Kredyty gotówkowe – oferty po obniżeniu stóp procentowych

Zaktualizowano: 2018-11-30 13:36opublikowano: 2015-03-17 12:49

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała się na drastyczne obniżenie stóp procentowych. Choć ekonomiści przewidywali cięcie wartości, wielu specjalistów prognozowało zmianę o 0,25%. Tymczasem Rada podjęła decyzję o obniżeniu referencyjnej stopy procentowej aż o 0,50%. Spowodowało to, że oprocentowanie wynosi obecnie rekordowo niską wartość 1,50%. Kredytobiorcy mogą zaciągnąć zadłużenie ze znacznie niższym oprocentowaniem nominalnym. To doskonała wiadomość dla osób, które aktualnie spłacają swoje kredyty hipoteczne lub mieszkaniowe. Skorzystać mogą również Klienci, którzy dopiero teraz zdecydują się na zobowiązanie finansowe. By jednak rzeczywiście zapłacić mniej zwróć uwagę przede wszystkim na prowizję jaką pobiera bank. Instytucje aktualnie najczęściej podwyższają wartość dodatkowych opłat aby wyrównać straty spowodowane koniecznością obniżenia oprocentowania nominalnego. Kredyty gotówkowe mogą być dla Ciebie atrakcyjnym rozwiązaniem pod warunkiem, że poznasz ich warunki i wybierzesz usługę świadomie. Dzięki temu łatwiej spłacisz zadłużenie i zaoszczędzisz pieniądze biorąc pod uwagę nie tylko miesięczne opłaty ale również całkowity koszt kredytu lub pożyczki.

Kredyty gotówkowe – oferty po obniżeniu stóp procentowych

Kredyty gotówkowe aktualne oprocentowanie

Poniższy ranking przybliży Ci pięć zdecydowanie najlepszych zobowiązań finansowych, które warto poznać zanim podejmiesz decyzję o zaciągnięciu kredytu. W tabeli podajemy nie tylko oprocentowanie nominalne ale także prowizję banku oraz maksymalny okres spłaty jaki i najwyższą kwotę o jaką możesz się ubiegać w danym banku. Pamiętaj, że warunki umowy z daną instytucją zależą także w dużej mierze od Twojej sytuacji finansowej. Oferty poniższych kredytów mogą zatem nieznacznie różnic się od parametrów, które podajemy jako przykładowe.  

OfertaMaksymalna kwotaOkres kredytowaniaProwizja bankuOprocentowaie 

Kredyt Gotówkowy

(BNP Paribas)

150 000,00 złotych

Do 7 lat

2,00%

5,90%

Sprawdź

Tani Kredyt z Kontem

(Eurobank)

120 000,00 złotych

Do 9 lat

3,00%

6,00%

Sprawdź

Kredyt z ratą najniższą

(Bank Pocztowy)

150 000,00 złotych

Do 12,5 roku 

8,00%

6,00%

Sprawdź

Prostoliczony Kredyt Gotówkowy

(Credit Agricole)

120 000,00 złotych

Do 6 lat

12,50%

6,00%

Sprawdź

Pożyczka Gotówkowa

(Alior Bank)

150 000,00 złotych

Do 10 lat

10,98%

7,90%

Sprawdź

Kredyty konsumpcyjne popularniejsze od innych zobowiązań finansowych

Dzięki łatwości z jaką można uzyskać kredyt gotówkowy usługa ta stała się najpopularniejszym rodzajem zadłużenia wybieranego obecnie przez Polaków. Badania rynku potwierdzają, że więcej osób decyduje się na kredyty na dowolny cel niż na zobowiązania innego rodzaju. Co roku przybywa również więcej chętnych na tego typu kredyt. Nie dziwi zatem fakt, że banki starają się rywalizować o to by ich usługi były najkorzystniejsze i mogły przyciągać nowych Klientów.

Instytucje minimalizują formalności, skracają czas potrzebny do uzyskania zgody kredytowej i dodatkowo wprowadzają atrakcyjne promocje, które pozwalają konkurować z innymi zobowiązaniami.

Jeżeli zależy Ci na tym by zapłacić jak najmniej za usługę z której skorzystasz staraj się na bieżąco śledzić oferty jakie pojawiają się na rynku. W tym celu staraj się przeglądać aktualne rankingi i porównania produktów bankowych. Zaoszczędzisz swój czas, a przy okazji zapłacisz znacznie mniej niż wybierając kredyt wyłącznie pod wpływem reklam i informacji marketingowych.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!