Pożyczka na dowolny cel - spłata przed terminem

Zaktualizowano: 2018-11-29 13:03opublikowano: 2017-02-21 12:39

Podpisując umowę deklarujemy nie tylko kwotę pożyczki jaką otrzymamy w banku ale także czas w jakim spłacimy całe zobowiązanie, łącznie z ustaloną miesięczną ratą i harmonogramem wpłat na rzecz banku. Im dłuższy wybierzesz okres kredytowania tym niższe będą miesięczne opłaty, musisz jednak pamiętać, że całkowita kwota jaką spłacisz będzie wyższa ze względu na odsetki naliczane przez cały okres spłaty. Masz możliwość spłaty kredytu przed wyznaczonym terminem? Przekonaj się czy dzięki temu zyskasz, a może jednak będziesz narażony na dodatkowe opłaty. Koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem i sprawdź które banki umożliwiają wcześniejszą spłatę z korzyścią dla Klienta.

Pożyczka na dowolny cel - spłata przed terminem

Zanim wybierzesz kredyt

Zastanów się dokładnie jaka forma spłaty będzie dla Ciebie najbardziej optymalna. Jeżeli jesteś w stanie szybko uregulować swoje zadłużenie, a wyższe raty nie będą miały wpływu na kondycję Twojego budżetu, nie decyduj się na wydłużenie tego okresu i nie narażaj się na wyższe opłaty dodatkowe. Na długi okres kredytowania zdecyduj się wyłącznie jeżeli taka forma rat będzie mniej obciążająca pod względem finansowym i dodatkowo pozwoli uzyskać wyższą zdolność kredytową. Postaraj się dostosować kredyt gotówkowy do swoich potrzeb, nawet jeżeli pozornie wydaje się to być nieistotne. Wiele osób zwraca uwagę wyłącznie na oprocentowanie oraz czas w jakim bank wypłaci pieniądze, choć są to istotne kwestie, z pewnością trzeba także poznać pozostałe warunki umowy związanej z pożyczką.

Opłata za wcześniejszą spłatę?

Twoja sytuacja finansowa wygląda korzystniej i jesteś w stanie uregulować zadłużenie przed terminem wyznaczonym w umowie? Zanim wpłacisz pieniądze do banku koniecznie sprawdź czy czekają Cię z tego tytułu konsekwencje w postaci dodatkowej opłaty. Może się okazać, że bank będzie oczekiwać od Ciebie opłaty przewyższającej wartością odsetki, które zostałyby naliczone zgodnie z harmonogramem. Warto wcześniej sprawdzić czy taka opłata jest przewidziana, jeżeli tak to ile dokładnie wynosi. Dzięki temu będziesz mieć pewność czy spłacenie pożyczki przed czasem będzie możliwe oraz opłacalne. Część banków umożliwia przyspieszenie spłaty, bez żadnych opłat obciążających kredytobiorcę.

Elastyczne oferty banków

Gdzie szukać ofert, które są na tyle elastyczne, że możliwa jest spłata nawet kilka miesięcy przez wyznaczonym terminem? Okazuje się, że masz nawet kilka możliwości. Dodatkowo pod tym względem wyróżniają się dwie oferty, które zajmują najwyższe miejsce w rankingu kredytów również pod względem oprocentowania.

Eurobank zapewnia, że decydując się na Wypożyczkę możliwe jest zgłoszenie w banku chęci spłaty przed terminem i nie jest to obciążone dodatkową opłatą.

Podobną politykę pod względem spłaty udzielonych kredytów prowadzi BGŻ BNP Paribas. Kredyt gotówkowy zaciągnięty w tym banku, nawet na 84 miesiące można spłacić znacznie wcześniej, bez opłat, które mają niekorzystny wpływ na warunki oferowane kredytobiorcy.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!