Pożyczka w banku - na czym możesz zaoszczędzić?

Opublikowano: 2019-04-16 08:23

Zależy ci na pożyczce bankowej, która zagwarantuje tak dobre warunki, że nie odczujesz w swoim domowym budżecie spłaty zaciągniętego zobowiązania? Stosując się do naszych rad i wybierając świadomie ofertę kredytową, będziesz mieć dużo większą szansę skorzystać z usługi, która rzeczywiście spełni wszystkie twoje wymagania. Co możesz zrobić, by rata pożyczki była atrakcyjniejsza? W tym artykule znajdziesz potrzebne informacje i uchronisz się przed kosztowną spłatę, która mogłaby sprawiać problemu podczas trwania okresu kredytowania.

Pożyczka w banku - na czym możesz zaoszczędzić?

Uważaj na wysoką prowizję

Rekordowo niskie stopy procentowe Narodowego Banku Polskiego wciąż pozwalają cieszyć się kredytami z obniżonym oprocentowaniem. To świetny moment, by zdecydować się na podpisanie umowy i zdobycie dodatkowych środków, bez zbędnych kosztów.

Chcesz mieć pewność, że raty kredytu gotówkowego będą atrakcyjne? Zwróć uwagę na całkowity koszt kredytu oraz wszystkie opłaty dodatkowe towarzyszące usłudze. Niskie oprocentowanie nie jest gwarancją korzystnych warunków. Banki chętnie podwyższają prowizję lub opłatę przygotowawczą, jednocześnie zapewniając sobie większy zysk.

Sprawdzając wszystkie koszty kredytu i weryfikując dostępne oferty na podstawie RRSO, masz znacznie większą szansę na zawarcie umowy, która będzie atrakcyjna dla ciebie. Nie tylko zyskasz pewność względem przyszłych opłat, ale także sprawdzisz, który z banków wykorzystuje opłaty dodatkowe jako haczyki w umowie.

Wybierz dłuższy termin spłaty

Chcesz, by miesięczna spłata zobowiązania nie wiązała się z żadnymi wyrzeczeniami finansowymi? Możesz zmniejszyć wysokość rat poprzez wybór dłuższego terminu spłaty. W ogólnym rozrachunku taka decyzja będzie kosztować nieco więcej, jednak w domowym budżecie spłata będzie mniej odczuwalna. Dodatkowym atutem jest możliwość zwiększenia w ten sposób swojej zdolności kredytowej i możliwość wnioskowania o kredyt o wyższej kwocie.

Aktulane oferty kredytów gotówkowych bardzo często oferują elastyczny okres spłaty, sięgający nawet 120 miesięcy. Trzeba jednak uważać pod tym względem na usługi promocyjne, gdyż to one najczęściej ograniczone są krótszym terminem kredytowania oraz mniejszą maksymalną kwotą zadłużenia.

Raty malejące czy stałe?

Wybór rat może mieć realny wpływ na cały przebieg kredytowania zadłużenia. Raty malejące mogą zainteresować te osoby, które chcą spłacić zobowiązanie finansowe przed terminem i posiadają wysoką zdolność kredytową.

Raty stałe rekomendowane są wszystkim klientom, którzy chcą zwiększyć swoje szanse na zgodę kredytową i nie mają bardzo wysokiej zdolności kredytowej. Choć spłata tego typu wiąże się z wyższymi odsetkami, raty, szczególnie w pierwszej fazie trwania umowy będą niższe niż te w przypadku rat malejących.

Warto zastanowić się nad swoimi możliwościami i przeanalizować jaki rodzaj spłaty kredytu gotówkowego będzie najlepszy przez cały okres kredytowania.

Skorzystaj z kalkulatora zdolności kredytowej, a szybko przekonasz się, czy wybrana oferta będzie dla ciebie odpowiednia i będziesz w stanie miesięcznie ponosić koszt związany z harmonogramem spłaty.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!