× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Ranking kredytów – jak korzystać aby zyskać

Zaktualizowano: 28.11.2018 14:01
Opublikowano: 30.07.2014 22:00
Średnia ocena: 5,75/6 Głosów: 8

Ranking kredytów gotówkowych to jedno z najczęściej wykorzystywanych narzędzi do porównywania wszelkich ofert bankowych. Wiele osób zanim zacznie samodzielnie przeglądać oferty przynajmniej częściowo zaznajamia się z czołówką rankingów kredytowych. To duże ułatwienie, które pozwala wyeliminować choć część mniej atrakcyjnych ofert z zakresu naszego zainteresowania. Łatwy dostęp do takich zestawień oraz możliwość skorzystania z nich bezpłatnie w każdej chwili ma ogromny wpływ, na to, że coraz chętniej wybieramy taki sposób poznawania aktualnych usług instytucji finansowych. Poza niezaprzeczalnymi plusami rankingów trzeba także zaznaczyć, że są one niezwykle intuicyjne i nawet osoba, która nie jest zainteresowana bankowością będzie w stanie w pełni wykorzystać dane w porównaniu.

Na co zwracać uwagę

Ranking kredytów najczęściej skonstruowany jest w taki sposób aby wyszczególnić najważniejszy aspekt zadłużenia, czyli koszt kredytu. Może to być oprocentowanie, podane RRSO lub uwidocznione poszczególne opłaty związane z odsetkami. Każdy ranking kredytów gotówkowych powinien zawierać takie informacje i wiarygodnie wskazywać na najtańsze usługi – biorąc pod uwagę także całkowity koszt zobowiązania.

Ważne jest jednak także to by nie przeoczyć pozostałych warunków umowy i dokładnie zaznajomić się z nimi. Okazuje się bowiem, że te najczęściej polecane kredyty gotówkowe mogą nie różnić się między sobą znacząco kosztami kredytu, a właśnie pozostałymi warunkami. Dzięki temu dopasowanie idealnego zadłużenia będzie możliwe, po całkowitym zapoznaniu się z ofertą. Zatem to, w jaki sposób odczytamy ranking kredytów zależy w dużej mierze od tego jaką posiadamy sytuację finansową oraz czego oczekujemy od produktu.

Ranking kredytów a okres kredytowania

Co zatem jest istotne dla potencjalnego kredytobiorcy? Z pewnością okres kredytowania zadłużenia. To w jaki sposób będziemy spłacać kredyt gotówkowy ma również, bezpośredni związek z jego kosztami. Wybór długiego okresu kredytowania umożliwia rozłożenie rat na mniejsze kwoty i uzyskanie w banku wyższej zdolności kredytowej. Jest to jednak także konieczność opłacenia większej ilości odsetek. Krótki okres spłaty to opcja wyłącznie dla osób, które posiadają bardzo wysoką zdolność kredytową i faktycznie będą w stanie szybko uregulować zobowiązanie. Choć wysokie miesięczne raty mogą być uciążliwe, za taki kredyt zapłacimy znacznie mniej odsetek i wcześniej zyskamy swobodę finansową.

Najszybszy kredyt gotówkowy

Problemy z gotówką wielokrotnie wymagają szybkiej pomocy, nie dziwi zatem fakt jak dużą popularnością cieszą się rankingi najszybszych kredytów gotówkowych. Skupiają się one przede wszystkim na tym w jak długim okresie pożyczkobiorca otrzyma pieniądze i jakie warunki należy spełnić aby ten okres zmniejszyć do minimum. Nawet jeżeli poszukujemy najszybszego kredytu gotówkowego nie powinniśmy działać pochopnie i poza uwzględnieniem czasu potrzebnego do skorzystania z kredytu musimy porównać oprocentowanie na jakie się zdecydujemy. Obecnie coraz więcej banków stara się możliwie jak najbardziej ograniczyć formalności samego zaciągania kredytu co ma znaczny wpływ na zmniejszenie oczekiwania nie tylko na decyzję kredytową ale również samo wypłacenie środków.

Ranking kredytów gotówkowych – podsumowanie

Zachęcamy wszystkich do korzystania z rankingów, które mogą nie tylko pomóc w trudnym wyborze zobowiązania ale z pewnością zaoszczędzą czas jaki musielibyśmy poświęcić na przeglądanie osobno wszystkich ofert. To także okazja do zaoszczędzenia pieniędzy jeśli właśnie dzięki takiemu zestawieniu decyzja o podpisaniu umowy padnie na innych tańszy kredyt gotówkowy. Nasz serwis co miesiąc udostępnia aktualny ranking kredytów i zachęcamy każdego zainteresowanego do skorzystania z naszej pomocy. Mamy nadzieję, że dzięki naszej pracy będą mogli Państwo wybrać atrakcyjną ofertę idealną do indywidualnych potrzeb.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Samochód na raty - samochód na raty z salonu a auto używane na raty
Kredyty samochodowe 03.12.2020

Samochód na raty - samochód na raty z salonu a auto używane na raty

Chcesz kupić samochód na raty i mieć pewność, że oferta będzie dla ciebie korzystna? Przekonaj się, jakie masz możliwości, a także co zrobić zależnie od tego, czy wybierasz kupno samochodu z salonu, czy chcesz kupić auto używane. 

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja
Kredyty gotówkowe 30.11.2020

Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja

Scoring BIK to ocena punktowa przyszłego kredytobiorcy. Jak powstaje scoring BIK dla konkretnego klienta banku? Co jest brane pod uwagę i jak scoring BIK wpływa na uzyskanie zgody kredytowej w przypadku kredytu gotówkowego?

Zobacz więcej
Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?
Chwilówki 26.11.2020

Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?

Pożyczka bez BIK i KRD? A może pożyczka prywatna? To praktycznie jedyne opcje zobowiązań dla osób zadłużonych. Sprawdź, czy faktycznie warto z nich skorzystać, jeśli brakuje ci gotówki, ale nie możesz liczyć na tradycyjny...

Zobacz więcej
Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych
Kredyty gotówkowe 23.11.2020

Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych

Ranking kredytów gotówkowych pomoże ci zweryfikować, w którym banku warto starać się o kredyt. Pamiętaj, że porównanie pożyczek gotówkowych pomoże Ci jednoznacznie ocenić koszt zadłużenia i...

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa
Kredyty gotówkowe 04.11.2020

Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa

Kredyt gotówkowy mimo trwającej epidemii wciąż jest dostępny dla klientów, którzy spełnią warunki banku. Czy w obliczu pandemii warto skorzystać z pożyczki gotówkowej? Sprawdź, co możesz zyskać, starając się...

Zobacz więcej
Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?
Kredyty gotówkowe 29.10.2020

Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?

Czy jako zawodowy kierowca masz szansę na kredyt hipoteczny i kredyt gotówkowy? Dlaczego sytuacja zawowodych kierowców nie jest oczywista pod względem oceny ich zdolności kredytowej?

Zobacz więcej