Pożyczka w banku - na co uważać przy wyborze zadłużenia?

Opublikowano: 2019-03-26 09:41

Twój kredyt gotówkowy może być atrakcyjnym rozwiązaniem finansowym, pod warunkiem, że poświęcisz trochę czasu i odpowiednio sprawdzisz dostępne usługi. Sugerując się wyłącznie wszechobecnymi reklamami, możesz odnieść wrażenie, że oferty różnią się między sobą w małym stopniu a jedynym kryterium wyboru kredytu jest oprocentowanie pożyczki.

Pożyczka w banku - na co uważać przy wyborze zadłużenia?

Atrakcyjność poszczególnych ofert powinna być weryfikowana na podstawie całkowitego kosztu zadłużenia, a także pozostałych warunków, które w trakcie całego okresu kredytowania będą miały ogromny wpływ na przebieg całej umowy.

Na naszej stronie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje i przekonasz się, na co uważać, decydując się na konkretną usługę. Zachęcamy do poświęcenia kilku minut i zaoszczędzenia sporej kwoty Twoich pieniędzy.

Oprocentowanie to nie wszystko

Koszt kredytu gotówkowego zależy od kilku czynników, które nie zawsze są oczywiste dla potencjalnych kredytobiorców. Większość klientów szukających zadłużenia sugeruje się wyłącznie oprocentowaniem nominalnym, które owszem ma wpływ na koszt zobowiązania, jednak nie stanowi całkowitego kosztu kredytu. Poza oprocentowaniem należy pamiętać o dodatkowych opłatach, które niemal zawsze związane są z kredytem na dowolny cel i mogą nawet znacznie zwiększyć rzeczywistą roczną stopę oprocentowania danej oferty kredytowej.

Opłata przygotowawcza, prowizja pobierana przez bank za udzielenie kredytu, ubezpieczenie, a także dodatkowe opłaty związane z kosztem konta osobistego lub karty płatniczej, które wymagane są przez bank do uzyskania zgody kredytowej.

Nie musisz tracić czasu na wizyty w bankach i samodzielne poznawanie wszystkich tych opłat, przychodzimy z pomocą wszystkim, którzy cenią swój czas i chcą bez przeszkód poznać wszystkie warunki dostępnych usług. W naszym rankingu kredytów gotówkowych znajdziesz RRSO wszystkich ofert, a także szczegółowe opisy kredytów. Bez wychodzenia z domu, w ciągu kilku minut, porównasz nawet kilkanaście zobowiązań finansowych.

Pomocyjny kredyt - gdzie szukać haczyków?

Interesują Cię promocyjne pożyczki? Ich oprocentowania często jest dużo niższe niż konkurencyjnych usług. Trzeba jednak pamiętać, że wiele tych ofert posiada podwyższone opłaty dodatkowe, tak by bank wciąż miał zysk z udzielonego zobowiązania.

Zwróć uwagę, czy interesujące Cię zadłużenie nie ma podwyższonej prowizji, lub nie wymaga skorzystania z innych usług banku, co jednocześnie podniesie koszt takiego zobowiązania.

Koniecznie sprawdź, czy promocyjny kredyt nie stawia ograniczeń klientom decydującym się na taką umowę, może to być niższa maksymalna kwota kredytu, krótszy okres kredytowania lub inne warunki stawiane przed kredytobiorcom.

Zanim zdecydujesz się podpisać umowę z bankiem, postaraj się dowiedzieć jak najwięcej o ofercie, wyjaśnij wątpliwości z konsultantem banku i czytaj dokumenty przygotowane do zawarcia umowy. Uchronisz się w ten sposób przed licznymi haczykami i kruczkami.

Zapewniamy, że korzystając z naszej pomocy, czytając porady, a także porównując oferty dzięki rankingowi, wybór pożyczki w banku będzie łatwiejszy, niż przypuszczasz.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!