× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Który kredyt gotówkowy jest najtańszy w lipcowym rankingu?

Zaktualizowano: 28.11.2018 13:57
Opublikowano: 10.07.2014 22:00
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 3

Sezon wakacyjny w pełni się rozpoczął i coraz więcej osób przestaje myśleć o codziennych problemach i chce skupić się na przyjemnościach, które zapewniają ciepłe, letnie miesiące. Zagraniczne wczasy, wycieczki po Polsce oraz obozy młodzieżowe czy kolonie dla dzieci. Często oszczędzamy cały rok aby móc spełnić swoje marzenia i mimo wielu wyrzeczeń nie zawsze stać nas na zrealizowanie planów, które wcześniej sobie wyznaczyliśmy. Jest to oczywiście spowodowane tym, że oferty biur podróży z roku na rok zwiększają się. Dosyć drogo prezentują się także wakacje w Polsce, szczególnie jeżeli decydujemy się na wypoczynek w miejscowościach nadmorskich.

Co zrobić gdy nie jesteśmy w stanie opłacić założonych celów na najbliższe letnie miesiące? Często jedynym sposobem na uzyskanie dodatkowej gotówki jest zaciągnięcie zobowiązania finansowego. Jeżeli jesteśmy pewni, że spłata takiego zadłużenia nie będzie negatywnie wpływać na nasz przyszły budżet i nie będziemy mieć najmniejszych problemów z jego spłatą możemy zwrócić się o kredyt do banku, który zaoferuje nam najlepszą ofertę.

Po jaki kredyt warto sięgnąć?

Już od dłuższego czasu wśród usług bankowych dominuje kredyt BNP Paribas Banku. Nie bez powodu ostatnie miesiące obfitują w wyjątkowo przychylne opinie oraz symulacje dotyczące tej usługi. Bank nie tylko zapewnia atrakcyjny okres spłaty, wysoką kwotę maksymalnej pożyczki ale przede wszystkim najniższe koszta kredytu. Zaletą usługi jest promocja, która obejmuje gwarancją całkowity koszt kredytu. Jeżeli uzyskamy atrakcyjniejsze warunki w innej instytucji, Paribas zmniejszy opłaty jakie klient będzie musiał ponieść za skorzystanie z zadłużenia. Ponadto BNP nie wymaga założenia konta osobistego w swoim oddziale co daje możliwość skorzystania z oferty także całkowicie nowym usługobiorcom, którzy do tej pory byli związani z innym bankiem.

O kredyt może ubiegać się każda osoba, która ukończyła osiemnasty rok życia i posiada stałe, udokumentowane źródło dochodów. Bank honoruje umowy o pracę, dzieło oraz zlecenie, zarejestrowaną działalność gospodarczą lub rolniczą, emerytury a także renty. Kredyt gotówkowy możemy spłacać w równych ratach nawet przez siedem lat. Jeżeli natomiast spłacimy zadłużenie przed upływem terminu umowy, nie będziemy musieli ponosić z tego tytułu żadnych finansowych konsekwencji jak w przypadku innych banków i zaoszczędzimy na odsetkach, których nie będziemy musieli opłacać za okres przed którym uregulujemy dług. Maksymalna kwota kredytu to aż 150 000 złotych – jednak aby skorzystać z promocji gwarancji kosztów nasze zadłużenie musi być równe lub wyższe niż 20 000 złotych.

Najważniejszym jednak aspektem jest to, jakie kredyt gotówkowy posiada odsetki oraz dodatkowe koszty, składające się na rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. To ta informacja przekonuje bowiem najszersze grono kredytobiorców, którzy słusznie zwracają uwagę na całkowite opłaty zobowiązania. Nic nie jest w stanie zapewnić lepszych warunków umowy niż najmniejsze miesięczne raty oraz minimalne Aktualne oprocentowanie kredytu gotówkowego w Paribas Banku to 8,90% natomiast prowizja wynosi 3,90%. Pomimo opłaty za udzielenie przez bank usługi to nadal najtańszy kredyt na rynku. RRSO stanowi zaledwie 11,60%, a rata dla zadłużenia 20 000 zaciągniętego na okres dwóch lat to tylko 913 złotych, aż o 43 złotych mniej niż drugi wynik osiągnięty w symulacji kredytowej.

Podsumowanie

Jeżeli zdecydowaliśmy się na zaciągnięcie kredytu lub pożyczki musimy pamiętać, że to umowa, która będzie nas obowiązywać przez kilka miesięcy a nawet lat. Zadłużenie poza dodatkowymi środkami i perspektywą wykorzystania ich na dowolny cel, to również ogromna odpowiedzialność. Obecnie uzyskanie zgody kredytowej nie wymaga wielu formalności i choć kredytodawcy sprawdzają zdolność kredytową petentów to warunki otrzymania pożyczki są znacznie łatwiejsze niż jeszcze kilka lat temu. Dlatego też należy dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową nim zawrzemy umowę, tak by nie narażać się na przykrości związane z niewypłacalnością w późniejszym okresie.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja
Kredyty gotówkowe 30.11.2020

Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja

Scoring BIK to ocena punktowa przyszłego kredytobiorcy. Jak powstaje scoring BIK dla konkretnego klienta banku? Co jest brane pod uwagę i jak scoring BIK wpływa na uzyskanie zgody kredytowej w przypadku kredytu gotówkowego?

Zobacz więcej
Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?
Chwilówki 26.11.2020

Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?

Pożyczka bez BIK i KRD? A może pożyczka prywatna? To praktycznie jedyne opcje zobowiązań dla osób zadłużonych. Sprawdź, czy faktycznie warto z nich skorzystać, jeśli brakuje ci gotówki, ale nie możesz liczyć na tradycyjny...

Zobacz więcej
Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych
Kredyty gotówkowe 23.11.2020

Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych

Ranking kredytów gotówkowych pomoże ci zweryfikować, w którym banku warto starać się o kredyt. Pamiętaj, że porównanie pożyczek gotówkowych pomoże Ci jednoznacznie ocenić koszt zadłużenia i...

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa
Kredyty gotówkowe 04.11.2020

Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa

Kredyt gotówkowy mimo trwającej epidemii wciąż jest dostępny dla klientów, którzy spełnią warunki banku. Czy w obliczu pandemii warto skorzystać z pożyczki gotówkowej? Sprawdź, co możesz zyskać, starając się...

Zobacz więcej
Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?
Kredyty gotówkowe 29.10.2020

Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?

Czy jako zawodowy kierowca masz szansę na kredyt hipoteczny i kredyt gotówkowy? Dlaczego sytuacja zawowodych kierowców nie jest oczywista pod względem oceny ich zdolności kredytowej?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy - krótkoterminowy czy długoterminowy?
Kredyty gotówkowe 27.10.2020

Kredyt gotówkowy - krótkoterminowy czy długoterminowy?

Jak wybrać odpowiedni kredyt gotówkowy? Jak zaplanować spłatę kredytu na dowolny cel, by móc liczyć na warunki, które pozwolą ci cieszyć się dodatkowymi środkami na koncie, a jednocześnie łatwą spłatą kredytu? Z...

Zobacz więcej