Kalkulator kredytu konsolidacyjnego – kalkulator konsolidacyjny

Opublikowano: 27.09.2023 06:00

Twoje kredyty

1
2
3
4
5

Parametry kredytu konsolidacyjnego

Konsnolidacja kredytów staje się coraz popularniejsza. Klienci banków stają się bardziej świadomi konsekwencji związanych z unikaniem spłaty swoich zadłużeń, co prowadzi do decyzji, które mają za zadanie ułatwić uregulowanie zadłużenia, nawet jeśli kredytobiorca ma poważne problemy finansowe.

Korzystanie z kilku zobowiązań finansowych jednocześnie stało się wyjątkowo popularne. Klienci banków chętnie decydują się na więcej niż jeden kredyt, licząc na to, że przez cały okres spłaty będą mieć bardzo atrakcyjne warunki finansowe i bez problemu uda im się zwrócić pieniądze, otrzymane w ramach kilku umów.

Kalkulator kredytu konsolidacyjnego pomoże ci szybko przekonać się, ile kosztować cię będzie połączenie kilku kredytów w jeden. To świetna okazja, by zweryfikować, czy kredyt konsolidacyjny faktycznie pozwala cieszyć się niższą ratą i łatwiejszą spłatą zadłużenia.

Co zyskasz konsolidując swoje zobowiązania?

Kredyt konsolidacyjny pomoże ci zminimalizować miesięczny koszt związany ze spłatą zaciągniętych kredytów. Oferta przewiduje możliwość połączenia w jeden kredyt nawet kilku zadłużeń. Kredyt konsolidacyjny wydłużając termin spłaty, faktycznie jest w stanie obniżyć miesięczną kwotę, jaka będzie ci potrzebna do spłaty. Co więcej, gwarancja niższej miesięcznej raty powoduje, że w ocenie banku będziesz mieć wyższą zdolność kredytową, dzięki czemu, nawet jeśli twoje miesięczne dochody są niższe, możesz liczyć na zgodę banku i konsolidację zobowiązań.

Kredyt konsolidacyjny coraz częściej zapewnia dodatkowe pieniądze, które wypłacane są w ramach zadłużenia, a klient banku może skorzystać z nich dowolnie, zupełnie jak w przypadku kredytu gotówkowego. Konsolidacja kredytów to nie ostateczne rozwiązanie twoich problemów? Liczysz na dodatkową gotówkę ze względu na zbliżające się wydatki? W takim razie koniecznie sprawdź, w jakich bankach możesz wnioskować jednocześnie o kredyt konsolidacyjny z dodatkowymi pieniędzmi.

Warunki kredytu konsolidacyjnego

Aby móc skorzystać z kredytu konsolidacyjnego, musisz spełnić warunki, których bank będzie wymagać od swoich klientów. Podobnie jak w przypadku innych zadłużeń dostępnych w bankach, kredyt konsolidacyjny wymaga odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej oraz dobrej historii kredytowej.

To dwa podstawowe warunki, bez których bank odrzuci twój wniosek, a tobie nie uda się podpisać umowy i skonsolidować zadłużeń. Zdolność kredytowa pozwala ocenić, czy klient banku ma warunki do spłaty zobowiązania, czyli jeszcze prościej ujmując, czy stać go na kredyt, o jaki wnioskuje.

Zdolność kredytowa zależna jest od zarobków kredytobiorcy, a także jego stałych wydatków. Jeśli chcesz obliczyć swoją zdolność kredytową w domu, zachęcamy do skorzystania z kalkulatora zdolności kredytowej na naszej stronie.

Historia kredytowa pomaga zweryfikować, czy klient banku jest osobą wiarygodną i w przeszłości miał okazję skorzystać z innej usługi finansowej. BIK gromadzi informacje o wszystkich zobowiązaniach, co daje okazję do weryfikacji tego, jak przebiegała spłata wcześniejszych kredytów.

Starając się o kredyt konsolidacyjny, musisz mieć pewność, że twoja historia kredytowa jest pozytywna, a ty do tej pory spłacałeś wszystkie zobowiązania zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Zła historia kredytowa będzie miała wpływ na to, że bank odmówi ci udzielenia kredytu konsolidacyjnego.

Jakie oferty możesz skonsolidować?

Pamiętaj, że kredyt konsolidacyjny obowiązuje wyłącznie w przypadku zobowiązań zaciągniętych w bankach. Dzięki temu bank może dokładnie sprawdzić historię zadłużenia, a także maksymalnie obniżyć ryzyko kredytowe związane z konsolidacją. Chcesz skonsolidować chwilówki i zamiast spłacać je w ciągu 30 dni cieszyć się długim okresem spłaty i niskimi ratami? To niemożliwe, banki przewidują konsolidację wyłącznie usług bankowych. Jakie oferty możesz skonsolidować?

Jak wybrać odpowiedni kredyt konsolidacyjny?

Decydując się na kredyt konsolidacyjny, warto rozważyć, która z dostępnych ofert będzie dla ciebie najkorzystniejsza. Pamiętaj, że kredyt konsolidacyjny będzie wiązał się z kosztami, a dbając o najkorzystniejsze warunki umowy, zapewnisz sobie większą swobodę i łatwiejszą spłatę zobowiązania, co z pewnością będzie miało wpływ na przebieg okresu kredytowania.

Jak wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny? Możesz skorzystać z kalkulatora kredytu konsolidacyjnego, a także rankingu kredytów konsolidacyjnych, to narzędzia, które pomogą ci wybrać najlepsze oferty na rynku, które warto bezwzględnie porównać, mając na uwadze:

  • oprocentowanie nominalne;

  • prowizję za udzielenie kredytu;

  • opłatę przygotowawczą;

  • RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania;

  • najdłuższy okres spłaty;

  • warunki zgody kredytowej związane z usługami cross selling (konieczność założenia konta osobistego co może wiązać się z dodatkowymi kosztami);

  • możliwość zdobycia dodatkowych pieniędzy na dowolny cel w ramach kredytu konsolidacyjnego.

Skorzystaj z darmowego kalkulatora kredytu konsolidacyjnego

Kalkulator kredytu konsolidacyjnego pomoże ci błyskawicznie sprawdzić, ile zapłacisz za skorzystanie z oferty banku. Co więcej, poznasz także orientacyjną wartość miesięcznej raty kredytu, co pozwoli ci podjąć ostateczną decyzję o tym, czy usługa faktycznie pozwoli ci na spłatę zadłużenia.

Jak działa kalkulator kredytu konsolidacyjnego? Pierwszym krokiem będzie wskazanie wszystkich usług, które chcesz skonsolidować, określ jakiego rodzaju są to zadłużenia, jakie jest oprocentowanie każdego z zobowiązań, kwota kredytu, a także okres spłaty.

Następnie wypełnij parametry kredytu konsolidacyjnego, możesz samodzielnie wypełnić je parametrami usługi, którą znasz i uważasz za atrakcyjną, lub dobrać parametry bezpośrednio z pomocą kalkulatora, który podsunie ci wszystkie dostępne zadłużenia tego typu.

Kalkulator niemal natychmiast udostępni ci symulację kredytu konsolidacyjnego, a ty będziesz mieć okazję porównać ratę kredytu oraz wszystkie opłaty wynikające z oferty z konkurencyjnymi zobowiązaniami.

Kredyt konsolidacyjny bez BIK?

Masz nadzieję na to, że uda ci się skonsolidować wcześniej zaciągnięte zadłużenia, ale bez weryfikacji twojej historii kredytowej? Kredyt konsolidacyjny bez BIK nie jest dostępny w żadnym banku działającym na rynku finansowym.

Historia kredytowa pozwala ocenić, czy klient banku jest osobą wiarygodną i przed złożeniem wniosku o kredyt udało mu się dotrzymać wszystkich warunków wcześniejszych zobowiązań. To szczególnie ważne w przypadku kredytu konsolidacyjnego. Jeśli bank dowie się o długotrwałej przerwie w spłacie twoich zadłużeń lub o długach, a nawet zajęciu komorniczym, z pewnością nie otrzymasz zgody na kredyt konsolidacyjny. Warto o tym pamiętać, gdyż kredyt konsolidacyjny nie należy do usług oddłużeniowych, może jednak pomóc ci uniknąć sytuacji, w której oddłużanie będzie ci potrzebne.

Podejmując decyzję o konsolidacji kredytów, musisz mieć pewność, że twoja historia kredytowa prezentuje się korzystnie, a raport BIK będzie przychylny, z tego powodu lepiej nie czekać z decyzją o konsolidacji i skorzystać z niej, gdy tylko zauważysz, że w najbliższym czasie mogą pojawić się poważne problemy ze spłatą kredytów czy pożyczek gotówkowych.

Na co musisz uważać decydując się na kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny pomoże ci obniżyć miesięczny koszt związany ze spłatą pożyczek i kredytów, to ogromne ułatwienie, które jednak ma swoją cenę. Co powinno zwrócić twoją uwagę przed zawarciem umowy kredytowej? Przede wszystkim musisz pamiętać, że kredyt, podobnie jak inne zadłużenia, nie jest ofertą darmową. Choć miesięczna rata zadłużenia faktycznie będzie korzystniejsza dla twojego portfela, całkowity koszt kredytu będzie ostatecznie wyższy niż suma spłacanych zadłużeń. To powód, dla którego warto zastanowić się, czy faktycznie konsolidacja będzie dla ciebie atrakcyjna. Co więcej, koszt kredytu będzie rósł, zależnie od tego jak długo będziesz spłacać zobowiązanie, a przecież kluczem do korzystniej umowy konsolidacyjnej jest wybranie dłuższego okresu spłaty.

Pamiętaj, że oprocentowanie nominalne to nie jedyny koszt, z jakim musi liczyć się kredytobiorca. Weryfikując oferty banków, koniecznie sprawdź RRSO zobowiązań, to wartość, która pomoże ci poznać całkowity koszt zadłużenia, razem z opłatami dodatkowymi. RRSO poznasz nie tylko podczas wizyty w banku, ale także dzięki naszemu darmowemu kalkulatorowi kredytów konsolidacyjnych.