×Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyt samochodowy - na samochód używany i z salonu

Zaktualizowano: 27.11.2018 12:52
Opublikowano: 26.02.2018 08:44
Średnia ocena: 5,75/6Głosów: 4

Brak oszczędności nie jest powodem, dla którego musisz zrezygnować z kupna nowego pojazdu. Możesz swobodnie skorzystać z kredytu samochodowego i cieszyć się spełnieniem swojego celu. Z pomocą kredytu opłacisz zarówno kupno nowego samochodu, prosto z salonu, a także samochodu używanego. Wszystko zależy od tego czego oczekujesz i jak przedstawia się Twoja zdolność kredytowa. Kredyt samochodowy zapewnia niskie oprocentowanie, dzięki czemu możesz liczyć na niewielkie raty miesięczne. To ogromny atut, szczególnie, gdy zależy Ci na łatwej spłacie zadłużenia, bez dużej ingerencji w Twój miesięczny budżet.

Jaki zakup możesz sfinansować korzystając z oferty banku?

Kredyt samochodowy możesz przeznaczyć na kupno różnych pojazdów, są to m.in.: skuter, motorower, quad, motor, motorówka. Banki najczęściej przewidują sfinansowanie dowolnego pojazdu, choć oczywiście kwota zadłużenia musi odpowiadać zdolności kredytowej wnioskującego o zadłużenie.

W przypadku samochodu używanego bank zazwyczaj udziela kredytu na pojazdy nie starsze niż 10 letnie. Dodatkowo należy pamiętać, że tak jak w przypadku samochodu z salonu, to pojazd będzie stanowić zabezpieczenie spłaty kredytu. Wiele banków stosuje jako formę zabezpieczenia cesję polisy AC, co oczywiście wiąże się z koniecznością wykupienia pełnego ubezpieczenia.

RRSO kredytów samochodowych

Na rzeczywistą roczną stopę oprocentowania wpływ ma oczywiście oprocentowanie kredytu samochodowego praz dodatkowe opłaty, takie jak opłata przygotowawcza, prowizja oraz ubezpieczenie kredytu, jeżeli korzystamy z takiej oferty. Koszt kredytów samochodowych jest niski, dzięki czemu to tak popularne zadłużenie. Aktualnie w rankingu zadłużeń możemy wyróżnić trzy najciekawsze oferty, których RRSO sięgają od 3,03% do 4,58%. Są to oferty Santander Consumer Banku, Getin Banku oraz BGŻ BNP Paribas. Po więcej szczegółów zapraszamy bezpośrednio do pełnego rankingu kredytów samochodowych oraz opisów poszczególnych usług, dostępnych po wybraniu interesujących Cię kredytów.

Przed podpisaniem umowy

Upewnij się, że wybrana oferta z której masz zamiar skorzystać posiada najlepsze warunki finansowe i umożliwia łatwą spłatę bez zbędnych komplikacji.

Przede wszystkim, dokładnie przeczytaj umowę i jeżeli jakaś jej część będzie stanowiła dla Ciebie niewiadomą, koniecznie poproś o wyjaśnienie pracownika banku. Jego obowiązkiem jest poinformowanie Cię o wszystkich szczegółach, tak, by podpisując dokumenty mieć pewność jakie warunki będą obowiązywać obie strony umowy, przez cały okres jej trwania. Szczególną uwagę przywiąż do opłat okołokredytowych, dzięki temu łatwiej będzie Ci zaplanować bieżące wydatki i budżet, uwzględniając miesięczną kartę kredytu.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty samochodowe

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Pożyczka leasingowa

Pożyczka leasingowa

Pożyczka leasingowa to wyjątkowy produkt finansowy łączący w sobie najważniejsze atuty kredytu oraz leasingu. Udzielaniem tych produktów finansowych zajmują się wyspecjalizowane firmy leasingowe.

Zobacz więcej
Rata balonowa - co to jest i czy się opłaca?

Rata balonowa - co to jest i czy się opłaca?

Kredyt z ratą balonową to szczególny rodzaj spłaty zobowiązania. Charakteryzuje się tym, że klient przez cały okres spłacania swojego zobowiązania uiszcza do banku wyłącznie odsetki, kwotę kapitału i część odsetkową spłaca...

Zobacz więcej
Leasing bez wykupu czy z wysokim wykupem?

Leasing bez wykupu czy z wysokim wykupem?

Jeśli decydujemy się na wysoką wartość wykupu, to spłacamy znacznie niższe miesięczne raty, jednak całkowity koszt finansowania i tak będzie wyższy niż przy wysokich ratach i niskim wykupie.

Zobacz więcej
Czym się różni leasing operacyjny od finansowego?

Czym się różni leasing operacyjny od finansowego?

Co wyróżnia leasing operacyjny i leasing finansowy? Przekonaj się co dzieli, a także co łączy obie oferty. Z tą wiedzą dużo łatwiej będzie ci wybrać odpowiednią ofertę, jeśli rozważasz zawarcie umowy leasingowej.

Zobacz więcej
Leasing - co warto wiedzieć o tej ofercie?

Leasing - co warto wiedzieć o tej ofercie?

Do tej pory dużo osób uważa, że leasing jest dedykowany wyłącznie przedsiębiorcom. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że z leasingu równie dobrze mogą korzystać także osoby indywidualne.

Zobacz więcej
Czy każdy może wziąć samochód w leasing?

Czy każdy może wziąć samochód w leasing?

Leasing to doskonała alternatywa dla klasycznych kredytów gotówkowych oraz kredytów samochodowych w momencie, gdy zależy nam na zakupienie auta. Wielu ekspertów od leasingu podkreśla, że jego koszty mogą być niższe...

Zobacz więcej