Kalkulator VAT (brutto-netto)

Opublikowano: 18.06.2021 06:00

Uzupełnij aby dokonać kalkulacji

Ocena kalkulatora

Średnia ocena: 4,57/6 Głosów: 7

Zależy ci na tym, by szybko obliczyć wartość faktury netto lub brutto na podstawie obowiązującej stawki VAT? Choć nie zawsze jest to łatwe, mamy nadzieję, że z pomocą naszego narzędzia szybko zweryfikujesz wszystkie informacje, które będą dla ciebie ważne. Kalkulator VAT brutto-netto jest całkowicie darmowy, a co ważniejsze, jest w twoim zasięgu dokładnie wtedy, kiedy będziesz tego potrzebować. Gwarantujemy, że nasz kalkulator VAT pozwoli ci błyskawicznie określić wartość faktury, korzystając przy tym z wybranej stawki VAT, która będzie obowiązywała daną usługę, lub towar, którego dotyczy wystawiona faktura.

Jak skutecznie skorzystać z kalkulatora VAT brutto-netto?

Twoim zadaniem jest tylko wybranie, jakiej kalkulacji ma dokonać kalkulator, tzn. czy zależy ci na obliczeniu kwoty brutto z netto lub kwoty netto z brutto. Następnym krokiem jest wpisanie kwoty faktury, a także ustalenie, jak w przypadku konkretnej umowy wyglądać będzie stawka podatku VAT. To wystarczy, by móc obliczyć pożądaną wartość. Jak widzisz, zaledwie kilka minut może cię dzielić od obliczenia wartości faktury, a wszystko to całkowicie bezpłatnie, bez wychodzenia z domu, czy angażowania w to osoby trzecie.

Podatek VAT

Podatek VAT zaliczamy do podatków pośrednich, co oznacza, że nie jest to opłata, jaką ponosimy bezpośrednio w Urzędzie Skarbowym, ale w momencie nabywania towaru lub usługi, gdyż jest to podatek zawarty bezpośrednio w cenie brutto.

Co dokładnie należy opodatkować podatkiem VAT? Takie informacje można znaleźć bezpośrednio w ustawie o VAT. Zachęcamy jednak do zapoznania się z wyróżnionymi przez nas usługami i towarami, które objęte są podatkiem VAT. Są to:

Stawki VAT w Polsce

Chcesz poznać aktualnie obowiązujące stawki VAT? Oto one:

Co stanowi podstawę do opodatkowania VAT? Podstawą do obliczenia podatku jest całkowita kwota, jaką otrzyma usługodawca w ramach wykonanej usługi, czy dostarczenia towaru do klienta. Co więcej, do podstawy wlicza się także wszelkie dopłaty, dotacje, czy inne opłaty, które mogą mieć wpływ na ostateczną cenę usługi lub towaru. Oznacza to, że podstawa do opodatkowania może zostać podniesiona ze względu na:

Do podstawy opodatkowania nie wliczamy upustów, obniżek cen, czy rabatów wynikających np. z wcześniejszej zapłaty za towar lub usługę.

Podsumowanie

Kalkulator VAT brutto-netto pozwoli ci szybko rozwiać wszystkie wątpliwości związane z wartością netto, podatku VAT, a także kosztem brutto dla konkretnego towaru, czy usługi. To doskonałe narzędzie, które z pewnością sprawdzi się w przypadku przedsiębiorców, którzy będą chcieli sprawdzić atrakcyjność cen towarów, czy świadczonych usług.

Nasz kalkulator pomoże ci zapoznać się z kosztami netto i brutto, a także przekonać się, jaka kwota zostanie przekazana w ramach podatku. Pamiętaj, że podatek VAT stanowi jedno z głównych źródeł wpływów do budżetu państwa. Podatek VAT ma powszechne zastosowanie, a wszelkie zwolnienia z obowiązku opodatkowania transakcji stanowią wyjątek od obowiązującego prawa.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie, aby świadczyć dopasowane i bezpieczne usług, personalizować reklamy, udostępniać funkcje mediów społecznościowych oraz analizować ruchu w Internecie. Klikając "Akceptuję", zgadzasz się na użycie technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych zarówno przez Totalmoney.pl, Wirtualną Polskę, Google, Facebook jak i innych naszych partnerów, o których dowiesz się więcej w Polityce Prywatności
Twoje dane osobowe takie jak adres IP, identyfikatory urządzeń i identyfikatory plików cookies będą przetwarzane przez Wirtualną Polskę bez konieczności uprzedniego wyrażenia przez Ciebie zgody. Wirtualna Polska przetwarza je w oparciu o uzasadniony interes na potrzeby badań rynkowych, w celu uzyskania informacji na temat odbiorców odwiedzających naszą witrynę i oglądających reklamy, oraz opracowywania i ulepszania produktów.
Twoje dane osobowe będą ponadto przetwarzane przez Wirtualną Polskę, Google'a i Facebooka na potrzeby wyboru podstawowych i spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, czy też pomiaru wydajności reklam, na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą możesz w dowolnym momencie wycofać: w przypadku Wirtualnej Polski tutaj; Google'a- tutaj; Facebooka - tutaj.
Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych przez Wirtualną Polskę znajdziesz w Polityce Prywatności. Informacje o wykorzystywaniu danych przez Google'a znajdziesz tutaj, a przez Facebooka znajdziesz - tutaj