Kredyty samochodowe 2 min. czytania

Kredyt samochodowy - na samochód używany i z salonu

Zaktualizowano: 2018-11-27 12:52
Opublikowano: 2018-02-26 08:44
Średnia ocena: 5,96/6 Głosów: 24
Kredyt samochodowy - na samochód używany i z salonu

Brak oszczędności nie jest powodem, dla którego musisz zrezygnować z kupna nowego pojazdu. Możesz swobodnie skorzystać z kredytu samochodowego i cieszyć się spełnieniem swojego celu. Z pomocą kredytu opłacisz zarówno kupno nowego samochodu, prosto z salonu, a także samochodu używanego. Wszystko zależy od tego czego oczekujesz i jak przedstawia się Twoja zdolność kredytowa. Kredyt samochodowy zapewnia niskie oprocentowanie, dzięki czemu możesz liczyć na niewielkie raty miesięczne. To ogromny atut, szczególnie, gdy zależy Ci na łatwej spłacie zadłużenia, bez dużej ingerencji w Twój miesięczny budżet.

Jaki zakup możesz sfinansować korzystając z oferty banku?

Kredyt samochodowy możesz przeznaczyć na kupno różnych pojazdów, są to m.in.: skuter, motorower, quad, motor, motorówka. Banki najczęściej przewidują sfinansowanie dowolnego pojazdu, choć oczywiście kwota zadłużenia musi odpowiadać zdolności kredytowej wnioskującego o zadłużenie.

W przypadku samochodu używanego bank zazwyczaj udziela kredytu na pojazdy nie starsze niż 10 letnie. Dodatkowo należy pamiętać, że tak jak w przypadku samochodu z salonu, to pojazd będzie stanowić zabezpieczenie spłaty kredytu. Wiele banków stosuje jako formę zabezpieczenia cesję polisy AC, co oczywiście wiąże się z koniecznością wykupienia pełnego ubezpieczenia.

RRSO kredytów samochodowych

Na rzeczywistą roczną stopę oprocentowania wpływ ma oczywiście oprocentowanie kredytu samochodowego praz dodatkowe opłaty, takie jak opłata przygotowawcza, prowizja oraz ubezpieczenie kredytu, jeżeli korzystamy z takiej oferty. Koszt kredytów samochodowych jest niski, dzięki czemu to tak popularne zadłużenie. Aktualnie w rankingu zadłużeń możemy wyróżnić trzy najciekawsze oferty, których RRSO sięgają od 3,03% do 4,58%. Są to oferty Santander Consumer Banku, Getin Banku oraz BGŻ BNP Paribas. Po więcej szczegółów zapraszamy bezpośrednio do pełnego rankingu kredytów samochodowych oraz opisów poszczególnych usług, dostępnych po wybraniu interesujących Cię kredytów.

Przed podpisaniem umowy

Upewnij się, że wybrana oferta z której masz zamiar skorzystać posiada najlepsze warunki finansowe i umożliwia łatwą spłatę bez zbędnych komplikacji.

Przede wszystkim, dokładnie przeczytaj umowę i jeżeli jakaś jej część będzie stanowiła dla Ciebie niewiadomą, koniecznie poproś o wyjaśnienie pracownika banku. Jego obowiązkiem jest poinformowanie Cię o wszystkich szczegółach, tak, by podpisując dokumenty mieć pewność jakie warunki będą obowiązywać obie strony umowy, przez cały okres jej trwania. Szczególną uwagę przywiąż do opłat okołokredytowych, dzięki temu łatwiej będzie Ci zaplanować bieżące wydatki i budżet, uwzględniając miesięczną kartę kredytu.

Komentarze

Powiązane artykuły

Zastaw rejestrowy – na czym polega i co powinien zawierać?
08.10.2021

Zastaw rejestrowy - jak sprawdzić i na czym polega zastaw rejestrowy na samochodzie?

Nie każdy ma świadomość, że samochód z rynku wtórnego może być obciążony prawami osób trzecich. Na ich mocy wierzyciel może dochodzić zaspokojenia z pojazdu bez względu na to, czyją on stał się własnością. Raczej mało który świeżo upieczony właściciel auta wyobraża sobie sytuację, kiedy ktoś rości sobie jakiekolwiek prawa względem jego własności. Przed zakupem samochodu warto więc upewnić się, jaki jest stan prawny przedmiotu umowy.
Zobacz więcej
6 min. czytania
Kredyt 50/50 - czym jest kredyt samochodowy 50/50?
13.09.2021

Kredyt 50/50 - czym jest kredyt samochodowy 50/50? Czy kredyt 50/50 się opłaca?

Jedną z możliwości sfinansowania zakupu pojazdu – nowego lub używanego – dostępną zarówno dla osób prywatnych, jak i dla przedsiębiorców jest kredyt 50/50. W praktyce wygląda to w ten sposób, że klient płaci na samym początku okresu kredytowania połowę ceny nabycia pojazdu. Jest to jego wkład własny, a kredyt 50/50 pozwala mu na zapłatę pozostałej części zwykle po roku.
Zobacz więcej
12 min. czytania
Kredyt na samochód - aktualny ranking marzec 2021
26.03.2021

Kredyt na samochód - aktualny ranking marzec 2021

...klientom złożyć wniosek o kredyt na samochód? Poznaj TOP 3 kredyty samochodowe, które z łatwością pomogą ci zrealizować kupno wybranego...

Zobacz więcej
5 min. czytania
Samochód na raty - samochód na raty z salonu a auto używane na raty
03.12.2020

Samochód na raty - samochód na raty z salonu a auto używane na raty

Chcesz kupić samochód na raty i mieć pewność, że oferta będzie dla ciebie korzystna? Przekonaj się, jakie masz możliwości, a także co zrobić zależnie od tego, czy wybierasz kupno samochodu z salonu, czy chcesz kupić auto używane.
Zobacz więcej
8 min. czytania
Ubezpieczenie auta a kredyt na samochód
23.10.2020

Ubezpieczenie auta a kredyt na samochód

Ubezpieczenie auta nie musi być kosztowne. Nawet bez wychodzenia z domu, masz szansę poznać dostępne oferty i wybrać najlepszą usługę, która będzie świetnie dostosowana do twoich możliwości finansowych.
Zobacz więcej
7 min. czytania
Rata balonowa - co to jest i czy się opłaca?
14.08.2020

Rata balonowa - co to jest i czy się opłaca?

...z istniejących baz dłużników. Przedmiot umowy - zwyczajny kredyt samochodowy jest zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, gdy kupujemy nowy...

...płaci ostatnią, największą ratę balonową. Raty - w tradycyjnym kredycie samochodowym wysokość rat w każdym miesiącu jest mniej więcej taka sama. Z...

Zobacz więcej
10 min. czytania