Jak oszczędzać na lokatach bankowych?

Zaktualizowano: 2018-11-27 13:36opublikowano: 2018-03-12 14:07

Oszczędzanie może być proste i zabezpieczyć zarówno Ciebie jak i Twoich najbliższych na przyszłość. To także świetny sposób na zbieranie pieniędzy na konkretny cel, wakacje, remont czy kupno nowego samochodu. Lokaty bankowe, mimo niskich zysków względem inwestycji alternatywnych, cieszą się dużym zainteresowaniem. Powodem jest brak podejmowania ryzyka i gwarancja zysku, po upływie terminu zakończenia depozytu.

Jak oszczędzać na lokatach bankowych?

Jeżeli posiadasz wolny kapitał możesz zdecydować co z nim zrobić oraz jak powiększyć tę kwotę. Zachęcamy do sprawdzenia lokat bankowych i przekonania się, że to łatwy sposób, by zabezpieczyć swoje pieniądze i nie tracić na wartości tego kapitału z powodu inflacji.

Wybierz najlepszą lokatę

Na jakość Twojego oszczędzania największy wpływ ma wybór produktu oszczędnościowego z którego zdecydujesz się skorzystać. Decydując się na wyższe oprocentowanie z całą pewnością będziesz bardziej zadowolony po zakończeniu umowy. Ranking lokat bankowych pomoże Ci szybko poznać dostępne oferty i wybrać depozyt, na który wpłacenie oszczędności przyniesie Ci najwięcej korzyści.

Wystarczy zatem, że poświęcisz na to kilka minut zamiast martwić się ilością usług i koniecznością spędzenia wielu godzin odwiedzając placówki banków, by poznać wszystkie warunki podpisania umowy. Gdy wybierzesz ofertę możesz bez żadnych przeszkód złożyć wniosek elektronicznie i założyć lokatę nawet w ciągu kilku minut, bez wychodzenia z domu, całkowicie bezpiecznie zarówno dla Twoich danych jak i pieniędzy. Warto o tym pamiętać i sprawdzać także warunki ofert dostępnych wyłącznie dzięki bankowości online

W tym miesiącu polecamy naszym czytelnikom Lokatę dla nowych Klientów w mBanku. Lokata zapewnia oprocentowanie o wysokości aż 3,5%. Okres na jaki można wpłacić oszczędności na depozyt to maksymalnie 3 miesiące. Oferta dedykowana jest wyłącznie nowym Klientom mBanku. Po zakończeniu lokaty z promocyjnymi warunkami możliwe jest skorzystanie z lokaty o standardowym oprocentowaniu.

Skorzystaj z promocji

Aktualne oprocentowanie lokat nie jest zbyt wysokie z powodu rekordowo niskich stop procentowych Narodowego Banku Polskiego. Dlatego też chcąc uzyskać jak największe odsetki konieczne jest szukanie usług promocyjnych. Na odczuwalny zysk szansę mają osoby, które wpłacą na lokatę nowe środki, a także zupełnie nowi Klienci banków. Warto zatem skorzystać z propozycji innych banków niż ten, w którym prowadzisz rachunek osobisty. Choć oczywiście większość osób zaczyna od założenia lokaty lub konta oszczędnościowego w banku, który dobrze zna, to niestety najłatwiejszy sposób na utratę szansy, by zarobić więcej i powiększyć swój kapitał, nawet o kilkakrotnie wyższe odsetki.

Decyzja o porównaniu dostępnych usług przyniesie Ci dużo korzyści, dlatego zachęcamy do systematycznego przeglądania rankingu lokat bankowych i świadomych wyborów lokowania Twoich oszczędności.

Kategoria:Lokaty bankowe

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!