× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyty na dowolny cel w banku tańsze niż pożyczki w parabanku

Zaktualizowano: 29.11.2018 10:41
Opublikowano: 26.05.2015 12:13
Średnia ocena: 5,71/6 Głosów: 7

Reklamy firm pożyczkowych zachęcają Cię do tego, by wybrać ofertę, która pozwoli Ci zdobyć pieniądze w szybki sposób? Kredyty gotówkowe mogą okazać się dla Ciebie dużo lepszym rozwiązaniem. Pamiętaj, że parabanki pobierają dużo wyższą prowizję (nie wspominając o ukrytych dodatkowych kosztach i karnych odsetkach za nieterminową spłatę), a dodatkowo jest to usługa, która wiąże się z krótkim okresem spłaty. Niezależnie od tego w jakim celu chcesz wykorzystać dodatkową gotówkę musisz zdawać sobie sprawę z różnic, które dzielą te pozornie podobne produkty.

Pożyczki pozabankowe

Udzielane od ręki cieszą się popularnością wśród osób, które mają problemy z historią kredytową i nie mogą otrzymać pozytywnej decyzji o kredycie w banku. Jest to zatem produkt skierowany do konkretnej grupy odbiorców. Nie oznacza to jednak, że wielu Klientów firm pożyczkowych mogłoby również ubiegać się o standardowy kredyt gotówkowy. Czym zatem wyróżnia się pożyczka? Poniżej najważniejsze warunki jakie będą Cię obowiązywać jeżeli wybierzesz taką formę zadłużenia finansowego.

  1. Maksymalna wartość zobowiązania – w zależności od parabanku są to najczęściej kwoty w wysokości od 1 000,00 do 3 000,00 złotych.

  2. Rodzaj rat – w wielu przypadkach firmy pożyczkowe wymagają cotygodniowej spłaty. Na rynku są jednak także usługi, które umożliwiają wybór pożyczki z miesięcznymi terminami rat.

  3. Koszta zadłużenia dzielą się na oprocentowanie nominalne, prowizję, opłatę przygotowawczą oraz koszty dodatkowe wynikające m.in. obsługi Klienta bezpośrednio w miejscu zamieszkania, wiadomości przypominających o terminie spłaty lub kosztach w przypadku opóźnienia ze spłatą.

  4. Okres spłaty – pożyczki tego typu charakteryzują się krótkim terminem uregulowania zobowiązania. Najczęściej należy spłacić zadłużenie w ciągu miesiąca, część ofert umożliwia jednak wybór rocznego terminu (więcej możliwości mają stali Klienci firmy pożyczkowej).

Kredyty gotówkowe Sprawdź

Kredyt na dowolny cel jest dobrym rozwiązaniem jeżeli posiadasz zdolność kredytową i dobrą historię. Bank bez większego problemu udzieli Ci zadłużenia, które wcale nie wymaga wielu formalności. Ponadto warunki takiego zobowiązania są znacznie korzystniejsze niż w przypadku pożyczek.

  1. Maksymalna wartość zobowiązania może sięgać nawet powyżej 200 000,00 złotych. Najczęściej jest to kwota do 150 000,00 złotych bez poręczycieli.

  2. Raty spłacane miesięczne. Równe przez cały okres umowy lub malejąco w zależności od umowy zawartej między kredytobiorcą a bankiem.

  3. Znacznie niższe koszta zobowiązania. Niskie oprocentowanie nominalne (obecnie rekordowo niskie), prowizja oraz dodatkowe opłaty w przypadku gdy np. konieczne jest korzystanie z konta w danym banku lub ubezpieczenie kredytu.

  4. Termin spłaty kredytu udzielonego w banku najczęściej jest bardzo elastyczny i może być rozłożony nawet na okres 10 lat. Najpopularniejsze oferty umożliwiają wybór okresu kredytowania nawet do 96 miesięcy.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja
Kredyty gotówkowe 30.11.2020

Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja

Scoring BIK to ocena punktowa przyszłego kredytobiorcy. Jak powstaje scoring BIK dla konkretnego klienta banku? Co jest brane pod uwagę i jak scoring BIK wpływa na uzyskanie zgody kredytowej w przypadku kredytu gotówkowego?

Zobacz więcej
Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?
Chwilówki 26.11.2020

Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?

Pożyczka bez BIK i KRD? A może pożyczka prywatna? To praktycznie jedyne opcje zobowiązań dla osób zadłużonych. Sprawdź, czy faktycznie warto z nich skorzystać, jeśli brakuje ci gotówki, ale nie możesz liczyć na tradycyjny...

Zobacz więcej
Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych
Kredyty gotówkowe 23.11.2020

Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych

Ranking kredytów gotówkowych pomoże ci zweryfikować, w którym banku warto starać się o kredyt. Pamiętaj, że porównanie pożyczek gotówkowych pomoże Ci jednoznacznie ocenić koszt zadłużenia i...

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa
Kredyty gotówkowe 04.11.2020

Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa

Kredyt gotówkowy mimo trwającej epidemii wciąż jest dostępny dla klientów, którzy spełnią warunki banku. Czy w obliczu pandemii warto skorzystać z pożyczki gotówkowej? Sprawdź, co możesz zyskać, starając się...

Zobacz więcej
Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?
Kredyty gotówkowe 29.10.2020

Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?

Czy jako zawodowy kierowca masz szansę na kredyt hipoteczny i kredyt gotówkowy? Dlaczego sytuacja zawowodych kierowców nie jest oczywista pod względem oceny ich zdolności kredytowej?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy - krótkoterminowy czy długoterminowy?
Kredyty gotówkowe 27.10.2020

Kredyt gotówkowy - krótkoterminowy czy długoterminowy?

Jak wybrać odpowiedni kredyt gotówkowy? Jak zaplanować spłatę kredytu na dowolny cel, by móc liczyć na warunki, które pozwolą ci cieszyć się dodatkowymi środkami na koncie, a jednocześnie łatwą spłatą kredytu? Z...

Zobacz więcej