Kredyty na dowolny cel w banku tańsze niż pożyczki w parabanku

Zaktualizowano: 2018-11-29 10:41opublikowano: 2015-05-26 12:13

Reklamy firm pożyczkowych zachęcają Cię do tego, by wybrać ofertę, która pozwoli Ci zdobyć pieniądze w szybki sposób? Kredyty gotówkowe mogą okazać się dla Ciebie dużo lepszym rozwiązaniem. Pamiętaj, że parabanki pobierają dużo wyższą prowizję (nie wspominając o ukrytych dodatkowych kosztach i karnych odsetkach za nieterminową spłatę), a dodatkowo jest to usługa, która wiąże się z krótkim okresem spłaty. Niezależnie od tego w jakim celu chcesz wykorzystać dodatkową gotówkę musisz zdawać sobie sprawę z różnic, które dzielą te pozornie podobne produkty.

Kredyty na dowolny cel w banku tańsze niż pożyczki w parabanku

Pożyczki pozabankowe

Udzielane od ręki cieszą się popularnością wśród osób, które mają problemy z historią kredytową i nie mogą otrzymać pozytywnej decyzji o kredycie w banku. Jest to zatem produkt skierowany do konkretnej grupy odbiorców. Nie oznacza to jednak, że wielu Klientów firm pożyczkowych mogłoby również ubiegać się o standardowy kredyt gotówkowy. Czym zatem wyróżnia się pożyczka? Poniżej najważniejsze warunki jakie będą Cię obowiązywać jeżeli wybierzesz taką formę zadłużenia finansowego.

  1. Maksymalna wartość zobowiązania – w zależności od parabanku są to najczęściej kwoty w wysokości od 1 000,00 do 3 000,00 złotych.

  2. Rodzaj rat – w wielu przypadkach firmy pożyczkowe wymagają cotygodniowej spłaty. Na rynku są jednak także usługi, które umożliwiają wybór pożyczki z miesięcznymi terminami rat.

  3. Koszta zadłużenia dzielą się na oprocentowanie nominalne, prowizję, opłatę przygotowawczą oraz koszty dodatkowe wynikające m.in. obsługi Klienta bezpośrednio w miejscu zamieszkania, wiadomości przypominających o terminie spłaty lub kosztach w przypadku opóźnienia ze spłatą.

  4. Okres spłaty – pożyczki tego typu charakteryzują się krótkim terminem uregulowania zobowiązania. Najczęściej należy spłacić zadłużenie w ciągu miesiąca, część ofert umożliwia jednak wybór rocznego terminu (więcej możliwości mają stali Klienci firmy pożyczkowej).

Kredyty gotówkowe Sprawdź

Kredyt na dowolny cel jest dobrym rozwiązaniem jeżeli posiadasz zdolność kredytową i dobrą historię. Bank bez większego problemu udzieli Ci zadłużenia, które wcale nie wymaga wielu formalności. Ponadto warunki takiego zobowiązania są znacznie korzystniejsze niż w przypadku pożyczek.

  1. Maksymalna wartość zobowiązania może sięgać nawet powyżej 200 000,00 złotych. Najczęściej jest to kwota do 150 000,00 złotych bez poręczycieli.

  2. Raty spłacane miesięczne. Równe przez cały okres umowy lub malejąco w zależności od umowy zawartej między kredytobiorcą a bankiem.

  3. Znacznie niższe koszta zobowiązania. Niskie oprocentowanie nominalne (obecnie rekordowo niskie), prowizja oraz dodatkowe opłaty w przypadku gdy np. konieczne jest korzystanie z konta w danym banku lub ubezpieczenie kredytu.

  4. Termin spłaty kredytu udzielonego w banku najczęściej jest bardzo elastyczny i może być rozłożony nawet na okres 10 lat. Najpopularniejsze oferty umożliwiają wybór okresu kredytowania nawet do 96 miesięcy.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!