Kredyt samochodowy - na samochód używany i z salonu

Zaktualizowano: 27.11.2018 12:52
Opublikowano: 26.02.2018 08:44
Średnia ocena: 5,95/6 Głosów: 22

Brak oszczędności nie jest powodem, dla którego musisz zrezygnować z kupna nowego pojazdu. Możesz swobodnie skorzystać z kredytu samochodowego i cieszyć się spełnieniem swojego celu. Z pomocą kredytu opłacisz zarówno kupno nowego samochodu, prosto z salonu, a także samochodu używanego. Wszystko zależy od tego czego oczekujesz i jak przedstawia się Twoja zdolność kredytowa. Kredyt samochodowy zapewnia niskie oprocentowanie, dzięki czemu możesz liczyć na niewielkie raty miesięczne. To ogromny atut, szczególnie, gdy zależy Ci na łatwej spłacie zadłużenia, bez dużej ingerencji w Twój miesięczny budżet.

Jaki zakup możesz sfinansować korzystając z oferty banku?

Kredyt samochodowy możesz przeznaczyć na kupno różnych pojazdów, są to m.in.: skuter, motorower, quad, motor, motorówka. Banki najczęściej przewidują sfinansowanie dowolnego pojazdu, choć oczywiście kwota zadłużenia musi odpowiadać zdolności kredytowej wnioskującego o zadłużenie.

W przypadku samochodu używanego bank zazwyczaj udziela kredytu na pojazdy nie starsze niż 10 letnie. Dodatkowo należy pamiętać, że tak jak w przypadku samochodu z salonu, to pojazd będzie stanowić zabezpieczenie spłaty kredytu. Wiele banków stosuje jako formę zabezpieczenia cesję polisy AC, co oczywiście wiąże się z koniecznością wykupienia pełnego ubezpieczenia.

RRSO kredytów samochodowych

Na rzeczywistą roczną stopę oprocentowania wpływ ma oczywiście oprocentowanie kredytu samochodowego praz dodatkowe opłaty, takie jak opłata przygotowawcza, prowizja oraz ubezpieczenie kredytu, jeżeli korzystamy z takiej oferty. Koszt kredytów samochodowych jest niski, dzięki czemu to tak popularne zadłużenie. Aktualnie w rankingu zadłużeń możemy wyróżnić trzy najciekawsze oferty, których RRSO sięgają od 3,03% do 4,58%. Są to oferty Santander Consumer Banku, Getin Banku oraz BGŻ BNP Paribas. Po więcej szczegółów zapraszamy bezpośrednio do pełnego rankingu kredytów samochodowych oraz opisów poszczególnych usług, dostępnych po wybraniu interesujących Cię kredytów.

Przed podpisaniem umowy

Upewnij się, że wybrana oferta z której masz zamiar skorzystać posiada najlepsze warunki finansowe i umożliwia łatwą spłatę bez zbędnych komplikacji.

Przede wszystkim, dokładnie przeczytaj umowę i jeżeli jakaś jej część będzie stanowiła dla Ciebie niewiadomą, koniecznie poproś o wyjaśnienie pracownika banku. Jego obowiązkiem jest poinformowanie Cię o wszystkich szczegółach, tak, by podpisując dokumenty mieć pewność jakie warunki będą obowiązywać obie strony umowy, przez cały okres jej trwania. Szczególną uwagę przywiąż do opłat okołokredytowych, dzięki temu łatwiej będzie Ci zaplanować bieżące wydatki i budżet, uwzględniając miesięczną kartę kredytu.

Komentarze

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na stronie. Gdy ktoś odpowie na Twój komentarz otrzymasz mailowe powiadomienie. Wypełnienie tego pola jest opcjonalne

TOP 3 oferty - kredyty samochodowe

Pełny ranking

Powiązane artykuły

Kredyt na samochód - aktualny ranking marzec 2021
Kredyty samochodowe 26.03.2021

Kredyt na samochód - aktualny ranking marzec 2021

Czy mimo pandemii warto skorzystać z kredytu na samochód? Co ma do zaoferowania bank dla klientów zdecydowanych na kupno samochodu z pomocą kredytu celowego? Kredyt gotówkowy czy kredyt na samochód? Co wybrać?

Zobacz więcej
Samochód na raty - samochód na raty z salonu a auto używane na raty
Kredyty samochodowe 03.12.2020

Samochód na raty - samochód na raty z salonu a auto używane na raty

Chcesz kupić samochód na raty i mieć pewność, że oferta będzie dla ciebie korzystna? Przekonaj się, jakie masz możliwości, a także co zrobić zależnie od tego, czy wybierasz kupno samochodu z salonu, czy chcesz kupić auto używane. 

Zobacz więcej
Ubezpieczenie auta a kredyt na samochód
Kredyty samochodowe 23.10.2020

Ubezpieczenie auta a kredyt na samochód

Ubezpieczenie auta nie musi być kosztowne. Nawet bez wychodzenia z domu, masz szansę poznać dostępne oferty i wybrać najlepszą usługę, która będzie świetnie dostosowana do twoich możliwości finansowych.

Zobacz więcej
Rata balonowa - co to jest i czy się opłaca?
Kredyty samochodowe 14.08.2020

Rata balonowa - co to jest i czy się opłaca?

Kredyt z ratą balonową to szczególny rodzaj spłaty zobowiązania. Charakteryzuje się tym, że klient przez cały okres spłacania swojego zobowiązania uiszcza do banku wyłącznie odsetki, kwotę kapitału i część odsetkową spłaca dopiero w ostatniej racie.

Zobacz więcej
Leasing bez wykupu czy z wysokim wykupem?
Kredyty samochodowe 10.08.2020

Leasing bez wykupu czy z wysokim wykupem?

Jeśli decydujemy się na wysoką wartość wykupu, to spłacamy znacznie niższe miesięczne raty, jednak całkowity koszt finansowania i tak będzie wyższy niż przy wysokich ratach i niskim wykupie.

Zobacz więcej
Leasing - co warto wiedzieć o tej ofercie?
Kredyty samochodowe 13.07.2020

Leasing - co warto wiedzieć o tej ofercie?

Do tej pory dużo osób uważa, że leasing jest dedykowany wyłącznie przedsiębiorcom. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że z leasingu równie dobrze mogą korzystać także osoby indywidualne.

Zobacz więcej
Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj