× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Jak i gdzie kupić Bitcoin, BTC?

Zaktualizowano: 12.11.2020 12:25
Opublikowano: 25.09.2020 12:23
Średnia ocena: 5,75/6 Głosów: 8

Jak i gdzie kupić Bitcoina, BTC? Jeśli stawiasz swoje pierwsze kroki na rynku kryptowalut, koniecznie skorzystaj z naszej pomocy. Szybko przekonasz się jak bezpiecznie kupić kryptowalutę, a także co możesz zyskać decydując się na wirtualną walutę.

Popularność kryptowalut, a w szczególności BTC, czyli Bitcoina, nikogo już nie dziwi. Zainteresowanie kryptowalutami nie maleje od kilku lat. Nawet jeśli jakiś czas temu to zagadnienie było szczególnie ważne dla wąskiego grona osób, trudno w tej chwili znaleźć osobę, która przynajmniej choć raz nie słyszała o Bitcoinie. Jak to się stało? Co płynęło na tak dużą popularność kryptowalut? Rynek kryptowalut, a szczególnie sam BTC stał się popularny i rozpoznawalny ze względu na nagły wzrost wartości. Astronomiczne zyski osób, które zainwestowały w Bitcoina, stały się fenomenem na światowym rynku inwestycji. Inwestorzy, szukając na rynku kryptowalut możliwości szybkiego zarobku, zaczęli napędzać ogromną popularność wirtualnych walut, które do teraz cieszą się dużym zainteresowaniem, mimo tego, że kurs kryptowalut aktualnie nie rośnie tak szybko jak jeszcze w 2017 roku.

BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Do tej pory tylko z zainteresowaniem śledziłeś rynek kryptowalut, ale chcesz w końcu dowiedzieć się, jak i gdzie kupić BTC? Ten artykuł pomoże ci dowiedzieć się jak krok po kroku dokonać transakcji i cieszyć się inwestycją, która w przyszłości może zaowocować dużymi zyskami w twoim portfelu.

Co warto wiedzieć o BTC?

Bitcoin jest wirtualną walutą, którą popularnie nazywa się kryptowalutą. BTC zostało wprowadzone na rynek kryptowalut w 2009 roku przez osobę (lub organizacja) o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Każdy Bitcoin dzieli się na 100 000 000 jednostek, z których każda nazywana jest satoshi.

Budowa BTC pozwala na anonimowe posiadanie własności, a także na anonimowe transfery, przy czym cały system kryptowalut opiera się na tym, że mogą zostać wydane wyłącznie raz przez osobę, która w danym momencie jest w ich posiadaniu. Wszystkie transakcje z pomocą Bitcoina są publiczne i przechowywane w rozproszonej bazie danych. Każda osoba uczestnicząca w sieci BTC posiada elektroniczny portfel, w którym zawierają się wszystkie klucze kryptograficzne, które pozwalają na ocenę własności klienta. Adres BTC jest kluczem autoryzującym płatność dla danego użytkownika, jednocześnie nie zawierając żadnych informacji o jego tożsamości.

W Polsce wydobywanie oraz obrót BTC jest zgodny z prawem, ale Ministerstwo Finansów nie przyznaje kryptowalucie statusu waluty (jeśli interesuje cię kurs walut, zachęcamy do sprawdzenia naszego kalkulatora walutowego). Sprzedaż Bitcoinów jest opodatkowana, zgodnie z ustawą o podatku dochodowym.

Aktualny kurs Bitcoina przedstawia się następująco:

  • za 1 BTC należy zapłacić 39 984,49 zł;

  • za 100 zł można kupić 0.0025 BTC;

Warto jednak pamiętać, że kurs kryptowalut jest bardzo dynamiczny, co oznacza, że warto śledzić statystyki i decydując się na kupno BTC czekać na moment, gdy kurs będzie niższy, by móc cieszyć się jak największym zyskiem.

Gdzie kupić Bitcoina?

Planujesz kupno swojego pierwszego Bitcoina? W takim razie, nim dojdzie do tej transakcji, zastanów się, gdzie jej dokonać, tak by mieć pewność, że cała transakcja przebiegnie pomyślnie, a ty bez trudu rozpoczniesz swoją przygodę z kryptowalutą.

Najpopularniejszym i najbezpieczniejszym sposobem na zdobycie BTC jest skorzystanie z giełdy kryptowalut. Na świecie działa tysiące giełd zajmujących się wyłącznie wirtualnymi walutami, w tym Bitcoinem oraz innymi popularnymi kryptowalutami np. Ethereum, Lisk, Litecoin, Game, czy Bitcoin Gold.

Jak wybrać giełdę kryptowalut spośród tak wielu możliwości? Sprawdzonym sposobem będzie wybranie renomowanej giełdy, która pozwala korzystać ze swoich usług w języku polskim, co z całą pewnością pozwoli na dużo większą swobodę transakcji i wykonywania wszystkich operacji na giełdzie. Chcesz mieć pewność, że wybrana giełda jest sprawdzona i nie przysporzy ci żadnych problemów? Możesz skorzystać z listy ostrzeżeń, jaką prowadzi KNF, czyli Komisja Nadzoru Finansowego, znajdują się tam informacje o giełdach, które są pod nadzorem i wobec których wydano ostrzeżenie publiczne.

  • Polecamy najlepszą giełdę kryptowalut, jaką jest BitBay, rok założenia giełdy to 2014, waluty, w jakich można dokonywać transakcji na giełdzie BitBay do PLN, EUR, USD, a także GBP. Giełda zapewnia korzystanie z transakcji w języku polskim, na giełdzie BitBay można znaleźć aż 30 różnych kryptowalut, w tym oczywiście BTC. Jest to największa Polska giełda kryptowalut. Dodatkowym atutem są pozbawione prowizji wpłaty.

Krok po kroku - jak kupić BTC?

Już wiesz gdzie kupić Bitcoina BTC, teraz z pewnością zastanawiasz się, jak kupić Bitcoina? Czy transakcja tego typu jest skomplikowana? Czy musisz na coś uważać? Co powinno zwrócić twoją uwagę, zanim dokonasz takiej transakcji? Podpowiemy ci, jak dokładnie krok po kroku kupić BTC, dzięki czemu kupno twojej pierwszej kryptowaluty będzie prostsze niż może ci się wydawać.

Kupno Bitcoina na giełdzie kryptowalut nie powinno stanowić dla ciebie żadnego problemu. Giełdy tego typu wyróżniają się prostymi zasadami, a także intuicyjnością, dzięki czemu nawet twoja pierwsza transakcja z pewnością w pełni się powiedzie. Giełdy kryptowalut są przygotowane na to, że ich użytkownikami będą osoby o różnych doświadczeniach związanymi z finansami, co oznacza, że nawet osoby, które dopiero stawiają pierwsze kroki w świecie witrualnych walut, mogą skorzystać z ich usług.

Co musisz zrobić, by kupić BTC? Oto kroki, które musisz wypełnić, by cieszyć się posiadaniem kryptowaluty:

  • Załóż konto na wybranej giełdzie kryptowalut - proces zakładania konta jest banalnie prosty i zajmie ci zaledwie kilka minut;

  • Wybierz rodzaj konta - możesz założyć konto osobiste lub firmowe;

  • Zweryfikuj swoje konto i zyskaj pełne uprawnienia na giełdzie - weryfikacja jest dwuetapowa. W pierwszej kolejności potrzebna będzie weryfikacja z pomocą kodu, jaki zostanie dostarczony w wiadomości SMS. Drugim krokiem jest potwierdzenie danych osobowych, w tym przypadku należy dostarczyć skan dowodu osobistego lub paszportu oraz skan dowodu, który potwierdzi twój adres, może to być m.in.: wyciąg z konta bankowego, potwierdzenie przelewu z konta, pismo urzędowe;

  • Złóż zlecenie zakupu i zapłać wybraną walutą;

Portfele dedykowane kryptowalutom

Chcesz zapewnić swojej inwestycji bezpieczeństwo? W takiej sytuacji zamiast przechowywać swoje kryptowaluty na giełdzie możesz zdecydować się na założenie portfela kryptowalut. To pomoże ci zabezpieczyć się na wypadek upadku giełdy, co miało już miejsce w przypatku aż dwóch popularnych giełd kryptowalut, mowa o BitMarket oraz BitFunder.

Portfel kryptowalut służy do przechowywania twoich kryptowalut, jeśli w danym momencie nie chcesz wykonywać z ich pomocą żadnych transakcji na giełdzie. Portfel jest całkowicie bezpieczny, dając ci gwarancję, że nie stracisz swojej własności. Portfel kryptowalut jest fizycznym urządzeniem lub specjalnym oprogramowaniem, dzięki któremu możesz także wydawać swoje zgromadzone kryptowaluty.

Jak możemy podzielić portfele tego typu? Wyróżniamy:

  • portfel mobilny, który wymaga pobrania aplikacji na telefon;

  • portfel fizyczny, który najczęściej wygląda jak tradycyjny pendrive;

Portfele kryptowalut zabezpieczone są specjalnymi kluczami - prywatnym oraz publicznym.

Klucz publiczny bardzo przypomina numer rachunku bankowego, posiadając go, możesz go bez przeszkód podpinać do sklepów online oraz giełd kryptowalut. Klucz prywatny pozwala na autoryzację transakcji i powinien być znany wyłącznie właścicielowi kryptowaluty.

Czy za Bitcoina można zapłacić złotówkami?

Choć wykresy i notowania BTC najczęściej podawane są w zestawieniu do dolara amerykańskiego, kupując Bitcoina, możesz płacić różnymi walutami. Czy za BTC możesz zapłacić złotówkami? Jak najbardziej, korzystając z giełdy kryptowalut, która działa na polskim rynku, bez przeszkód uda ci się sfinalizować kupno kryptowaluty z pomocą polskiego złotego.

Warto pamiętać, że giełda kryptowalut nie jest jedynym miejscem, gdzie możesz kupić Bitcoina, taką transakcję przeprowadzisz także z pomocą kantorów kryptowalut, które działają online, a także stacjonarnie, co więcej w kraju pojawiły się także bankomaty Bitcoinów, z których można korzystać podobnie jak z tradycyjnych bankomatów. Każda z tych opcji zapewnia możliwość kupna Bitcoina z pomocą polskiego złotego.

Na giełdzie kryptowalut, którą polecamy, czyli na BitBay, bez żadnych problemów dokonasz płatności z pomocą kilku najpopularniejszych walut, w tym w złotówkach, w dolarach amerykańskim, w euro, a także w brytyjskich funtach. Dzięki temu kupno kryptowaluty nie będzie uzależnione od posiadanej waluty, a ty będziesz mieć szansę zainwestować w wirtualne waluty w każdym momencie.

Bezpieczeństwo transakcji

Czy kupno Bitcoina oraz wszystkie transakcje związane z wirtualną walutą będą bezpieczne? Pamiętaj, że decydując się na sprawdzoną giełdę kryptowalut, a także dbając o podstawowe zasady bezpieczeństwa korzystania z internetu, będziesz mieć gwarancję, że wszystkie transakcje będą w pełni bezpieczne. Pamiętaj także o zachowaniu bezpieczeństwa podczas przechowywania swojej kryptowaluty, jak pisaliśmy już wcześniej w poradniku, warto wybrać sprawdzony portfel kryptowalut, który pozwoli ci uchronić się przed upadkiem giełdy.

Pamiętaj o zachowaniu ostrożności, podczas weryfikacji twojego konta na giełdzie, nie przesyłaj tych informacji na adres inny niż ten wskazany bezpośrednio przez giełdę. Nie korzystaj z usług firm, które nie są dla ciebie pewne, lub znajdują się na liście ostrzeżeń prowadzonej przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Nigdy nie udostępniaj nieuprawnionym osobom swoich kluczy prywatnych, które odpowiedzialne są za autoryzację transakcji kryptowalutami.

Transakcje wykonane z pomocą kryptowalut, w tym z pomocą Bitcoina są wyjątkowo korzystne i bezpieczne. Pamiętając o tym, że płatności tego typu są całkowicie anonimowe, w przeciwieństwie do transakcji, jakich dokonujemy każdego dnia kartą debetową, kartą kredytową, czy nawet Blikiem lub z pomocą bankowości elektronicznej. Korzystanie z wirtualnej waluty pod tym względem nie ma sobie równych, jednocześnie gwarantując bardzo szybkie transakcje, które mogą zostać wykonane na całym świecie, bez konieczności przewalutowania środków na koncie.

Jak możesz wykorzystać swoją kryptowalutę?

Udało ci się zarejestrować na giełdzie kryptowalut, potwierdzić swoją tożsamość, a także dokonać pierwszej transakcji i kupić BTC? Co teraz? Co możesz zrobić z posiadaną kryptowalutą? Bitcoin może służyć ci jako środek płatniczy, który pomoże usprawnić wydatki online, szczególnie w zagranicznych sklepach. Możesz traktować swój portfel kryptowalut jak tradycyjny portfel, w którym znajduje się gotówka. Musisz jednak mieć na uwadze, że wartość wszystkich kryptowalut zmienia się w czasie rzeczywistym, co oznacza ogromną dynamikę wartości twojej kryptowaluty.

Te szybkie zmiany mają niewątpliwy wpływ na to, że warto zainteresować się kursem kryptowalut jeszcze przed kupnem BTC. Poświęcając temu czas i zapoznając się z obowiązującymi wartościami, dużo łatwiej będzie ci zakupić Bitcoina w atrakcyjnej cenie, co może okazać się niezwykle korzystne, jeśli zechcesz wykorzystać kryptowalutę jako swoją inwestycję. W przeszłości wielu osobom udało się kupić Bitcoina po bardzo korzystnej cenie, co z momentem, gdy kryptowaluty zyskały na wartości, pozwoliło zyskać duże pieniądze. Choć to inwestycja, która jest ryzykowna, z całą pewnością może przynieść ci szybkie, a także spektakularne zyski, pod warunkiem, że poświęcisz temu czas i będziesz w odpowiednim momencie dokonywać odpowiednich transakcji, w tym sprzedaży Bitcoina, czy kupowaniu innych walut na giełdzie.

Czy warto inwestować w BTC?

Świadomość finansowa polaków jest coraz wyższa. Klienci banków dużo ostrożniej wybierają różnego rodzaju kredyty, a także decydują się na oferty oszczędnościowe, licząc na warunki, które będą odpowiednie do sytuacji indywidualnego klienta. Świadomość finansowa objawia się także w coraz odważniejszych inwestycjach finansowych. Choć z badań GUS wynika, że co drugi Polak oszczędza, łatwo zauważyć, że rośnie liczba osób, które interesują się inwestycjami, które, choć są mniej bezpieczne, mogą zaowocować dużymi zyskami. Kupno mieszkania na wynajem, budowa domu, inwestycja w złoto, a także inwestycja w kryptowaluty, to jedynie proste przykłady tego, że coraz chętniej myślimy o tym, by, zamiast trzymać pieniądze na lokacie bankowej lub koncie oszczędnościowym, wyjść z inicjatywą i zarabiać z pomocą oszczędności.

Kryptowaluty są doskonałym sposobem na zainwestowanie przynajmniej części swoich oszczędności. Bitcoin ma wiele zalet, a samo skorzystanie z giełdy kryptowalut nie nie trudne, co oznacza dużą dostępność nawet dla niedoświadczonych osób, które wcześniej nie zajmowały się inwestycją swoich pieniędzy.

Pamiętaj, że inwestując pieniądze, warto zadbać o zróżnicowanie tego, gdzie ulokujesz swoje pieniądze. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nawet w przypadku straty wartości w jednym sektorze, możesz zyskać środki gdzie indziej. Warto więc podzielić swoje oszczędności, część z nich wykorzystać na zamrożenie w bezpiecznych usługach oszczędnościowych, a pozostałe pieniądze przeznaczyć np. na inwestycję w złoto oraz kryptowaluty. Warto docenić inwestycje tego typu ze względu na inflację, która stale obniża wartość gotówki. Inwestując pieniądze, będziesz mieć pewność, że nie tylko nie stracą na wartości, ale także z czasem możesz liczyć na atrakcyjny zysk.

Jak i gdzie kupić BTC? Podsumowanie

Istnieje kilka możliwości nabycia Bitcoina BTC, zachęcamy jednak do skorzystania z wiarygodnej giełdy kryptowalut, która prowadzona jest całkowicie w języku polskim, dzięki czemu unikniesz wszelkich niejasności związanych z transakcjami. Sam proces związany z kupnem BTC jest wyjątkowo prosty, dzięki czemu nawet twoje pierwsze doświadczenie z kryptowalutą będzie korzystne, co z pewnością przekona cię do kontynuowania przygody z wirtualną walutą.

Korzystając z bitomatów oraz kantorów kreptowalut musisz przygotować się na dodatkowe opłaty, które mogą skutecznie zniechęcić do wybrania takiej formy zakupy Bitcoina.

Bitcoin BTC dla wielu osób jest przyszłością świata finansowego, a w szczególności wszelkich płatności bezgotówkowych. Czy tak faktycznie będzie? Pełna anonimowość transakcji, a także fakt, że transakcje nie są kontrolowane przez Bank Centralny, z całą pewnością mają duży wpływ na to, że kryptowaluty tak szybko stały się popularne. Młodsze pokolenia szukają nowych rozwiązań, a płatności bezgotówkowe są im bliższe niż kiedykolwiek wcześniej. Choć ciężko przewidzieć, jak przebiegać będzie rozwój wszystkich wirtualnych walut, można z pewnością mówić już o fenomenie na miarę naszych czasów, którym warto się zainteresować.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne