× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Bitcoin jak zarabiać? Kryptowaluty jak zacząć zarabiać?

Zaktualizowano: 10.04.2021 07:54
Opublikowano: 05.04.2021 15:35
Średnia ocena: 5,57/6 Głosów: 7

Sprawdź, jak zarabiać na wirtualnych walutach. Podpowiemy ci jak bezpiecznie kupić Bitcoina, a także jak zarządzać swoją inwestycją, by cieszyć się jak największymi zyskami finansowymi. 

Pierwsze kroki w świecie kryptowalut nie są proste. Dlaczego? Wiele osób, mimo dobrych chęci i zainteresowania kryptowalutami, wciąż nie ma informacji niezbędnych do tego, by korzystać z zyskiem z inwestycji poczynionych np. na giełdach kryptowalut. Jak zarabiać inwestując w Bitcoina? Jak zacząć zarabiać na kryptowalutach? Czy to faktycznie opłacalne? Jakie ryzyko wiąże się z kupnem kryptowalut? To pytania, które pojawiają się u wielu osób, które planują zarabiać z pomocą krypotwalut, ale nie mają w tej kwestii żadnego doświadczenia.

W tym artykule skupimy się na możliwościach związanych z zarabianiem z pomocą BTC oraz innych popularnych kryptowalut. Przekonaj się, że mając odpowiednią wiedzę, ten proces wcale nie musi być trudny, a ty możesz nawet w krótkim czasie zyskać sporą sumę pieniędzy.

Jak zarabiać na Bitcoin?

Śledząc historię Bitcoina, można przekonać się, że to kryptowaluta, która przyniosła ogromne zyski ludziom, którzy zdecydowali się na kupno tej kryptowaluty w momencie, gdy cena BTC była bardzo korzystna, tuż po wprowadzeniu tej kryptowaluty na rynek, w roku 2009. Cena Bitcoina zaczęła wzrastać na przełomie 2017 i 2018 roku. Aktualnie kurs BTC utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, co oczywiście powoduje, że wiele osób, znów zaczęło interesować się kryptowalutami i różnymi możliwościami zarobku z ich pomocą.

Jak zarabiać na Bitcoin, Ethereum, Litecoin oraz mniej znanych kryptowalutach? Oto najłatwiejsze metody, które pomogą ci z zyskiem inwestować twoje oszczędności:

  • kupno kryptowaluty i sprzedaż po wyższym kursie;

  • arbitraż, czyli kupno kryptowaluty na jednej kryptogiełdzie i sprzedanie jej z zyskiem na innej giełdzie kryptowalut;

  • zakup z pomocą BTC innej kryptowaluty i wymiana, gdy kurs będzie dla ciebie sprzyjający;

  • udzielanie pożyczek społecznościowych z pomocą krypotwalut.

Kryptowaluty jak zarabiać?

Bitcoin bez wątpienia jest najpopularniejszą kryptowalutą na świecie. Nie oznacza jednak, że chcąc zarabiać z pomocą kryptowalut, konieczne będzie inwestowanie właśnie w tę kryptowalutę. Zachęcamy do śledzenia kursów kryptowalut i wyboru, który będzie dla ciebie odpowiedni. Rynek walut kryptograficznych jest ogromny, a być może decydując się w tej chwili na kupno niepopularnej kryptowaluty, której wartość jest wyjątkowo niska, będziesz mieć szansę za kilka lat cieszyć się inwestycją, która przyniesie ci niewielkim kosztem spektakularne zyski.

Jaki sposób zarabiania jest optymalnie najkorzystniejszy? Sposobów, które pozwalają zarabiać z pomocą kryptowalut, jest sporo, warto jednak zastanowić się, która z opcji, będzie najkorzystniejsza dla osoby, która dopiero zaczyna zarabiać na giełdzie i liczy na zysk mimo niewielkiego zaangażowania, czy braku doświadczenia. Najłatwiejszą metodą zarobku z pomocą BTC jest korzystanie ze spekulacji na giełdzie, kurs kryptowalut zmienia się w czasie rzeczywistym, dając liczne możliwości wymiany krypotwalut, kupna, sprzedaży, gdy tylko kurs będzie dla ciebie sprzyjający. Warto także zainwestować w Bitcoina lub inną kryptowalutę i potraktować tę inwestycję długoterminowo, czekając na duże wahania kursu, skupując BTC, gdy jego cena będzie najniższa, a sprzedawać, gdy kurs będzie gwarantować bardzo duży zysk.

Najważniejsze informacje dla początkujących

Zanim zdecydujesz się kupić krypotwalutę, postaraj się zapoznać z naszymi artykułami, które pomogą ci się odnaleźć w świecie wirtualnych walut. Gwarantujemy, że na naszej stronie znajdziesz szereg informacji, które pomogą ci znaleźć odpowiedzi a fundamentalne pytania, które należy sobie zadać, zanim zaczniesz inwestować w kryptowaluty i przeznaczysz na to oszczędności swojego życia. Na co warto zwrócić uwagę, jeśli planujesz zainwestować swoje pieniądze w Bitcoina? Jak przebiega proces związany z kupnem BTC? Jak zacząć inwestować w krypotwaluty? Czym jest Litecoin oraz Ethereum?

Na naszej stronie znajdziesz także wygodny wykres kursów popularnych krypotwalut z uwzględnieniem aktualnej ceny, kapitalizacji oraz zmian w kursie na przestrzeni ostatniej godziny, 24 godzin oraz całego tygodnia.

Polecane giełdy kryptowalut - tu warto kupić BTC lub inną kryptowalutę

Jeśli dopiero w planach masz pierwszy zakup kryptowaluty, warto poświęcić czas na sprawdzenie, gdzie taka transakcja będzie dla ciebie najkorzystniejsza, a co ważniejsze w pełni bezpieczna. Zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem związanym z transakcjami krypotwalut jest skorzystanie z giełdy kryptograficznej. Giełda kryptowalut pozwala zakupić wirtualne pieniądze, a także zarządzać ich wymianą, sprzedażą, czy wypłatą na twój portfel kryptowalut.

Z roku na rok na rynku pojawia się coraz więcej giełd krypotwalut, z naszej strony polecamy jednak tylko dwie, które jednak wyróżniają się brakiem ukrytych kosztów i gwarantują pełny support, a także możliwość obsługi giełdy w języku polskim.

Bitbay

  • Bitbay to największa Polska giełda kryptowalut, która gwarantuje dostęp do 30 najpopularniejszych krypotwalut, zapewniając transakcje w PLN, USD, EUR, GBP. Bitbay wymaga dwuetapowej weryfikacji każdego klienta, gwarantując jednak maksymalne bezpieczeństwo każdej transakcji na giełdzie.

Binance

  • Binance to z kolei największa giełda na świecie, która mimo globalnego zasięgu, pozwala na skorzystanie z giełdy w języku polskim, co jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć dostęp do giełdy w ojczystym języku. Binance pozwala na szybkie transakcje P2P bez konieczności przechodzenia pełnej weryfikacji klienta, co pozwala zaoszczędzić dużo czasu. Dużym atutem Binance jest dostęp do 170 różnych kryptowalut, a także szybkie transakcje.

Inwestowanie w kryptowaluty - czy to się opłaca?

Czy warto interesować się kryptowalutami? Czy inwestowanie w kryptowaluty faktycznie pomoże ci pomnożyć oszczędności i zarobić realne pieniądze, które zasilą twoje konto osobiste? Kryptowaluty gwarantują wiele możliwości i decydując się na inwestycję i kupno Bitcoina możesz liczyć na zysk, choć trzeba pamiętać, że nie ma gwarancji, że kupiona przez ciebie wirtualna waluta nie straci na wartości. Inwestycja tego typu należy zdecydowanie do transakcji ryzykownych, co nie zmienia jednak faktu, że pozwala oczekiwać znacznie więcej niż lokowanie pieniędzy na lokatach, czy inwestowania w fundusze.

Czy warto kupić kryptowalutę? Tak! To prosty sposób zainwestowania i pomnożenia pieniędzy, pod warunkiem, że poświęcisz temu czas i będziesz śledzić aktualny kurs krypotwalut, co pomoże ci podejmować świadome i korzystne działania dla twojego portfela.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne
Michał
30.03.2021

Świetny artykuł, jednak dla mnie nieco przytłaczający. Jest w nim sporo przydatnej wiedzy, ale jak na początek chyba zbyt wiele.

Powiązane artykuły

Bitcoin i inne kryptowaluty - jak zacząć? Jak kupić kryptowaluty w 2021?
Kryptowaluty 10.04.2021

Bitcoin i inne kryptowaluty - jak zacząć? Jak kupić kryptowaluty w 2021?

Jak za złotówki kupić Bitcoina lub inną popularną kryptowalutę? Gdzie korzystasz z bezpiecznych transakcji finansowych związanych z wirtualną walutą? O czym musisz pamiętać, zanim zainwestujesz pieniądze w Bitcoina? 

Zobacz więcej
Kantor Bitcoin - czy kantor kryptowalut online jest bezpieczny?
Kryptowaluty 08.04.2021

Kantor Bitcoin - czy kantor kryptowalut online jest bezpieczny?

Kantor krypotwalut online pomoże ci kupić Bitcoina oraz inne kryptowaluty. Co ma do zaoferowania kantor Bitcoin? Czy warto skorzystać oferty kantorów krypotwalut dostępnych online? Przekonaj się, że kantor kryptowalut jest bezpieczny.

Zobacz więcej
Jak kupić Bitcoin, Gdzie kupić Bitcoina - Kupno BTC?
Kryptowaluty 02.04.2021

Jak kupić Bitcoin, Gdzie kupić Bitcoina - Kupno BTC?

Jak i gdzie kupić Bitcoina, BTC? Jeśli stawiasz swoje pierwsze kroki na rynku kryptowalut, koniecznie skorzystaj z naszej pomocy. Szybko przekonasz się jak bezpiecznie kupić kryptowalutę, a także co możesz zyskać decydując się na wirtualną walutę.

Zobacz więcej