Najtańszy kredyt – możesz zaoszczędzić na swoim zadłużeniu

Opublikowano: 2015-02-18 23:00

Masz coraz więcej wydatków i nie chcesz odkładać ich na dalszy termin? Jeżeli zdecydujesz się na najtańszy kredyt możesz oszczędzić sobie wielu problemów, także tych finansowych. Nie musisz obawiać się wysokich odsetek, czy wielu opłat dodatkowych. Pomożemy Ci znaleźć kredyt, który będzie dla Ciebie najlepszy nie tylko pod względem łatwości w jego uzyskaniu ale także spłacie. Kredyt gotówkowy może być dla Ciebie wygodnym rozwiązaniem. Warunkiem jest jednak to by nie podejmować decyzji zbyt szybko i przed podpisaniem umowy z bankiem poznać warunki większości najlepszych ofert. Poniżej nasze propozycje, które warto mieć pod uwagą śledząc aktualne produkty finansowe.

Najtańszy kredyt – możesz zaoszczędzić na swoim zadłużeniu

Jak obniżyć koszta pożyczki?

Bank kontra firma pożyczkowa

Jeżeli posiadasz dobrą historię kredytową zdecyduj się na usługę w banku. To pierwszy krok, który z pewnością pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze w trakcie spłaty. Choć parabanki zachęcają możliwością zyskania gotówki od ręki są dużo droższe od kredytów na dowolny cel udzielanych w bankach. Pożyczki pozabankowe sprawdzą się w przypadku osób, które otrzymują odmowne decyzje i nie są w stanie wykazać się dobrą historią w BIK. Należy jednak pamiętać, że ich oprocentowanie jest wyższe, a ponadto parabanki oczekują innych opłat związanych z udzieleniem zobowiązania.

Okres spłaty

By uzyskać najtańszy kredyt wybierz termin spłaty, który pozwoli Ci zminimalizować swoje miesięczne opłaty ale jednocześnie nie narazi Cię na to, że niewielki kredyt będziesz spłacać przez bardzo długi okres. To indywidualna sprawa, która zależy w dużej mierze od tego jakim budżetem dysponujesz i jaka kwota raty opłacana miesięcznie będzie odpowiednia. Pamiętaj jednak, że choć dłuższy okres kredytowania to wiele plusów, takich jak zwiększenie zdolności – im dłużej spłacasz swój kredyt, tym więcej odsetek musisz zapłacić.

Określ ile pieniędzy potrzebujesz

Wnioskując o kredyt często zawyżamy kwotę jakiej rzeczywiście potrzebujemy. To może spowodować, że otrzymując taką gotówkę wykorzystamy ją bez konkretnego celu. Łatwo w taki sposób o niepotrzebnie zbyt wysoką ratę zobowiązania. Staraj się zawsze określać jak najdokładniej ile gotówki potrzebujesz rzeczywiście i wnioskuj właśnie o taką sumę pieniędzy. Tym sposobem zapłacisz wyłącznie za usługę na jakiej faktycznie Ci zależy.

Wybieraj ofertę bez dodatkowych produktów

Interesuje Cię kredyt w konkretnym banku ale instytucja wymaga by kredytobiorca założył rachunek osobisty. A może musisz ubezpieczyć swoje zadłużenie? To często sprawia, że całkowity koszt zadłużenia wzrasta. Warto zatem poszukać kredytu, który nie wymaga od konsumenta wydawania dodatkowych pieniędzy, a wszelkie koszta są jasno i przejrzyście podane do wiadomości wszystkim zainteresowanym.

Złóż wniosek online

Nie trać czasu na to by szukać oddziałów banków, a następnie czekać w długiej kolejce by móc porozmawiać z pracownikiem banku. Wysyłając wniosek elektroniczny nie tylko zaoszczędzisz swój czas ale także pieniądze. Wiele banków zachęca Klientów do skorzystania z bankowości internetowej poprzez liczne promocje.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!