Ile kosztuje Bitcoin? Bitcoin kurs 2021

Zaktualizowano: 26.04.2021 09:42
Opublikowano: 25.04.2021 14:56
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 10

To ile kosztuje Bitcoin, zależy od kursu, który ustalany jest w czasie rzeczywistym, oznacza to, że cena kryptowaluty może zmieniać się wielokrotnie nawet w ciągu jednego dnia. Przekonaj się, jak skutecznie sprawdzić cenę Bitcoina.

Kryptowaluty dają ogromne możliwości inwestycyjne, a coraz więcej osób chętnie śledzi informacje związane z zarabianiem na Bitcoinie. Uważasz, że kryptowaluty pozwolą ci uniknąć inflacji, a twoje oszczędności z pomocą kryptowalut przyniosą ci znaczne zyski? Zachęcamy wszystkich do zgłębiania wiedzy na temat wirtualnych walut, z naszą pomocą przekonasz się, że kupno kryptowaluty, a także zarabianie z jej pomocą jest dla każdego.

W tym artykule skupimy się na tym, ile kosztuje Bitcoin, jak prezentuje się aktualny kurs Bitcoina. Postaramy się przedstawić także jakie opłaty pobierane są podczas transakcji z wykorzystaniem BTC. Jeśli interesuje cię cena Bitcoina oraz innych kryptowalut, zachęcamy do dalszej lektury.

Ile kosztuje Bitcoin? Od czego zależy wartość kryptowaluty?

Trudno ci zrozumieć duże wahania ceny Bitcoina? Jeśli stawiasz pierwsze kroki w świecie kryptowalut, może cię zaskoczyć z jaką dynamiką zmieniają się kursy Bitcoina, Litecoina czy Ethereum. Kurs Bitcoina będzie istotny zarówno dla osoby, która gotowa jest zainwestować swoje pieniądze i kupić kryptowalutę, jak i dla osób, które w swoim portfelu kryptowalut mają już BTC i zamierzają dokonać transakcji, która pomoże im zdobyć konkretny zysk.

To ile kosztuje Bitcoin, zależy od kursu, który ustalany jest w czasie rzeczywistym, oznacza to, że cena kryptowaluty może zmieniać się wielokrotnie nawet w ciągu jednego dnia.

Co ma wpływ na kurs Bitcoina? Przede wszystkim należy mieć na uwadze prawo popytu i podaży. Im większy popyt, tym wyższa cena kryptowaluty, przy wzrastającej podaży kurs będzie natomiast maleć. Na cenę BTC wpływ mają także spekulacje oraz kryzysy globalne. Co ciekawe, na kurs Bitcoina wpływ ma także koszt wykopania tej waluty. Trzeba bowiem pamiętać, że ilość BTC jest ograniczona, a wydobycie tej kryptowaluty staje się z roku na rok coraz trudniejsze, co ma także wpływ na koszt Bitcoina.

Jak sprawdzić ile kosztuje 1 Bitcoin? Ile dolarów kosztuje Bitcoin?

Ile trzeba zapłacić aktualnie za jednego Bitcoina? Starając się sprawdzić aktualną cenę Bitcoina, warto pamiętać, że większość giełd, czy kantorów kryptowalut podaje cenę BTC w dolarach amerykańskich. Choć kryptowaluty nie są zależne od gospodarki danego kraju, co możemy śledzić, obserwując tradycyjne kursy walut, cena dolara amerykańskiego ma wpływ na kurs BTC. Dlaczego? Analitycy coraz odważniej mówią o tym, że kryptowaluty mogą w przyszłości zastąpić USD, a nawet złoto.

W aktualnej chwili jeden Bitcoin to w przeliczeniu 55 922,30 USD. Warto mieć na uwadze, że zaledwie kilka dni temu za 1 BTC należało zapłacić ponad 60 tysięcy dolarów. Niższy kurs może być świetną okazją do kupna kryptowaluty.

Jakie są prognozy dla Bitcoina? Analitycy są zgodni co do tego, że wartość BTC może wciąż rosnąć, a wśród popularnych opinii pojawia się ta, mówiąca o tym, że do 2030 roku Bitcoin może osiągnąć wartość aż 1 mln dolarów.

Jak sprawdzić ile kosztuje BTC w czasie rzeczywistym? Korzystając z dowolnej giełdy kryptowalut, możliwe będzie dla ciebie śledzenie aktualnego kursu Bitcoina oraz innych kryptowalut. Zachęcamy do sprawdzenia dwóch świetnie prosperujących giełd, mowa o Binance oraz BitBay.

Binance 

Ile kosztuje koparka Bitcoin?

Kupno Bitcoina nie jest jedyną drogą nabycia tej kryptowaluty. Zamiast inwestować swoje pieniądze w kupno Bitcoina, wolisz skupić się na wydobyciu tej wirtualnej waluty? Z pewnością nie jest to rozwiązanie dla osób, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w świecie kryptowalut, warto jednak rozważyć taką opcję, szczególnie mając na uwadze aktualny kurs Bitcoina.

Ile kosztuje koparka Bitcoin? Koszt takiego sprzętu będzie uzależniony od mocy obliczeniowej, a także aktualnego kursu Bitcoina. Najsłabsze koparki można kupić już w cenie 3 tysięcy złotych, ale sprzęt o najlepszych parametrach może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Inwestycja w koparkę może zatem okazać się kosztowna, trzeba jednak mieć na uwadze, że wydobycie kryptowalut może okazać się bardzo korzystne, ale inwestycja może się zwrócić, choć z pewnością potrzebne będą w tym przypadku nie tylko pieniądze, ale także czas.

Ile kosztuje transakcja Bitcoin?

Wszystkie transakcje między portfelami kryptowalut wiążą się z opłatami, które pokrywają rekompensatę dla górników, którzy pomagają w utrzymaniu sieci. Choć opłaty na giełdach są stałe, możliwe jest, by za transakcję zapłacić więcej, niż to ustalone, pozwoli to jednak nadać priorytet transakcji. Im wyższy kurs kryptowaluty, tym wyższe opłaty związane z transakcjami. Łatwo to zauważyć na przykładzie Bitcoina. Jeszcze do niedawna transakcja BTC kosztowała użytkownika giełdy około 1 USD, koszt ten jednak wzrósł kilkukrotnie, a pod koniec 2020 roku za transfer BTC należało zapłacić aż 6 USD.

Ile kosztuje Bitcoin w Polsce?

Twoja decyzja o kupnie Bitcoina uzależniona jest od tego, ile kosztuje Bitcoin w Polsce? Warto pamiętać, że kurs Bitcoina niezależny jest od gospodarki kraju, co oznacza, że kurs na Polskiej giełdzie kryptowalut nie będzie różnił się od tej wartości, jaka oferowana jest na zagranicznych giełdach.

Aktualny kurs Bitcoina w złotówkach to aż 215 065 złotych. Kilka dni temu wartość ta jednak była dużo wyższa, a za Bitcoina należało zapłacić aż 230 940 złotych.

Jak kupić Bitcoina? Na naszej stronie znajdziesz obszerny poradnik, który pomoże ci dowiedzieć się nie tylko jak kupić BTC, ale także gdzie dokonać takiej transakcji, by mieć pewność, że będzie ona bezpieczna, a także jak przechowywać swoje kryptowaluty poza giełdą.

Śledź aktualny kurs BTC oraz innych kryptowalut

Na naszej stronie znajdziesz aktualny kurs kryptowalut, który nie tylko pozwoli ci poznać cenę Bitcoina w danym momencie, ale także porównać kurs z ostatniej godziny, doby czy tygodnia. To świetne rozwiązanie, które pomoże ci przekonać się, czego możesz się spodziewać i jakie podjąć ruchy z myślą o inwestycji własnych oszczędności.

Pamiętaj, że Bitcoin, choć cieszy się największą popularnością wśród wirtualnych walut, nie jest jedyną opcją, dzięki której możesz zacząć inwestować w kryptowaluty. Jeśli twój budżet jest niższy, możesz zdecydować się na mniej popularną kryptowalutę i potraktować to jako długotrwałą inwestycję.

Mamy nadzieję, że z naszą pomocą łatwiej będzie ci podjąć decyzję związaną z tym, czy chcesz rozpocząć swoją przygodę z kryptowalutami. Pamiętaj, że zdobywanie wiedzy na temat Bitcoina oraz innych kryptowalut nic cię nie kosztuje, a być może przyczyni się do tego, że z dużym zyskiem zainwestujesz swoje pieniądze na jednej z wybranych giełd.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Bitcoin i kryptowaluty jak zacząć? Jak kupić kryptowaluty w 2021?
Kryptowaluty 27.04.2021

Bitcoin i kryptowaluty jak zacząć? Jak kupić kryptowaluty w 2021?

Chcesz kupić Bitcoina, jednak nie wiesz, jak się za to zabrać? Sprawdź, jak sprawnie i bezpiecznie kupić kryptowalutę za złotówki oraz o czym pamiętać inwestując pieniądze w BTC!

Zobacz więcej
Jak kupić Bitcoin, Gdzie kupić Bitcoina - Kupno BTC?
Kryptowaluty 25.04.2021

Jak kupić Bitcoin, Gdzie kupić Bitcoina - Kupno BTC?

Jak i gdzie kupić Bitcoina, BTC? Jeśli stawiasz swoje pierwsze kroki na rynku kryptowalut, koniecznie skorzystaj z naszej pomocy. Szybko przekonasz się jak bezpiecznie kupić kryptowalutę, a także co możesz zyskać decydując się na wirtualną walutę.

Zobacz więcej
Bitcoin jak zarabiać? Kryptowaluty jak zacząć zarabiać?
Kryptowaluty 24.04.2021

Bitcoin jak zarabiać? Kryptowaluty jak zacząć zarabiać?

Sprawdź, jak zarabiać na wirtualnych walutach. Podpowiemy ci jak bezpiecznie kupić Bitcoina, a także jak zarządzać swoją inwestycją, by cieszyć się jak największymi zyskami finansowymi. 

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj