Jak oszczędzać na lokatach bankowych?

Zaktualizowano: 2018-11-27 13:36
Opublikowano: 2018-03-12 14:07
Średnia ocena: 5,92/6 Głosów: 25

Oszczędzanie może być proste i zabezpieczyć zarówno Ciebie jak i Twoich najbliższych na przyszłość. To także świetny sposób na zbieranie pieniędzy na konkretny cel, wakacje, remont czy kupno nowego samochodu. Lokaty bankowe, mimo niskich zysków względem inwestycji alternatywnych, cieszą się dużym zainteresowaniem. Powodem jest brak podejmowania ryzyka i gwarancja zysku, po upływie terminu zakończenia depozytu.

Jeżeli posiadasz wolny kapitał możesz zdecydować co z nim zrobić oraz jak powiększyć tę kwotę. Zachęcamy do sprawdzenia lokat bankowych i przekonania się, że to łatwy sposób, by zabezpieczyć swoje pieniądze i nie tracić na wartości tego kapitału z powodu inflacji.

Wybierz najlepszą lokatę

Na jakość Twojego oszczędzania największy wpływ ma wybór produktu oszczędnościowego z którego zdecydujesz się skorzystać. Decydując się na wyższe oprocentowanie z całą pewnością będziesz bardziej zadowolony po zakończeniu umowy. Ranking lokat bankowych pomoże Ci szybko poznać dostępne oferty i wybrać depozyt, na który wpłacenie oszczędności przyniesie Ci najwięcej korzyści.

Wystarczy zatem, że poświęcisz na to kilka minut zamiast martwić się ilością usług i koniecznością spędzenia wielu godzin odwiedzając placówki banków, by poznać wszystkie warunki podpisania umowy. Gdy wybierzesz ofertę możesz bez żadnych przeszkód złożyć wniosek elektronicznie i założyć lokatę nawet w ciągu kilku minut, bez wychodzenia z domu, całkowicie bezpiecznie zarówno dla Twoich danych jak i pieniędzy. Warto o tym pamiętać i sprawdzać także warunki ofert dostępnych wyłącznie dzięki bankowości online

W tym miesiącu polecamy naszym czytelnikom Lokatę dla nowych Klientów w mBanku. Lokata zapewnia oprocentowanie o wysokości aż 3,5%. Okres na jaki można wpłacić oszczędności na depozyt to maksymalnie 3 miesiące. Oferta dedykowana jest wyłącznie nowym Klientom mBanku. Po zakończeniu lokaty z promocyjnymi warunkami możliwe jest skorzystanie z lokaty o standardowym oprocentowaniu.

Skorzystaj z promocji

Aktualne oprocentowanie lokat nie jest zbyt wysokie z powodu rekordowo niskich stop procentowych Narodowego Banku Polskiego. Dlatego też chcąc uzyskać jak największe odsetki konieczne jest szukanie usług promocyjnych. Na odczuwalny zysk szansę mają osoby, które wpłacą na lokatę nowe środki, a także zupełnie nowi Klienci banków. Warto zatem skorzystać z propozycji innych banków niż ten, w którym prowadzisz rachunek osobisty. Choć oczywiście większość osób zaczyna od założenia lokaty lub konta oszczędnościowego w banku, który dobrze zna, to niestety najłatwiejszy sposób na utratę szansy, by zarobić więcej i powiększyć swój kapitał, nawet o kilkakrotnie wyższe odsetki.

Decyzja o porównaniu dostępnych usług przyniesie Ci dużo korzyści, dlatego zachęcamy do systematycznego przeglądania rankingu lokat bankowych i świadomych wyborów lokowania Twoich oszczędności.

Powiązane artykuły

Lokaty walutowe - wszystko co powinieneś wiedzieć
Lokaty bankowe 06.08.2021

Lokaty walutowe - wszystko co powinieneś wiedzieć

Oferta depozytowa w polskich bankach pozostawia wiele do życzenia. Bywa, że oprocentowanie lokat terminowych jest symboliczne i wynosi zaledwie 0,01 proc. w skali roku. Czy z takim samym, skrajnie niskim zyskiem związane jest lokowanie posiadanych środków na lokatach walutowych? To produkty prowadzone w walutach obcych, głównie euro, dolarach amerykańskich, frankach szwajcarskich i funtach brytyjskich. Słowem, czy na lokatach walutowych można dobrze zarobić?
Zobacz więcej
Jak obliczyć zysk z lokaty?
Lokaty bankowe 22.07.2020

Jak obliczyć zysk z lokaty?

Pomożemy ci zdobyć więcej wiadomości na temat odsetek, a także tego, w jaki sposób możesz samodzielnie je obliczyć. Wystarczy, że poświęcisz kilka minut, a szybko i bez wychodzenia z domu przekonasz się, z czym wiąże się założenie lokaty.
Zobacz więcej
Koronawirus a oszczędności - jak zabezpieczyć swój kapitał?
Lokaty bankowe 17.04.2020

Koronawirus a oszczędności - jak zabezpieczyć swój kapitał?

Jeśli zależy ci na najkorzystniejszej ofercie oszczędnościowej, koniecznie sprawdź, jakie oferty aktualnie są najwyżej oprocentowane, a także, gdzie możesz liczyć na preferencyjne warunki związane z licznymi promocjami.
Zobacz więcej
Lokata dla dziecka - czy warto? Jaką ofertę wybrać?
Lokaty bankowe 05.03.2020

Lokata dla dziecka - czy warto? Jaką ofertę wybrać?

Jeśli twoje dziecko nie ukończyło jeszcze 13 roku życia, bank nie będzie wymagać jego obecności podczas zakładania lokaty i to ty w imieniu dziecka podpiszesz dokumenty. Przygotuj dowód osobisty, legitymację szkolną dziecka oraz akt urodzenia.
Zobacz więcej
Jak obliczyć odsetki od lokaty?
Lokaty bankowe 04.02.2020

Jak obliczyć odsetki od lokaty?

Zamrażając środki na lokacie bankowej, liczymy na bezpieczeństwo swoich oszczędności, a także zysk, który pozwoli powiększyć kapitał. Co ma realny wpływ na wysokość odsetek lokaty bankowej?
Zobacz więcej
Konto oszczędnościowe dla dziecka - gdzie odkładać na jego przyszłość?
Konta bankowe 03.01.2020

Konto oszczędnościowe dla dziecka - gdzie odkładać na jego przyszłość?

Będąc klientem banku, konto oszczędnościowe założysz bez wychodzenia z domu. Bardzo dużym atutem usługi są także natychmiastowe wewnętrzne przelewy, które oczywiście nie wiążą się z żadnymi opłatami.
Zobacz więcej