Co zrobić by szybciej otrzymać zgodę kredytową?

Zaktualizowano: 2018-11-30 08:45opublikowano: 2017-04-12 12:55

Uzyskanie kredytu gotówkowego nie jest trudne, jeżeli jednak jesteś w sytuacji, która wymaga od Ciebie szybkiego dostępu do pieniędzy, sprawdź co możesz zrobić by przyspieszyć moment w którym bank wyda pozytywną decyzję o przyznaniu zobowiązania. Wystarczy, że poznasz kilka prostych zasad, które znacznie usprawnią procedurę związaną z udzieleniem kredytu. Nie musisz poświęcać temu wielu godzin, a możesz mieć pewność, że pieniądze otrzymasz nawet tego samego dnia w którym złożysz wniosek.

Co zrobić by szybciej otrzymać zgodę kredytową?

Rynek kredytów gotówkowych bardzo rozwinął się na przestrzeni ostatnich lat, jest to spowodowane ogromnym zainteresowaniem wśród Klientów. Banki promują swoje oferty i coraz częściej oferują promocje, które mają wyróżnić usługi na tle konkurencji.

Przygotuj się do złożenia wniosku

Zanim wypełnisz formularz koniecznie ustal najważniejsze warunki, które będą wyznaczały ofertę najlepszą dla Twoich możliwości. Zastanów się ile pieniędzy potrzebujesz, a także jak długi okres kredytowania Cię interesuje. Warto także wcześniej zdobyć zaświadczenie o otrzymywanych zarobkach oraz zatrudnieniu, lub wypisanie osobistego oświadczenia o stałej pracy i miesięcznych dochodach.

Sprawdź najkorzystniejsze oferty. Wystarczy, że poświęcisz na to kilka minut, a być może uda Ci się znaleźć ofertę, która pozwoli na oszczędności sięgające nawet kilkuset złotych w ujęciu całej kwoty jaką zwrócisz do banku.

Co będzie Ci potrzebne by prawidłowo wypełnić wniosek? Wystarczy jeżeli przygotujesz sobie dowód osobisty. Uzupełnienie formularza możliwe jest online, zaoszczędzisz swój czas i zrobisz to w dowolnej dla siebie chwili, zaledwie w ciągu kilku minut. W odpowiednie rubryki musisz wpisać swoje imię, nazwisko, numer PESEL, numer telefonu oraz kwotę o jaką się ubiegasz. Pozwoli to na wstępne zweryfikowanie Twoich danych, a bank po krótkiej chwili będzie w stanie przedstawić Ci telefonicznie ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.

Pamiętaj, że wypełnienie wniosku nie zobowiązuje do podpisania umowy.

Historia kredytowa

Bank sprawdzi czy jako Klient posiadasz inne zobowiązania finansowe, a także czy nie posiadasz negatywnych wpisów w Biurze Informacji Kredytowej. Dla banku ograniczenie ryzyka związanego z zadłużeniem pozwala na szybsze udzielenie kredytu i zaproponowanie korzystniejszych warunków. Dbaj o terminowość w opłacaniu rat, a z pewnością staniesz się wiarygodnym Klientem, który w przyszłości nie będzie mieć problemów z otrzymaniem pomocy finansowej.

Zdolność kredytowa

Decyzję kredytową bank wyda dopiero po sprawdzeniu Twojej zdolności kredytowej. Osoby ze stałym dochodem, posiadające umowę o pracę na czas nieokreślony mogą liczyć na przywilej otrzymania decyzji kredytowej praktycznie tuż po wypełnieniu wniosku.

Mierz siły na zamiary. Nie decyduj się na kredyt, który przekracza Twoje możliwości i będzie trudny w spłacie. Ubiegaj się o kredyt, którego faktycznie potrzebujesz i zastanów się jakiej wysokości raty będą dla Ciebie na tyle odpowiednie by nie wpływały znacząco na domowy budżet. To ważne i trzeba pamiętać o tym nawet jeżeli pieniądze są Ci potrzebne niemal od ręki i jesteś gotowy podpisać każdą umowę. Możesz komfortowo nie tylko czuć się w momencie otrzymania gotówki i dzięki minimalnej ilości dokumentów, ale także przez cały okres trwania umowy.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!