× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Ranking TOP 3 kredyty gotówkowe - Czerwiec 2014

Opublikowano: 01.06.2014 22:00
Średnia ocena: 5,56/6 Głosów: 9

Współczesna bankowość uległa znacznemu przeobrażeniu. Wśród licznych usług, nadal widnieją tradycyjne kredyty o które klient musi się starać, wykazując szereg licznych dokumentów, zaświadczeń o zarobkach oraz przewidując długi okres oczekiwania na decyzję o przyznaniu kredytu. Jednak obecnie żyjemy w świecie, który wymaga od nas szybkich działań, dlatego też nasze potrzeby znacząco się zmieniły. Kierując się do banku często oczekujemy szybkiego wsparcia finansowego bez konieczności podawania celu w jakim zaciągamy zadłużenie. Coraz atrakcyjniejsze stają się także produkty, które nie wymagają skomplikowanej procedury i bank samodzielnie sprawdza niezbędne informacje na podstawie naszego konta osobistego oraz dowodu tożsamości. Do niedawna tylko parabanki obiecywały gotówkę w kilkanaście minut, dziś coraz więcej banków zapewnia, że ich kredyty gotówkowe są równie sprawnie wypłacane. Dlatego coraz więcej osób, które chcą zaciągnąć zobowiązanie finansowe, decyduje się na skorzystanie z usług zaufanych i działających od lat na rynku finansowych, banków.

Jeżeli szukamy produktu, który będzie nie tylko bardzo przystępny ale także tani w utrzymaniu powinniśmy dokładnie przeanalizować dostępne usługi. Warto sprawdzać oferty wszystkich banków i nie ograniczać się do tego, który znamy dzięki innym produktom np. rachunkowi osobistemu czy lokat terminowych. Często banki przewidują korzystniejsze oprocentowanie zadłużeń dla nowych klientów nawet bez konieczności założenia konta osobistego. Musimy pamiętać, że każdy bank podlega Komisji Nadzoru Bankowego i jest również ubezpieczony dzięki Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu. Dlatego nawet jeżeli nie mieliśmy styczności z daną placówką ale posiada ona najatrakcyjniejszą ofertę nie mamy powodu by rezygnować z usług jakie nam proponuje.

Wiosna i lato to szczególny okres w trakcie którego chętniej sięgamy po dodatkową gotówkę. Rozpoczyna się sezon remontów, prac ogrodowych, a także wyjazdów weekendowych lub wakacyjnych. Jeżeli nie jesteśmy w stanie pokryć finansowo naszych planów możemy bez większych problemów wybierać wśród licznych ofert kredytów gotówkowych.

By uniknąć uciążliwego przeglądania wszystkich ofert można także sprawdzić aktualny ranking kredytów gotówkowych. Poniżej specjalnie dla Państwa, został przygotowany krótki przegląd najciekawszych kredytów gotówkowych z czerwca bieżącego roku.

BNP Paribas Bank

Kredyt gotówkowy na 8,90% to obecnie najtańszy z dostępnych kredytów. Aby zmniejszyć koszty bank oferuje także możliwość skorzystania z pakietu, tzn. założenia konta w BNP Paribas dzięki czemu standardowa prowizja z 3,99% zmniejsza się do 2,00%. Konto jest prowadzone bezpłatnie jeżeli będzie wpływać na nie co miesiąc wynagrodzenie, a także wykonamy przynajmniej trzy transakcje bezgotówkowe. Pożyczka posiada bardzo dobre warunki, maksymalna kwota zadłużenia to nawet 150 000 złotych natomiast najdłuższy okres kredytowania to nawet 84 miesiące. RRSO tej usługi wynosi 11,60%.

Getin Bank

Kredyt gotówkowy, którego oprocentowanie roczne wynosi 13,60%, a RRSO to 14,50%. Bank umożliwia zaciągnięcie zobowiązania na maksymalny okres 7 lat. Minimalna kwota pożyczki to 1 000 złotych, a maksymalna kwota to 150 000 złotych. Aby otrzymać pozytywną decyzję kredytową wystarczy minimalny dochód w wysokości 600 złotych. Bank oferuje także możliwość 2 miesięcznych wakacji od spłaty kredytu w ciągu roku, jest to szczególnie korzystne w okresie letnim lub świątecznym.

ING Bank Śląski

Bank proponuje kredyt oprocentowany na 14,00%, a RRSO produktu wynosi 14,60%. Maksymalne zadłużenie to 100 000 złotych, a spłatę kredytu można rozłożyć aż na 96 miesięcznych rat. ING Bank Śląski wymaga aby klient zadłużający się na kwotę wyższą niż 50 000 ubezpieczył dodatkowo swoje zobowiązanie. Dodatkowo najatrakcyjniejszą ofertę kredytu gotówkowego otrzymają klienci wewnętrzni, którzy przynajmniej przez 6 miesięcy posiadają otwarte konto oszczędnościowe i otrzymują na nie regularny dochód.

Oczywiście decyzja na jaki kredyt gotówkowy się zdecydujemy jest bardzo indywidualna i często zależy nie tylko od atrakcyjności produktu ale także naszych możliwości finansowych. Musimy pamiętać, że każdy bank ma obowiązek sprawdzić naszą zdolność kredytową przed udzieleniem nam pożyczki. Pomimo bardzo podobnych procedur związanych z określeniem naszej zdolności każdy z banków w inny sposób interpretuje takie dane na nasz temat i nawet jeżeli jedna z instytucji wyda odmowną decyzję o kredycie, mamy szansę na zaciągnięcie zobowiązania w innym banku.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Samochód na raty - samochód na raty z salonu a auto używane na raty
Kredyty samochodowe 03.12.2020

Samochód na raty - samochód na raty z salonu a auto używane na raty

Chcesz kupić samochód na raty i mieć pewność, że oferta będzie dla ciebie korzystna? Przekonaj się, jakie masz możliwości, a także co zrobić zależnie od tego, czy wybierasz kupno samochodu z salonu, czy chcesz kupić auto używane. 

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja
Kredyty gotówkowe 30.11.2020

Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja

Scoring BIK to ocena punktowa przyszłego kredytobiorcy. Jak powstaje scoring BIK dla konkretnego klienta banku? Co jest brane pod uwagę i jak scoring BIK wpływa na uzyskanie zgody kredytowej w przypadku kredytu gotówkowego?

Zobacz więcej
Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?
Chwilówki 26.11.2020

Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?

Pożyczka bez BIK i KRD? A może pożyczka prywatna? To praktycznie jedyne opcje zobowiązań dla osób zadłużonych. Sprawdź, czy faktycznie warto z nich skorzystać, jeśli brakuje ci gotówki, ale nie możesz liczyć na tradycyjny...

Zobacz więcej
Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych
Kredyty gotówkowe 23.11.2020

Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych

Ranking kredytów gotówkowych pomoże ci zweryfikować, w którym banku warto starać się o kredyt. Pamiętaj, że porównanie pożyczek gotówkowych pomoże Ci jednoznacznie ocenić koszt zadłużenia i...

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa
Kredyty gotówkowe 04.11.2020

Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa

Kredyt gotówkowy mimo trwającej epidemii wciąż jest dostępny dla klientów, którzy spełnią warunki banku. Czy w obliczu pandemii warto skorzystać z pożyczki gotówkowej? Sprawdź, co możesz zyskać, starając się...

Zobacz więcej
Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?
Kredyty gotówkowe 29.10.2020

Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?

Czy jako zawodowy kierowca masz szansę na kredyt hipoteczny i kredyt gotówkowy? Dlaczego sytuacja zawowodych kierowców nie jest oczywista pod względem oceny ich zdolności kredytowej?

Zobacz więcej