6 min. czytania

Ile kosztuje Bitcoin? Bitcoin kurs 2021

Zaktualizowano: 2021-04-26 09:42
Opublikowano: 2021-04-25 14:56
Średnia ocena: 5,04/6 Głosów: 27
Ile kosztuje Bitcoin? Bitcoin kurs 2021

To ile kosztuje Bitcoin, zależy od kursu, który ustalany jest w czasie rzeczywistym, oznacza to, że cena kryptowaluty może zmieniać się wielokrotnie nawet w ciągu jednego dnia. Przekonaj się, jak skutecznie sprawdzić cenę Bitcoina.

Kryptowaluty dają ogromne możliwości inwestycyjne, a coraz więcej osób chętnie śledzi informacje związane z zarabianiem na Bitcoinie. Uważasz, że kryptowaluty pozwolą ci uniknąć inflacji, a twoje oszczędności z pomocą kryptowalut przyniosą ci znaczne zyski? Zachęcamy wszystkich do zgłębiania wiedzy na temat wirtualnych walut, z naszą pomocą przekonasz się, że kupno kryptowaluty, a także zarabianie z jej pomocą jest dla każdego.

W tym artykule skupimy się na tym, ile kosztuje Bitcoin, jak prezentuje się aktualny kurs Bitcoina. Postaramy się przedstawić także jakie opłaty pobierane są podczas transakcji z wykorzystaniem BTC. Jeśli interesuje cię cena Bitcoina oraz innych kryptowalut, zachęcamy do dalszej lektury.

Ile kosztuje Bitcoin? Od czego zależy wartość kryptowaluty?

Trudno ci zrozumieć duże wahania ceny Bitcoina? Jeśli stawiasz pierwsze kroki w świecie kryptowalut, może cię zaskoczyć z jaką dynamiką zmieniają się kursy Bitcoina, Litecoina czy Ethereum. Kurs Bitcoina będzie istotny zarówno dla osoby, która gotowa jest zainwestować swoje pieniądze i kupić kryptowalutę, jak i dla osób, które w swoim portfelu kryptowalut mają już BTC i zamierzają dokonać transakcji, która pomoże im zdobyć konkretny zysk.

To ile kosztuje Bitcoin, zależy od kursu, który ustalany jest w czasie rzeczywistym, oznacza to, że cena kryptowaluty może zmieniać się wielokrotnie nawet w ciągu jednego dnia.

Co ma wpływ na kurs Bitcoina? Przede wszystkim należy mieć na uwadze prawo popytu i podaży. Im większy popyt, tym wyższa cena kryptowaluty, przy wzrastającej podaży kurs będzie natomiast maleć. Na cenę BTC wpływ mają także spekulacje oraz kryzysy globalne. Co ciekawe, na kurs Bitcoina wpływ ma także koszt wykopania tej waluty. Trzeba bowiem pamiętać, że ilość BTC jest ograniczona, a wydobycie tej kryptowaluty staje się z roku na rok coraz trudniejsze, co ma także wpływ na koszt Bitcoina.

Jak sprawdzić ile kosztuje 1 Bitcoin? Ile dolarów kosztuje Bitcoin?

Ile trzeba zapłacić aktualnie za jednego Bitcoina? Starając się sprawdzić aktualną cenę Bitcoina, warto pamiętać, że większość giełd, czy kantorów kryptowalut podaje cenę BTC w dolarach amerykańskich. Choć kryptowaluty nie są zależne od gospodarki danego kraju, co możemy śledzić, obserwując tradycyjne kursy walut, cena dolara amerykańskiego ma wpływ na kurs BTC. Dlaczego? Analitycy coraz odważniej mówią o tym, że kryptowaluty mogą w przyszłości zastąpić USD, a nawet złoto.

W aktualnej chwili jeden Bitcoin to w przeliczeniu 55 922,30 USD. Warto mieć na uwadze, że zaledwie kilka dni temu za 1 BTC należało zapłacić ponad 60 tysięcy dolarów. Niższy kurs może być świetną okazją do kupna kryptowaluty.

Jakie są prognozy dla Bitcoina? Analitycy są zgodni co do tego, że wartość BTC może wciąż rosnąć, a wśród popularnych opinii pojawia się ta, mówiąca o tym, że do 2030 roku Bitcoin może osiągnąć wartość aż 1 mln dolarów.

Jak sprawdzić ile kosztuje BTC w czasie rzeczywistym? Korzystając z dowolnej giełdy kryptowalut, możliwe będzie dla ciebie śledzenie aktualnego kursu Bitcoina oraz innych kryptowalut. Zachęcamy do sprawdzenia dwóch świetnie prosperujących giełd, mowa o Binance oraz BitBay.

Binance 

Ile kosztuje koparka Bitcoin?

Kupno Bitcoina nie jest jedyną drogą nabycia tej kryptowaluty. Zamiast inwestować swoje pieniądze w kupno Bitcoina, wolisz skupić się na wydobyciu tej wirtualnej waluty? Z pewnością nie jest to rozwiązanie dla osób, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w świecie kryptowalut, warto jednak rozważyć taką opcję, szczególnie mając na uwadze aktualny kurs Bitcoina.

Ile kosztuje koparka Bitcoin? Koszt takiego sprzętu będzie uzależniony od mocy obliczeniowej, a także aktualnego kursu Bitcoina. Najsłabsze koparki można kupić już w cenie 3 tysięcy złotych, ale sprzęt o najlepszych parametrach może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Inwestycja w koparkę może zatem okazać się kosztowna, trzeba jednak mieć na uwadze, że wydobycie kryptowalut może okazać się bardzo korzystne, ale inwestycja może się zwrócić, choć z pewnością potrzebne będą w tym przypadku nie tylko pieniądze, ale także czas.

Ile kosztuje transakcja Bitcoin?

Wszystkie transakcje między portfelami kryptowalut wiążą się z opłatami, które pokrywają rekompensatę dla górników, którzy pomagają w utrzymaniu sieci. Choć opłaty na giełdach są stałe, możliwe jest, by za transakcję zapłacić więcej, niż to ustalone, pozwoli to jednak nadać priorytet transakcji. Im wyższy kurs kryptowaluty, tym wyższe opłaty związane z transakcjami. Łatwo to zauważyć na przykładzie Bitcoina. Jeszcze do niedawna transakcja BTC kosztowała użytkownika giełdy około 1 USD, koszt ten jednak wzrósł kilkukrotnie, a pod koniec 2020 roku za transfer BTC należało zapłacić aż 6 USD.

Ile kosztuje Bitcoin w Polsce?

Twoja decyzja o kupnie Bitcoina uzależniona jest od tego, ile kosztuje Bitcoin w Polsce? Warto pamiętać, że kurs Bitcoina niezależny jest od gospodarki kraju, co oznacza, że kurs na Polskiej giełdzie kryptowalut nie będzie różnił się od tej wartości, jaka oferowana jest na zagranicznych giełdach.

Aktualny kurs Bitcoina w złotówkach to aż 215 065 złotych. Kilka dni temu wartość ta jednak była dużo wyższa, a za Bitcoina należało zapłacić aż 230 940 złotych.

Jak kupić Bitcoina? Na naszej stronie znajdziesz obszerny poradnik, który pomoże ci dowiedzieć się nie tylko jak kupić BTC, ale także gdzie dokonać takiej transakcji, by mieć pewność, że będzie ona bezpieczna, a także jak przechowywać swoje kryptowaluty poza giełdą.

Śledź aktualny kurs BTC oraz innych kryptowalut

Na naszej stronie znajdziesz aktualny kurs kryptowalut, który nie tylko pozwoli ci poznać cenę Bitcoina w danym momencie, ale także porównać kurs z ostatniej godziny, doby czy tygodnia. To świetne rozwiązanie, które pomoże ci przekonać się, czego możesz się spodziewać i jakie podjąć ruchy z myślą o inwestycji własnych oszczędności.

Pamiętaj, że Bitcoin, choć cieszy się największą popularnością wśród wirtualnych walut, nie jest jedyną opcją, dzięki której możesz zacząć inwestować w kryptowaluty. Jeśli twój budżet jest niższy, możesz zdecydować się na mniej popularną kryptowalutę i potraktować to jako długotrwałą inwestycję.

Mamy nadzieję, że z naszą pomocą łatwiej będzie ci podjąć decyzję związaną z tym, czy chcesz rozpocząć swoją przygodę z kryptowalutami. Pamiętaj, że zdobywanie wiedzy na temat Bitcoina oraz innych kryptowalut nic cię nie kosztuje, a być może przyczyni się do tego, że z dużym zyskiem zainwestujesz swoje pieniądze na jednej z wybranych giełd.

Komentarze

Powiązane artykuły

Jak kupić Bitcoin, Gdzie kupić Bitcoina - Kupno BTC?
Poradniki - kryptowaluty
15.02.2022

Jak kupić Bitcoin, Gdzie kupić Bitcoina - Kupno BTC?

...binance przewiduje płatności w najpopularniejszych walutach, w tym w PLN, EUR, USD, GBP, CHF, RUB, CZK. Co to oznacza dla Ciebie? Z łatwością kupisz, a także sprzedasz BTC lub inne kryptowaluty za złotówki, bez obaw o przewalutowanie czy dodatkowe opłaty. Warunkiem kupna kryptowalut w PLN będzie jednak skorzystanie z karty kredytowej oraz weryfikacja konta. Giełda Binance...

Zobacz więcej
19 min. czytania
Bitcoin jak zarabiać? Kryptowaluty jak zacząć zarabiać?
Poradniki - kryptowaluty
16.12.2021

Jak zarabiać na kryptowalutach? Bitcoin jak zacząć zarabiać?

Inwestowanie jest trudną sztuką wyboru, głównie jeśli chodzi o dopasowanie instrumentów do portfela. Wśród nich mogą znaleźć się kryptowaluty. Jak zacząć na nich zarabiać? Najpierw dowiedz się, czym są, jak działają i jakie zadania są stawiane przed nimi. To nie tylko wirtualne waluty, ale coś o wiele więcej. Na uwagę inwestorów zasłużył bez wątpienia Bitcoin. Jak...
Zobacz więcej
20 min. czytania
Bitcoin i kryptowaluty jak zacząć? Jak kupić kryptowaluty w 2022?
Poradniki - kryptowaluty
27.04.2021

Bitcoin i kryptowaluty jak zacząć? Jak kupić kryptowaluty w 2022?

...kryptowalutę za złotówki! Inwestowanie w kryptowaluty w trakcie pandemii staje się niezwykle popularną formą zabezpieczania swojego kapitału przez prywatnych inwestorów. W dobie ekstremalnie niskich stóp procentowych, nieopłacalnych lokat oraz...

Zobacz więcej
12 min. czytania
Jak inwestować w kryptowaluty? Jak zacząć inwestować w Bitcoin?
Poradniki - kryptowaluty
24.04.2021

Jak inwestować w kryptowaluty? Jak zacząć inwestować w Bitcoin?

...inwestycji, która pozwoli nie tylko bezpiecznie ulokować pieniądze, ale przede wszystkim pomnożyć kapitał w dobie galopującej inflacji. Jak bezpiecznie i mądrze zacząć inwestować w kryptowaluty? Co musisz zrobić, żeby Twoja inwestycja okazała się bezpieczna i udana? Jak skutecznie inwestować w Bitcoina w 2021 roku?  To pytania, które najczęściej pojawiają się u osób, które...

Zobacz więcej
7 min. czytania
Kantor Bitcoin - czy kantor kryptowalut online jest bezpieczny?
Poradniki - kryptowaluty
23.04.2021

Kantor Bitcoin - czy kantor kryptowalut online jest bezpieczny?

...łatwe kupno i sprzedaż kryptowluty. Czy kantor kryptowalut warto brać pod uwagę, gdy rozważa się rozpoczęcie inwestycji z pomocą wirtualnych monet? Na pytanie, jak inwestować w Bitcoin oraz inne kryptowaluty, znajdziesz odpowiedź na naszej stronie. Warto jednak pamiętać, że pierwszym krokiem, jaki musi wykonać przyszły inwestor, to kupno Bitcoina, a jak wiadomo, odpowiedź na to, gdzie kupić Bitcoina...

Zobacz więcej
4 min. czytania
Ethereum ETH i Litecoin LTC - co to jest?
Poradniki - kryptowaluty
19.01.2021

Ethereum ETH i Litecoin LTC - co to jest? Co musisz wiedzieć o tych kryptowalutach?

...cieszą się coraz większym zainteresowaniem Polaków. Choć jeszcze kilka lat temu inwestycja w kryptowaluty wiązała się z dużym ryzykiem i niewielka liczba osób upatrywała w tym lukratywnych transakcji, dziś już dobrze wiadomo, że ulokowanie pieniędzy w...

Zobacz więcej
8 min. czytania