× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Bitcoin i inne kryptowaluty - jak zacząć? Jak kupić kryptowaluty w 2021?

Zaktualizowano: 15.04.2021 07:56
Opublikowano: 10.04.2021 14:37
Średnia ocena: 4,14/6 Głosów: 28

Jak za złotówki kupić Bitcoina lub inną popularną kryptowalutę? Gdzie korzystasz z bezpiecznych transakcji finansowych związanych z wirtualną walutą? O czym musisz pamiętać, zanim zainwestujesz pieniądze w Bitcoina? 

Popularność kryptowalut nie umknęła twojej uwadze? Choć temat zdążył cię zainteresować, nie wiesz jak zacząć swoją przygodę z Bitcoinem oraz innymi kryptowalutami? Od kilku lat, wirtualne waluty zyskują na zainteresowaniu ludzi nie tylko w Polsce, a wiele osób uważa, że Bitcoin to waluta przyszłości. Bitcoin jak zacząć inwestować w BTC i inne kryptowaluty? Jak kupić kryptowaluty w Polsce? Jak kupić kryptowaluty za złotówki? Na jakie aspekty inwestycji w BTC musisz uważać? To pytania, które mogą cię hamować przed podjęciem ostatecznej decyzji i realizacji swoich planów o kupnie kryptowaluty. Z naszą pomocą nie tylko otrzymasz odpowiedzi na te pytania, ale także zdobędzie dużo dodatkowych informacji, które faktycznie będą dla ciebie przydatne i pomogą ci zacząć przygodę z kryptowalutami. Jeśli planujesz pierwszy krok i chcesz wejść do świata kryptowalut, pomożemy ci kupić pierwszą kryptowalutę za złotówki, ale także podpowiemy ci jak zabezpieczyć takie transakcje i w jaki sposób przechowywać wirtualne waluty, by mieć pewność, że będą one w pełni bezpieczne, co z pewnością będzie miało wpływ na całą twoją inwestycję.

BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Jak zacząć swoją przygodę z kryptowalutami?

Choć z roku na rok jest coraz głośniej o kryptowalutach, informacji o tym, jak kupić Bitcoin i zacząć inwestować w waluty wirtualne, jest niewiele. Z tego powodu, wiele osób rezygnuje z możliwości, jakie dają kryptowaluty. Warto jednak pamiętać, że Bitcoin przyniósł ogromne zyski tym osobom, które mimo licznych przeciwności zdecydowały się zaryzykować i wejść w posiadanie wirtualnej waluty. W twoim portfelu nie brakuje pieniędzy i szukasz okazji, by zainwestować je, licząc na duży zysk, a jednocześnie chcesz nadążać za wszelkimi nowinkami? W takim razie kryptowaluty są opcją dla ciebie.

Jak zacząć swoją przygodę z kryptowalutami? To wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Zanim jednak zaczniesz liczyć środki, które możesz wykorzystać na kupno kryptowalut, warto lepiej przyjrzeć się historii walut wirtualnych i dowiedzieć czegoś na ich temat. To pozwoli ci wykluczyć ewentualne problemy i przynajmniej dowiedzieć się czegoś o samym charakterze kryptowalut.

W 2009 roku powstała pierwsza kryptowaluta, jaką jest Bitcoin, ale od tego czasu odnotowano już ponad 4000 różnych kryptowalut, które notowane są na ponad 7500 kryptogiełdach. Kryptowalutu nie są uznawane za jednostkę walutową, środek płatniczy czy pieniądz elektroniczny, dzięki czemu tworzenie jednostek i ich wydobywanie jest całkowicie legalne. Właściciel kryptowaluty nie musi martwić się o bezpieczeństwo swojego wirtualnego portfela, każda kryptowaluta posiada prywatny klucz, dzięki czemu kontrolę nad walutą ma wyłącznie właściciel portfela i niemożliwe jest wielokrotne wydanie tej samej jednostki.

Jak zacząć inwestować w BTC i inne kryptowaluty?

Pamiętaj, że inwestycja związana z kryptowalutami może okazać się ryzykowna. Wartość kryptowalut zmienia się w czasie rzeczywistym, co oznacza, że kupiona przez ciebie kryptowaluta może nawet jednego dnia przynieść ci znaczne straty lub zyski. Decydując się na inwestycję w kryptowaluty, przygotuj środki finansowe, które możesz przeznaczyć na ten cel. Pamiętaj, że musisz liczyć się z ryzykiem, a także mieć świadomość tego, że inwestycja może okazać się długoterminowa.

Zanim kupisz kryptowalutę, możesz przez jakiś czas śledzić giełdę dedykowaną kryptowalutom. Łatwiej będzie ci w takiej sytuacji odnaleźć się wśród aktualnie panujących cen, a także sprawdzić, jak szybko następują zmiany związane z cenami konkretnych kryptowalut. Dynamika giełdy może na początku nie wydawać się dla ciebie intuicyjna, jednak szybko zrozumiesz, jak działa cały rynek i w jakim momencie najkorzystniej będzie dla ciebie kupić Bitcoina lub inną kryptowalutę.

Masz już pewność, że chcesz zacząć inwestować w BTC? W takim razie koniecznie załóż swój portfel kryptowalut. Uniwersalnym rozwiązaniem będzie portfel online, który pomoże ci w przechowywaniu twoich kryptowalut globalnie, bez żadnych ograniczeń. Warto jednak pamiętać, że do wyboru masz:

Portfele kryptowalut online:

 • portfele kryptowalut mobilne;
 • portfele kryptowalut przeglądarkowe;

 • portfele kryptowalut desktopowe.

Portfele kryptowalut offline:

 • portfele kryptowalut USB;
 • portfele kryptowalut papierowe.

Jak kupić Bitcoin? Jak kupić kryptowaluty za złotówki?

Czy planując kupno Bitcoina, musisz zrezygnować z transakcji w krajowej walucie? Okazuje się, że nie. Inwestorzy mogą bez problemu wybrać walutę, która pomoże im kupić kryptowalutę. Jak kupić kryptowaluty za złotówki? Jeśli do tej pory wydawało ci się, że kupno Bitcoina jest skomplikowane, z naszą pomocą szybko przekonasz się, że to nic trudnego i praktycznie każdy będzie w stanie zacząć swoją inwestycję, nawet bez wcześniejszego przygotowania, czy doświadczenia.

Jak kupić Bitcoina? Zachęcamy do bezpiecznych transakcji, które pomogą ci wejść do świata kryptowalut, nawet jeśli to będzie twoja pierwsza transakcja tego typu. Kupno Bitcoina wcale nie jest trudne, a co ważniejsze, masz kilka możliwości. My polecamy w szczególności korzystanie ze sprawdzonych giełd kryptowalut, a także kantorów dedykowanych kryptowalutom. Szukając alternatywnego rozwiązania, możesz trafić na stacjonarne bankomaty Bitcoinów, dzięki czemu transakcja odbędzie się nawet w galerii handlowej podczas zakupów do domu. Co ważniejsze, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na skorzystanie z Bitomatu, kantoru kryptowalut czy giełdy kryptowalut, Bitcoina lub inną kryptowalutę kupisz za złotówki, bez żadnych dodatkowych opłat z tego tytułu.

Giełda kryptowalut. Jak kupić kryptowaluty krok po kroku?

Chcąc skorzystać z giełdy kryptowalut, postaraj się, by giełda budziła duże zaufanie i gwarantowała pełne bezpieczeństwo transakcji. Zachęcamy do szukania giełd, które zapewniają obsługę w języku polskim, dzięki czemu nie tylko łatwiej będzie ci korzystać z giełdy, ale także skontaktować się z supportem, jeśli zajdzie w przyszłości taka potrzeba.

Z jakiej giełdy skorzystać? Naszym czytelnikom polecamy giełdę, która uważana jest za aktualnie najlepszą, czyli BitBay. BitBay to największa Polska giełda kryptowalut, która gwarantuje dostęp do ponad 30 kryptowalut, w tym do najpopularniejszego Bitcoina oraz równie popularnych kryptowalut, wśród których możemy wymienić: Ethereum, Lisk, Litecoin, Game, czy Bitcoin Gold. Klienci giełdy, nie tylko mogą liczyć na obsługę w języku polskim, ale także mogą płacić za swoje transakcje, korzystając z polskiej waluty, czyli złotówek. Giełda gwarantuje transakcje w PLN, EUR, USD, GBP.

BitBay

Jak kupić kryptowaluty na giełdzie? To bardzo proste:

 • Pierwszym krokiem do kupienia kryptowaluty jest założenie konta na giełdzie. Pamiętaj, że zakładając konto, musisz wybrać, czy będzie ono firmowe, czy prywatne. Wypełnij formularz rejestracyjny, pamiętaj także o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych.

 • Po założeniu konta najczęściej konieczna jest jego weryfikacja. To gwarancja bezpieczeństwa transakcji na giełdzie. Weryfikacja tożsamości klienta giełdy jest dwuetapowa. Pierwszym etapem jest wypełnienie pola z kodem, który zostanie wysłany na podany numer telefonu komórkowego. Drugim etapem weryfikacji jest natomiast dostarczenie skanu dokumentu, który pozwoli na weryfikację twoich danych osobowych oraz miejsca zamieszkania, może być to wyciąg z konta bankowego, skan dowodu osobistego, czy skan paszportu.

 • Po potwierdzeniu twojej tożsamości uzyskasz dostęp do transakcji na giełdzie. Jak kupić Bitcoina lub inną kryptowalutę? To proste wystarczy, że złożysz zlecenie w panelu klienta i zapłacisz za nie wybraną przez siebie walutą. Na giełdzie możesz skupować kryptowaluty, a także sprzedawać je, czy nawet wymieniać na inne kryptowaluty, jeśli uznasz, że to najkorzystniejsze rozwiązanie w danym momencie.

Szukasz alternatywnego rozwiązania i lubisz mieć wybór? Szczerze zachęcamy do sprawdzenia co do zaoferowania ma największa na świecie giełda kryptowalut, jaką jest Binance. To giełda kryptowalut, która tworzy jedną z największych społeczności zainteresowanych kryptowagrafią. Binance oferuje możliwość kupna i sprzedaży ponad 170 różnych kryptowalut, a także transakcji w 55 różnych walutach. Giełda wyróżnia się tym, że usługa, choć dostępna jest globalnie, trafia do użytkowników lokalnych, np. zapewniając treści w języku polskim, a także umożliwiając płatności w złotówkach. Niezaprzeczalnie największą zaletą Binance jest możliwość uniknięcia czasochłonnej weryfikacji tożsamości. Korzystając z Binance P2P, możliwe jest dokonanie kupna kryptowaluty bez konieczności przejścia pełnej weryfikacji. To pozwala na dużą swobodę i oszczędność czasu.

Jaką giełdę wybrać? Obie gwarantują szybkie transakcje i brak ukrytych kosztów. Jeśli zależy ci na pominięciu weryfikacji i skorzystaniu z P2P, korzystniejszą opcją może okazać się Binance, gdyż jest to giełda niezwykle uniwersalna. Jeżeli jednak uważasz dokładną weryfikację klienta za zaletę, a także zależy ci na tym, by pełny support dostępny był w ojczystym języku, lepiej będzie założyć konto na giełdzie BitBay.

Plusy i minusy giełdy kryptowalut

Giełdy kryptowalut zapewniają coraz łatwiejszy dostęp do świata wirtualnej waluty. Z pomocą tych narzędzi, możliwe jest inwestowanie w kryptowaluty, nawet jeśli do tej pory Bitcoin niewiele dla ciebie znaczył, a inwestycje tego typu były dla ciebie poza zasięgiem. Jak możesz się przekonać, śledząc nasze poradniki, kupno Bitcoina czy innych kryptowalut wcale nie musi być trudne, czy zarezerwowane wyłącznie dla wybranych osób, które od lat interesują się tym tematem.

Jakie są plusy korzystania z giełdy kryptowalut Bitbay i Binance? Możemy wyróżnić kilka zalet tych narzędzi finansowych:

 • Bezpieczeństwo świadczonych usług - użytkownicy giełdy BitBay muszą przejść dokładną weryfikację, a transakcje na giełdach objęte są szyfrowanym połączeniem SSL;

 • W przypadku giełdy Binance możliwe jest skorzystanie z transakcji P2P, bez weryfikacji tożsamości;

 • Szybkość transakcji;

 • Możliwość kupna i sprzedaży kryptowalut całkowicie online;

 • Kupno kryptowalut w złotówkach;

 • Dostęp do usług świadczonych w języku polskim;

 • Działania prowadzone są w pełni legalnie.

Czy giełdy kryptowalut wiążą się z jakimiś minusami? Choć zalety tych narzędzi niewątpliwie przeważają, warto także zwrócić uwagę na ewentualne wady. Decydując się na inwestycję w kryptowaluty, ważne będzie to, by z łatwością wskazać, gdzie warto skorzystać z transakcji, a także jakie minusy, mogą kryć się za usługami giełd i kantorów na rynku:

 • W przypadku giełdy Bitbay minusem będzie konieczność weryfikacji tożsamości, co oznacza także poświęcenie czasu na wypełnienie wszystkich formalności związanych z założeniem konta;

 • Większość dostępnych giełd kryptograficznych prowadzonych jest w języku angielskim, co może utrudnić skorzystanie z ich usług;

 • Nie każda giełda kryptowalut przewiduje transakcje w złotówkach.

Jak kupić i przechowywać kryptowaluty?

Kupno kryptowaluty nie jest ostatnim krokiem, jaki należy wykonać, chcąc inwestować w Bitcoina. O czym warto pamiętać? Kryptowalutę możesz sprzedać, na giełdzie lub w kantorze, możesz także wymienić jedną jednostkę na inną, która twoich zdaniem przyniesie ci więcej korzyści. Kryptowaluta może także zostać przekazana innej osobie, a nawet pomóc w transakcjach online, jako środek płatniczy.

Jeśli chcesz skorzystać z wszystkich dobrodziejstw kryptowalut, a jednocześnie zapewnić sobie bezpieczeństwo, koniecznie załóż portfel kryptowalut. Portfel kryptowalut może być elektroniczny lub fizyczny, jego założenie powinno być całkowicie bezpłatne.

Portfel pomoże ci zarządzać twoją wirtualną walutą, a także pozwoli przechowywać ją w momencie, gdy nie będziesz planować żadnych transakcji związanych z kryptowalutami. Pamiętaj, że inwestycja w Bitcoina może trwać latami. Wiele kryptowalut nie osiąga aktualnie wysokich notowań, być może to doskonała okazja, by zainwestować w te mniej popularne kryptowaluty i za dłuższy czas odnotować znaczny wzrost ich wartości, ciesząc się spektakularnymi zyskami.

Jak kupić kryptowaluty bez weryfikacji?

Chcesz kupić Bitcoina lub inną walutę wirtualną, ale masz nadzieję na powodzenie transakcji bez konieczności potwierdzenia twojej tożsamości? Jak kupić kryptowaluty bez weryfikacji? To możliwe, o czym możesz przekonać się, sprawdzając polecaną przez nas giełdę Binance, która działa z powodzeniem na całym świecie, każdego dnia zapewniając szybkie transakcje i brak ukrytych kosztów. Mimo dotępności do transakcji bez weryfikacji Binance gwarantuje pełne bezpieczeństwo twoich inwestycji.

Na rynku pojawia się coraz więcej giełd oraz kantorów, które nie wymagają weryfikacji tożsamości, czyli nie oczekują dostarczenia skanu dowodu osobistego, czy innych dokumentów, które potwierdzą, że faktycznie twoje konto zostało założone na prawidłowe dane.

Warto jednak pamiętać, że transakcje przeprowadzane bez dokładnej weryfikacji klientów giełd oraz kantorów mogą wiązać się z ewentualnym niebezpieczeństwem. Dlatego też zachęcamy do korzystania ze sprawdzonej giełdy BitBay, która prowadzona jest z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Bitcoin jak zacząć - Podsumowanie

Jeśli do tej pory brak informacji o tym, jak zacząć inwestycję z Bitcoinem był dla ciebie głównym powodem, dla którego wciąż nie udało ci się kupić kryptowaluty, mamy nadzieję, że z naszą pomocą szybko się to zmieni. Bitcoin jak zacząć? To pytanie, które trapi coraz więcej osób, które chcą mieć swój udział w inwestycjach prowadzonych z pomocą wirtualnych walut. Jak się okazuje, kupno Bitcoina lub innych kryptowalut, wcale nie musi być skomplikowane. Być może dzieli cię tylko kilkanaście minut od założenia konta na giełdzie kryptowalut lub w kantorze dedykowanym wirtualnym walutom. Gwarantujemy, że na naszej stronie pojawiać się będzie więcej poradników związanych z Bitcoinem oraz kryptowalutami, dzięki temu jeszcze łatwiej podejmiesz decyzję o tym, czy chcesz inwestować swoje pieniądze właśnie w ten sposób.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Kantor Bitcoin - czy kantor kryptowalut online jest bezpieczny?
Kryptowaluty 08.04.2021

Kantor Bitcoin - czy kantor kryptowalut online jest bezpieczny?

Kantor krypotwalut online pomoże ci kupić Bitcoina oraz inne kryptowaluty. Co ma do zaoferowania kantor Bitcoin? Czy warto skorzystać oferty kantorów krypotwalut dostępnych online? Przekonaj się, że kantor kryptowalut jest bezpieczny.

Zobacz więcej
Bitcoin jak zarabiać? Kryptowaluty jak zacząć zarabiać?
Kryptowaluty 05.04.2021

Bitcoin jak zarabiać? Kryptowaluty jak zacząć zarabiać?

Sprawdź, jak zarabiać na wirtualnych walutach. Podpowiemy ci jak bezpiecznie kupić Bitcoina, a także jak zarządzać swoją inwestycją, by cieszyć się jak największymi zyskami finansowymi. 

Zobacz więcej
Jak kupić Bitcoin, Gdzie kupić Bitcoina - Kupno BTC?
Kryptowaluty 02.04.2021

Jak kupić Bitcoin, Gdzie kupić Bitcoina - Kupno BTC?

Jak i gdzie kupić Bitcoina, BTC? Jeśli stawiasz swoje pierwsze kroki na rynku kryptowalut, koniecznie skorzystaj z naszej pomocy. Szybko przekonasz się jak bezpiecznie kupić kryptowalutę, a także co możesz zyskać decydując się na wirtualną walutę.

Zobacz więcej