Pożyczka w parabanku - uważaj na promocyjne oferty

Zaktualizowano: 2018-11-29 11:55opublikowano: 2016-02-25 06:30

Chcesz zaoszczędzić pieniądze podczas spłaty pożyczki i interesują Cię darmowe zobowiązania firm pożyczkowych? Coraz więcej parabanków zachęca nowych Klientów ofertami, które mogą wydawać się bardzo atrakcyjne. Promocyjna pożyczka dla usługobiorców którzy nie mieli wcześniej styczności z produktami parabanków nie jest jednak tak dobrym produktem jak może się wydawać. Nawet "darmowa" pożyczka najczęściej posiada dodatkowe opłaty, które sprawią, że spłata tego zadłużenia nie będzie tak atrakcyjna jak myślisz.

Pożyczka w parabanku - uważaj na promocyjne oferty

Firmy pożyczkowe zarabiają na opłatach dodatkowych

Pożyczki kierowane są do osób, które często mają problemy finansowe z bieżącymi wydatkami. Oznacza to, że zbyt wysoka rata - tygodniowa lub miesięczna, może stać się powodem pętli zadłużenia. Choć reklamy o darmowych pożyczkach przyciągają wielu potencjalnych Klientów uważnie podchodź do tego typu zobowiązań. Parabank udzielając zadłużenia chce nie tylko zwrotu wypłaconego kapitału ale także atrakcyjnego zarobku. Gdyby udzielano całkowicie darmowych pożyczek, parabanki nie czerpałyby z tego żadnych korzyści, co oczywiście prowadziłoby do zamykania placówek.

Nawet teoretycznie bezpłatna pożyczka wiąże się z opłatami których nie da się uniknąć. Warto o tym pamiętać i sprawdzać czy reklamowane oferty rzeczywiście są tak korzystne pod względem spłaty. W jaki sposób parabanki zarabiają oferując różnego rodzaju promocje? Najprostszym sposobem jest zwiększenie opłat pozaodsetkowych.

Czego zatem szukać sprawdzając umowę zawieraną z parabankiem? Nim podpiszesz dokumenty zapytaj się o opłatę przygotowawczą, prowizję za udzielenie zadłużenia, a także koszt obsługi Klienta poza odziałem parabanku lub usługę, która przypominać będzie o spłacie zadłużenia. Popularne jest także nakładanie wysokich prowizji w przypadku opóźnienia w uregulowaniu płatności. Pamiętaj, że im więcej wiesz o pożyczce z której skorzystasz tym mniejsze prawdopodobieństwo, że zaskoczą Cię jakiekolwiek jej koszta.

Promocje w tradycyjnych bankach

Sprawdź

Zastanawiasz się czy kredyt gotówkowy z promocyjnymi warunkami jest tylko świetnym chwytem reklamowym? W przypadku banków masz znacznie większą szansę na promocję, która będzie korzystna dla Twojego portfela. Banki nie ukrywają całkowitych kosztów zobowiązania, aby je poznać wystarczy skorzystać m.in. z porównywarki pożyczek lub poprosić o dokładne informacje w oddziale banku. Dodatkowo nie musisz obawiać się, że w trakcie trwania umowy pojawią się nowe opłaty. Umowa zawiera wszystkie warunki obowiązujące od dnia jej zawarcia, aż do momentu spłaty zadłużenia. Decydując się m.in. na równe miesięczne raty nie ma możliwości aby zostały one podniesione.

Musisz jednak przeczytać dokładnie umowę i przed podjęciem decyzji o zobowiązaniu porównać całkowity koszt kredytu z innymi produktami dostępnymi na rynku.

Z naszą pomocą wybierzesz najtańszy kredyt

Zachęcamy do korzystania z bezpłatnego rankingu, który na naszej stronie zapewnia zawsze aktualne dane dotyczące pożyczek konsumenckich. Wysłanie wniosku nie zobowiązuje Cię do zaciągnięcia kredytu, pomoże jednak przyspieszyć kontakt z pracownikiem banku i poznaniem indywidualnie dostosowanej oferty.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!