Kredyt gotówkowy 2021 - porównanie najlepszej i najgorszej oferty w rankingu

Zaktualizowano: 24.03.2021 12:11
Opublikowano: 02.03.2021 15:11
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 9

...momencie o kredyt gotówkowy czy dowolnego rodzaju zobowiązanie finansowe... ...że promocyjny kredyt gotówkowy pomoże ci zaoszczędzić więcej pieniędzy... ...Alior Bank oferuje kredyt gotówkowy z niskim oprcentowaniem, które wynosi zaledwie...

Wybór zobowiązania finansowego może okazać się trudniejszy, niż mogło ci się wydawać. Oferta banków bogata jest w zobowiązania tego typu, co wcale nie ułatwia wyboru jednego zadłużenia. Nie chcesz tracić czasu, gdyż pieniądze są ci potrzebne w jak najkrótszym czasie? W takim razie nasza pomoc z pewnością ci się przyda. W tym artykule porównamy najkorzystniejszą ofertę kredytu gotówkowego oraz usługę, która znalazła się na ostatnim miejscu naszego aktualnego rankingu pożyczek gotówkowych. Co różni te oferty? Jak weryfikować dostępne oferty banków? Co powinno zwrócić twoją uwagę, zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy kredytowej? To pytania, na które postaramy się w prosty sposób odpowiedzieć właśnie w tym artykule.

Korzystne warunki kredytu gotówkowego w 2021

Starając się w tym momencie o kredyt gotówkowy czy dowolnego rodzaju zobowiązanie finansowe dostępne w banku, będziesz mieć okazję skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania nominalnego, które zależne jest od stóp procentowych NBP. Wszystko wskazuje na to, że kredytobiorcy nie mają żadnych powodów do obaw, a niskie stopy procentowe utrzymają się jeszcze przez dłuższy czas, dając tym samym szansę na spłatę znacznie niższych odsetek za zaciągnięte zobowiązanie finansowe. To świetna wiadomość dla osób, którym zależy na maksymalnym obniżeniu kosztów i dostosowaniu wysokości rat do ich domowego budżetu.

Czy w 2021 możemy liczyć na więcej zalet wiążących się z zawarciem umowy? Okazuje się, że tak. Coraz więcej banków decyduje się na ułatwienie wnioskowania o kredyt, dzięki czemu nawet nowi klienci instytucji mogą oczekiwać szansy zawarcia umowy online, bez konieczności odbywania wizyty bezpośrednio w placówce banku.

Co powinno zwrócić twoją uwagę?

Jak analizować dostępne w bankach zadłużenia finansowe? To wcale nie jest proste, choć z naszą pomocą zaoszczędzisz dużo czasu, a być może także pieniędzy. Ze względu na różnorodność ofert, a także fakt, jak duża jest konkurencja banków, każdy klient banku znajdzie ofertę dostosowaną do własnych potrzeb. Chcesz mieć gwarancję, że zobowiązanie pozwoli ci łatwo obniżyć miesięczny koszt zadłużenia? W takim razie szukaj oferty, która wyróżnia się niskim RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopą oprocentowania, a dodatkowo gwarantuje długi okres spłaty, dzięki czemu z łatwością obniżysz miesięczne raty kredytu.

Wybierając kredyt gotówkowy, musisz mieć na uwadze nie tylko oprocentowanie nominalne kredytu, ale także koszty pozaodsetkowe, takie jak prowizję, opłatę przygotowawczą, koszt ubezpieczenia kredytu, a nawet koszt prowadzenia konta osobistego, jeśli jest to wymagane do uzyskania kredytu na dowolny cel. Istotny okaże się okres kredytowania, a także to, czego bank oczekiwać będzie od ciebie, zanim dojdzie do zawarcia umowy.

Czy korzystając z rankingu znajdziesz najlepszą ofertę?

Nie musisz spędzać wielu godzin na porównaniu dostępnych kredytów gotówkowych. Oferta banków jest pod tym względem niezwykle bogata ze względu na ogromne zainteresowanie zadłużeniami na dowolny cel. Samodzielne porównanie wszystkich kredytów gotówkowych faktycznie mogłoby okazać się kłopotliwe, mając także na uwadze fakt, że na stronach banków często brakuje istotnych informacji o zadłużeniach i wszystkich kosztach, z jakimi musi liczyć się kredytobiorca. Pomocny okaże się ranking kredytów gotówkowych, który ułatwi ci weryfikację jednocześnie nawet kilkunastu zobowiązań. Ranking jako narzędzie finansowe dla przyszłego kredytobiorcy sprawdzi się doskonale. Ranking pozwala bezpłatnie porównać zadłużenia zarówno pod względem oprocentowania, RRSO, czy popularności usługi, ale gwarantuje dużo więcej informacji o każdym zobowiązaniu. Czy z pomocą rankingu znajdziesz usługę odpowiadającą twoim oczekiwaniom? Przekonaj się o tym, korzystając z porównania, które możesz dostosować do własnych potrzeb, wystarczy, że określisz kwotę zadłużenia, a także okres spłaty, a ranking automatycznie wskaże ci najkorzystniejsze zadłużenia na dowolny cel.

Porównanie pożyczek gotówkowych - różnice między najtańszym i nadroższym kredytem gotowkowym

W tym miesiącu zdecydowanym liderem rankingu kredytów gotówkowych jest Pożyczka Internetowa, którą znaleźć można w Alior Banku. Natomiast na ostatnim miejscu naszego rankingu uplasowała się oferta mBanku, czyli Kredyt Gotówkowy. Co różni te dwie oferty? Czy mimo pozornego podobieństwa oferty faktycznie tak dużo dzieli?

By móc realnie ocenić obie oferty, przyjęliśmy przykładowe wartości kredytu, dzięki czemu łatwiej można było porównać zobowiązania. Nasz przykładowy kredyt wynosi 20 tysięcy złotych, a okres spłaty to 48 miesięcy. Oferty bez wątpienia różnią się przede wszystkim wysokością oprocentowania. Alior Bank oferuje kredyt gotówkowy z niskim oprcentowaniem, które wynosi zaledwie 5%, a RRSO oferty to 9,35%. Kredyt Gotówkowy w mBanku zapewnia oprocentowanie o wysokości 7,20%, podczas gdy RRSO usługi to aż 15,65%.

Wydaje ci się, że to nieznaczna różnica? Klient, który wybierze Pożyczkę Internetową, może liczyć na miesięczną ratę o wysokości tylko 497,43 złote, a kredytobiorca, który wybierze ofertę mBanku, musi liczyć się z ratą o wysokości aż 552,85 złotych. Różnica kilkudziesięciu złotych, pomnożona przez 48 miesięcy pozwoli ci szybko zrozumieć, że wybór korzystniejszej oferty faktycznie pomoże zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy.

Czy warto skorzystać z promocyjnej oferty banku?

Liczysz na to, że promocyjny kredyt gotówkowy pomoże ci zaoszczędzić więcej pieniędzy? Promocyjna oferta banku faktycznie może okazać się bardzo korzystna, szczególnie jeśli zależy ci na bardzo niskim oprocentowaniu nominalnym. Trzeba jednak pamiętać, że promocyjne zobowiązania bardzo często wiążą się z ograniczeniami, które mogą okazać się przeszkodą w zawarciu umowy. Kredyt gotówkowy objęty promocją może być skierowany do konkretnej grupy klientów, bardzo często banki ograniczają dostęp do takich zadłużeń wyłącznie dla nowych klientów, lub wręcz przeciwnie, oferują kredyty promocyjne wyłącznie stałym klientom. Co więcej, kredyt objęty promocją może zapewniać niższe oprocentowanie, ale jednocześnie wymagać ubezpieczenia kredytu, co będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami.

Pamiętaj, że nie każdy kredyt objęty promocyjnymi warunkami będzie atrakcyjny, warto porównać wszystkie zadłużenia i zdecydować się na ofertę, która faktycznie gwarantować będzie najkorzystniejszą umowę.

Kredyt gotówkowy czy karta kredytowa?

Czy karta kredytowa może okazać się alternatywą dla kredytu gotówkowego? Polacy chętnie korzystają z zobowiązań na dowolny cel, ale zainteresowanie ofertami tego typu spadło ze względu na pandemię oraz coraz wyższe wymagania banków względem kredytobiorców. Wiele osób zrezygnowało z zawarcia umowy kredytowej, decydując się na kartę kredytową lub wybierając usługę zakupów na raty. Czy to korzystniejsze rozwiązanie? Warto pamiętać, że kredyt gotówkowy jest ofertą bardzo uniwersalną, a zadłużenie można dostosować do własnych potrzeb. Kwota kredytu może pozwolić ci na pokrycie kilku wydatków, a miesięczna rata kredytu może okazać się dużo niższa, jeśli wybierzesz dłuższy okres spłaty. Zakupy na raty, czy karta kredytowa faktycznie mogą wydać się interesujące, ale musisz liczyć się z ograniczoną kwotą zobowiązania.

Zachęcamy do sprawdzenia innych artykułów, które mogą okazać się dla ciebie interesujące. Być może zechcesz dowiedzieć się czegoś na temat kredytów gotówkowych na oświadczenie, czy zapoznać się z artykułem na temat kredytów gotówkowych dla młodych kredytobiorców.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

Powiązane artykuły

Wniosek o kredyt - jak go prawidłowo wypełnić i zwiększyć szanse na kredyt?
Kredyty gotówkowe 16.07.2021

Wniosek o kredyt - jak go prawidłowo wypełnić i zwiększyć szanse na kredyt?

Wniosek o kredyt to dokument, który musisz wypełnić, jeśli chcesz starać się o kredyt. Coraz więcej banków decyduje się na wnioskowanie online, dzięki czemu możesz szybko i bez wychodzenia z domu dopełnić wszelkich formalności. Który wniosek jest najbardziej, a który najmniej złożony? Czym się różnią między sobą? Sprawdź, jak wygląda ubieganie się o kredyt i co możesz zrobić, żeby przyspieszyć ten proces!

Zobacz więcej
Wyłudzenie kredytu – na czym polega i jak się przed nim bronić?
Kredyty gotówkowe 14.07.2021

Wyłudzenie kredytu – na czym polega i jak się przed nim bronić?

Wyłudzenie kredytu lub pożyczki to przestępstwo kwalifikowane jako oszustwo, za które grozi surowa kara pozbawienia wolności. Niestety jego skutki mogą dotknąć także niewinnej osoby, jeśli oszust w celu zaciągnięcia zobowiązania posłuży się jej danymi. Sprawdź, na czym dokładnie polega wyłudzenie kredytu i jak się przed nim chronić, a także kiedy sami możemy być o takie oszustwo posądzeni.

Zobacz więcej
Żyrant - na czym polega poręczenie kredytu? Prawa i obowiązki żyranta
Kredyty gotówkowe 28.06.2021

Żyrant - na czym polega poręczenie kredytu? Prawa i obowiązki żyranta

Żyrant to potoczne określenie, którym mianuje się poręczyciela. W wielu przypadkach jest on ostatnią deską ratunku dla tych, którzy ze względu na swoją sytuację ekonomiczną mogą liczyć jedynie na kredyt z poręczeniem. Jakie obowiązki ma żyrant i na czym polega poręczenie kredytu? Sprawdźmy.

Zobacz więcej
Zwrot prowizji bankowej - jak ubiegać się o zwrot prowizji w banku?
Kredyty hipoteczne 25.06.2021

Zwrot prowizji bankowej - jak ubiegać się o zwrot prowizji w banku?

O zwrot prowizji bankowej możesz się ubiegać w banku po wcześniejszej spłacie kredytu. Prawo do odzyskania pieniędzy z tego tytułu potwierdził wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 2019 roku. Sprawdź, o co dokładnie chodzi i jak w praktyce możesz uzyskać zwrot prowizji bankowej.

Zobacz więcej
Kredyt na fotowoltaikę - gdzie starać się o najlepszy kredyt na panele fotowoltaiczne?
Kredyty gotówkowe 24.06.2021

Kredyt na fotowoltaikę - gdzie starać się o najlepszy kredyt na panele fotowoltaiczne?

Jeśli zastanawiasz się, czy kredyt na fotowoltaikę to dobry pomysł na sfinansowanie zakupu paneli, to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Wiele banków, doceniając rosnącą popularność, jaką cieszy się fotowoltaika, wprowadziła do swojej oferty propozycje pożyczek, które mają pokryć zobowiązania wynikające z takiej inwestycji.

Zobacz więcej
Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021
Kredyty gotówkowe 04.05.2021

Najtańszy kredyt gotówkowy - Maj 2021

Najtańszy kredyt gotówkowy może pomóc ci pokryć bieżące wydatki bez uciążliwych kosztów, czy wysokiej raty. Przekonaj się, że korzystając z darmowego porównania kredytów, łatwiej będzie Ci wybrań tani kredyt i cieszyć się dodatkową gotówką.

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj