× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Pożyczka w banku - czego unikać wybierając zadłużenie?

Zaktualizowano: 21.11.2018 14:41
Opublikowano: 13.11.2018 11:23
Średnia ocena: 5,75/6 Głosów: 12

Brak gotówki może być tak uciążliwy, że z dużym zainteresowaniem zastanowisz się nad skorzystaniem z usług, które gwarantują dostęp do dodatkowych pieniędzy, bez konieczności określania konkretnego celu zadłużenia. Możesz bez obaw korzystać z pożyczek na dowolny cel, które oferowane są w bankach. Są one mniej kosztowne, niż oferty, które proponowane są przez firmy pożyczkowe.

Przed wyborem konkretnego kredytu warto rozważyć, która oferta dostępna na rynku zapewni najkorzystniejsze warunki, w szczególności najniższy koszt pożyczki. Oferujemy bezpłatną pomoc, dzięki której szybko wybierzesz najlepszą ofertę. Sprawdź jakich ofert unikać decydując się na zadłużenie, a także co możesz zyskać, podejmując korzystną decyzję.

Haczyki w umowie pożyczkowej

Im więcej będziesz wiedzieć o zadłużeniach, które oferują szybki dostęp do pieniędzy, tym większa szansa, że unikniesz przepłacenia za zobowiązanie. Jednak skupiając się wyłącznie na oczywistym oprocentowaniu nominalnym, możesz niemiło zaskoczyć się, haczykami finansowymi, które towarzyszą wielu umowom proponowanym przez banki.

Możesz ich uniknąć, wystarczy zdawać sobie sprawę, jakie warunki zadłużenia są dla Ciebie niekorzystne, a także, które oferty gwarantują łatwą spłatę i dostęp do potrzebnych środków.

Wysoka prowizja za udzielenie kredytu? Brak informacji o opłacie przygotowawczej, którą będzie musiał uregulować kredytobiorca? A może konieczność skorzystania z kosztownego ubezpieczenia? Wszystkie te czynniki będą miały realny wpływ na całkowity koszt zadłużenia, co oczywiście odbije się na kredytobiorcy.

Banki podwyższając dodatkowe opłaty kredytowe, chcą zmniejszyć swoją stratę, spowodowaną niskimi stopami procentowymi Narodowego Banku Polskiego. Dlatego też nie warto decydować się na zobowiązanie pod wpływem niskiego oprocentowania nominalnego.

Czym wyróżnia się atrakcyjny kredyt gotówkowy

Zwróć uwagę na ogólny koszt całego zobowiązania i dopiero mając pewność, ile wyniesie Cię miesięczna rata, będziesz mieć pewność, że warto podpisać umowę kredytową. Co zrobić, by sprawdzić zadłużenia pod względem warunków, które będą dla Ciebie istotne? Skorzystaj z rankingu kredytów gotówkowych oraz kalkulatora rat pożyczek. To narzędzia, dzięki którym bez poświęcania dużej ilości czasu, zdobędziesz informacje, bez których trudno podjąć decyzję, która będzie korzystna dla usługobiorcy.

Twoja pożyczka może być atrakcyjna, jednak zwróć uwagę na szczegóły, dzięki którym warunki zadłużenia mogą zmienić się diametralnie.

Dobry kredyt na dowolny cel wyróżnia się niskim oprocentowaniem, minimalnymi opłatami okołokredytowymi, elastycznym okresem spłaty, możliwością spłaty zadłużenia przed terminem bez dodatkowych opłat, a także szybką wypłatą gotówki. Klient korzystając z takiego zadłużenia, będzie mieć pewność, że skorzysta, nie tylko uzyskując dodatkowe pieniądze, ale także ciesząc się łatwą spłatą, z dostosowanymi do swoich możliwości warunkami.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja
Kredyty gotówkowe 30.11.2020

Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja

Scoring BIK to ocena punktowa przyszłego kredytobiorcy. Jak powstaje scoring BIK dla konkretnego klienta banku? Co jest brane pod uwagę i jak scoring BIK wpływa na uzyskanie zgody kredytowej w przypadku kredytu gotówkowego?

Zobacz więcej
Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?
Chwilówki 26.11.2020

Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?

Pożyczka bez BIK i KRD? A może pożyczka prywatna? To praktycznie jedyne opcje zobowiązań dla osób zadłużonych. Sprawdź, czy faktycznie warto z nich skorzystać, jeśli brakuje ci gotówki, ale nie możesz liczyć na tradycyjny...

Zobacz więcej
Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych
Kredyty gotówkowe 23.11.2020

Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych

Ranking kredytów gotówkowych pomoże ci zweryfikować, w którym banku warto starać się o kredyt. Pamiętaj, że porównanie pożyczek gotówkowych pomoże Ci jednoznacznie ocenić koszt zadłużenia i...

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa
Kredyty gotówkowe 04.11.2020

Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa

Kredyt gotówkowy mimo trwającej epidemii wciąż jest dostępny dla klientów, którzy spełnią warunki banku. Czy w obliczu pandemii warto skorzystać z pożyczki gotówkowej? Sprawdź, co możesz zyskać, starając się...

Zobacz więcej
Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?
Kredyty gotówkowe 29.10.2020

Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?

Czy jako zawodowy kierowca masz szansę na kredyt hipoteczny i kredyt gotówkowy? Dlaczego sytuacja zawowodych kierowców nie jest oczywista pod względem oceny ich zdolności kredytowej?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy - krótkoterminowy czy długoterminowy?
Kredyty gotówkowe 27.10.2020

Kredyt gotówkowy - krótkoterminowy czy długoterminowy?

Jak wybrać odpowiedni kredyt gotówkowy? Jak zaplanować spłatę kredytu na dowolny cel, by móc liczyć na warunki, które pozwolą ci cieszyć się dodatkowymi środkami na koncie, a jednocześnie łatwą spłatą kredytu? Z...

Zobacz więcej