Czy ranking pożyczek jest wiarygodnym źródłem informacji?

Opublikowano: 2015-01-27 23:00

Ranking pożyczek jest doskonałym narzędziem finansowym pod warunkiem, że wiesz w jaki sposób czerpać dzięki niemu jak najwięcej niezbędnych wiadomości i posługujesz się wiarygodnym rankingiem. Szukając zadłużenia z pewnością trudno będzie Ci wybrać najlepszą ofertę bez znajomości wszystkich – przynajmniej tych najlepszych ofert.

Czy ranking pożyczek jest wiarygodnym źródłem informacji?

Większość osób myśląc o zobowiązaniu kieruje się do banku w którym posiada swój rachunek osobisty. Podejmowanie jednak tak istotnej decyzji, która związana jest z długim okresem spłaty powinna być znacznie skrupulatniej przemyślana. Nie musisz tracić czasu by zebrać wszystkie istotne wiadomości na temat zadłużeń. Oferta dla wewnętrznych Klientów może wyróżniać się niższym, promocyjnym oprocentowaniem. Nie zawsze jednak są to produkty, które rzeczywiście są w stanie konkurować z najlepszymi ofertami.

Ranking pożyczek – łatwo i szybko wybierzesz coś dla siebie

Aby przejrzeć ranking pożyczek wystarczy zaledwie kilka minut by zdobyć informacje, które są najważniejsze dla każdego pożyczkobiorcy.

Zwracaj uwagę na oprocentowanie nominalne, prowizję jaką pobiera bank, a także na inne koszta około kredytowe. Wszystkie te opłaty stanowią ważną część Twojego zadłużenia, a przede wszystkim są elementami RRSO czyli Rzeczywistej Rocznej Stopy Procentowej.

Najczęściej w rankingu pożyczek możesz znaleźć informacje o oprocentowaniu nominalnym oraz prowizji, jeżeli na stronie banku, lub w rankingu nie ma podanej wartości RRSO możesz poprosić o udzielenie takiej informacji bezpośrednio w banku. Obowiązkiem banku jest przekazanie takiej wiadomości, najczęściej jednak należy się o to upomnieć.

Ranking pożyczek umożliwi Ci zaoszczędzić dużo czasu. Samodzielnie zbieranie wiadomości trwa bardzo długo, a na wielu stronach banków nie ma wszystkich interesujących kredytobiorcę szczegółów oferty.

Gdzie zaciągnąć zobowiązanie?

Porównanie ofert banków, a także parabanków ma wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość zaznajomienia się z usługami kredytowymi, a także szybkiej weryfikacji danych. Bez większego problemu możesz dopasować zadłużenie do swoich potrzeb i możliwości. Przede wszystkim zanim zaczniesz szukać zobowiązania musisz określić ile pieniędzy potrzebujesz, a także w jakich ratach możesz spłacać swój kredyt lub pożyczkę. Choć pożyczki parabankowe, a te udzielane w bankach często są dla wielu konsumentów tożsame, dowiedź się gdzie bardziej opłaca Ci się udać.

Parabanki udzielają mniejszych pożyczek, na krótszy okres kredytowania. Ich zaletą jest jednak to, że pożyczkobiorca otrzymuje pieniądze niemal natychmiast do ręki, a firma pożyczkowa nie wymaga niemal żadnych dokumentów potwierdzających dochody, czy stałe zatrudnienie. Ponadto pożyczka gotówkowa tzw. "chwilówka" nie wiąże się z sprawdzeniem historii kredytowej wnioskodawcy. To zatem często jedyny sposób zdobycia pieniędzy, dla osób, które mają negatywne wpisy w BIK-u.

Pożyczka gotówkowa udzielana przez bank umożliwia uzyskanie znacznie lepszych warunków m.in. finansowych. Konsument może rozłożyć spłatę nawet na kilka lat, a maksymalna wysokość zobowiązania to nawet 200 000,00 złotych. Bank jednak sprawdza pożyczkobiorcę przed udzieleniem twierdzącej decyzji o jej udzieleniu. Wymagane jest zatem posiadanie zdolności kredytowej, a także pozytywnej historii kredytowej. Pożyczka w banku ma jednak jedną ogromną zaletę, która zdecydowanie przemawia za wybraniem produktu w instytucji – jest to oczywiście dużo niższy koszt takiego zadłużenia. Warto pamiętać, że banki posiadają dużo niższe oprocentowanie a także nie wymagają tak wysokich prowizji jak parabanki.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!