Który kredyt gotówkowy jest najtańszy w lipcowym rankingu?

Zaktualizowano: 2018-11-28 13:57opublikowano: 2014-07-10 22:00

Sezon wakacyjny w pełni się rozpoczął i coraz więcej osób przestaje myśleć o codziennych problemach i chce skupić się na przyjemnościach, które zapewniają ciepłe, letnie miesiące. Zagraniczne wczasy, wycieczki po Polsce oraz obozy młodzieżowe czy kolonie dla dzieci. Często oszczędzamy cały rok aby móc spełnić swoje marzenia i mimo wielu wyrzeczeń nie zawsze stać nas na zrealizowanie planów, które wcześniej sobie wyznaczyliśmy. Jest to oczywiście spowodowane tym, że oferty biur podróży z roku na rok zwiększają się. Dosyć drogo prezentują się także wakacje w Polsce, szczególnie jeżeli decydujemy się na wypoczynek w miejscowościach nadmorskich.

Który kredyt gotówkowy jest najtańszy w lipcowym rankingu?

Co zrobić gdy nie jesteśmy w stanie opłacić założonych celów na najbliższe letnie miesiące? Często jedynym sposobem na uzyskanie dodatkowej gotówki jest zaciągnięcie zobowiązania finansowego. Jeżeli jesteśmy pewni, że spłata takiego zadłużenia nie będzie negatywnie wpływać na nasz przyszły budżet i nie będziemy mieć najmniejszych problemów z jego spłatą możemy zwrócić się o kredyt do banku, który zaoferuje nam najlepszą ofertę.

Po jaki kredyt warto sięgnąć?

Już od dłuższego czasu wśród usług bankowych dominuje kredyt BNP Paribas Banku. Nie bez powodu ostatnie miesiące obfitują w wyjątkowo przychylne opinie oraz symulacje dotyczące tej usługi. Bank nie tylko zapewnia atrakcyjny okres spłaty, wysoką kwotę maksymalnej pożyczki ale przede wszystkim najniższe koszta kredytu. Zaletą usługi jest promocja, która obejmuje gwarancją całkowity koszt kredytu. Jeżeli uzyskamy atrakcyjniejsze warunki w innej instytucji, Paribas zmniejszy opłaty jakie klient będzie musiał ponieść za skorzystanie z zadłużenia. Ponadto BNP nie wymaga założenia konta osobistego w swoim oddziale co daje możliwość skorzystania z oferty także całkowicie nowym usługobiorcom, którzy do tej pory byli związani z innym bankiem.

O kredyt może ubiegać się każda osoba, która ukończyła osiemnasty rok życia i posiada stałe, udokumentowane źródło dochodów. Bank honoruje umowy o pracę, dzieło oraz zlecenie, zarejestrowaną działalność gospodarczą lub rolniczą, emerytury a także renty. Kredyt gotówkowy możemy spłacać w równych ratach nawet przez siedem lat. Jeżeli natomiast spłacimy zadłużenie przed upływem terminu umowy, nie będziemy musieli ponosić z tego tytułu żadnych finansowych konsekwencji jak w przypadku innych banków i zaoszczędzimy na odsetkach, których nie będziemy musieli opłacać za okres przed którym uregulujemy dług. Maksymalna kwota kredytu to aż 150 000 złotych – jednak aby skorzystać z promocji gwarancji kosztów nasze zadłużenie musi być równe lub wyższe niż 20 000 złotych.

Najważniejszym jednak aspektem jest to, jakie kredyt gotówkowy posiada odsetki oraz dodatkowe koszty, składające się na rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. To ta informacja przekonuje bowiem najszersze grono kredytobiorców, którzy słusznie zwracają uwagę na całkowite opłaty zobowiązania. Nic nie jest w stanie zapewnić lepszych warunków umowy niż najmniejsze miesięczne raty oraz minimalne Aktualne oprocentowanie kredytu gotówkowego w Paribas Banku to 8,90% natomiast prowizja wynosi 3,90%. Pomimo opłaty za udzielenie przez bank usługi to nadal najtańszy kredyt na rynku. RRSO stanowi zaledwie 11,60%, a rata dla zadłużenia 20 000 zaciągniętego na okres dwóch lat to tylko 913 złotych, aż o 43 złotych mniej niż drugi wynik osiągnięty w symulacji kredytowej.

Podsumowanie

Jeżeli zdecydowaliśmy się na zaciągnięcie kredytu lub pożyczki musimy pamiętać, że to umowa, która będzie nas obowiązywać przez kilka miesięcy a nawet lat. Zadłużenie poza dodatkowymi środkami i perspektywą wykorzystania ich na dowolny cel, to również ogromna odpowiedzialność. Obecnie uzyskanie zgody kredytowej nie wymaga wielu formalności i choć kredytodawcy sprawdzają zdolność kredytową petentów to warunki otrzymania pożyczki są znacznie łatwiejsze niż jeszcze kilka lat temu. Dlatego też należy dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową nim zawrzemy umowę, tak by nie narażać się na przykrości związane z niewypłacalnością w późniejszym okresie.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!