Kredyt samochodowy - co wybrać?

Opublikowano: 2017-06-02 10:43

Kupno samochodu to ważny moment w życiu, szczególnie jeżeli to Twój pierwszy pojazd i decydujesz się na zaciągnięcie kredytu by móc sfinalizować umowę. Jak poradzić sobie z finansowym wyzwaniem tego typu? Zanim podejmiesz decyzję o konkretnej umowie dowiedz się jak najwięcej o możliwościach jakie posiadasz korzystając z oferty banku. Pamiętaj, że konkurencyjność banków wpływa korzystnie na warunki kredytobiorcy i masz szansę na znalezienie produktu, który będzie doskonale odpowiadał Twoim potrzebom. Wystarczy wygospodarować trochę wolnego czasu i chęci by przekonać się jakie oferty są aktualnie dostępne, a także które z nich są najtańsze w spłacie i nie będą obciążać Twojego budżetu.

Kredyt samochodowy - co wybrać?

Kredyt samochodowy - o tym musisz wiedzieć

Kredyt samochodowy jest ofertą, która sprawdza się w przypadku kupna nowego samochodu, a także pojazdu używanego. Kredyt posiada niskie oprocentowanie, jednak jest to zobowiązanie ubezpieczone. Najczęściej bank posiada cesję praw z polisy autocasco.

Kredyt samochodowy jest ofertą docelową, a kredytobiorca nie otrzymuje pieniędzy na swoje konto czy do rąk własnych. Środki zostają przelane na wskazane konto sprzedającego.

W przypadku kredytu tego typu możemy mówić o trzech możliwościach spłaty zobowiązania. Klient ma wybór między ratami standardowymi (miesięczna spłata), jednorazową spłatą (Klient musi w ustalonym czasie wpłacić ustaloną wartość kredytu, zadłużenie wiąże się z koniecznością posiadania wkładu własnego), kredyt balonowy (w trakcie trwania umowy raty są obniżone, a ostatnia rata stanowi 20% wartości samochodu).

Najłatwiejszym sposobem wybrania kredytu samochodowego jest sprawdzenie oferty w banku, który prowadzi Twój rachunek osobisty.

Kredyt gotówkowy a kupno samochodu

Jeżeli chcesz skorzystać z oferty, która jest bardziej elastyczna i zależy Ci na dodatkowej gotówce oraz szybkim dostępie do pieniędzy przy minimalnych formalnościach, to kredyt gotówkowy okaże się atrakcyjniejszym rozwiązaniem.

Kupno nowego, a także używanego samochodu możesz bez problemu sfinansować z pomocą kredytu gotówkowego gdyż jest to produkt nie określający przeznaczenia zobowiązania. Kredyt gotówkowy pozwoli Ci zapłacić za pojazd, a dodatkowo kredyt może być zaciągnięty na wyższą kwotę dzięki czemu podejmiesz się także opłaty ubezpieczenia lub wykorzystasz pieniądze w dowolnym celu, nie związanym z kupnem pojazdu.

Kredyt gotówkowy różni się znacznie od kredytu samochodowego również pod względem formalności. Ubezpieczenie takiego zobowiązania jest możliwe, ale nie obowiązkowe a pieniądze mogą znaleźć się na koncie nawet tego samego dnia w którym podpiszesz umowę. Wszystko to dzięki minimalnej ilości dokumentów jakie wymagane są przy tego rodzaju zobowiązaniu. Często bank oczekuje wyłącznie osobistego oświadczenia o zarobkach lub wyciągu z konta bankowego.

Wybór kredytu gotówkowego będzie prosty jeżeli zdecydujesz się skorzystać z rankingu lub kalkulatora kredytów gotówkowych. Jeśli chcesz skontaktować się bezpośrednio z pracownikiem banku, zachęcamy do wysłania darmowego wniosku dostępnego na naszej stronie.

Komentarze i opinie

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Badź pierwszy!