Ranking kredytów najłatwiejszym narzędziem finansowym

Opublikowano: 2014-09-11 22:00

Brak pieniędzy i pomysłu na to jak rozwiązać ten problem? Nawet jeżeli nie mamy pewności co zrobić możemy bez trudu przynajmniej dowiedzieć się o możliwościach jakie posiadamy. Kredyt gotówkowy i pożyczka gotówkowa to dwa różne produkty o czym warto w takiej sytuacji pamiętać. Często usługobiorcy nie zdają sobie z tego sprawy i nie zauważają istotnych różnic jakie dzielą usługi oferowane w bankach, a firmach pożyczkowych. Przez takie niedokładne informacje wiele osób może wybrać ofertę, która nie będzie dokładnie dopasowana do klienta i sprawi mu w przyszłości większe kłopoty między innymi spowodowane trudnością w spłacie zobowiązania. Ranking kredytów a także pożyczek konsumenckich to świetna okazja do zapoznania się z usługami i wyselekcjonowania tych produktów, które będą warte naszej uwagi.

Ranking kredytów najłatwiejszym narzędziem finansowym

Pożyczka pozabankowa a kredyt gotówkowy

Choć pożyczki i kredyty są skierowane do podobnej grupy konsumentów z pewnością sprawdzą się w zupełnie różnych okolicznościach. Chwilówki, dostępne w licznych firmach specjalizujących się tymi zadłużeniami są bardzo popularne i w ciągu ostatnich lat coraz więcej osób korzysta z tego typu usług. Aby zadłużyć się w ten sposób od pożyczkobiorcy nie wymaga się zaświadczeń z miejsca pracy ani ubezpieczenia pożyczki. Firmy nie sprawdzają także historii kredytowej i sama procedura związana z udostępnieniem dodatkowej gotówki jest bardzo uproszczona. Ponadto, co może być ogromnym atutem, pożyczki konsumenckie przyznawane są praktycznie w ciągu kilkunastu minut i w tym również czasie klient otrzymuje gotówkę. Pomimo licznych zalet pożyczki gotówkowe nie są pozbawione zasadniczej wady – kosztów zobowiązania. Produkty tego typu związane są z mniejszą kwotą jaką udostępnia pożyczkodawca, krótszym okresem spłaty i przede wszystkim większą ilością opłat około pożyczkowych. RRSO takich długów często wielokrotnie przekracza koszt tradycyjnych bankowych kredytów.

Dlatego też w przypadku osób, które dysponują wystarczającą zdolnością kredytową i dobrą historią w bankach polecane są kredyty gotówkowe. Pomimo tego, że instytucje dokładnie sprawdzają swoich dłużników, wnioskowanie o zobowiązanie nie jest uciążliwe a ogromnym atutem oferty będzie możliwość zminimalizowania kosztów, które wpłyną na nasz osobisty budżet.

Ranking kredytów i pożyczek – wiarygodne informacje?

Ranking kredytów jest ogólnodostępnym źródłem wiadomości. Dzięki temu, że bez trudu znajdziemy takie zestawienie i jest ono bezpłatne chętnie sięgamy po takie narzędzie finansowe. Co może jednak zwrócić uwagę potencjalnego kredytobiorcy? Wiele rankingów kredytów lub pożyczek różni się między sobą ofertami. Kredytobiorcy zatem zniechęceni różnorodnością rankingów wątpią w ich wiarygodność. Oczywistym jest, że wiele portali współpracuje z instytucjami finansowymi i konkretne oferty, mogą być w ich przypadku objęte promocją. Ponadto, kredyt gotówkowy to często bardzo indywidualny produkt, który należy dostosować do możliwości finansowych wnioskodawcy. Wszystkie te czynniki mają bezpośredni wpływ na to, że rankingi mogą się między sobą różnić. Najlepszym rozwiązaniem będzie zatem dokładne analizowanie porównań i korzystanie z wiarygodnych źródeł.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!