Ranking kredytów – jak korzystać aby zyskać

Zaktualizowano: 2018-11-28 14:01opublikowano: 2014-07-30 22:00

Ranking kredytów gotówkowych to jedno z najczęściej wykorzystywanych narzędzi do porównywania wszelkich ofert bankowych. Wiele osób zanim zacznie samodzielnie przeglądać oferty przynajmniej częściowo zaznajamia się z czołówką rankingów kredytowych. To duże ułatwienie, które pozwala wyeliminować choć część mniej atrakcyjnych ofert z zakresu naszego zainteresowania. Łatwy dostęp do takich zestawień oraz możliwość skorzystania z nich bezpłatnie w każdej chwili ma ogromny wpływ, na to, że coraz chętniej wybieramy taki sposób poznawania aktualnych usług instytucji finansowych. Poza niezaprzeczalnymi plusami rankingów trzeba także zaznaczyć, że są one niezwykle intuicyjne i nawet osoba, która nie jest zainteresowana bankowością będzie w stanie w pełni wykorzystać dane w porównaniu.

Ranking kredytów – jak korzystać aby zyskać

Na co zwracać uwagę

Ranking kredytów najczęściej skonstruowany jest w taki sposób aby wyszczególnić najważniejszy aspekt zadłużenia, czyli koszt kredytu. Może to być oprocentowanie, podane RRSO lub uwidocznione poszczególne opłaty związane z odsetkami. Każdy ranking kredytów gotówkowych powinien zawierać takie informacje i wiarygodnie wskazywać na najtańsze usługi – biorąc pod uwagę także całkowity koszt zobowiązania.

Ważne jest jednak także to by nie przeoczyć pozostałych warunków umowy i dokładnie zaznajomić się z nimi. Okazuje się bowiem, że te najczęściej polecane kredyty gotówkowe mogą nie różnić się między sobą znacząco kosztami kredytu, a właśnie pozostałymi warunkami. Dzięki temu dopasowanie idealnego zadłużenia będzie możliwe, po całkowitym zapoznaniu się z ofertą. Zatem to, w jaki sposób odczytamy ranking kredytów zależy w dużej mierze od tego jaką posiadamy sytuację finansową oraz czego oczekujemy od produktu.

Ranking kredytów a okres kredytowania

Co zatem jest istotne dla potencjalnego kredytobiorcy? Z pewnością okres kredytowania zadłużenia. To w jaki sposób będziemy spłacać kredyt gotówkowy ma również, bezpośredni związek z jego kosztami. Wybór długiego okresu kredytowania umożliwia rozłożenie rat na mniejsze kwoty i uzyskanie w banku wyższej zdolności kredytowej. Jest to jednak także konieczność opłacenia większej ilości odsetek. Krótki okres spłaty to opcja wyłącznie dla osób, które posiadają bardzo wysoką zdolność kredytową i faktycznie będą w stanie szybko uregulować zobowiązanie. Choć wysokie miesięczne raty mogą być uciążliwe, za taki kredyt zapłacimy znacznie mniej odsetek i wcześniej zyskamy swobodę finansową.

Najszybszy kredyt gotówkowy

Problemy z gotówką wielokrotnie wymagają szybkiej pomocy, nie dziwi zatem fakt jak dużą popularnością cieszą się rankingi najszybszych kredytów gotówkowych. Skupiają się one przede wszystkim na tym w jak długim okresie pożyczkobiorca otrzyma pieniądze i jakie warunki należy spełnić aby ten okres zmniejszyć do minimum. Nawet jeżeli poszukujemy najszybszego kredytu gotówkowego nie powinniśmy działać pochopnie i poza uwzględnieniem czasu potrzebnego do skorzystania z kredytu musimy porównać oprocentowanie na jakie się zdecydujemy. Obecnie coraz więcej banków stara się możliwie jak najbardziej ograniczyć formalności samego zaciągania kredytu co ma znaczny wpływ na zmniejszenie oczekiwania nie tylko na decyzję kredytową ale również samo wypłacenie środków.

Ranking kredytów gotówkowych – podsumowanie

Zachęcamy wszystkich do korzystania z rankingów, które mogą nie tylko pomóc w trudnym wyborze zobowiązania ale z pewnością zaoszczędzą czas jaki musielibyśmy poświęcić na przeglądanie osobno wszystkich ofert. To także okazja do zaoszczędzenia pieniędzy jeśli właśnie dzięki takiemu zestawieniu decyzja o podpisaniu umowy padnie na innych tańszy kredyt gotówkowy. Nasz serwis co miesiąc udostępnia aktualny ranking kredytów i zachęcamy każdego zainteresowanego do skorzystania z naszej pomocy. Mamy nadzieję, że dzięki naszej pracy będą mogli Państwo wybrać atrakcyjną ofertę idealną do indywidualnych potrzeb.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!