Kredyt samochodowy - na samochód używany i z salonu

Zaktualizowano: 2018-11-27 12:52opublikowano: 2018-02-26 08:44

Brak oszczędności nie jest powodem, dla którego musisz zrezygnować z kupna nowego pojazdu. Możesz swobodnie skorzystać z kredytu samochodowego i cieszyć się spełnieniem swojego celu. Z pomocą kredytu opłacisz zarówno kupno nowego samochodu, prosto z salonu, a także samochodu używanego. Wszystko zależy od tego czego oczekujesz i jak przedstawia się Twoja zdolność kredytowa. Kredyt samochodowy zapewnia niskie oprocentowanie, dzięki czemu możesz liczyć na niewielkie raty miesięczne. To ogromny atut, szczególnie, gdy zależy Ci na łatwej spłacie zadłużenia, bez dużej ingerencji w Twój miesięczny budżet.

Kredyt samochodowy - na samochód używany i z salonu

Jaki zakup możesz sfinansować korzystając z oferty banku?

Kredyt samochodowy możesz przeznaczyć na kupno różnych pojazdów, są to m.in.: skuter, motorower, quad, motor, motorówka. Banki najczęściej przewidują sfinansowanie dowolnego pojazdu, choć oczywiście kwota zadłużenia musi odpowiadać zdolności kredytowej wnioskującego o zadłużenie.

W przypadku samochodu używanego bank zazwyczaj udziela kredytu na pojazdy nie starsze niż 10 letnie. Dodatkowo należy pamiętać, że tak jak w przypadku samochodu z salonu, to pojazd będzie stanowić zabezpieczenie spłaty kredytu. Wiele banków stosuje jako formę zabezpieczenia cesję polisy AC, co oczywiście wiąże się z koniecznością wykupienia pełnego ubezpieczenia.

RRSO kredytów samochodowych

Na rzeczywistą roczną stopę oprocentowania wpływ ma oczywiście oprocentowanie kredytu samochodowego praz dodatkowe opłaty, takie jak opłata przygotowawcza, prowizja oraz ubezpieczenie kredytu, jeżeli korzystamy z takiej oferty. Koszt kredytów samochodowych jest niski, dzięki czemu to tak popularne zadłużenie. Aktualnie w rankingu zadłużeń możemy wyróżnić trzy najciekawsze oferty, których RRSO sięgają od 3,03% do 4,58%. Są to oferty Santander Consumer Banku, Getin Banku oraz BGŻ BNP Paribas. Po więcej szczegółów zapraszamy bezpośrednio do pełnego rankingu kredytów samochodowych oraz opisów poszczególnych usług, dostępnych po wybraniu interesujących Cię kredytów.

Przed podpisaniem umowy

Upewnij się, że wybrana oferta z której masz zamiar skorzystać posiada najlepsze warunki finansowe i umożliwia łatwą spłatę bez zbędnych komplikacji.

Przede wszystkim, dokładnie przeczytaj umowę i jeżeli jakaś jej część będzie stanowiła dla Ciebie niewiadomą, koniecznie poproś o wyjaśnienie pracownika banku. Jego obowiązkiem jest poinformowanie Cię o wszystkich szczegółach, tak, by podpisując dokumenty mieć pewność jakie warunki będą obowiązywać obie strony umowy, przez cały okres jej trwania. Szczególną uwagę przywiąż do opłat okołokredytowych, dzięki temu łatwiej będzie Ci zaplanować bieżące wydatki i budżet, uwzględniając miesięczną kartę kredytu.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!