Co musisz wiedzieć by zaciągnąć najkorzystniejszy kredyt?

Zaktualizowano: 2018-11-29 12:52opublikowano: 2016-10-28 11:47

Pieniądze na dodatkowe wydatki możesz zdobyć nawet w ciągu jednego dnia. Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że wybór kredytu bez wcześniejszego przygotowania może spowodować, że Twoja miesięczna rata będzie znacznie wyższa. Skorzystaj z bezpłatnych porad dostępnych na naszej stronie, a także narzędzi, które pomogą Ci bez wysiłku podjąć decyzję o najtańszym kredycie. Ranking kredytów który publikujemy posiada najnowsze informacje o aktualnych promocjach, a przy okazji możesz porównać nawet kilkanaście zadłużeń pod względem całkowitego kosztu ponieważ w rankingu uwzględnione jest RRSO zobowiązań.

Co musisz wiedzieć by zaciągnąć najkorzystniejszy kredyt?

Pamiętaj, że decyzja o kredycie powinna być przemyślana, gdyż będzie miała wpływ na życie Twoje oraz Twoich bliskich nawet przez kilka lat. Warto więc zadbać o jak najniższą ratę i cieszyć się pomocą finansową gdy faktycznie jej potrzebujesz.

Bank czy parabank?

Jeżeli posiadasz zdolność kredytową zdecydowanie korzystniejszy będzie dla Ciebie kredyt oferowany w banku. Mimo tego, że firmy pożyczkowe są bardzo popularne, warto rozważyć czy wypłata pieniędzy w ciągu kilkunastu minut jest warta tego by płacić za zobowiązanie nawet dwa razy więcej niż w przypadku standardowych kredytów gotówkowych. Parabanki nie tylko oczekują wyższych opłat ale także ograniczają kwotę pożyczki oraz termin jej spłaty. W wielu przypadkach raty należy spłacać w systemie tygodniowym, a nie miesięcznym co może być bardzo uciążliwe w przypadku gdy wcześniej Klient nie zdawał sobie z tego sprawy. Warunki umowy pożyczki pozabankowej często nie są dokładnie omówione przed jej podpisaniem. To łatwy sposób by wpaść w pętlę pożyczek, które są trudne w spłacie.

Kredyt gotówkowy pozwala na dostosowanie oferty względem możliwości kredytobiorcy. Twoje zadłużenie może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, a okres kredytowania trwać nawet kilka lat, przy rozłożeniu spłaty na miesięczne raty. Podpisując umowę masz szansę zapoznać się z wszystkimi jej warunkami, a w przypadku niejasności masz prawo poprosić o dokładne wyjaśnienia doradcę, który pracuje w banku i przedstawia Ci konkretna ofertę.

Dostępność ofert online

Bankowość internetowa zrewolucjonizowała rynek finansowy. Coraz więcej ludzi chce wykorzystywać możliwości jakie oferują banki online. Dzięki temu już nie tylko kontrolujemy konto bankowe, czy zakładamy lokatę poprzez dostęp do bankowości internetowej ale także składamy wnioski o kredyty czy zawieramy umowy o pożyczki.

Oszczędność czasu, a często także pieniędzy przemawia za tym, by przychylniej patrzeć na internetowe wnioski. Wystarczy kilka minut by uzupełnić rubryczki w formularzu i skontaktować się by w niezobowiązującej rozmowie dowiedzieć się jaka ofertę może przygotować dla Ciebie bank. Jeżeli nie masz pewności jaką ofertę kredytową wybrać, to prawdopodobnie najłatwiejszy sposób aby znaleźć usługę o najniższym koszcie. Twoje dane osobowe zostaną przekazane wyłącznie do banków, w których chcesz sprawdzić oferty, a doradcy skontaktują się z Tobą w jak najkrótszym czasie. Poświęcając zaledwie kilka minut zdobędziesz informacje które trudno zdobyć śledzić wyłącznie strony internetowe banków, czy samodzielnie udając się do placówek instytucji.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!