Jak przygotować się do wnioskowania o kredyt gotówkowy?

Zaktualizowano: 03.12.2020 13:52
Opublikowano: 30.08.2019 07:50
Średnia ocena: 5,84/6 Głosów: 25

Ubiegając się o swój pierwszy kredyt, większość osób ma wiele wątpliwości związanych z usługami oferowanymi przez banki. Jednak zanim wybierzesz zadłużenie i wypełnisz wniosek o kredyt, możesz dowiedzieć się więcej o oferowanych zadłużeniach i przygotować do wszystkich formalności związanych z pożyczką na dowolny cel.

Co powinno zwrócić twoją uwagę, jeśli szukasz oferty kredytowej? Jakie warunki są atrakcyjne dla kredytobiorców? Gdzie znaleźć wiarygodne porównanie kredytów gotówkowych? Pomożemy ci ustalić istotne warunki zadłużenia, dzięki czemu umowa, którą podpiszesz, okaże się atrakcyjna nie tylko do momentu otrzymania pieniędzy, ale także podczas spłaty zobowiązania.

Zadbaj o dobrą historię kredytową

Bank weryfikuje swoich klientów pod względem wszystkich wcześniejszych zobowiązań finansowych. Potencjalni kredytobiorcy sprawdzani są z pomocą raportu finansowego, przygotowanego przez Biuro Informacji Kredytowej. Bank nie jest zainteresowany udzielaniem zobowiązań osobom, które wcześniej miały poważne problemy ze spłatą pożyczek lub do tej pory mają długi, które nie zostały uregulowane.

Dokładne sprawdzenie historii kredytowej pozwala na zmniejszenie ryzyka, jakiego podejmuje się instytucja finansowa, co przekłada się na dużo atrakcyjniejsze warunki kredytu.

Co jeszcze sprawdzi bank zanim udzieli ci kredytu gotówkowego?

Poza historią kredytową ważnym punktem weryfikacji kredytobiorcy jest obliczenie jego zdolności kredytowej. Na tej podstawie bank będzie w stanie obliczyć, czy kredyt o danej kwocie nie okaże się zbyt kosztowny dla wnioskującego o zobowiązanie. Na podstawie zdolności kredytowej można ustalić maksymalną kwotę zadłużenia, która będzie odpowiednia pod względem spłaty dla konkretnego usługobiorcy.

Chcesz sprawdzić swoją zdolność kredytową? Możesz całkowicie bezpłatnie sprawdzić ją z pomocą kalkulatora zdolności kredytowej, który znajduje się na naszej stronie. Wystarczy ci kilka minut i bez wychodzenia z domu, przekonasz się, czy masz szansę na zgodę kredytową w banku.

Wybierz najlepszą ofertę banku

Podjęcie decyzji o zadłużeniu powinno towarzyszyć porównaniu przynajmniej kilku najkorzystniejszych zadłużeń dostępnych na rynku. Nie wiesz jak się do tego przygotować, gdzie szukać informacji i na co zwrócić uwagę? Możesz skorzystać z prostego narzędzia, jakim jest ranking kredytów gotówkowych. To pozwoli ci porównać nawet kilkanaście dostępnych zadłużeń na dowolny cel bez wychodzenia z domu lub na przerwie w pracy. Wystarczy, że znajdziesz kilka minut i będziesz mieć dostęp do internetu. Zapewniamy, że ranking publikowany na naszej stronie jest zawsze aktualny, a wszystkie informacje o ofertach pochodzą bezpośrednio ze stron banków.

Zwróć uwagę na Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania, na jej podstawie będziesz mieć możliwość wybrać usługę o najniższym koszcie, bez obawy o ukryte opłaty.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021
Kredyty gotówkowe 04.05.2021

Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021

Najtańszy kredyt gotówkowy może pomóc ci pokryć bieżące wydatki bez uciążliwych kosztów, czy wysokiej raty. Przekonaj się, że korzystając z darmowego porównania kredytów, łatwiej będzie Ci wybrań tani kredyt i cieszyć się dodatkową gotówką.

Zobacz więcej
Pożyczka Internetowa - sprawdź ofertę Alior Banku
Kredyty gotówkowe 26.04.2021

Pożyczka Internetowa - sprawdź ofertę Alior Banku

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat Pożyczki Internetowej w Alior Banku? Co do zaoferowania ma bank dla nowych klientów, którzy wnioskować będą o zobowiązanie online? Przekonaj się, czy Pożyczka Internetowa to usługa dla Ciebie.

Zobacz więcej
Kiedy nie warto decydować się na kredyt gotówkowy lub pożyczkę?
Kredyty gotówkowe 19.04.2021

Kiedy nie warto decydować się na kredyt gotówkowy lub pożyczkę?

Choć wydaje się, że kredyt gotówkowy jest bardzo uniwersalnym zadłużeniem, okazuje się, że nie zawsze warto starać się o takie zobowiązanie. Sprawdź, czy masz powód, by zrezygnować z pożyczki na dowolny cel. 

Zobacz więcej
Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021
Kredyty gotówkowe 14.04.2021

Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021

Co musisz wiedzieć o kredycie na dowód bez umowy o pracę? Czy mimo pandemii banki oferują łatwo dostępne kredyty na dowolny cel? Kto może skorzystać z minimalnych formalności i podpisać umowę kredytową nawet bez zaświadczenia o zarobkach?

Zobacz więcej
Okres kredytowania - na jaki okres można zaciągnąć kredyt i jak wybrać odpowiedni?
Kredyty gotówkowe 12.04.2021

Okres kredytowania - na jaki okres można zaciągnąć kredyt i jak wybrać odpowiedni?

Okres kredytowania to jeden z najważniejszych parametrów kredytu. Wpływa on zarówno na wysokość raty, jak i na całkowity koszt zobowiązania. Powinien być na tyle krótki, by nie dopłacać za dużo do pożyczonego kapitału, ale i na tyle długi, by nie powodować problemów ze spłatą raty.

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą
Kredyty gotówkowe 07.04.2021

Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą

Jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego online? Czy decydując się na zadłużenie na dowolny cel, warto zwrócić uwagę na miesięczną ratę kredytu? Jak skutecznie porównać dostępne zadłużenia na dowolny cel, nie tracąc na to czasu?

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj