8 min. czytania

Ethereum ETH i Litecoin LTC - co to jest? Co musisz wiedzieć o tych kryptowalutach?

Zaktualizowano: 2022-03-15 12:13
Opublikowano: 2021-01-19 15:16
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 19
Ethereum ETH i Litecoin LTC - co to jest?

Czym wyróżnia się Litecoin LTC i Ethereum ETH? Co musisz o nich wiedzieć, chcąc inwestować w kryptowaluty? Poznaj kryptowaluty, które są niemal tak popularne, jak Bitcoin. Jak kupić ETH oraz LTC? Jaką giełdę kryptowalut polecamy naszym czytelnikom?

Kryptowaluty cieszą się coraz większym zainteresowaniem Polaków. Choć jeszcze kilka lat temu inwestycja w kryptowaluty wiązała się z dużym ryzykiem i niewielka liczba osób upatrywała w tym lukratywnych transakcji, dziś już dobrze wiadomo, że ulokowanie pieniędzy w odpowiedniej kryptowalucie może zaowocować znacznymi zyskami.

Na naszej stronie bez problemu znajdziesz szereg informacji o najpopularniejszej kryptowalucie na świecie, czyli BTC. W tym artykule chcemy ci jednak przybliżyć inne kryptowaluty, które od dłuższego czasu zdobywają rynek i przyciągają coraz więcej inwestorów.

Zachęcamy do dalszej lektury, a dzięki nam z pewnością dowiesz się, czym jest Ethereum oraz Litecoin. Gwarantujemy, że przekonasz się jak sprawdzić kurs ETH oraz LTC, a także dowiesz się, jak kupić te waluty i w jaki sposób przechowywać je zachowując maksymalne bezpieczeństwo twojej inwestycji.

BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Nie tylko Bitcoin

Większość osób, które dopiero zaczynają wchodzić w świat kryptowalut, skupia się na Bitcoinie, czyli BTC. Nie ulega żadnej wątpliwości, że Bitcoin należy do najbardziej rozpoznawalnych kryptowalut, co przekłada się także na ogromne zainteresowanie potencjalnych użytkowników giełdy kryptowalut, czy kantora. Warto jednak mieć na uwadze, że BTC to nie jedyna kryptowaluta, która warta jest zainteresowania przyszłych inwestorów. BTC jest nie tylko najpopularniejszą i najstarszą z kryptowalut, ale także charakteryzuje się bez wątpienia najwyższą ceną. Choć kryptowaluty zmieniają swoją wartość w czasie rzeczywistym, a kurs BTC zmienia się wielokrotnie w ciągu jednego dnia, Bitcoin wyróżnia się większą stabilnością ceny, niż te kryptowaluty, których wartość jest zdecydowanie mniejsza.

Chcesz spektakularnych zysków i nie obawiasz się ryzyka inwestycji? W takim razie być może warto zainteresować się kryptowalutami, które są młodsze i wciąż mają wiele do zaoferowania.

Ethereum - najważniejsze informacje

Ethereum to kryptowaluta, która powstała 30 lipca 2015 roku, twórcą ETH jest Vitalika Buterina. Waluta zyskała duże zainteresowanie i stała się drugą po BTC najpopularniejszą kryptowalutą na świecie. Ethereum zostało wprowadzone na giełdę kryptowalut i jest drugą walutą o najwyższej kapitalizacji rynkowej.

W przeciwieństwie do świetne znanego Bitcoina Ethereum jest nieograniczona podażą, co jednak wpływa na to, że ta kryptowaluta może ulegać inflacji. ETH oraz Bitcoin są kryptowalutami bazującymi na technologii blockchain.

ETH działa podobnie do BTC, gwarantując wysokie standardy bezpieczeństwa i transparentność wszystkich transakcji. Ethereum pozwala na anonimowe transakcje płatnicze online, bez konieczności korzystania z usług jakiegokolwiek banku czy udziału osób trzecich.

Czym Ethereum różni się od Bitcoina? ETH uważa się za tańszą i elastyczniejszą alternatywę dla BTC. Warto także mieć na uwadze, że Ethereum wydobywa się o wiele szybciej niż Bitcoin, dzięki czemu transakcje z wykorzystaniem tej kryptowaluty są dużo sprawniejsze.

Litecoin - najważniejsze informacje

Litecoin to kryptowaluta, która powstała w 2011, a twórcą TLC jest Charlie Lee. Budowa i system Litecoina jest mocno zainspirowana Bitcoinem, co oznacza, że Litecoin wydawywany jest, a także emitowany bez udziału żadnego banku centralnego.

Litecoin jest aktualnie trzecią wśród najpopularniejszych kryptowalut, a kurs waluty znacznie rośnie, co można obserwować, śledząc giełdy kryptowalut.

Czym LTC różni się od BTC? Sieć LTC przetwarza wszystkie transakcje kilka razy szybciej niż BTC, dzięki temu wykonanie i potwierdzenie transakcji wymaga jeszcze mniej czasu. Możliwe jest wyprodukowanie aż 84 milionów litecoinów, czyli czterokrotnie więcej niż BTC.

Podobnie jak BTC i ETH, Litecoin pozwala na anonimowe transakcje płatnicze online, a także działania związane z inwestycją pieniędzy.

LTC i ETH - jak sprawdzić aktualny kurs?

Ceny wszystkich dostępnych kryptowalut zmieniają się w czasie rzeczywistym. Co to oznacza dla osoby, która zaczyna swoją przygodę z kryptwalutami i zastanawia się nad inwestycją pieniędzy i kupnem konkretnej kryptowaluty? Cena kryptowaluty może zmieniać się nawet kilkanaście razy w ciągu jednego dnia, warto śledzić te zmiany, by móc przewidzieć, w jakim kierunku zmierzają wartości danych walut.

Jeśli chcesz sprawdzić aktualne ceny konkretnych walut, możesz skorzystać z rankingu kryptowalut na naszej stronie. Zachęcamy także do śledzenia kursów dostępnych na największej polskiej giełdzie kryptowalut, czyli BitBay, a także do sprawdzania aktualnych cen LTC, ETH czy BTC z pomocą kantora kryptowalut.

Planujesz kupno kryptowaluty? Warto w takim razie zainwestować gotówkę w momencie, gdy kurs waluty spadnie, dzięki temu wydasz mniej pieniędzy, a co ważniejsze być może w krótszym czasie odnotujesz większe zyski. Warto jednak pamiętać, że inwestycja w kryptowaluty może być długotrwała, co nie zmienia faktu, że może okazać się niezwykle opłacalna. Świetnym przykładem będzie sprawdzenie, jaką wartość tuż po wejściu na rynek przedstawiał Bitcoin, a także, jak prezentuje się aktualna cena tej wirtualnej waluty.

Gdzie kupić LTC i ETH?

Na naszej stronie możesz już znaleźć praktyczny poradnik, który podpowie ci jak kupić BTC, a także inne waluty. Chcemy jednak przypomnieć, że twój pierwszy krok w kierunku kupna kryptowaluty wcale nie musi być skomplikowany. Jeśli zdecydujesz się na sprawdzone, a zarazem maksymalnie bezpieczne metody zdziwisz się, jak łatwo jest zacząć i jak kupić kryptowaluty w 2021 roku.

Jeśli uważasz, że rynek kryptowalut jest wymagający, a dokonanie inwestycji nie jest dla osoby, która dopiero zapoznaje się z kryptowalutami, jesteś w błędzie. Dziś mamy wiele możliwości, które pozwalają na bezpieczne kupno LTC i ETH, nawet za złotówki. Co więcej, możesz skorzystać z licznych poradników oraz narzędzi, które dostępne są w języku polskim, dzięki czemu z łatwością przyswoisz wiedzę, która będzie niezbędna do kupna kryptowaluty, a także zarządzania swoim wirtualnym portfelem.

Polska giełda kryptowalut

Najpopularniejszym sposobem kupna kryptowaluty, jest skorzystanie z giełdy kryptowalut. Pod tym względem polecamy największą Polską giełdę kryptowalut, czyli BitBay, która prowadzona jest w języku polskim i oferuje pomoc supportu, jeśli będziesz tego potrzebować. Giełda obsługuje transakcje w złotówkach, a także dolarach, czy funtach.

Największa giełda kryptowalut na świecie

Na świecie działają tysiące giełd kryptograficznych, jeśli szukasz alternatywnego rozwiązania dla Polskiej giełdy, być może zainteresuje cię niezwykle popularna na całym świecie giełda Binance, która rozwija także regionalną społeczność w Polsce. Binance oferuje obsługę w języku polskim, a co najważniejsze rekordowo szybkie transakcje oraz obsługa ponad 170 kryptowalu. Giełda Binance zapewnia także wysoki stopień bezpieczeństwa i brak ukrytych kosztów. Binance P2P daje możliwość transakcji bez weryfikacji i kupna kryptowalut za lokalną walutę, np. za złotówki.

Jak bezpiecznie przechowywać kryptowaluty?

Kupując kryptowalutę, warto zastanowić się także nad kwestią bezpieczeństwa twojej wirtualnej waluty. Pomoże ci w tym portfel krypwalut. Jeśli w danym momencie nie chcesz dokonywać żadnych transakcji z pomocą ETH, LTC, czy innej kryptowaluty, warto ulokować swoje cyfrowe środki w bezpiecznym portfelu, który pomoże ci zarządzać inwestycją.

Portfele kryptowalut mogą mieć formę fizyczną, przypominając tradycyjny i z pewnością większości dobrze znany pendrive, a także gwarantować ci elektroniczny dostęp do środków. Założenie elektronicznego portfela kryptowalut jest całkowicie bezpłatne, a co ważniejsze, portfele tego typu gwarantują maksymalne bezpieczeństwo, wykorzystując najnowocześniejsze zabezpieczenia.

Ethereum i Litecoin - Podsumowanie

Rynek kryptowalut jest ogromny, warto czerpać z niego jak najwięcej, jednocześnie zdobywając coraz to nowsze informacje, które pomogą ci w inwestycji tego typu. Czy kryptowaluta pomoże ci zarobić pieniądze? Musisz pamiętać, że inwestycja w BTC, ETH czy LTC nie jest gwarancją pomnożenia twoich oszczędności. Rynek kryptowalut jest wyjątkowo zmienny. W ostatnich latach wiele osób wzbogaciło się, korzystając z dobrodziejstw wirtualnych walut, ale trzeba także pamiętać, że wiąże się to z podjęciem ryzyka.

Ethereum i Litecoin mogą być doskonałą alternatywą dla Bitcoina, jeśli planujesz kupno kryptowaluty. Obie waluty zapewniają niższy kurs niż BTC, a dodatkowo gwarantują szybkie transakcje oraz transparentność wszystkich działań.

Pamiętaj, że na naszej stronie możesz w każdej chwili całkowicie za darmo sprawdzić aktualny kurs ETH oraz LTC, co więcej w naszym kalkulatorze znajdziesz także cenne informacje o zmianach kursów w ciągu ostatniej godziny, doby, a także ostatniego tygodnia. Takie informacje z pewnością szybko pozwolą ci ocenić przewidywany kurs konkretnej kryptowaluty i zastanowić się, czy to odpowiedni moment, by rozpocząć swoją inwestycję.

Komentarze

Powiązane artykuły

Jak kupić Bitcoin, Gdzie kupić Bitcoina - Kupno BTC?
Poradniki - kryptowaluty
15.02.2022

Jak kupić Bitcoin, Gdzie kupić Bitcoina - Kupno BTC?

...binance przewiduje płatności w najpopularniejszych walutach, w tym w PLN, EUR, USD, GBP, CHF, RUB, CZK. Co to oznacza dla Ciebie? Z łatwością kupisz, a także sprzedasz BTC lub inne kryptowaluty za złotówki, bez obaw o przewalutowanie czy dodatkowe opłaty. Warunkiem kupna kryptowalut w PLN będzie jednak skorzystanie z karty kredytowej oraz weryfikacja konta. Giełda Binance...

Zobacz więcej
19 min. czytania
Bitcoin jak zarabiać? Kryptowaluty jak zacząć zarabiać?
Poradniki - kryptowaluty
16.12.2021

Jak zarabiać na kryptowalutach? Bitcoin jak zacząć zarabiać?

Inwestowanie jest trudną sztuką wyboru, głównie jeśli chodzi o dopasowanie instrumentów do portfela. Wśród nich mogą znaleźć się kryptowaluty. Jak zacząć na nich zarabiać? Najpierw dowiedz się, czym są, jak działają i jakie zadania są stawiane przed nimi. To nie tylko wirtualne waluty, ale coś o wiele więcej. Na uwagę inwestorów zasłużył bez wątpienia Bitcoin. Jak...
Zobacz więcej
20 min. czytania
Bitcoin i kryptowaluty jak zacząć? Jak kupić kryptowaluty w 2022?
Poradniki - kryptowaluty
27.04.2021

Bitcoin i kryptowaluty jak zacząć? Jak kupić kryptowaluty w 2022?

...kryptowalutę za złotówki! Inwestowanie w kryptowaluty w trakcie pandemii staje się niezwykle popularną formą zabezpieczania swojego kapitału przez prywatnych inwestorów. W dobie ekstremalnie niskich stóp procentowych, nieopłacalnych lokat oraz...

Zobacz więcej
12 min. czytania
Ile kosztuje Bitcoin? Bitcoin kurs 2021
Poradniki - kryptowaluty
25.04.2021

Ile kosztuje Bitcoin? Bitcoin kurs 2021

...dają ogromne możliwości inwestycyjne, a coraz więcej osób chętnie śledzi informacje związane z zarabianiem na Bitcoinie. Uważasz, że kryptowaluty pozwolą ci uniknąć inflacji, a twoje oszczędności z pomocą kryptowalut przyniosą ci znaczne zyski? Zachęcamy wszystkich do zgłębiania wiedzy na...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Jak inwestować w kryptowaluty? Jak zacząć inwestować w Bitcoin?
Poradniki - kryptowaluty
24.04.2021

Jak inwestować w kryptowaluty? Jak zacząć inwestować w Bitcoin?

...inwestycji, która pozwoli nie tylko bezpiecznie ulokować pieniądze, ale przede wszystkim pomnożyć kapitał w dobie galopującej inflacji. Jak bezpiecznie i mądrze zacząć inwestować w kryptowaluty? Co musisz zrobić, żeby Twoja inwestycja okazała się bezpieczna i udana? Jak skutecznie inwestować w Bitcoina w 2021 roku?  To pytania, które najczęściej pojawiają się u osób, które...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Kantor Bitcoin - czy kantor kryptowalut online jest bezpieczny?
Poradniki - kryptowaluty
23.04.2021

Kantor Bitcoin - czy kantor kryptowalut online jest bezpieczny?

...łatwe kupno i sprzedaż kryptowluty. Czy kantor kryptowalut warto brać pod uwagę, gdy rozważa się rozpoczęcie inwestycji z pomocą wirtualnych monet? Na pytanie, jak inwestować w Bitcoin oraz inne kryptowaluty, znajdziesz odpowiedź na naszej stronie. Warto jednak pamiętać, że pierwszym krokiem, jaki musi wykonać przyszły inwestor, to kupno Bitcoina, a jak wiadomo, odpowiedź na to, gdzie kupić Bitcoina...

Zobacz więcej
4 min. czytania