Pożyczka dla stałych Klientów banku - czy to opłacalne?

Zaktualizowano: 2018-11-30 08:46opublikowano: 2017-04-24 13:10

Kredyty gotówkowe przyciągają coraz więcej Klientów. Łatwy i szybki sposób na dodatkową gotówkę sprawił, że wiele osób podjęło decyzję o skorzystaniu właśnie z takiego zobowiązania, a co roku przybywa chętnych na taką formę zadłużenia. Nic dziwnego, że w ofercie banków przybywa kredytów gotówkowych, a instytucje starają się zaskakiwać coraz atrakcyjniejszymi promocjami. Nie wszystkie usługi są jednak warte uwagi i jeżeli nie masz pewności, z której oferty skorzystać, koniecznie przeczytaj porady jakie publikujemy regularnie na stronie. Tym razem przyjrzymy się kredytom oferowanym stałym Klientom banku, poznasz ich wady i zalety, a także przekonasz się czy warto decydować się na ofertę tego typu.

Pożyczka dla stałych Klientów banku - czy to opłacalne?

Największe zalety i wady kredytu dla wewnętrznego Klienta

Wchodząc poprzez bankowość internetową na swoje konto rachunkowe widzisz możliwość zaciągnięcia kredytu gotówkowego o wartości kilku lub kilkunastu tysięcy złotych? To świetny sposób by trafić do swoich Klientów i zaproponować im dostęp do dodatkowej gotówki nawet jeżeli w danej chwili nie mają takiej potrzeby. W kryzysowej sytuacji, gdy dodatkowe pieniądze faktycznie okażą się niezbędne pierwszą myślą będzie właśnie oferta banku, przygotowana na podstawie prowadzonego w banku rachunku. To usługa, która nie wymaga praktycznie żadnych formalności i jest dostępna niemal od ręki. To właśnie największy atut takiej pożyczki, pieniądze będą dostępne na Twoim koncie nawet w ciągu kilkunastu minut, a wszystko to, bez konieczności dostarczania zaświadczeń o stałym zatrudnieniu lub zarobkach jakie otrzymujesz miesięcznie.

Gdzie tkwi haczyk? Niestety mimo zalet, kredyt udzielany w ten sposób bardzo często jest droższy od ofert standardowych. Wystarczy porównać oprocentowanie i zauważyć ile możemy zaoszczędzić wybierając korzystniejszy kredyt np. objęty promocją. Dodatkową wadą może być niższa maksymalna kwota takiego kredytu. Bank zazwyczaj proponuje kwotę, która bez żadnego problemu będzie spłacona przez kredytobiorcę i wyznacza ją na podstawie średnich wpływów na konto.

Czy warto?

Z oferty tego typu warto skorzystać gdy potrzebujesz bardzo szybkiego zastrzyku gotówki. Może się okazać, że wszystkie inne oferty przewidują przynajmniej jednodniowe opóźnienie, podczas gdy z kredytu dedykowanemu usługobiorcy, pieniądze zostaną przyznane praktycznie automatyczne, a środki zostaną przelane na rachunek tuż po kilkunastu minutach.

Dlatego jeżeli zależy Ci na gotówce, dostępnej niemal tak szybko jak w przypadku pożyczki w parabanku, kredyt adresowany jest właśnie do takich osób jak Ty, które borykają się z problemem i chcą natychmiastowej pomocy. To z całą pewnością korzystniejsze rozwiązanie niż zaciąganie pożyczki parabankowej i pozwoli Ci zaoszczędzić w trakcie spłaty zadłużenia i nie martwić się zbyt krótkim okresem spłaty czy zbyt kosztownymi ratami.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!