie zaoferować konsolidację kredytów klientom bez umowy o pracę? Jak zatrudnienie kredytobiorcy wpływa na ocenę jego zdolności kredytowej?

Zobacz więcej
Kredyt konsolidacyjny z zabezpieczeniem spłaty

Kredyt konsolidacyjny z zabezpieczeniem spłaty

Kiedy konieczne jest zabezpieczenie spłaty kredytu konsolidacyjnego? Co może być zabezpieczeniem spłaty kredytu konsolidacyjnego? Czy możesz liczyć na inne warunki oferty, jeśli zdecydujesz się zabezpieczyć spłatę zadłużenia?

Zobacz więcej