× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Pożyczka w parabanku - uważaj na promocyjne oferty

Zaktualizowano: 29.11.2018 11:55
Opublikowano: 25.02.2016 06:30
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 3

Chcesz zaoszczędzić pieniądze podczas spłaty pożyczki i interesują Cię darmowe zobowiązania firm pożyczkowych? Coraz więcej parabanków zachęca nowych Klientów ofertami, które mogą wydawać się bardzo atrakcyjne. Promocyjna pożyczka dla usługobiorców którzy nie mieli wcześniej styczności z produktami parabanków nie jest jednak tak dobrym produktem jak może się wydawać. Nawet "darmowa" pożyczka najczęściej posiada dodatkowe opłaty, które sprawią, że spłata tego zadłużenia nie będzie tak atrakcyjna jak myślisz.

Firmy pożyczkowe zarabiają na opłatach dodatkowych

Pożyczki kierowane są do osób, które często mają problemy finansowe z bieżącymi wydatkami. Oznacza to, że zbyt wysoka rata - tygodniowa lub miesięczna, może stać się powodem pętli zadłużenia. Choć reklamy o darmowych pożyczkach przyciągają wielu potencjalnych Klientów uważnie podchodź do tego typu zobowiązań. Parabank udzielając zadłużenia chce nie tylko zwrotu wypłaconego kapitału ale także atrakcyjnego zarobku. Gdyby udzielano całkowicie darmowych pożyczek, parabanki nie czerpałyby z tego żadnych korzyści, co oczywiście prowadziłoby do zamykania placówek.

Nawet teoretycznie bezpłatna pożyczka wiąże się z opłatami których nie da się uniknąć. Warto o tym pamiętać i sprawdzać czy reklamowane oferty rzeczywiście są tak korzystne pod względem spłaty. W jaki sposób parabanki zarabiają oferując różnego rodzaju promocje? Najprostszym sposobem jest zwiększenie opłat pozaodsetkowych.

Czego zatem szukać sprawdzając umowę zawieraną z parabankiem? Nim podpiszesz dokumenty zapytaj się o opłatę przygotowawczą, prowizję za udzielenie zadłużenia, a także koszt obsługi Klienta poza odziałem parabanku lub usługę, która przypominać będzie o spłacie zadłużenia. Popularne jest także nakładanie wysokich prowizji w przypadku opóźnienia w uregulowaniu płatności. Pamiętaj, że im więcej wiesz o pożyczce z której skorzystasz tym mniejsze prawdopodobieństwo, że zaskoczą Cię jakiekolwiek jej koszta.

Promocje w tradycyjnych bankach

Sprawdź

Zastanawiasz się czy kredyt gotówkowy z promocyjnymi warunkami jest tylko świetnym chwytem reklamowym? W przypadku banków masz znacznie większą szansę na promocję, która będzie korzystna dla Twojego portfela. Banki nie ukrywają całkowitych kosztów zobowiązania, aby je poznać wystarczy skorzystać m.in. z porównywarki pożyczek lub poprosić o dokładne informacje w oddziale banku. Dodatkowo nie musisz obawiać się, że w trakcie trwania umowy pojawią się nowe opłaty. Umowa zawiera wszystkie warunki obowiązujące od dnia jej zawarcia, aż do momentu spłaty zadłużenia. Decydując się m.in. na równe miesięczne raty nie ma możliwości aby zostały one podniesione.

Musisz jednak przeczytać dokładnie umowę i przed podjęciem decyzji o zobowiązaniu porównać całkowity koszt kredytu z innymi produktami dostępnymi na rynku.

Z naszą pomocą wybierzesz najtańszy kredyt

Zachęcamy do korzystania z bezpłatnego rankingu, który na naszej stronie zapewnia zawsze aktualne dane dotyczące pożyczek konsumenckich. Wysłanie wniosku nie zobowiązuje Cię do zaciągnięcia kredytu, pomoże jednak przyspieszyć kontakt z pracownikiem banku i poznaniem indywidualnie dostosowanej oferty.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja
Kredyty gotówkowe 30.11.2020

Kredyt gotówkowy a scoring BIK - wymagana punktacja

Scoring BIK to ocena punktowa przyszłego kredytobiorcy. Jak powstaje scoring BIK dla konkretnego klienta banku? Co jest brane pod uwagę i jak scoring BIK wpływa na uzyskanie zgody kredytowej w przypadku kredytu gotówkowego?

Zobacz więcej
Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?
Chwilówki 26.11.2020

Kredyt pozabankowy bez BIK i KRD czy pożyczki prywatne?

Pożyczka bez BIK i KRD? A może pożyczka prywatna? To praktycznie jedyne opcje zobowiązań dla osób zadłużonych. Sprawdź, czy faktycznie warto z nich skorzystać, jeśli brakuje ci gotówki, ale nie możesz liczyć na tradycyjny...

Zobacz więcej
Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych
Kredyty gotówkowe 23.11.2020

Wybierz najlepszy kredyt gotówkowy - Aktualny ranking pożyczek gotówkowych

Ranking kredytów gotówkowych pomoże ci zweryfikować, w którym banku warto starać się o kredyt. Pamiętaj, że porównanie pożyczek gotówkowych pomoże Ci jednoznacznie ocenić koszt zadłużenia i...

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa
Kredyty gotówkowe 04.11.2020

Kredyt gotówkowy a druga fala koronawirusa

Kredyt gotówkowy mimo trwającej epidemii wciąż jest dostępny dla klientów, którzy spełnią warunki banku. Czy w obliczu pandemii warto skorzystać z pożyczki gotówkowej? Sprawdź, co możesz zyskać, starając się...

Zobacz więcej
Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?
Kredyty gotówkowe 29.10.2020

Czy zawodowy kierowca może skutecznie ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny?

Czy jako zawodowy kierowca masz szansę na kredyt hipoteczny i kredyt gotówkowy? Dlaczego sytuacja zawowodych kierowców nie jest oczywista pod względem oceny ich zdolności kredytowej?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy - krótkoterminowy czy długoterminowy?
Kredyty gotówkowe 27.10.2020

Kredyt gotówkowy - krótkoterminowy czy długoterminowy?

Jak wybrać odpowiedni kredyt gotówkowy? Jak zaplanować spłatę kredytu na dowolny cel, by móc liczyć na warunki, które pozwolą ci cieszyć się dodatkowymi środkami na koncie, a jednocześnie łatwą spłatą kredytu? Z...

Zobacz więcej