Luty 2015 – Kredyty na Twoją kieszeń

Zaktualizowano: 2018-11-29 10:26opublikowano: 2015-02-09 23:00

Kredyt gotówkowy interesuje Cię, ze względu na możliwość uzyskania pieniędzy na dowolny cel? Szukasz sposobu by znów cieszyć się gotówką, której Ci brakuje. Wiele sytuacji w życiu powoduje, że chętniej decydujemy się na skorzystanie z produktów bankowych czy parabankowych. Jeżeli myślisz o tym by podpisać umowę – zastanów się poważnie nad tym, które kredyty oferują Ci najkorzystniejsze warunki.

Luty 2015 – Kredyty na Twoją kieszeń

W ciągu nadchodzących miesięcy oprocentowanie kredytów po raz kolejny może ulec zmianie, powodem będą zmiany wprowadzone przez RPP. Nie oznacza to jednak, że zadłużenia będą korzystniejsze. Już teraz stopy procentowe są na bardzo niskim poziomie, co odczuwalne jest przez banki. Instytucje chronią się przed stratami podnosząc pozostałe opłaty około kredytowe. Jeżeli zależy Ci na tym by Twoje zobowiązanie nie kosztowało zbyt dużo, zwracaj uwagę także na inne warunki niż oprocentowanie nominalne. Choć pozornie zmieniają one niewiele, może okazać się, że będą miały realny wpływ na wysokość Twojej miesięcznej raty.

Aktulany ranking kredytów gotówkowych

I BNP Paribas Bank

OprocentowanieProwizjaMaksymalna kwotaOkres spłaty

8,90%

3,90%

150 000 złotych

7 lat

II Getin Bank

OprocentowanieProwizjaMaksymalna kwotaOkres spłaty

9,00%

4,00%

200 000 złotych

8 lat

III PKO Bank Polski

OprocentowanieProwizjaMaksymalna kwotaOkres spłaty

10,00%

4,00%

150 000 złotych

8 lat

Zanim wybierzesz kredyt

Masz pewność, że kredyt gotówkowy rozwiąże Twoje problemy finansowe? W takim razie zanim złożysz wniosek warto przyjrzeć się swoim możliwościom i potrzebom. Zaciągnięcie kredytu zawsze wiąże się z odpowiedzialnością. Musisz mieć pewność, że Twój budżet będzie w stanie uregulować miesięczne raty kredytu. Nie decyduj się na ofertę, której rata jest dla Ciebie zbyt wysoka. Jeżeli chcesz zminimalizować miesięczne koszta zadłużenia możesz ubiegać się o możliwie jak najdłuższy okres spłaty.

Najlepszym sposobem, który sprawdzi się w momencie wybierania kredytu jest wnioskowanie wyłącznie o taką sumę pieniędzy jakiej faktycznie potrzebujesz. Wiele osób z chęcią zadłuża się na wyższe kwoty, co skutkuje niechcianym zobowiązaniem na długie lata, podczas gdy większość gotówki została przeznaczona na całkowicie zbędne artykuły.

Gdy zdecydujesz się na konkretną ofertę koniecznie przeczytaj dokładnie umowę przygotowaną przez bank. Nie podpisuj dokumentów nie mając 100% pewności, że wiesz czego dokładnie dotyczy każdy podpunkt umowy. Dzięki temu poznasz wszystkie warunki jakie będą Cię dotyczyć, a także dowiesz się czy bank prawidłowo przedstawił Ci swoją ofertę. W razie wątpliwości o wyjaśnienia zawsze możesz poprosić pracowników banku. Ich obowiązkiem będzie rozjaśnienie wszystkich wątpliwych aspektów umowy.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!