Lokaty promocyjne - kto może z nich skorzystać?

Zaktualizowano: 2020-12-30 15:28
Opublikowano: 2017-03-17 09:04
Średnia ocena: 5,82/6 Głosów: 27

Oszczędzanie jest wyjątkowo ważnym elementem zarządzania budżetem. W Polsce niestety wciąż tylko 30% osób czynnych zawodowo odkłada regularnie pieniądze, a jeszcze mniejszy odsetek tych osób posiada poduszkę finansową, która zabezpiecza np. przed utratą pracy czy chorobą, która uniemożliwi wykonywanie zawodu. Przede wszystkim warto jednak oszczędzać z myślą o dalszej przyszłości i zabezpieczeniu jej pod każdym względem. Zarówno dla własnego komfortu jak i komfortu swoich najbliższych.

Jeżeli śledzisz oferty skierowane dla oszczędzających z pewnością wiesz, że od dłuższego czasu ranking lokat zdominowany jest przez oferty skierowane do nowych Klientów banków, a wysokie oprocentowanie zależne jest od promocji. W tym artykule przybliżymy Ci te oferty i dowiesz się kto faktycznie może zyskać wpłacając swoje oszczędności na taką lokatę.

Wyższe oprocentowania tylko dla wybranych

Promocje choć są zdecydowanie atrakcyjniejsze, szczególnie pod kątem oprocentowania, wyższego nawet kilkukrotnie od standardowych lokat, posiadają liczne ograniczenia. Oznacza to, że nie każdy zainteresowany wyższymi odsetkami będzie mógł zamrozić swoje pieniądze w danym banku i skorzystać z najlepszej usługi.

Promocja skierowana do nowych Klientów banku jednoznacznie wyklucza wszystkie osoby, które aktualnie, a także w przeszłości skorzystały w jakikolwiek sposób z usług banku. Dla banku to atrakcyjna oferta ze względu na przypływ nowych usługobiorców, którzy nawet po zakończeniu lokaty mogą zdecydować się na inne produkty banku, przynosząc zyski instytucji.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku lokat dla nowych środków, skorzystać z niej mogą stali Klienci jednak wyższe oprocentowanie będzie obejmowało wyłącznie nowy kapitał, nie znajdujący się wcześniej na rachunku bankowym.

Ograniczeniem, które także może wpłynąć na lokatę jest maksymalna kwota jaką można wpłacić na utworzony rachunek, a także okres jej trwania. Najczęściej promocje obejmują lokaty, których okres zapadalności trwa maksymalnie trzy miesiące, natomiast po tym czasie możliwe jest skorzystanie wyłącznie z oferty standardowej. Najlepszym przykładem będą lokaty terminowe które aktualnie zajmują najwyższe pozycje w rankingu.

Co polecamy?

Lokata Happy i Lokata bezkarna zainteresują Klientów, którzy są gotowi by skorzystać z promocyjnych usług i chcą cieszyć się wysokim oprocentowaniem oszczędności. Idea Bank, zajmujący dzięki swojej ofercie pierwsze miejsce w rankingu gwarantuje zysk o wysokości nawet 4,00% w skali roku. Natomiast BGŻ Optima zapewnia nieco niższe oprocentowanie o wysokości 3,20% jednak oferta przewiduje możliwość zamrożenia wyższej kwoty niż w przypadku Lokaty Happy.

Obie oferty są warte uwagi jeżeli do tej pory nie byłeś Klientem żadnego z tych banków. Lokatę założysz nawet online, nie ryzykujesz w żaden sposób swoich pieniędzy, a wypłatę odsetek masz zagwarantowaną. Krótki okres lokaty może być również atutem, szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają oszczędzanie i chcą mieć stały dostęp do zgromadzonych środków. Nawet w przypadku zerwania umowy przed terminem wypłacane są wypracowane odsetki, co jest ogromną zaletą i przykładem tego, że obie oferty są bardzo elastyczne, nawet pomimo ograniczeń związanych z promocją.

Powiązane artykuły

Lokaty walutowe - wszystko co powinieneś wiedzieć
Lokaty bankowe 06.08.2021

Lokaty walutowe - wszystko co powinieneś wiedzieć

Oferta depozytowa w polskich bankach pozostawia wiele do życzenia. Bywa, że oprocentowanie lokat terminowych jest symboliczne i wynosi zaledwie 0,01 proc. w skali roku. Czy z takim samym, skrajnie niskim zyskiem związane jest lokowanie posiadanych środków na lokatach walutowych? To produkty prowadzone w walutach obcych, głównie euro, dolarach amerykańskich, frankach szwajcarskich i funtach brytyjskich. Słowem, czy na lokatach walutowych można dobrze zarobić?
Zobacz więcej
Jak obliczyć zysk z lokaty?
Lokaty bankowe 22.07.2020

Jak obliczyć zysk z lokaty?

Pomożemy ci zdobyć więcej wiadomości na temat odsetek, a także tego, w jaki sposób możesz samodzielnie je obliczyć. Wystarczy, że poświęcisz kilka minut, a szybko i bez wychodzenia z domu przekonasz się, z czym wiąże się założenie lokaty.
Zobacz więcej
Koronawirus a oszczędności - jak zabezpieczyć swój kapitał?
Lokaty bankowe 17.04.2020

Koronawirus a oszczędności - jak zabezpieczyć swój kapitał?

Jeśli zależy ci na najkorzystniejszej ofercie oszczędnościowej, koniecznie sprawdź, jakie oferty aktualnie są najwyżej oprocentowane, a także, gdzie możesz liczyć na preferencyjne warunki związane z licznymi promocjami.
Zobacz więcej
Lokata dla dziecka - czy warto? Jaką ofertę wybrać?
Lokaty bankowe 05.03.2020

Lokata dla dziecka - czy warto? Jaką ofertę wybrać?

Jeśli twoje dziecko nie ukończyło jeszcze 13 roku życia, bank nie będzie wymagać jego obecności podczas zakładania lokaty i to ty w imieniu dziecka podpiszesz dokumenty. Przygotuj dowód osobisty, legitymację szkolną dziecka oraz akt urodzenia.
Zobacz więcej
Jak obliczyć odsetki od lokaty?
Lokaty bankowe 04.02.2020

Jak obliczyć odsetki od lokaty?

Zamrażając środki na lokacie bankowej, liczymy na bezpieczeństwo swoich oszczędności, a także zysk, który pozwoli powiększyć kapitał. Co ma realny wpływ na wysokość odsetek lokaty bankowej?
Zobacz więcej
Konto oszczędnościowe dla dziecka - gdzie odkładać na jego przyszłość?
Konta bankowe 03.01.2020

Konto oszczędnościowe dla dziecka - gdzie odkładać na jego przyszłość?

Będąc klientem banku, konto oszczędnościowe założysz bez wychodzenia z domu. Bardzo dużym atutem usługi są także natychmiastowe wewnętrzne przelewy, które oczywiście nie wiążą się z żadnymi opłatami.
Zobacz więcej