× Informujemy, że w związku z wejściem w życie RODO zmodyfikowaliśmy naszą politykę prywatności

Kredyt gotówkowy 2021 - porównanie najlepszej i najgorszej oferty w rankingu

Zaktualizowano: 24.03.2021 12:11
Opublikowano: 02.03.2021 15:11
Średnia ocena: 6,00/6 Głosów: 3

...momencie o kredyt gotówkowy czy dowolnego rodzaju zobowiązanie finansowe... ...że promocyjny kredyt gotówkowy pomoże ci zaoszczędzić więcej pieniędzy... ...Alior Bank oferuje kredyt gotówkowy z niskim oprcentowaniem, które wynosi zaledwie...

Wybór zobowiązania finansowego może okazać się trudniejszy, niż mogło ci się wydawać. Oferta banków bogata jest w zobowiązania tego typu, co wcale nie ułatwia wyboru jednego zadłużenia. Nie chcesz tracić czasu, gdyż pieniądze są ci potrzebne w jak najkrótszym czasie? W takim razie nasza pomoc z pewnością ci się przyda. W tym artykule porównamy najkorzystniejszą ofertę kredytu gotówkowego oraz usługę, która znalazła się na ostatnim miejscu naszego aktualnego rankingu pożyczek gotówkowych. Co różni te oferty? Jak weryfikować dostępne oferty banków? Co powinno zwrócić twoją uwagę, zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy kredytowej? To pytania, na które postaramy się w prosty sposób odpowiedzieć właśnie w tym artykule.

Korzystne warunki kredytu gotówkowego w 2021

Starając się w tym momencie o kredyt gotówkowy czy dowolnego rodzaju zobowiązanie finansowe dostępne w banku, będziesz mieć okazję skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania nominalnego, które zależne jest od stóp procentowych NBP. Wszystko wskazuje na to, że kredytobiorcy nie mają żadnych powodów do obaw, a niskie stopy procentowe utrzymają się jeszcze przez dłuższy czas, dając tym samym szansę na spłatę znacznie niższych odsetek za zaciągnięte zobowiązanie finansowe. To świetna wiadomość dla osób, którym zależy na maksymalnym obniżeniu kosztów i dostosowaniu wysokości rat do ich domowego budżetu.

Czy w 2021 możemy liczyć na więcej zalet wiążących się z zawarciem umowy? Okazuje się, że tak. Coraz więcej banków decyduje się na ułatwienie wnioskowania o kredyt, dzięki czemu nawet nowi klienci instytucji mogą oczekiwać szansy zawarcia umowy online, bez konieczności odbywania wizyty bezpośrednio w placówce banku.

Co powinno zwrócić twoją uwagę?

Jak analizować dostępne w bankach zadłużenia finansowe? To wcale nie jest proste, choć z naszą pomocą zaoszczędzisz dużo czasu, a być może także pieniędzy. Ze względu na różnorodność ofert, a także fakt, jak duża jest konkurencja banków, każdy klient banku znajdzie ofertę dostosowaną do własnych potrzeb. Chcesz mieć gwarancję, że zobowiązanie pozwoli ci łatwo obniżyć miesięczny koszt zadłużenia? W takim razie szukaj oferty, która wyróżnia się niskim RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopą oprocentowania, a dodatkowo gwarantuje długi okres spłaty, dzięki czemu z łatwością obniżysz miesięczne raty kredytu.

Wybierając kredyt gotówkowy, musisz mieć na uwadze nie tylko oprocentowanie nominalne kredytu, ale także koszty pozaodsetkowe, takie jak prowizję, opłatę przygotowawczą, koszt ubezpieczenia kredytu, a nawet koszt prowadzenia konta osobistego, jeśli jest to wymagane do uzyskania kredytu na dowolny cel. Istotny okaże się okres kredytowania, a także to, czego bank oczekiwać będzie od ciebie, zanim dojdzie do zawarcia umowy.

Czy korzystając z rankingu znajdziesz najlepszą ofertę?

Nie musisz spędzać wielu godzin na porównaniu dostępnych kredytów gotówkowych. Oferta banków jest pod tym względem niezwykle bogata ze względu na ogromne zainteresowanie zadłużeniami na dowolny cel. Samodzielne porównanie wszystkich kredytów gotówkowych faktycznie mogłoby okazać się kłopotliwe, mając także na uwadze fakt, że na stronach banków często brakuje istotnych informacji o zadłużeniach i wszystkich kosztach, z jakimi musi liczyć się kredytobiorca. Pomocny okaże się ranking kredytów gotówkowych, który ułatwi ci weryfikację jednocześnie nawet kilkunastu zobowiązań. Ranking jako narzędzie finansowe dla przyszłego kredytobiorcy sprawdzi się doskonale. Ranking pozwala bezpłatnie porównać zadłużenia zarówno pod względem oprocentowania, RRSO, czy popularności usługi, ale gwarantuje dużo więcej informacji o każdym zobowiązaniu. Czy z pomocą rankingu znajdziesz usługę odpowiadającą twoim oczekiwaniom? Przekonaj się o tym, korzystając z porównania, które możesz dostosować do własnych potrzeb, wystarczy, że określisz kwotę zadłużenia, a także okres spłaty, a ranking automatycznie wskaże ci najkorzystniejsze zadłużenia na dowolny cel.

Porównanie pożyczek gotówkowych - różnice między najtańszym i nadroższym kredytem gotowkowym

W tym miesiącu zdecydowanym liderem rankingu kredytów gotówkowych jest Pożyczka Internetowa, którą znaleźć można w Alior Banku. Natomiast na ostatnim miejscu naszego rankingu uplasowała się oferta mBanku, czyli Kredyt Gotówkowy. Co różni te dwie oferty? Czy mimo pozornego podobieństwa oferty faktycznie tak dużo dzieli?

By móc realnie ocenić obie oferty, przyjęliśmy przykładowe wartości kredytu, dzięki czemu łatwiej można było porównać zobowiązania. Nasz przykładowy kredyt wynosi 20 tysięcy złotych, a okres spłaty to 48 miesięcy. Oferty bez wątpienia różnią się przede wszystkim wysokością oprocentowania. Alior Bank oferuje kredyt gotówkowy z niskim oprcentowaniem, które wynosi zaledwie 5%, a RRSO oferty to 9,35%. Kredyt Gotówkowy w mBanku zapewnia oprocentowanie o wysokości 7,20%, podczas gdy RRSO usługi to aż 15,65%.

Wydaje ci się, że to nieznaczna różnica? Klient, który wybierze Pożyczkę Internetową, może liczyć na miesięczną ratę o wysokości tylko 497,43 złote, a kredytobiorca, który wybierze ofertę mBanku, musi liczyć się z ratą o wysokości aż 552,85 złotych. Różnica kilkudziesięciu złotych, pomnożona przez 48 miesięcy pozwoli ci szybko zrozumieć, że wybór korzystniejszej oferty faktycznie pomoże zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy.

Czy warto skorzystać z promocyjnej oferty banku?

Liczysz na to, że promocyjny kredyt gotówkowy pomoże ci zaoszczędzić więcej pieniędzy? Promocyjna oferta banku faktycznie może okazać się bardzo korzystna, szczególnie jeśli zależy ci na bardzo niskim oprocentowaniu nominalnym. Trzeba jednak pamiętać, że promocyjne zobowiązania bardzo często wiążą się z ograniczeniami, które mogą okazać się przeszkodą w zawarciu umowy. Kredyt gotówkowy objęty promocją może być skierowany do konkretnej grupy klientów, bardzo często banki ograniczają dostęp do takich zadłużeń wyłącznie dla nowych klientów, lub wręcz przeciwnie, oferują kredyty promocyjne wyłącznie stałym klientom. Co więcej, kredyt objęty promocją może zapewniać niższe oprocentowanie, ale jednocześnie wymagać ubezpieczenia kredytu, co będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami.

Pamiętaj, że nie każdy kredyt objęty promocyjnymi warunkami będzie atrakcyjny, warto porównać wszystkie zadłużenia i zdecydować się na ofertę, która faktycznie gwarantować będzie najkorzystniejszą umowę.

Kredyt gotówkowy czy karta kredytowa?

Czy karta kredytowa może okazać się alternatywą dla kredytu gotówkowego? Polacy chętnie korzystają z zobowiązań na dowolny cel, ale zainteresowanie ofertami tego typu spadło ze względu na pandemię oraz coraz wyższe wymagania banków względem kredytobiorców. Wiele osób zrezygnowało z zawarcia umowy kredytowej, decydując się na kartę kredytową lub wybierając usługę zakupów na raty. Czy to korzystniejsze rozwiązanie? Warto pamiętać, że kredyt gotówkowy jest ofertą bardzo uniwersalną, a zadłużenie można dostosować do własnych potrzeb. Kwota kredytu może pozwolić ci na pokrycie kilku wydatków, a miesięczna rata kredytu może okazać się dużo niższa, jeśli wybierzesz dłuższy okres spłaty. Zakupy na raty, czy karta kredytowa faktycznie mogą wydać się interesujące, ale musisz liczyć się z ograniczoną kwotą zobowiązania.

Zachęcamy do sprawdzenia innych artykułów, które mogą okazać się dla ciebie interesujące. Być może zechcesz dowiedzieć się czegoś na temat kredytów gotówkowych na oświadczenie, czy zapoznać się z artykułem na temat kredytów gotówkowych dla młodych kredytobiorców.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty gotówkowe

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021
Kredyty gotówkowe 14.04.2021

Kredyt na dowód bez umowy o pracę 2021

Co musisz wiedzieć o kredycie na dowód bez umowy o pracę? Czy mimo pandemii banki oferują łatwo dostępne kredyty na dowolny cel? Kto może skorzystać z minimalnych formalności i podpisać umowę kredytową nawet bez zaświadczenia o zarobkach?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy - wybierz odpowiedni okres kredytowania
Kredyty gotówkowe 12.04.2021

Kredyt gotówkowy - wybierz odpowiedni okres kredytowania

Jak dostosować okres kredytowania do własnych potrzeb? Co zapewni ci wydłużenie okresu spłaty? Dlaczego okres kredytowania ma tak duże znaczenie dla przyszłego kredytobiorcy? Jak wybrać odpowiedni okres spłaty kredytu?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą
Kredyty gotówkowe 07.04.2021

Kredyt gotówkowy online - wybierz ofertę z najniższą ratą

Jak obliczyć ratę kredytu gotówkowego online? Czy decydując się na zadłużenie na dowolny cel, warto zwrócić uwagę na miesięczną ratę kredytu? Jak skutecznie porównać dostępne zadłużenia na dowolny cel, nie tracąc na to czasu?

Zobacz więcej
Czy wakacje kredytowe będą miały wpływ na Twój raport w BIK?
Kredyty gotówkowe 02.04.2021

Czy wakacje kredytowe będą miały wpływ na Twój raport w BIK?

Czy korzystając z wakacji kredytowych, musisz obawiać się problemów z BIK? Czy wakacje kredytowe będą miały w przyszłości znaczenie dla twojej historii kredytowej, jeśli złożysz wniosek o kredyt gotówkowy lub hipoteczny? 

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy a umowa o dzieło lub umowa zlecenie
Kredyty gotówkowe 30.03.2021

Kredyt gotówkowy a umowa o dzieło lub umowa zlecenie

Kredyt gotówkowy bez umowy o pracę? Czy klienci zatrudnieni na podstawie umów cywilnoprawnych mogą liczyć na zawarcie umowy kredytowej w banku? Jakie warunki musi spełnić klient banku, chcąc mieć pewność, że otrzyma zgodę na kredyt gotówkowy?

Zobacz więcej
Kredyt gotówkowy i kredyt hipoteczny - jak negocjować z bankiem?
Kredyty gotówkowe 25.03.2021

Kredyt gotówkowy i kredyt hipoteczny - jak negocjować z bankiem?

...Kredyt gotówkowy jest bez wątpienia jedną z najbardziej elastycznych usług,... ...kredytem celowym, jakim jest kredyt hipoteczny. Z założenia kredyt gotówkowy jest bardziej...

Zobacz więcej