Lokaty promocyjne - kto może z nich skorzystać?

Zaktualizowano: 2018-11-27 13:38opublikowano: 2017-03-17 09:04

Oszczędzanie jest wyjątkowo ważnym elementem zarządzania budżetem. W Polsce niestety wciąż tylko 30% osób czynnych zawodowo odkłada regularnie pieniądze, a jeszcze mniejszy odsetek tych osób posiada poduszkę finansową, która zabezpiecza np. przed utratą pracy czy chorobą, która uniemożliwi wykonywanie zawodu. Przede wszystkim warto jednak oszczędzać z myślą o dalszej przyszłości i zabezpieczeniu jej pod każdym względem. Zarówno dla własnego komfortu jak i komfortu swoich najbliższych.

Lokaty promocyjne - kto może z nich skorzystać?

Jeżeli śledzisz oferty skierowane dla oszczędzających z pewnością wiesz, że od dłuższego czasu ranking lokat zdominowany jest przez oferty skierowane do nowych Klientów banków, a wysokie oprocentowanie zależne jest od promocji. W tym artykule przybliżymy Ci te oferty i dowiesz się kto faktycznie może zyskać wpłacając swoje oszczędności na taką lokatę.

Wyższe oprocentowania tylko dla wybranych

Promocje choć są zdecydowanie atrakcyjniejsze, szczególnie pod kątem oprocentowania, wyższego nawet kilkukrotnie od standardowych lokat, posiadają liczne ograniczenia. Oznacza to, że nie każdy zainteresowany wyższymi odsetkami będzie mógł zamrozić swoje pieniądze w danym banku i skorzystać z najlepszej usługi.

Promocja skierowana do nowych Klientów banku jednoznacznie wyklucza wszystkie osoby, które aktualnie, a także w przeszłości skorzystały w jakikolwiek sposób z usług banku. Dla banku to atrakcyjna oferta ze względu na przypływ nowych usługobiorców, którzy nawet po zakończeniu lokaty mogą zdecydować się na inne produkty banku, przynosząc zyski instytucji.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku lokat dla nowych środków, skorzystać z niej mogą stali Klienci jednak wyższe oprocentowanie będzie obejmowało wyłącznie nowy kapitał, nie znajdujący się wcześniej na rachunku bankowym.

Ograniczeniem, które także może wpłynąć na lokatę jest maksymalna kwota jaką można wpłacić na utworzony rachunek, a także okres jej trwania. Najczęściej promocje obejmują lokaty, których okres zapadalności trwa maksymalnie trzy miesiące, natomiast po tym czasie możliwe jest skorzystanie wyłącznie z oferty standardowej. Najlepszym przykładem będą lokaty terminowe które aktualnie zajmują najwyższe pozycje w rankingu.

Co polecamy?

Lokata Happy i Lokata bezkarna zainteresują Klientów, którzy są gotowi by skorzystać z promocyjnych usług i chcą cieszyć się wysokim oprocentowaniem oszczędności. Idea Bank, zajmujący dzięki swojej ofercie pierwsze miejsce w rankingu gwarantuje zysk o wysokości nawet 4,00% w skali roku. Natomiast BGŻ Optima zapewnia nieco niższe oprocentowanie o wysokości 3,20% jednak oferta przewiduje możliwość zamrożenia wyższej kwoty niż w przypadku Lokaty Happy.

Obie oferty są warte uwagi jeżeli do tej pory nie byłeś Klientem żadnego z tych banków. Lokatę założysz nawet online, nie ryzykujesz w żaden sposób swoich pieniędzy, a wypłatę odsetek masz zagwarantowaną. Krótki okres lokaty może być również atutem, szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają oszczędzanie i chcą mieć stały dostęp do zgromadzonych środków. Nawet w przypadku zerwania umowy przed terminem wypłacane są wypracowane odsetki, co jest ogromną zaletą i przykładem tego, że obie oferty są bardzo elastyczne, nawet pomimo ograniczeń związanych z promocją.

Kategoria:Lokaty bankowe

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!