Ranking TOP 3 kredyty gotówkowe - Czerwiec 2014

Opublikowano: 2014-06-01 22:00

Współczesna bankowość uległa znacznemu przeobrażeniu. Wśród licznych usług, nadal widnieją tradycyjne kredyty o które klient musi się starać, wykazując szereg licznych dokumentów, zaświadczeń o zarobkach oraz przewidując długi okres oczekiwania na decyzję o przyznaniu kredytu. Jednak obecnie żyjemy w świecie, który wymaga od nas szybkich działań, dlatego też nasze potrzeby znacząco się zmieniły. Kierując się do banku często oczekujemy szybkiego wsparcia finansowego bez konieczności podawania celu w jakim zaciągamy zadłużenie. Coraz atrakcyjniejsze stają się także produkty, które nie wymagają skomplikowanej procedury i bank samodzielnie sprawdza niezbędne informacje na podstawie naszego konta osobistego oraz dowodu tożsamości. Do niedawna tylko parabanki obiecywały gotówkę w kilkanaście minut, dziś coraz więcej banków zapewnia, że ich kredyty gotówkowe są równie sprawnie wypłacane. Dlatego coraz więcej osób, które chcą zaciągnąć zobowiązanie finansowe, decyduje się na skorzystanie z usług zaufanych i działających od lat na rynku finansowych, banków.

Ranking TOP 3 kredyty gotówkowe - Czerwiec 2014

Jeżeli szukamy produktu, który będzie nie tylko bardzo przystępny ale także tani w utrzymaniu powinniśmy dokładnie przeanalizować dostępne usługi. Warto sprawdzać oferty wszystkich banków i nie ograniczać się do tego, który znamy dzięki innym produktom np. rachunkowi osobistemu czy lokat terminowych. Często banki przewidują korzystniejsze oprocentowanie zadłużeń dla nowych klientów nawet bez konieczności założenia konta osobistego. Musimy pamiętać, że każdy bank podlega Komisji Nadzoru Bankowego i jest również ubezpieczony dzięki Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu. Dlatego nawet jeżeli nie mieliśmy styczności z daną placówką ale posiada ona najatrakcyjniejszą ofertę nie mamy powodu by rezygnować z usług jakie nam proponuje.

Wiosna i lato to szczególny okres w trakcie którego chętniej sięgamy po dodatkową gotówkę. Rozpoczyna się sezon remontów, prac ogrodowych, a także wyjazdów weekendowych lub wakacyjnych. Jeżeli nie jesteśmy w stanie pokryć finansowo naszych planów możemy bez większych problemów wybierać wśród licznych ofert kredytów gotówkowych.

By uniknąć uciążliwego przeglądania wszystkich ofert można także sprawdzić aktualny ranking kredytów gotówkowych. Poniżej specjalnie dla Państwa, został przygotowany krótki przegląd najciekawszych kredytów gotówkowych z czerwca bieżącego roku.

BNP Paribas Bank

Kredyt gotówkowy na 8,90% to obecnie najtańszy z dostępnych kredytów. Aby zmniejszyć koszty bank oferuje także możliwość skorzystania z pakietu, tzn. założenia konta w BNP Paribas dzięki czemu standardowa prowizja z 3,99% zmniejsza się do 2,00%. Konto jest prowadzone bezpłatnie jeżeli będzie wpływać na nie co miesiąc wynagrodzenie, a także wykonamy przynajmniej trzy transakcje bezgotówkowe. Pożyczka posiada bardzo dobre warunki, maksymalna kwota zadłużenia to nawet 150 000 złotych natomiast najdłuższy okres kredytowania to nawet 84 miesiące. RRSO tej usługi wynosi 11,60%.

Getin Bank

Kredyt gotówkowy, którego oprocentowanie roczne wynosi 13,60%, a RRSO to 14,50%. Bank umożliwia zaciągnięcie zobowiązania na maksymalny okres 7 lat. Minimalna kwota pożyczki to 1 000 złotych, a maksymalna kwota to 150 000 złotych. Aby otrzymać pozytywną decyzję kredytową wystarczy minimalny dochód w wysokości 600 złotych. Bank oferuje także możliwość 2 miesięcznych wakacji od spłaty kredytu w ciągu roku, jest to szczególnie korzystne w okresie letnim lub świątecznym.

ING Bank Śląski

Bank proponuje kredyt oprocentowany na 14,00%, a RRSO produktu wynosi 14,60%. Maksymalne zadłużenie to 100 000 złotych, a spłatę kredytu można rozłożyć aż na 96 miesięcznych rat. ING Bank Śląski wymaga aby klient zadłużający się na kwotę wyższą niż 50 000 ubezpieczył dodatkowo swoje zobowiązanie. Dodatkowo najatrakcyjniejszą ofertę kredytu gotówkowego otrzymają klienci wewnętrzni, którzy przynajmniej przez 6 miesięcy posiadają otwarte konto oszczędnościowe i otrzymują na nie regularny dochód.

Oczywiście decyzja na jaki kredyt gotówkowy się zdecydujemy jest bardzo indywidualna i często zależy nie tylko od atrakcyjności produktu ale także naszych możliwości finansowych. Musimy pamiętać, że każdy bank ma obowiązek sprawdzić naszą zdolność kredytową przed udzieleniem nam pożyczki. Pomimo bardzo podobnych procedur związanych z określeniem naszej zdolności każdy z banków w inny sposób interpretuje takie dane na nasz temat i nawet jeżeli jedna z instytucji wyda odmowną decyzję o kredycie, mamy szansę na zaciągnięcie zobowiązania w innym banku.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!