Lokaty bankowe 3 min. czytania

Lokaty promocyjne - kto może z nich skorzystać?

Zaktualizowano: 2020-12-30 15:28
Opublikowano: 2017-03-17 09:04
Średnia ocena: 5,82/6 Głosów: 27
Lokaty promocyjne - kto może z nich skorzystać?

Oszczędzanie jest wyjątkowo ważnym elementem zarządzania budżetem. W Polsce niestety wciąż tylko 30% osób czynnych zawodowo odkłada regularnie pieniądze, a jeszcze mniejszy odsetek tych osób posiada poduszkę finansową, która zabezpiecza np. przed utratą pracy czy chorobą, która uniemożliwi wykonywanie zawodu. Przede wszystkim warto jednak oszczędzać z myślą o dalszej przyszłości i zabezpieczeniu jej pod każdym względem. Zarówno dla własnego komfortu jak i komfortu swoich najbliższych.

Jeżeli śledzisz oferty skierowane dla oszczędzających z pewnością wiesz, że od dłuższego czasu ranking lokat zdominowany jest przez oferty skierowane do nowych Klientów banków, a wysokie oprocentowanie zależne jest od promocji. W tym artykule przybliżymy Ci te oferty i dowiesz się kto faktycznie może zyskać wpłacając swoje oszczędności na taką lokatę.

Wyższe oprocentowania tylko dla wybranych

Promocje choć są zdecydowanie atrakcyjniejsze, szczególnie pod kątem oprocentowania, wyższego nawet kilkukrotnie od standardowych lokat, posiadają liczne ograniczenia. Oznacza to, że nie każdy zainteresowany wyższymi odsetkami będzie mógł zamrozić swoje pieniądze w danym banku i skorzystać z najlepszej usługi.

Promocja skierowana do nowych Klientów banku jednoznacznie wyklucza wszystkie osoby, które aktualnie, a także w przeszłości skorzystały w jakikolwiek sposób z usług banku. Dla banku to atrakcyjna oferta ze względu na przypływ nowych usługobiorców, którzy nawet po zakończeniu lokaty mogą zdecydować się na inne produkty banku, przynosząc zyski instytucji.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku lokat dla nowych środków, skorzystać z niej mogą stali Klienci jednak wyższe oprocentowanie będzie obejmowało wyłącznie nowy kapitał, nie znajdujący się wcześniej na rachunku bankowym.

Ograniczeniem, które także może wpłynąć na lokatę jest maksymalna kwota jaką można wpłacić na utworzony rachunek, a także okres jej trwania. Najczęściej promocje obejmują lokaty, których okres zapadalności trwa maksymalnie trzy miesiące, natomiast po tym czasie możliwe jest skorzystanie wyłącznie z oferty standardowej. Najlepszym przykładem będą lokaty terminowe które aktualnie zajmują najwyższe pozycje w rankingu.

Co polecamy?

Lokata Happy i Lokata bezkarna zainteresują Klientów, którzy są gotowi by skorzystać z promocyjnych usług i chcą cieszyć się wysokim oprocentowaniem oszczędności. Idea Bank, zajmujący dzięki swojej ofercie pierwsze miejsce w rankingu gwarantuje zysk o wysokości nawet 4,00% w skali roku. Natomiast BGŻ Optima zapewnia nieco niższe oprocentowanie o wysokości 3,20% jednak oferta przewiduje możliwość zamrożenia wyższej kwoty niż w przypadku Lokaty Happy.

Obie oferty są warte uwagi jeżeli do tej pory nie byłeś Klientem żadnego z tych banków. Lokatę założysz nawet online, nie ryzykujesz w żaden sposób swoich pieniędzy, a wypłatę odsetek masz zagwarantowaną. Krótki okres lokaty może być również atutem, szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają oszczędzanie i chcą mieć stały dostęp do zgromadzonych środków. Nawet w przypadku zerwania umowy przed terminem wypłacane są wypracowane odsetki, co jest ogromną zaletą i przykładem tego, że obie oferty są bardzo elastyczne, nawet pomimo ograniczeń związanych z promocją.

Komentarze

Powiązane artykuły

Obligacje zerokuponowe – wzór
29.10.2021

Obligacje zerokuponowe – wzór. Sprawdź jak obliczyć zysk z obligacji zerokuponowych

...inflacji i niskich stóp procentowych nie wszystkie jednak są opłacalne. Przez rosnące ceny pieniądz ekspresowo traci na wartości, przez co np. lokaty bankowe nie są zbyt trafnym wyborem, jeśli chodzi o zabezpieczenie i pomnożenie oszczędności. Dla tych, którzy szukają pewnych i stabilnych zysków...

Zobacz więcej
6 min. czytania
Dywidenda – co to jest? Jak wygląda wypłata dywidendy?
27.10.2021

Dywidenda – co to jest? Jak wygląda wypłata dywidendy?

Dywidenda to jedno z tych pojęć, które powinna znać każda osoba związana z inwestycjami finansowymi. W końcu to ona daje realne korzyści, pozwalając czerpać zyski akcjonariuszom i wspólnikom spółek. Planujesz rozpocząć inwestowanie w akcje danej spółki, musisz poznać zasady ustalania dywidendy i dowiedzieć się, kiedy można spodziewać się jej wypłaty.
Zobacz więcej
7 min. czytania
Lokaty walutowe - wszystko co powinieneś wiedzieć
06.08.2021

Lokaty walutowe - wszystko co powinieneś wiedzieć

...wyniku wielokrotnego obniżania głównych stóp procentowych w Polsce przez Radę Polityki Pieniężnej działającej przy Narodowym Banku Polskim lokaty bankowe stały się w krótkim czasie nieopłacalne dla klientów. Zwolennicy bezpiecznego oszczędzania na depozytach terminowych poszukują więc innych sposobów lokowania posiadanego...

Zobacz więcej
23 min. czytania
Jak obliczyć zysk z lokaty?
22.07.2020

Jak obliczyć zysk z lokaty?

...zysk z lokaty będzie dużo wyższy, jednocześnie gwarantując całkowite bezpieczeństwo twoich pieniędzy. Czy warto skorzystać z lokaty bankowej? Okazuje się, że wiele osób, które gromadzą swoje oszczędności, nie korzysta z żadnych usług dla oszczędzających. Tym...

Zobacz więcej
8 min. czytania
Koronawirus a oszczędności - jak zabezpieczyć swój kapitał?
17.04.2020

Koronawirus a oszczędności - jak zabezpieczyć swój kapitał?

...martwić się o brak gotówki w domowym budżecie. Pamiętaj, by dobrze zarządzać swoimi finansami, to klucz do tego, by dodatkowe środki pomogły ci nawet w najtrudniejszej sytuacji. Wypłacić środki z lokaty bankowej czy konta oszczędnościowego? Zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem będzie wypłacenie pieniędzy z konta oszczędnościowego, dzięki czemu nie utracisz swoich wypracowanych odsetek, zamykając przed...

Zobacz więcej
5 min. czytania
Lokata dla dziecka - czy warto? Jaką ofertę wybrać?
05.03.2020

Lokata dla dziecka - czy warto? Jaką ofertę wybrać?

Jeśli twoje dziecko nie ukończyło jeszcze 13 roku życia, bank nie będzie wymagać jego obecności podczas zakładania lokaty i to ty w imieniu dziecka podpiszesz dokumenty. Przygotuj dowód osobisty, legitymację szkolną dziecka oraz akt urodzenia.
Zobacz więcej
8 min. czytania