Lokaty bankowe 3 min. czytania

Jak oszczędzać na lokatach bankowych?

Zaktualizowano: 2018-11-27 13:36
Opublikowano: 2018-03-12 14:07
Średnia ocena: 5,92/6 Głosów: 25
Jak oszczędzać na lokatach bankowych?

Oszczędzanie może być proste i zabezpieczyć zarówno Ciebie jak i Twoich najbliższych na przyszłość. To także świetny sposób na zbieranie pieniędzy na konkretny cel, wakacje, remont czy kupno nowego samochodu. Lokaty bankowe, mimo niskich zysków względem inwestycji alternatywnych, cieszą się dużym zainteresowaniem. Powodem jest brak podejmowania ryzyka i gwarancja zysku, po upływie terminu zakończenia depozytu.

Jeżeli posiadasz wolny kapitał możesz zdecydować co z nim zrobić oraz jak powiększyć tę kwotę. Zachęcamy do sprawdzenia lokat bankowych i przekonania się, że to łatwy sposób, by zabezpieczyć swoje pieniądze i nie tracić na wartości tego kapitału z powodu inflacji.

Wybierz najlepszą lokatę

Na jakość Twojego oszczędzania największy wpływ ma wybór produktu oszczędnościowego z którego zdecydujesz się skorzystać. Decydując się na wyższe oprocentowanie z całą pewnością będziesz bardziej zadowolony po zakończeniu umowy. Ranking lokat bankowych pomoże Ci szybko poznać dostępne oferty i wybrać depozyt, na który wpłacenie oszczędności przyniesie Ci najwięcej korzyści.

Wystarczy zatem, że poświęcisz na to kilka minut zamiast martwić się ilością usług i koniecznością spędzenia wielu godzin odwiedzając placówki banków, by poznać wszystkie warunki podpisania umowy. Gdy wybierzesz ofertę możesz bez żadnych przeszkód złożyć wniosek elektronicznie i założyć lokatę nawet w ciągu kilku minut, bez wychodzenia z domu, całkowicie bezpiecznie zarówno dla Twoich danych jak i pieniędzy. Warto o tym pamiętać i sprawdzać także warunki ofert dostępnych wyłącznie dzięki bankowości online

W tym miesiącu polecamy naszym czytelnikom Lokatę dla nowych Klientów w mBanku. Lokata zapewnia oprocentowanie o wysokości aż 3,5%. Okres na jaki można wpłacić oszczędności na depozyt to maksymalnie 3 miesiące. Oferta dedykowana jest wyłącznie nowym Klientom mBanku. Po zakończeniu lokaty z promocyjnymi warunkami możliwe jest skorzystanie z lokaty o standardowym oprocentowaniu.

Skorzystaj z promocji

Aktualne oprocentowanie lokat nie jest zbyt wysokie z powodu rekordowo niskich stop procentowych Narodowego Banku Polskiego. Dlatego też chcąc uzyskać jak największe odsetki konieczne jest szukanie usług promocyjnych. Na odczuwalny zysk szansę mają osoby, które wpłacą na lokatę nowe środki, a także zupełnie nowi Klienci banków. Warto zatem skorzystać z propozycji innych banków niż ten, w którym prowadzisz rachunek osobisty. Choć oczywiście większość osób zaczyna od założenia lokaty lub konta oszczędnościowego w banku, który dobrze zna, to niestety najłatwiejszy sposób na utratę szansy, by zarobić więcej i powiększyć swój kapitał, nawet o kilkakrotnie wyższe odsetki.

Decyzja o porównaniu dostępnych usług przyniesie Ci dużo korzyści, dlatego zachęcamy do systematycznego przeglądania rankingu lokat bankowych i świadomych wyborów lokowania Twoich oszczędności.

Komentarze

Powiązane artykuły

Obligacje zerokuponowe – wzór
29.10.2021

Obligacje zerokuponowe – wzór. Sprawdź jak obliczyć zysk z obligacji zerokuponowych

...inflacji i niskich stóp procentowych nie wszystkie jednak są opłacalne. Przez rosnące ceny pieniądz ekspresowo traci na wartości, przez co np. lokaty bankowe nie są zbyt trafnym wyborem, jeśli chodzi o zabezpieczenie i pomnożenie oszczędności. Dla tych, którzy szukają pewnych i stabilnych zysków...

Zobacz więcej
6 min. czytania
Dywidenda – co to jest? Jak wygląda wypłata dywidendy?
27.10.2021

Dywidenda – co to jest? Jak wygląda wypłata dywidendy?

Dywidenda to jedno z tych pojęć, które powinna znać każda osoba związana z inwestycjami finansowymi. W końcu to ona daje realne korzyści, pozwalając czerpać zyski akcjonariuszom i wspólnikom spółek. Planujesz rozpocząć inwestowanie w akcje danej spółki, musisz poznać zasady ustalania dywidendy i dowiedzieć się, kiedy można spodziewać się jej wypłaty.
Zobacz więcej
7 min. czytania
Lokaty walutowe - wszystko co powinieneś wiedzieć
06.08.2021

Lokaty walutowe - wszystko co powinieneś wiedzieć

...wyniku wielokrotnego obniżania głównych stóp procentowych w Polsce przez Radę Polityki Pieniężnej działającej przy Narodowym Banku Polskim lokaty bankowe stały się w krótkim czasie nieopłacalne dla klientów. Zwolennicy bezpiecznego oszczędzania na depozytach terminowych poszukują więc innych sposobów lokowania posiadanego...

Zobacz więcej
23 min. czytania
Jak obliczyć zysk z lokaty?
22.07.2020

Jak obliczyć zysk z lokaty?

...zysk z lokaty będzie dużo wyższy, jednocześnie gwarantując całkowite bezpieczeństwo twoich pieniędzy. Czy warto skorzystać z lokaty bankowej? Okazuje się, że wiele osób, które gromadzą swoje oszczędności, nie korzysta z żadnych usług dla oszczędzających. Tym...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Koronawirus a oszczędności - jak zabezpieczyć swój kapitał?
17.04.2020

Koronawirus a oszczędności - jak zabezpieczyć swój kapitał?

...martwić się o brak gotówki w domowym budżecie. Pamiętaj, by dobrze zarządzać swoimi finansami, to klucz do tego, by dodatkowe środki pomogły ci nawet w najtrudniejszej sytuacji. Wypłacić środki z lokaty bankowej czy konta oszczędnościowego? Zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem będzie wypłacenie pieniędzy z konta oszczędnościowego, dzięki czemu nie utracisz swoich wypracowanych odsetek, zamykając przed...

Zobacz więcej
5 min. czytania
Lokata dla dziecka - czy warto? Jaką ofertę wybrać?
05.03.2020

Lokata dla dziecka - czy warto? Jaką ofertę wybrać?

Jeśli twoje dziecko nie ukończyło jeszcze 13 roku życia, bank nie będzie wymagać jego obecności podczas zakładania lokaty i to ty w imieniu dziecka podpiszesz dokumenty. Przygotuj dowód osobisty, legitymację szkolną dziecka oraz akt urodzenia.
Zobacz więcej
8 min. czytania