Bitcoin BTC - aktualny kurs, cena, ile kosztuje, wykres, opinie - co to jest?

Bitcoin
BTC

Bitcoin BTC - Bitcoin najpopularniejsza kryptowaluta na świecie

Bitcoin BTC to najpopularniejsza z kryptowalut dostępnych na rynku walut kryptograficznych. Odnotowuje się, że aktualnie na świecie jest ponad 4000 różnych kryptowalut, ale to właśnie BTC ze względu na wartość, stał się rozpoznawalny nawet wśród osób, które wcześniej w żaden sposób nie interesowały się wirtualnymi monetami.

Czym jest bitcoin? Co musisz wiedzieć o tej kryptowalucie? Jak wykorzystać możesz BTC w życiu codziennym, a także z myślą o inwestycji swoich pieniędzy? Gdzie i w jaki sposób kupić bitcoin BTC? To pytania, które z całą pewnością pojawią się, jeśli do tej pory miałeś niewiele wspólnego zarówno z kryptowalutami, jak i giełdą krypotwalut. Zachęcamy do poświęcenia kilku minut i zapoznania się z informacjami, które być może pomogą ci wejść w świat wirtualnej waluty, który tak prężnie rozwija się w ostatnich latach.

Bitcoin BTC - co musisz wiedzieć o tej kryptowalucie?

Bitcoin został wprowadzony na rynek krypotwalut w roku 2009. Twórca bitcoina posługuje się pseudonimem Satoshi Nakamoto. Bitcoin wykorzystuje prywatne klucze kryptograficzne, dzięki którym autoryzowane są transakcje. Klucze prywatne można przechowywać w specjalnie do tego stworzonych aplikacjach, w portfelu elektronicznym, a także z pomocą oprogramowania na komputerze osobistym, a nawet nośniku danych. Bitcoin traktowany jest za jednostkę walutową, dzięki czemu umożliwia transakcje z wykorzystaniem go jako środek płatniczy. Bitcoin, tak ja pozostałe na rynku waluty elektroniczne, jest zwolniony z podatku VAT. BTC jest walutą międzynarodową, nie podlega inflacji w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, a także nie jest objęty kontrolą Banku centralnego. Dzięki specyfice kryptowalut, transakcje dokonane z pomocą BTC są całkowicie anonimowe.

Każdy bitcoin dzieli się na mniejsze jednostki, tzw. satoshi, 100 000 000 satoshi to równowartość 1 BTC.

Gdzie i jak kupić Bitcoina BTC?

Kryptowaluty tak bardzo cię zainteresowały, że jesteś gotowy, by podjąć pierwsze kroki na giełdzie kryptowalut? Chcesz kupić BTC, ale nie masz pewności, jak ugryźć ten temat, nie przepłacając za transakcję, a także korzystając z najbezpieczniejszej możliwości? Kupno bitcoina wcale nie jest skomplikowane, choć faktycznie warto poświęcić temu kilka minut i zapoznać się z najkorzystniejszą możliwością, by w razie potrzeby, wiedzieć, co musisz zrobić, jeśli zechcesz wzbogacić swój portfel o bitcoiny, a także inne wirtualne waluty.

Na świecie działa ponad 7 tysięcy giełd dedykowanych krypotwalutom, to właśnie z ich pomocą możesz stać się właścicielem BTC.

Warto pamiętać, że wybór odpowiedniej giełdy wcale nie jest prosty. Pod tym względem zdecydowanie polecamy najstarszą, a także najpopularniejszą Polską giełdę krytptowalut, jaką jest BitBay. To giełda dostępna całkowicie w jezyku polskim, dzięki czemu dużo łatwiej będzie ci się tam zarejestrować, a także dokonać kupna lub sprzedaży BTC.

Zanim kupisz bitcoina, musisz zarejestrować się na BitBay i wybrać rodzaj konta, do wyboru jest konto użytkownika prywatnego, a także konto firmowe. Zanim otrzymasz dostęp do wszystkich funkcji giełdy, musisz potwierdzić swoją tożsamość, w tym celu wysłany zostanie na twój telefon kod, a następnym elementem weryfikacji będzie wysłanie skanu dowodu osobistego, paszportu lub prawa jazdy, ewentualnie przyjęty zostanie wyciąg z konta bankowego. Pamiętaj, że weryfikacja tożsamości ma służyć bezpieczeństwu wszystkich transakcji.

Bitcoin jako środek płatniczy

Bitcoin coraz częściej wykorzystywany jest jako środek płatniczy, choć ciąż nie może być wykorzystany m.in do spłaty zadłużenia finansowego, a zgodnie z decyzją Narodowego Banku Polskiego oraz Komisji Nadzoru Finansowego nie spełnia warunków akceptowalności w punktach usługowo-handlowych. Bez wątpienia bitcoin może jednak zostać wykorzystany do transakcji internetowych, pozwalając m.in. na natychmiastowe zakupy w sklepach elektronicznych, które przyjmują płatności cyfrowymi walutami. To ogromne ułatwienie dla osób, które chętnie korzystają, szczególnie z zagranicznych usług i liczą na brak dodatkowych opłat wynikających m.in. z przewalutowania transakcji. Dodatkowym atutem transakcji z pomocą kryptowaluty jest anonimowość klienta, a także bezpieczeństwo wynikające z korzystania z dobrze zabezpieczonych kluczy prywatnych i portfeli cyfrowych.

Trzeba jednak pamiętać, że wartość bitcoina, a także pozostałych kryptowalut obliczana jest w czasie rzeczywistym, co oznacza, że kurs bitcoina może zmienić się w ciągu jednej doby nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt razy.

Bitcoin czy warto inwestować?

Dla wielu osób bitcoin oraz pozostałe kryptowaluty są świetnym sposobem, by zainwestować pieniądze. Dzięki temu, że BTC dosyć nagle zyskał ogromną wartość, a od dłuższego czasu wielu inwestorów decyduje się na korzystanie z kryptowalut, licząc na spektakularne zyski. Warto jednak pamiętać, że inwestycje w kryptowaluty, w tym w BTC są ryzykowne. Przekonać się o tym można śledząc aktualny kurs bitcoina.

Jeśli jednak posiadasz poduszkę finansową, a do tego lubisz inwestować dodatkowe środki na swoim koncie, bardzo możliwe, że inwestycja w BTC okaże się dla ciebie atrakcyjna. Pamiętaj, że zróżnicowanie portfela inwestycyjnego pomoże ci zachować równowagę, nawet jeśli jedna z twoich inwestycji okaże się przynosić straty. Kupująć BTC musisz mieć jednak na uwadze, że może to być inwestycja długoterminowa.

Pamiętaj, by swoje bitcoiny przechowywać w bezpiecznym portfelu cyfrowym, a decydując się na kupno lub sprzedaż kryptowaluty, wybierz giełdę, która zapewni ci maksymalne bezpieczeństwo i wsparcie w języku polskim.