Kredyt gotówkowy - jak bezpiecznie z niego korzystać?

Zaktualizowano: 2018-11-29 10:36opublikowano: 2015-04-01 09:53

Kredyt gotówkowy pozwoli Ci zgromadzić pieniądze na dowolny cel. To usługa, która korzystna jest z wielu względów. Przede wszystkim możesz liczyć na zminimalizowane formalności, a także na niewielki koszt zobowiązania. Jednak by kredyt gotówkowy był bezpieczny i korzystanie z niego nie sprawiło Ci żadnych problemów dowiedź się czego unikać i co zrobić by nie żałować swoich decyzji. Kierując się kilkoma sprawdzonymi metodami kredyt z pewnością okaże się dla Ciebie pomocną usługą, a nie tylko chwilowym ratunkiem związanym z wysokimi ratami.

Kredyt gotówkowy - jak bezpiecznie z niego korzystać?

Zanim wybierzesz kredyt

Decyzja o podjęciu zobowiązania musi być bardzo świadoma. Nawet jeżeli w chwili obecnej jesteś w stanie bez trudu poradzić sobie z ratami, może się okazać, że podczas trwania umowy Twój domowy budżet ulegnie zmniejszeniu. Dlatego ważne jest to by dokładnie zastanowić się czy kredyt rzeczywiście jest Ci niezbędny i w jakiej kwocie. Jeżeli planujesz konkretne wydatki nie zaciągaj wyższego zobowiązania. Pieniądze szybko wydasz, a Twoje zadłużenie będzie dużo wyższe.

Zastanów się na jakie miesięczne raty stać Cię by nie narazić się na brak gotówki już w połowie miesiąca. Kredyt gotówkowy jest świetną usługą, ale jeżeli jego spłata będzie prowadziła Cię do kolejnych problemów finansowych może okazać się, że decyzja o zobowiązaniu była błędna.

Sprawdzaj oferty wielu banków

Sprawdź

To metoda, która pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze. Oferty w bankach są różnorodne. Nie warto wnioskować o zobowiązanie wyłącznie w tej placówce, którą się już zna. Korzystaj z rankingów i porównywarek, ułatwią Ci zdobywanie informacji, które będą konieczne by m.in. dowiedzieć się który kredyt posiada najniższe koszta całkowite. Oczywiście możesz skorzystać z usług banku w którym posiadasz konto osobiste, wiele banków w takim przypadku dodatkowo gwarantuje lepsze warunki i szybszą wypłatę gotówki. By jednak mieć pewność, że wybierasz najlepszą z dostępnych możliwości poświęć kilka minut i przyjrzyj się publikowanym regularnie rankingom.

Co sprawia, że kredyt gotówkowy jest atrakcyjny?

Najważniejszym czynnikiem atrakcyjności kredytu czy pożyczki bankowej jest cena jaką za usługę poniesie Klient. Większość osób zdaje sobie z tego sprawę ale niewiele osób w praktyce się do tego stosuje. Najczęściej wybierając kredyt zwraca się uwagę wyłącznie na oprocentowanie nominalne. To jednak tylko część opłat, które należy wliczyć do RRSO zobowiązania. Jeżeli szukasz kredytu, zawsze sprawdzaj ofertę dokładnie, mając na uwadze całkowity koszt usługi.

Atrakcyjny kredyt to także taki, który posiada bardzo dobre warunki samego wnioskowania o zadłużenie oraz możliwość elastycznego dostosowania spłaty. Wiele banków zachęca długim okresem kredytowania oraz możliwością wyboru dnia regulowania raty. Warto zwrócić także uwagę na to czy kredytobiorca może skorzystać z wakacji kredytowych. Ponadto unikaj kredytów, które zmuszają Cię do skorzystania z innych ofert banku. Wiele instytucji wymaga założenia rachunku osobistego lub skorzystania z ubezpieczenia. Jeżeli masz taką możliwość ubiegaj się o kredyt w banku, który daje Ci takie możliwości ale nie zmusza do dodatkowych opłat.  

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!