Kredyt gotówkowy i kredyt hipoteczny - czy koronawirus ma wpływ na udzielanie zadłużeń?

Opublikowano: 2020-03-24 14:18

Koronawirus ma wpływ nie tylko na zdrowie, ale także na twoją sytuację finansową. Z naszą pomocą przekonasz się, jak w tej sytuacji poradzić sobie, jeśli faktycznie zależy ci na gotówce lub, gdy chcesz podpisać umowę celową, np. na zakup mieszkania.

Kredyt gotówkowy i kredyt hipoteczny - czy koronawirus ma wpływ na udzielanie zadłużeń?

Epidemia wywołana koronawirusem ma niewątpliwy wpływ na wszystkich, również na osoby korzystające z usług finansowych, dostępnych w bankach i parabankach. Zastanawia cię, czy w aktualnej sytuacji możesz bez przeszkód ubiegać się o kredyt gotówkowy lub kredyt hipoteczny? Jak sytuacja wpływa na usługi dostępne w bankach? Czy składając wniosek o kredyt, możesz faktycznie liczyć na wsparcie finansowe? To pytania, które trapią coraz więcej osób, choć jeszcze do niedawna były pewne tego, że bez problemu uzyskają zgodę kredytową w razie takiej potrzeby. Koronawirus ma wpływ nie tylko na zdrowie, ale także na twoją sytuację finansową. Z naszą pomocą szybko przekonasz się, jak w tej trudnej sytuacji poradzić sobie, jeśli faktycznie zależy ci na dodatkowej gotówce lub w sytuacji, gdy chcesz podpisać umowę celową, np. na zakup mieszkania.

Śledź na bieżąco najnowsze info ws. spłat kredytów w związku z Koronawirusem - Polub nasz profil

Zostaw swój e-mail i otrzymuj na bieżąco wiadomości dotyczące spłat kredytów w trakcie pandemii

Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy jest niewątpliwie najchętniej wykorzystywanym zadłużeniem wśród aktualnie dostępnych zobowiązań finansowych. Jego popularność ma związek nie tylko z łatwym dostępem i faktem, że praktycznie wszystkie banki posiadają zadłużenie tego typu w swojej ofercie, ale także dużo mniejsza liczba formalności i co najważniejsze, możliwość wydania pieniędzy na dowolny cel. Oznacza to, że mając tymczasowe kłopoty finansowe, możesz skorzystać z kredytu gotówkowego, jednocześnie mając pewność, że bank nie będzie oczekiwał żadnych informacji na temat tego, jak wykorzystasz dodatkowe środki na twoim koncie.

Kredyty gotówkowe - TOP5

9,69%
RRSO
7,49%
Oprocentowanie
3,50%
Prowizja
500,41 PLN
Rata miesięczna
10,23%
RRSO
6,99%
Oprocentowanie
5,50%
Prowizja
505,17 PLN
Rata miesięczna
13,86%
RRSO
8,00%
Oprocentowanie
10,00%
Prowizja
537,08 PLN
Rata miesięczna
10,58%
RRSO
7,76%
Oprocentowanie
4,57%
Prowizja
508,22 PLN
Rata miesięczna
12,01%
RRSO
8,31%
Oprocentowanie
6,03%
Prowizja
520,79 PLN
Rata miesięczna

Być może z powodu koronawirusa musisz uporać się z dodatkowymi wydatkami lub odczuwasz w swoim portfelu to, że duża część firm usługowych, galerii handlowych, restauracji została tymczasowo zamknięta. Kredyt gotówkowy pozwoli ci bez żadnego problemu uzyskać pieniądze, pod warunkiem, że spełniasz wszystkie wymagania stawiane przed klientem banku. Pamiętaj, że po wypełnieniu wniosku o kredyt, bank będzie chciał zweryfikować twoje zatrudnienie, poznać kwotę stałych dochodów oraz wydatków. W obecnej sytuacji na zgodę kredytową dużo większą szansę mają osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę. Jeśli jednak przedstawisz dokumenty potwierdzające twoje stałe wynagrodzenie (wyciąg z konta bankowego lub zaświadczenie o zarobkach), możesz oczekiwać, że bank będzie skłonny udzielić ci kredytu nawet bez konieczności podpisywania umowy w placówce banku.

Kredyt hipoteczny

Epidemia wywołana koronawirusem z pewnością nie powstrzyma nikogo przed realizacją swoich marzeń o kupnie domu czy mieszkania. Jeśli jesteś gotowy, by złożyć wniosek o kredyt hipoteczny, masz podpisaną umowę przedwstępną, a także dysponujesz wkładem własnym, nie czekaj. Banki nadal realizują wszystkie prace związane z weryfikacją klientów, którzy chcą skorzystać z kredytu na mieszkanie. Nie musisz zatem martwić się żadnymi opóźnieniami. Skontaktuj się z bankiem online i przygotuj wszystkie potrzebne dokumenty. Dzięki temu formalności związane ze sprawdzeniem twoich możliwości finansowych, historii kredytowej oraz pozostałych warunków mogą być znacznie przyspieszone.

Kredyty hipoteczne - TOP5

2,28%
RRSO
2,25%
Oprocentowanie
0,00%
Prowizja
872,96 PLN
Rata miesięczna
2,03%
RRSO
2,01%
Oprocentowanie
0,00%
Prowizja
848,68 PLN
Rata miesięczna
2,09%
RRSO
2,07%
Oprocentowanie
0,00%
Prowizja
854,54 PLN
Rata miesięczna
2,19%
RRSO
2,17%
Oprocentowanie
0,00%
Prowizja
864,36 PLN
Rata miesięczna
2,39%
RRSO
2,36%
Oprocentowanie
0,00%
Prowizja
883,20 PLN
Rata miesięczna

Jeśli śledzisz aktualne informacje związane z koronawirusem i finansami z pewnością wiesz, że Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe NBP, dzięki temu możesz liczyć na bardzo korzystne warunki, zarówno wnioskując o kredyt hipoteczny, jak i inne zobowiązania, w tym kredyt gotówkowy.

Tarcza antykryzysowa

Tarcza antykryzysowa ogłoszona przez premiera zapewnia rozwiązania skierowane nie tylko dla przedsiębiorców i pracowników, ale także instytucji finansowych. Zgodnie z filarem bezpieczeństwa finansowego, baki mają skorzystać z pakietu płynnościowego i kapitałowego. Dzięki temu klienci banków nie muszą martwić się o brak środków do wypłaty w bankomatach, czy możliwości dokonywania w nich wpłat na swoje konto. Rozwiązanie ma pomóc zachować większą płynność finansową banków i zapewnić pieniądze, które posłużą do udzielania zadłużeń finansowych, zarówno klientom indywidualnym, jak i przedsiębiorcom.

Zdolność kredytowa

Pamiętaj, że jednym z głównych warunków otrzymania zgody kredytowej, jest osiągnięcie wystarczająco wysokiej zdolności kredytowej. Na tej podstawie bank określa, czy danego klienta stać na zaciągnięcie zobowiązania, spłatę otrzymanego kapitału, a także wszystkich opłat, w tym odsetek oraz kosztów pozaodsetkowych. Chcesz zwiększyć swoją zdolność kredytową? Możesz zdecydować się na wydłużenie okresu spłaty, dzięki temu nie tylko zyskasz wyższą zdolność, ale także zapewnisz sobie niższe miesięczne opłaty.

Zależy ci na tym, by sprawdzić swoją zdolność kredytową, zanim złożysz wniosek o kredyt online? To banalnie proste. Skorzystaj z naszego kalkulatora zdolności kredytowej, dzięki niemu przekonasz się, czy bank będzie mógł zaproponować ci umowę kredytową, z jakiej chcesz skorzystać. Co musisz zrobić, by dokładnie sprawdzić swoją zdolność? Wystarczy ci kilka minut i wypełnienie danych związanych z twoim miesięcznym dochodem, stałymi kosztami ponoszonymi miesięcznie, a także informacje związane z kredytem, w tym jego kwotę oraz termin spłaty.

Zostań w domu i korzystaj z bankowości elektronicznej

Pamiętaj, że w aktualnej sytuacji warto skorzystać z możliwości, jakie wiążą się z bankowością elektroniczną. Jeśli tylko możesz, unikaj kontaktu z innymi ludźmi, co oznacza także ograniczenie wizyt w placówkach banków. Nie musisz jednak z tego powodu rezygnować z usług finansowych dostępnych w popularnych instytucjach. Wystarczy, że skorzystasz z naszej pomocy i wypełnisz wniosek elektronicznie. Konsultant banku będzie mógł skontaktować się z tobą telefonicznie. W wielu bankach większość formalności możesz załatwić właśnie w ten sposób.

Pamiętaj także, by płacić kartą lub telefonem, zamiast korzystać z gotówki. Korzystaj z zakupów online i dokonuj przelewów online, korzystając z aplikacji mobilnych oraz bezpłatnego dostępu do swojego elektronicznego konta osobistego.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!