× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Jak przygotować się do wnioskowania o kredyt gotówkowy?

Zaktualizowano: 03.12.2020 13:52
Opublikowano: 30.08.2019 07:50
Średnia ocena: 5,67/6 Głosów: 12

Ubiegając się o swój pierwszy kredyt, większość osób ma wiele wątpliwości związanych z usługami oferowanymi przez banki. Jednak zanim wybierzesz zadłużenie i wypełnisz wniosek o kredyt, możesz dowiedzieć się więcej o oferowanych zadłużeniach i przygotować do wszystkich formalności związanych z pożyczką na dowolny cel.

Co powinno zwrócić twoją uwagę, jeśli szukasz oferty kredytowej? Jakie warunki są atrakcyjne dla kredytobiorców? Gdzie znaleźć wiarygodne porównanie kredytów gotówkowych? Pomożemy ci ustalić istotne warunki zadłużenia, dzięki czemu umowa, którą podpiszesz, okaże się atrakcyjna nie tylko do momentu otrzymania pieniędzy, ale także podczas spłaty zobowiązania.

Zadbaj o dobrą historię kredytową

Bank weryfikuje swoich klientów pod względem wszystkich wcześniejszych zobowiązań finansowych. Potencjalni kredytobiorcy sprawdzani są z pomocą raportu finansowego, przygotowanego przez Biuro Informacji Kredytowej. Bank nie jest zainteresowany udzielaniem zobowiązań osobom, które wcześniej miały poważne problemy ze spłatą pożyczek lub do tej pory mają długi, które nie zostały uregulowane.

Dokładne sprawdzenie historii kredytowej pozwala na zmniejszenie ryzyka, jakiego podejmuje się instytucja finansowa, co przekłada się na dużo atrakcyjniejsze warunki kredytu.

Co jeszcze sprawdzi bank zanim udzieli ci kredytu gotówkowego?

Poza historią kredytową ważnym punktem weryfikacji kredytobiorcy jest obliczenie jego zdolności kredytowej. Na tej podstawie bank będzie w stanie obliczyć, czy kredyt o danej kwocie nie okaże się zbyt kosztowny dla wnioskującego o zobowiązanie. Na podstawie zdolności kredytowej można ustalić maksymalną kwotę zadłużenia, która będzie odpowiednia pod względem spłaty dla konkretnego usługobiorcy.

Chcesz sprawdzić swoją zdolność kredytową? Możesz całkowicie bezpłatnie sprawdzić ją z pomocą kalkulatora zdolności kredytowej, który znajduje się na naszej stronie. Wystarczy ci kilka minut i bez wychodzenia z domu, przekonasz się, czy masz szansę na zgodę kredytową w banku.

Wybierz najlepszą ofertę banku

Podjęcie decyzji o zadłużeniu powinno towarzyszyć porównaniu przynajmniej kilku najkorzystniejszych zadłużeń dostępnych na rynku. Nie wiesz jak się do tego przygotować, gdzie szukać informacji i na co zwrócić uwagę? Możesz skorzystać z prostego narzędzia, jakim jest ranking kredytów gotówkowych. To pozwoli ci porównać nawet kilkanaście dostępnych zadłużeń na dowolny cel bez wychodzenia z domu lub na przerwie w pracy. Wystarczy, że znajdziesz kilka minut i będziesz mieć dostęp do internetu. Zapewniamy, że ranking publikowany na naszej stronie jest zawsze aktualny, a wszystkie informacje o ofertach pochodzą bezpośrednio ze stron banków.

Zwróć uwagę na Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania, na jej podstawie będziesz mieć możliwość wybrać usługę o najniższym koszcie, bez obawy o ukryte opłaty.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Samochód na raty - samochód na raty z salonu a auto używane na raty
Kredyty samochodowe 03.12.2020

Samochód na raty - samochód na raty z salonu a auto używane na raty

Chcesz kupić samochód na raty i mieć pewność, że oferta będzie dla ciebie korzystna? Przekonaj się, jakie masz możliwości, a także co zrobić zależnie od tego, czy wybierasz kupno samochodu z salonu, czy chcesz kupić auto używane. 

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja
Kredyty gotówkowe 30.11.2020

Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja

Scoring BIK to ocena punktowa przyszłego kredytobiorcy. Jak powstaje scoring BIK dla konkretnego klienta banku? Co jest brane pod uwagę i jak scoring BIK wpływa na uzyskanie zgody kredytowej w przypadku kredytu gotówkowego?

Zobacz więcej
Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?
Chwilówki 26.11.2020

Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?

Pożyczka bez BIK i KRD? A może pożyczka prywatna? To praktycznie jedyne opcje zobowiązań dla osób zadłużonych. Sprawdź, czy faktycznie warto z nich skorzystać, jeśli brakuje ci gotówki, ale nie możesz liczyć na tradycyjny...

Zobacz więcej
Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych
Kredyty gotówkowe 23.11.2020

Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych

Ranking kredytów gotówkowych pomoże ci zweryfikować, w którym banku warto starać się o kredyt. Pamiętaj, że porównanie pożyczek gotówkowych pomoże Ci jednoznacznie ocenić koszt zadłużenia i...

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa
Kredyty gotówkowe 04.11.2020

Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa

Kredyt gotówkowy mimo trwającej epidemii wciąż jest dostępny dla klientów, którzy spełnią warunki banku. Czy w obliczu pandemii warto skorzystać z pożyczki gotówkowej? Sprawdź, co możesz zyskać, starając się...

Zobacz więcej
Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?
Kredyty gotówkowe 29.10.2020

Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?

Czy jako zawodowy kierowca masz szansę na kredyt hipoteczny i kredyt gotówkowy? Dlaczego sytuacja zawowodych kierowców nie jest oczywista pod względem oceny ich zdolności kredytowej?

Zobacz więcej