12 min. czytania

Bitcoin i kryptowaluty jak zacząć? Jak kupić kryptowaluty w 2022?

Zaktualizowano: 2022-03-25 08:27
Opublikowano: 2021-04-27 14:37
Średnia ocena: 4,41/6 Głosów: 162
Bitcoin i kryptowaluty jak zacząć? Jak kupić kryptowaluty w 2022?

Kup kryptowalutę za złotówki!

Inwestowanie w kryptowaluty w trakcie pandemii staje się niezwykle popularną formą zabezpieczania swojego kapitału przez prywatnych inwestorów.

W dobie ekstremalnie niskich stóp procentowych, nieopłacalnych lokat oraz ogromnej inflacji kryptowaluty okazują się bezpieczną przystanią dla wszystkich inwestorów mających dość współczesnej finansowej rzeczywistości.

Jak kupić kryptowaluty w Polsce?

Jak zacząć inwestować w BTC i inne kryptowaluty za złotówki? W tym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje dla każdego początkującego inwestora i podaliśmy je w możliwie wygodny sposób. Z naszą pomocą inwestowanie w Bitcoina lub inne kryptowaluty będzie dla Ciebie łatwe, bezpieczne i całkowicie zrozumiałe!

Kup wygodnie kryptowalutę!

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Pomożemy Ci kupić pierwszą kryptowalutę za złotówki! Podpowiemy również jak zabezpieczyć takie transakcje oraz w jaki sposób przechowywać wirtualne waluty, by mieć pewność, że będą one w pełni bezpieczne.

Kryptowaluty - jak zacząć swoją przygodę w 2022 roku?

W 2022 roku nastąpił kolejny ogromny boom na kryptowaluty. Inwestorzy rzucili się na tę formę zabezpieczania i pomnażania kapitału, uciekając od nieopłacalnych lokat bankowych oraz obligacji.

Bitcoin przyniósł ogromne zyski tym osobom, które zdecydowały się wejść w posiadanie wirtualnej waluty – zwłaszcza w początkowym okresie jej obecności na rynku. Rynek kryptowalut znów sprzyja inwestorom! 

W Twoim portfelu nie brakuje pieniędzy i szukasz okazji, by zainwestować je, licząc na duży zysk, a jednocześnie chcesz nadążać za wszelkimi nowinkami? W takim razie kryptowaluty są dla Ciebie idealną opcją!

Jak powinieneś zacząć swoją przygodę z kryptowalutami w 2022 roku? Wystarczy, że zrobisz pierwszy krok!

Zanim jednak zaczniesz liczyć środki, które możesz wykorzystać na kupno kryptowalut, zwróć uwagę na historię walut wirtualnych i dowiedz się jak najwięcej na ich temat. Pozwoli Ci to wykluczyć ewentualne problemy i lepiej poznać istotę inwestowania w kryptowaluty.

W 2009 roku powstała pierwsza kryptowaluta, jaką jest Bitcoin, ale od tego czasu powstało już ponad 4000 nowych kryptowalut, które notowane są na ponad 7500 kryptogiełdach .

Kryptowaluty nie są uznawane za jednostkę walutową, środek płatniczy czy pieniądz elektroniczny, dzięki czemu tworzenie jednostek i ich wydobywanie jest całkowicie legalne.

Właściciel kryptowaluty nie musi martwić się o bezpieczeństwo swojego wirtualnego portfela, każda kryptowaluta posiada prywatny klucz, dzięki czemu kontrolę nad walutą ma wyłącznie właściciel portfela i niemożliwe jest wielokrotne wydanie tej samej jednostki.


Kup bezpiecznie Bitcoina! 

Bitcoin - jak zacząć inwestować w BTC i inne kryptowaluty?

Pamiętaj, że wartość kryptowalut zmienia się w czasie rzeczywistym, co oznacza, że kupiona przez Ciebie kryptowaluta może mieć poważne wahania kursu.

Decydując się na inwestycję w kryptowaluty, zainwestuj wyłącznie te środki finansowe, które możesz przeznaczyć na ten cel. Pamiętaj, że inwestycja może okazać się długoterminowa, a przez to zainwestowane środki muszą trochę popracować na Twój zysk.

Zanim kupisz kryptowalutę, możesz przez jakiś czas śledzić giełdę dedykowaną kryptowalutom . Łatwiej będzie Ci w takiej sytuacji odnaleźć się wśród aktualnych cen krytpowalut, a także sprawdzić, jak szybko następują zmiany kursów.

Dynamika giełdy może na początku wydawać się nieintuicyjna, jednak z pewnością szybko zrozumiesz, jak działa cały rynek i w jakim momencie najkorzystniej będzie dla Ciebie kupić Bitcoina lub inną kryptowalutę.

Zarejestruj konto na jednej z popularniejszych giełd kryptowalut

Pierwszy krok inwestycyjny to założenie portfela kryptowalutowego!

Chcesz zacząć inwestować w BTC ? W takim razie pierwszym krokiem jest założenie własnego portfela kryptowalutowego.

Uniwersalnym rozwiązaniem będzie portfel online, który pomoże Ci w przechowywaniu Twoich kryptowalut globalnie, bez żadnych ograniczeń.

Pamiętaj jednak, że do wyboru masz:

Portfele kryptowalut online:

 • portfele kryptowalut mobilne ; 
 • portfele kryptowalut przeglądarkowe ;
 • portfele kryptowalut desktopowe .

Portfele kryptowalut offline:

 • portfele kryptowalut USB; 
 • portfele kryptowalut papierowe.

Załóż szybko i wygodnie portfel krytpowalutowy

Jak mądrze kupić kryptowaluty za złotówki?

Czy planując kupno Bitcoina, musisz zrezygnować z transakcji w krajowej walucie? Absolutnie! 

Jeśli do tej pory wydawało ci się, że kupno Bitcoina jest skomplikowane, z naszą pomocą szybko przekonasz się, że to nic trudnego i praktycznie każdy będzie w stanie zacząć swoją inwestycję, nawet bez wcześniejszego przygotowania czy doświadczenia.

Jak kupić Bitcoina? Kupno Bitcoina nie jest trudne, a co ważniejsze, masz kilka możliwości. My polecamy w szczególności korzystanie ze sprawdzonych giełd kryptowalut , a także kantorów dedykowanych kryptowalutom .

Kup kryptowalutę na najpopularniejszej giełdzie kryptowalut!

Szukając alternatywnego rozwiązania, możesz postawić na stacjonarne bankomaty Bitcoinów, dzięki czemu transakcję możesz zrealizować nawet w galerii handlowej. Co ważniejsze, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na skorzystanie z Bitomatu, kantoru kryptowalut czy giełdy kryptowalut, Bitcoina lub inną kryptowalutę kupisz za złotówki, bez żadnych dodatkowych opłat z tego tytułu! 

Jak kupić kryptowaluty krok po kroku na giełdzie kryptowalut?

Wybierz tę giełdę kryptowalut , która budzi zaufanie i jest w stanie zagwarantować pełne bezpieczeństwo transakcji.

Polecamy Ci wybrać giełdę, która zapewnia obsługę w języku polskim, dzięki czemu nie tylko łatwiej będzie ci korzystać z giełdy, ale także skontaktować się z supportem, jeśli zajdzie w przyszłości taka potrzeba.

Z jakiej giełdy skorzystać? Naszym czytelnikom polecamy giełdę kryptowalut, która uważana jest za aktualnie najlepszą, czyli Zonda

Zonda to największa polska giełda kryptowalut, która gwarantuje dostęp do ponad 30 kryptowalut, w tym do najpopularniejszego Bitcoina! Poza tym umożliwia inwestowanie w równie popularne kryptowaluty, wśród których możemy wymienić np.: Ethereum, Lisk, Litecoin, Game, czy Bitcoin Gold.

Klienci giełdy, nie tylko mogą liczyć na obsługę w języku polskim, ale także mogą płacić za swoje transakcje korzystając z polskiej waluty. Giełda umożliwia również wykonywanie transakcji w PLN, EUR, USD, GBP.

Kup Bitcoina na polskiej giełdzie Zonda

Zonda - Największa Polska giełda cyfrowych walut
 
Jak kupić kryptowaluty na giełdzie? To bardzo proste:

 • Pierwszym krokiem do kupienia kryptowaluty jest założenie konta na giełdzie. Pamiętaj, że zakładając konto, musisz wybrać czy będzie ono firmowe, czy prywatne. Wypełnij formularz rejestracyjny, pamiętaj także o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych.
 • Po założeniu konta najczęściej konieczna jest jego weryfikacja. To gwarancja bezpieczeństwa transakcji na giełdzie. Weryfikacja tożsamości klienta giełdy jest dwuetapowa. Pierwszym etapem jest wypełnienie pola z kodem, który zostanie wysłany na podany numer telefonu komórkowego. Drugim etapem weryfikacji jest natomiast dostarczenie skanu dokumentu, który pozwoli na weryfikację Twoich danych osobowych oraz miejsca zamieszkania, może być to wyciąg z konta bankowego, skan dowodu osobistego czy skan paszportu.
 • Po potwierdzeniu Twojej tożsamości uzyskasz dostęp do transakcji na giełdzie. Jak kupić Bitcoina lub inną kryptowalutę? To proste! Wystarczy, że złożysz zlecenie w panelu klienta i zapłacisz za nie wybraną przez siebie walutą. Na giełdzie możesz skupować kryptowaluty, a także sprzedawać je, czy nawet wymieniać na inne kryptowaluty.


Zainwestuj w kryptowaluty w 2022 roku!

Szukasz alternatywnego rozwiązania i lubisz mieć wybór? Szczerze zachęcamy Cię do sprawdzenia co do zaoferowania ma największa na świecie giełda kryptowalut, jaką jest Binance.

To giełda kryptowalut, która tworzy jedną z największych społeczności zainteresowanych kryptowagrafią. Binance oferuje możliwość kupna i sprzedaży ponad 170 różnych kryptowalut, a także wykonywania transakcji w 55 różnych walutach.

Giełda Binance  wyróżnia się tym, że usługa – choć dostępna jest globalnie – trafia do użytkowników lokalnych, np. zapewniając komunikację w języku polskim, a także umożliwiając płatności w złotówkach.

Niezaprzeczalnie największą zaletą Binance jest możliwość uniknięcia czasochłonnej weryfikacji tożsamości. Korzystając z Binance P2P, możliwe jest dokonanie kupna kryptowaluty bez konieczności przejścia pełnej weryfikacji. To pozwala na dużą swobodę i oszczędność czasu.
 
Jaką giełdę wybrać? Obie gwarantują szybkie transakcje i brak ukrytych kosztów.

Jeśli zależy Ci na pominięciu weryfikacji i skorzystaniu z P2P, korzystniejszą opcją może okazać się giełda Binance, ponieważ jest to giełda niezwykle uniwersalna. Jeżeli jednak uważasz dokładną weryfikację klienta za zaletę, a także zależy Ci na tym, by pełny support dostępny był w ojczystym języku, lepiej załóż konto na giełdzie Zonda .

Plusy i minusy giełdy kryptowalut

Giełdy kryptowalut zapewniają coraz łatwiejszy dostęp do świata wirtualnej waluty. Z pomocą tych narzędzi, możliwe jest inwestowanie w kryptowaluty z dowolnego miejsca na świecie.

Jak możesz się przekonać, śledząc nasze poradniki, kupno Bitcoina czy innych kryptowalut jest wyjątkowo proste!

Jakie są plusy korzystania z giełdy kryptowalut Zonda i Binance? Możemy wyróżnić kilka zalet tych narzędzi finansowych:

 • Bezpieczeństwo świadczonych usług – użytkownicy giełdy Zonda muszą przejść dokładną weryfikację, a transakcje na giełdach objęte są szyfrowanym połączeniem SSL;
 • W przypadku giełdy Binance możliwe jest skorzystanie z transakcji P2P, bez weryfikacji tożsamości;
 • Szybkość transakcji;
 • Możliwość kupna i sprzedaży kryptowalut całkowicie online;
 • Kupno kryptowalut w złotówkach;
 • Dostęp do usług świadczonych w języku polskim;
 • Działania prowadzone są w pełni legalnie.

Kup swoją pierwszą kryptowalutę!

Choć zalety tych narzędzi niewątpliwie przeważają, warto także zwrócić uwagę na ewentualne wady.

 • W przypadku giełdy Zonda minusem będzie konieczność weryfikacji tożsamości, co oznacza także poświęcenie czasu na wypełnienie wszystkich formalności związanych z założeniem konta;
 • Większość dostępnych giełd kryptograficznych prowadzonych jest w języku angielskim, co może utrudnić skorzystanie z ich usług;
 • Nie każda giełda kryptowalut przewiduje transakcje w złotówkach.

Jak możesz kupić i przechowywać kryptowaluty?

Kupno kryptowaluty nie jest ostatnim krokiem, jaki należy wykonać, chcąc inwestować w Bitcoina. O czym warto pamiętać? Kryptowalutę możesz sprzedać na giełdzie lub w kantorze. Możesz także wymienić jedną jednostkę na inną, która Twoim zdaniem przyniesie Ci więcej korzyści. Kryptowaluta może także zostać przekazana innej osobie, a nawet być wykorzystana jako środek płatniczy.

Jeśli chcesz skorzystać ze wszystkich dobrodziejstw kryptowalut, a jednocześnie zapewnić sobie bezpieczeństwo, koniecznie załóż portfel kryptowalut. Portfel kryptowalut  może być elektroniczny lub fizyczny, jego założenie powinno być całkowicie bezpłatne.

Portfel pomoże Ci zarządzać wirtualną walutą, a także pozwoli przechowywać ją w momencie, gdy nie będziesz planować żadnych transakcji związanych z kryptowalutami. Pamiętaj, że inwestycja w Bitcoina może trwać latami.

Wiele kryptowalut nie osiąga aktualnie wysokich notowań. Jest to zatem doskonała okazja, by zainwestować w te mniej popularne kryptowaluty i po pewnym czasie odnotować znaczny wzrost ich wartości, ciesząc się spektakularnymi zyskami!

Zacznij zarabiać na kryptowalutach!

Jak kupić kryptowaluty bez weryfikacji tożsamości?

Chcesz kupić Bitcoina lub inną walutę wirtualną, ale nie chcesz potwierdzać własnej tożsamości? Zastanawiasz się, czy możliwe jest kupno kryptowaluty bez weryfikacji?

To możliwe! Przekonaj się sam, sprawdzając polecaną przez nas giełdę Binance . Giełda ta działa na całym świecie, każdego dnia zapewniając szybkie transakcje i brak ukrytych kosztów setkom tysięcy inwestorów. Jednocześnie Binance gwarantuje pełne bezpieczeństwo inwestycji.

Na rynku pojawia się coraz więcej giełd oraz kantorów, które nie wymagają weryfikacji tożsamości, czyli nie oczekują dostarczenia skanu dowodu osobistego czy innych dokumentów.

Warto jednak pamiętać, że transakcje przeprowadzane bez dokładnej weryfikacji klientów giełd oraz kantorów mogą wiązać się z ewentualnym niebezpieczeństwem. Dlatego też zachęcamy do korzystania ze sprawdzonej giełdy Zonda , która prowadzona jest z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

Podsumowując: jak zacząć inwestować w Bitcoina?

Bitcoin jak zacząć?” – to pytanie, które trapi coraz więcej osób, które chcą mieć swój udział w inwestycjach prowadzonych z pomocą wirtualnych walut. Jak się okazuje, kupno Bitcoina lub innych kryptowalut, wcale nie musi być skomplikowane!

Dzieli Cię tylko kilkanaście minut od założenia konta na giełdzie kryptowalut. Na naszej stronie regularnie pojawiają się poradniki, które ułatwią Ci inwestowanie w kryptowaluty w 2022 roku!

Jeszcze dziś kup swoją pierwszą kryptowalutę!

Komentarze

Powiązane artykuły

Jak kupić Bitcoin, Gdzie kupić Bitcoina - Kupno BTC?
Poradniki - kryptowaluty
15.02.2022

Jak kupić Bitcoin, Gdzie kupić Bitcoina - Kupno BTC?

...binance przewiduje płatności w najpopularniejszych walutach, w tym w PLN, EUR, USD, GBP, CHF, RUB, CZK. Co to oznacza dla Ciebie? Z łatwością kupisz, a także sprzedasz BTC lub inne kryptowaluty za złotówki, bez obaw o przewalutowanie czy dodatkowe opłaty. Warunkiem kupna kryptowalut w PLN będzie jednak skorzystanie z karty kredytowej oraz weryfikacja konta. Giełda Binance...

Zobacz więcej
19 min. czytania
Bitcoin jak zarabiać? Kryptowaluty jak zacząć zarabiać?
Poradniki - kryptowaluty
16.12.2021

Jak zarabiać na kryptowalutach? Bitcoin jak zacząć zarabiać?

Inwestowanie jest trudną sztuką wyboru, głównie jeśli chodzi o dopasowanie instrumentów do portfela. Wśród nich mogą znaleźć się kryptowaluty. Jak zacząć na nich zarabiać? Najpierw dowiedz się, czym są, jak działają i jakie zadania są stawiane przed nimi. To nie tylko wirtualne waluty, ale coś o wiele więcej. Na uwagę inwestorów zasłużył bez wątpienia Bitcoin. Jak...
Zobacz więcej
20 min. czytania
Ile kosztuje Bitcoin? Bitcoin kurs 2021
Poradniki - kryptowaluty
25.04.2021

Ile kosztuje Bitcoin? Bitcoin kurs 2021

...dają ogromne możliwości inwestycyjne, a coraz więcej osób chętnie śledzi informacje związane z zarabianiem na Bitcoinie. Uważasz, że kryptowaluty pozwolą ci uniknąć inflacji, a twoje oszczędności z pomocą kryptowalut przyniosą ci znaczne zyski? Zachęcamy wszystkich do zgłębiania wiedzy na...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Jak inwestować w kryptowaluty? Jak zacząć inwestować w Bitcoin?
Poradniki - kryptowaluty
24.04.2021

Jak inwestować w kryptowaluty? Jak zacząć inwestować w Bitcoin?

...inwestycji, która pozwoli nie tylko bezpiecznie ulokować pieniądze, ale przede wszystkim pomnożyć kapitał w dobie galopującej inflacji. Jak bezpiecznie i mądrze zacząć inwestować w kryptowaluty? Co musisz zrobić, żeby Twoja inwestycja okazała się bezpieczna i udana? Jak skutecznie inwestować w Bitcoina w 2021 roku?  To pytania, które najczęściej pojawiają się u osób, które...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Kantor Bitcoin - czy kantor kryptowalut online jest bezpieczny?
Poradniki - kryptowaluty
23.04.2021

Kantor Bitcoin - czy kantor kryptowalut online jest bezpieczny?

...łatwe kupno i sprzedaż kryptowluty. Czy kantor kryptowalut warto brać pod uwagę, gdy rozważa się rozpoczęcie inwestycji z pomocą wirtualnych monet? Na pytanie, jak inwestować w Bitcoin oraz inne kryptowaluty, znajdziesz odpowiedź na naszej stronie. Warto jednak pamiętać, że pierwszym krokiem, jaki musi wykonać przyszły inwestor, to kupno Bitcoina, a jak wiadomo, odpowiedź na to, gdzie kupić Bitcoina...

Zobacz więcej
4 min. czytania
Ethereum ETH i Litecoin LTC - co to jest?
Poradniki - kryptowaluty
19.01.2021

Ethereum ETH i Litecoin LTC - co to jest? Co musisz wiedzieć o tych kryptowalutach?

...cieszą się coraz większym zainteresowaniem Polaków. Choć jeszcze kilka lat temu inwestycja w kryptowaluty wiązała się z dużym ryzykiem i niewielka liczba osób upatrywała w tym lukratywnych transakcji, dziś już dobrze wiadomo, że ulokowanie pieniędzy w...

Zobacz więcej
8 min. czytania